Kadınca > T R E N D M E T R E

  KLAS KADININ SIRRI...

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Stil, zeka, bakım ve görgüyü birarada taşıyabilen kadın, klastır... Kendine olan güveni ve zarafetiyle hemen kendini belli edebilir.

  Onları hemen fark edersiniz. Detaycı, zevkli, zeki, bakımlı, fevri ve kendine güvenlidirler... Derhal dikkatleri çekecek, başları bir anda kendine çevirtecek güçlü bir karizmatik etkileri vardır. Bu ilgiyi hiç zorlanmadan alırlar. Klas kadınlar, görüntü olarak dışa yansıttıklarını, konuşurken asla kaybetmezler. Bu demektir ki, stil, klas kadın için çok önemlidir.

  Klaslık hayatın içindedir
  Ancak dış görümünü zekası, kişiliği, ruhu, dünya hakkında bilgisi ve hatta espri yeteneği ile bir bütün olarak sunabilen kadın ancak bu payeye layık görülür. Klas kadın hayatın içindedir. Dışında, bir izleyici olmayı düşünmez bile. Başarı, yalnızca onu gerçekten isteyenin elde edebileceği bir şeydir zaten. Klas kadın, birinin onu keşfetmesini, teşvik etmesini ya da beğenmesini beklemez. Kendisi aktiftir. Başkalarından övgü beklemek yerine, başkalarının övgüsünü zorlanmadan alır.

  Har kadın klas olamaz
  Unutulmaması gereken bir nokta var. Hiçbir kadın doğuştan klas değildir. Gerçi aile görgüsü ve ileri görüşlülüğü artı bir nokta ama insanlar bunu zamanla, kendilerini keşfettikçe ortaya çıkarabilirler. Klas kadınların giyimde özel renkleri vardır. Giyisileri seçkinliklerinin sinyalini verir. Ayakkabılarına büyük özen gösterirler. Klas kadını, klas yapan hep en iyiyi, hep en güzeli hedeflemeleridir. Ancak bu asla lafta kalmaz.

  Klas olmak için
  - Kendinizi keşfedin ve tanıyın...
  - İddialı olmayı öğrenin...
  - Kendinizi sevin ve beğenin...
  - 'Acaba' yerine 'Yapacağım' deyin...
  - Başınız dik, omuzlarınız geride yürüyün...
  - Boş konuşmayın...
  - Çok okuyun, zevklerinizi geliştirin...
  - Cildinize iyi bakın ve koruyun...
  - Lüksü değil, kaliteyi arayın...
  - Parayı değil, yaşamayı sevin...
  - Aşkta seçici olun...
  - Ciddi bir hobi edinin...
  - Görgülü olun...
  klas bi konu, tesekkürler
  ozaman bizde klas olalim

  ellerine saglik canim
  bilgilerin icin sagolasin
  Klas olmak için
  - Kendinizi keşfedin ve tanıyın...
  - İddialı olmayı öğrenin...
  - Kendinizi sevin ve beğenin...
  - 'Acaba' yerine 'Yapacağım' deyin...
  - Başınız dik, omuzlarınız geride yürüyün...
  - Boş konuşmayın...
  - Çok okuyun, zevklerinizi geliştirin...
  - Cildinize iyi bakın ve koruyun...
  - Lüksü değil, kaliteyi arayın...
  - Parayı değil, yaşamayı sevin...
  - Aşkta seçici olun...
  - Ciddi bir hobi edinin...
  - Görgülü olun...

  Bunlari uygularsak kesin klas oluruz bilgiler icin tskederim Cadikiz...
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Saç ve makyajda en son akımlar
  Kusursuz bir görünüm için saç ve yüzü birbirinden ayıramazsınız. İşte, yüzünüze en uygun kesimi ve makyajı bulmanın ipuçları...

