Spor > Bu bize ders oldu

  Bu bize ders oldu
  İlhan SÖYLER

  Milli Takım Baş Sorumlusu Fatih Terim, Bulgaristan karşısında sergilenen futbolu ve alınan yenilgiyi Neleri yapmamız, neleri yapmamamız gerektiğini gördük diyerek yorumladı. Terim, Oyunu bütüyle ele alırsam gol pozisyonaları açısından rakipten fazlamız olduğu ortaya çıktı. Değerlendiremediğimiz fırsatlarımız da çoktu. Netice de yenildik ama bu futbolun içinde var. Fazlalıklarımız olduğu kadar eksiklerimiz olduğunu da gördük dedi.

  Terim, Hakan Şükür ve Selçukla ilgili olarak Hakan içimizde olacak. Bize lazım. Ama ilk 11de de oynar, ama kulübede bekler. Bunlara alışacaktır. Kadromuz geniş ve herkese açık. Takıma girecek oyuncularımız da var. İlk defa oynattığım Selçuk güzel işler yaparak beni mutlu etti. Oyun kalıbımızda değişiklikler yapıyoruz. Onlara alışmaları lazım. Milli takıma gelirken iskelete bağlı kalacağım demiştim ama gördüm ki defansta bazı eksikliklerimiz var yorumu yaptı.

  Tepeye çıkarken geri dönülmez

  Hakan Şükür, Türkiyenin kesinlikle Almanyada olması gerekir. Bunu da yapmak zorundayız. Hiç fire vermemeliyiz dedi

  1 yıllık bir ayrılığın ardından Bulgaristan karşısında yeniden milli formayı giyen Hakan Şükür, Yeniden milli takımda olduğum için mutluyum. Futbol beni bırakmadan ben onu bırakmayacağım dedi. Dünya Kupası ile ilgili Bundan önce tüm halkımıza gösterdik ki, Türk futbolu sürekli ilerleme içerisinde olmalı. Tepelere çıkarken asla geri dönmemeliyiz. Biz bu performansı gösterdik. Devamını getirmeliyiz yorumu yapan Hakan, Bulgaristan maçıyla ilgili şöyle konuştu: Almanyada olmalıyız

  İyi oynadık, gollerde kaçırdık, pozisyonlara da girdik. Sahanın zemini çok ağırdı. Bulgaristan oyun sistemiyle bizimki çok farklıydı. Onlar kontratak futbolu oynadılar. Aslında takım olarak iyi bir ekibiz. Amacımız Dünya Kupasına gitmek. Bunu da başarmak zorundayız. Her arkadaşın kalitesi ve değeri belli. Türkiyenin kesinlikle Almanyada olması gerekir. Bunu da yapmak zorundayız. Hiç fire vermemeliyiz.

  Kaynak: http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~14@nvid~619432,00.asp