Füruzan Diye Bir Öykü - Faruk Şüyün

Son güncelleme: 20.04.2009 01:41
 • Füruzan Diye Bir Öykü - Faruk Şüyün - Faruk Şüyün Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Özet

  noimage

  Kitap Adı: Füruzan Diye Bir Öykü
  Yazar: Faruk Şüyün
  Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
  Baskı Tarihi: Nisan 2009
  ISBN: 9789750816017
  Sayfa: 416 14 x 20 cm

  Kitap Özet

  Füruzan'ın yaşadığı yerlerde geçen, anılarla yüklü bu kitabı, 27. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Füruzan için, Faruk Şüyün hazırlamıştı.

  Otuz yazarın katkısıyla, onlarca fotoğraf ve yapıt bilgisiyle "kaynak kitap" özellikleri de taşıyor Füruzan Diye Bir Öykü: Edebiyatımızda "olay" olmuş bir yazarın öyküsü.

  Füruzan için hazırlanan kitabın kurgusu oldukça özgün. Yapılan söyleşinin aralarına diğer yazarların Füruzan hakkındaki yazıları konulmuş... Füruzan'la yapılan bir nevi nehir söyleşi diyebileceğimiz konuşma, bir yazarın edebiyatından hayatına kadar, bir yaratıcının bütün evrelerini kapsıyor.
  -Doğan Hızlan, Hürriyet-

  Sıcak, sarmalayıcı, canlı ve alabildiğine etkileyicidir Füruzan'ın öykülerinde yarattığı atmosfer. Öykücü kimliğiyle o, Türk anlatı edebiyatının, en önde gelen adlarından biri olarak yerini çoktan sağlamlaştırmıştır.
  -Füsun Akatlı, Milliyet Kitap-

  Hemen belirteyim, özel bir kitap bu... Yakın gelecekte başka okurlarla buluşmasını diliyorum. Çünkü, Füruzan'ın anlattıkları büyüledi. Başka okurlar da büyülensin istiyorum.
  -Selim İleri, Radikal Kitap-

  Bir yazarın oluşma sürecini öğrenmek, kendi özgün kimliğiyle yaşamaya kendini koşullamış bir yazarın hayatının derin sularına girmek istiyorsanız, Faruk Şüyün'ün büyük bir emek ve incelikle hazırladığı bu kitabı okumalısınız. Kibirden, övgü beklentilerinden, kendini ayrıksı yerlere yakıştırmaktan uzak, ama gene de düpedüz bir fenomen olan -çoğunluğun tam farkında olmadığı- Füruzan, onsuz olamadığım yazarlarımdandır.
  -Semih Gümüş, Radikal Kitap-

  Füruzan Diye Bir Öykü, Türk edebiyatının en büyük ve en önemli yazarının hayatının, kendi ağzından ve bakışından bir anlatımı olmasının yanında bir edebiyat eseri de olmuş.
  -Metin Celâl, Cumhuriyet Kitap-
#20.04.2009 01:41 0 0 0