  Saçta ilkbahar - yaz trendleri
  Metin Bahçeçik kuaförlük mesleğinde kadın, saç ve yüzün birebir bağlantılı olduğunu vurguluyor ve bu üçgenin çok önemli olduğunun ısrarla üzerinde duruyor. Bahçecik, 'Bu konuda doğru işlem yapılırsa, kadınlara inanılmaz katkıda bulunulur. Ama uygulamalar doğru yapılmadıklarında da inanılmaz olumsuz etkiler yaratır. Onun için kadınların kuaförlerini seçerken çok dikkatli olmaları gerekir' diyor.

  Metin Bahçecik, yeni sezona yeni çalışmalarla girdiklerini belirtiyor: 'İlkbahar ve yaz bol güneşli, hayatın, doğanın canlandığı bir mevsim. Özellikle mayıs ve haziranda hanımlar hemen bir değişime girerler, tıpkı doğa gibi. Moda ve vitrinlerle birlikte kadınlarda da yenilenme isteği uyanır. Biz de yeni saç modasını her koleksiyonumuza yansıtıyoruz. Bu sene çok açık renkler var, bakır tonlamalar da var. Ama bunlar koyu kahve, kestane değil. Renkler çok açık, transparan. Türk kadınının ana zemini koyu olduğu için, ana zeminin koyuluğunu bozmadan üzerine açık renk çalışabilirsiniz. Mesela saç renginiz çok koyu, ama sarışın olmayı da istiyorsunuz. O zaman şunu yapıyoruz; yüz çemberinin rengini bozmuyoruz. Ona sadık kalarak, bir iki ton açarak çalışıyoruz. Yüz çerçevesindeki ana rengi bozmazsak, yüz çok değişmiyor, yadırganmıyor. Bozmadan üstüne çalışmak gerekiyor. Öbür türlü yapılan değişimlerin çok riski vardır. Mesela önüne ilk çıkan kişiden olumsuz tepki alırsa, artık o saçı o kadına kullandıramazsınız. Renklendirme bu anlamda çok önemli.'

  Yüzle bütünleşen kesim
  Kuaförlerin vizaj (yüz) ve saç konusunda özgün olmaları gerekiyor. Bahçeçik, 'Kuaförün, müşterilerini daha genç gösterebilecek, saçının kısalması mı gerekir, yana doğru taranması mı gerekir türünden sorularına cevap bulacak çözümler üretmesi lazım.'

  Bahçeçik'e göre, müşteri ve kuaför bütünleşmelidir. Metin Bahçecik, 'Saç stilini belirlerken, kadının giyim tarzı, yaşamı önemlidir, mesleği önemlidir... Bütün bunların saçlarıyla uyum içinde olması lazım. Yönetici pozisyonda çalışan bir kadına punk saç yapmak olacak şey değildir. Kadının istediği saç yaptığı işle uyumlu olmazsa, kuaförü onu bu konuda yönlendirmelidir, onu durdurmalıdır. Ya da hareketli bir meslek grubunda çok klasik bir saçı tercih eden müşteriyi de atağa geçirmek gerekebilir' diyor. Müşterinin baş ve yüz yapısına göre saç şeklini yönetmek kuaföre düşüyor. Mesela 'alnınız yüksek, çeneniz öne doğru biraz çıkık, kulaklarınız biraz dış açılı, baş yapınız şu, size şu model uygun' gibi öneriler getirmesi gerekiyor. Renk konusuna ise Bahçecik şöyle yaklaşıyor: 'Türkiye'de röfle kavramı var. Kadınımız genelde koyu renkli saçlarla doğdukları için, olmayan bir şeye sahip olmak ister, insanın doğası böyledir. Biz daha çok birkaç rengi yan yana tutmayı seviyoruz, bu doğallık veriyor. Yüze bakıyorsunuz, hangi renge ihtiyacı olduğunu görüyorsunuz. Röfleyi kişiye özel yapıyoruz. Önce saç modelini tipine göre kesiyoruz, renkleri de o yüzün ihtiyacına göre belirliyoruz. Bir kuaförün müşterisinin neye ihtiyacı olduğunu belirleyip öyle çalışması gerekir.'
  'Kuaför yönlendirici olmalı'
  Doğru kararlar, doğru şampuan seçimi, hangi ürünün kullanılacağı çok önemli. Her kadının bu konularda kuaföründen öneri alması gerekiyor. Metin Bahçecik'in bu konuda kadınlara önemli uyarıları var: 'Çünkü o kadar yanlış ürünler kullanıldığını biliyorum ki! Seçilen ürünün mutlaka çok pahalı salon ürünü olması gerekmiyor. Marketlerde satılan şampuanlar da rahatlıkla kullanılabilir, yeter ki doğru, saça uygun seçilmiş olsunlar. Kuaför hem ürünü iyi tanır, hem de saçı. Mesela kadın saçının kabarık olmasını isterse hangi ürünü, düz olmasını isterse hangi ürünü kullanacağını bilmelidir. Önemli bir örnek verelim: Kadınlar kepekli saçlara karşı kepek şampuanı alır, 'saçlarım çok kepeklendi' diyerek şampuanı tam yarısında keserler. Oysa bilmezler ki, bu tür şampuanlar kepeği önce çoğaltır, söker çünkü. Yağlanma konusunda da durum aynıdır. Bu ürünler etkisini ancak ikinci şişeden itibaren gösterir. Çoğu kişi bunu bilmediği için 'Hiç işe yaramadı, değiştirdim' der. Üretici firmaların bu konuda çok eksikleri var, ama kuaförler bunların çoğunu bilir ve bu bilgileri müşterilerine aktarmaları gerekir.'

