Spor > Türkler bizi yenemez

  Türkler bizi yenemez
  Ünsal TURAN / Bilgehan DEMİR

  Danimarka basını, Bulgaristana yenilen Türk takımında kriz olduğu görüldü. Danimarka, İngilterenin büyük favori oyuncularını rezil etti ve Türkiye karşısında galibiyetle Dünya Kupasına gitme ümidini arttırdı dedi.

  DANİMARKA medyası, milli takımları Kopenhag Parken Stadında İngiltereyi 4-1 yenerken, Türkiyenin Bulgaristana yenilmesinin kendileri için sevindirici ve moral verici bir atmosfer yarattığı belirtti. Gazeteler, Türkiyenin Bulgaristan karşısında çok kötü bir prova yaptığını, aynı takımla Danimarkayı yenmesinin mümkün olmadığını yazdı.

  Rezil ettiler

  Ülkenin en yüksek tirajlı gazetelerinden Ekstra Bladet, Türkiyeye sayfalarca yer ayırarak, Türk İnancı manşetini kullandı. Gazetenin iç sayfalarında Clausun Türk müziği. Türk inancına yeniden kavuşuldu. Türkler yuhalandı. Bulgaristana yenilen Türk takımında kriz olduğu görüldü. Danimarka, İngilterenin büyük favori oyuncularını rezil etti ve Türkiye karşısında galibiyetle Dünya Kupasına gitme ümidini arttırdı ifadeleri kullanıldı.

  Yüksek tirajlı diğer bir gazete B.T, Morten Olsenin jübile akşamı. Rüya galibiyeti. Danimarka grup favorisi. Türk casusu Parkande sarsıldı. Türkiyenin kötü deneyimi gibi başlık ve yorumlarla, hem Danimarka, hem de Türkiyenin maçlarını değerlendirdi.

  Erkasap: Şansımız az

  Gazete, Danimarka-İngiltere maçını izleyen Terimin yardımcısı Müfit Erkasapın Danimarka grupta en iyi takım. Maçın tamamını onlar yönetti. İngiltereyi 4-1 yenmek büyük başarı. Danimarkanın tüm oyuncuları çok iyi. Özellikle Gravesene dikkat etmemiz gerekiyor. İngiltere maçını izledikten sonra bizim işimizin zor olduğunu anladım. Danimarka karşısında şansımız az. Danimarka maçı öncesi çok çalışmamız gerekiyor. Ümidimizi yitirmedik sözlerine yer verdi.

  Terimin işi zor

  MİLLİ Takımımızın Bulgaristana 3-1 yenilmesi Bulgar basınında geniş yer buldu. Bulgar gazeteleri, Türkiyenin Bulgaristanın iyi oyununa boyun eğdiğini belirtti...

  7 Gün spor gazetesi: Türkler diz çöktü. Dünya üçüncülerini komik duruma düşürdük. Hiç bu kadar kolay olmamıştı. Türk takımında büyük eksikliler var. Terimin işi zor.

  Maç gazetesi: Türkiye maçıyla yeniden doğduk. Türkiye Bulgar futbolunu besliyor. Hasan Şaş büyük efor sarfetti, ama Türk golcüleri yetersiz kaldı.

  24 Saat gazetesi: Türkiyeye karşı ulusal rönesans. 45 dakikada Türkleri 3-1 ile süpürüp gütürdük.

  Trud gazetesi: Dünya üçüncülerine 3 gol attık..

  Topsport gazetesi: Levski Stadı Müdürü Anton Popov, maç öncesi antrenmanda Türk basınını sahadan kovmaya çalışarak, utanç verici bir skandal yarattı.

  Martin Olsen: Türkiye krizde

  DANİMARKA Milli Takımı Teknik Direktörü Morten Olsen, İngiltere galibiyetinin Türkiye maçı öncesi kendilerine moral verdiğini belirtirken, milli takımımızın sıkıntıda olduğunu söyledi. Olsen, İngiltere karşısında beklediğimi aldım. Türkiye maçı öncesi takım kadrosuyla ilgili kafamda yer alan bazı soruların cevabını buldum. İstanbuldaki maçı alıp, Dünya Kupasına gitmek istiyoruz. Bulgaristan karşısında alınan yenilgi Türkiyede kriz olduğunu gösteriyor. Bu moralle Türkiyeyi yeneceğimize inanıyorum ama maçın sonucunu görmeden sevinmek istemiyorum dedi. Kaptan Gravesen ve Dahl Tomasson, Türkiyeyi yeneceklerini söylediler.

  Kaynak: http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~14@nvid~619431,00.asp
  danimarka sevin bakalim
  ne demisler " En son gülen Iyi güler"
  türkleri yenmeniz zor cünkü hakan sükür oynuyor ondan korkun
  korkun bizden türkiye geliyor
  Bizimde bu maçı almaktan başka şansımız yok inşallah şans bizden yana olur.
  Hadi Aslanlar utandırın şunları