  Saç modeli mevsime uymalı
  Bahçecik, modellerin mevsimlere uygunluğunun önemle altını çiziyor. Sonbahar - kış aylarında uzun, toplanabilen, topuz, at kuyruğu gibi modellerin tercih edidiğini belirtiyor. Soğuk havalarda, omuz hizasında, katlı, yüz çerçevesi katlarla şekillendirilmiş orta boy saçlar kesiyorlar. Yaza doğru ise tercihler kısa saçlardan yana oluyor.
  Metin Bahçecik, kuaförlükte şöyle bir kavramın olduğuna dikkat çekiyor: Her saç modeli her müşteriye yapılır. Ama aynı modelin her yüzde farklı durduğunu da önemle hatırlatıyor. 'Kuaförün yapması gereken, o modeli o yüzün ölçülerine oturtmaktır. Sonuçta baktığınızda birbirlerine biraz benzerler, ama bence her biri birbirinden farklıdır. Mesela 20 peruk yapalım, tıpa tıp aynı, 20 kadına takalım, apayrı görünümler ortaya çıkar' diyor.

  Önce doğallık
  Unutulmamalıdır ki temiz ve bakımlı bir cilt aslında çok fazla makyaj gerektirmiyor ve yapılan makyajın çok daha doğal ve güzel görünmesini sağlıyor. Tabii ki özel günlerde ve gecelerde makyajımıza her zamankinden daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Makyajın doğal gözükmesi ve uzun süre çıkmaması önemlidir. Makyaj da tıpkı saç, giysi, aksesuar ve parfüm gibi kişiliğimizi yansıtabilmelidir ve bu unsurların hepsi birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Makyaj yaparken geniş renk alternatifleri olması, su bazlı olup cildin hava almasını engellememesi, doğal bir görünüm vermesi ve uzun süre bozulmaması gerekiyor.

  Kusursuz bir yüz
  Makyaj sahip olduğumuz estetiği vurgulamak, farkında bile olmadığımız güzellikleri ortaya çıkarmak için renklerin büyülü uyumundan yaralanma tekniğidir. Her konuda olduğu gibi makyajda da her sene yeni akımlar ortaya çıkıyor. Önemli olan kendimize yakışanı bilmemiz ve makyaj yapmanın birbiri ile uyumsuz birtakım renklerin sürülmesinden ibaret olmamasıdır. Doğru makyaj için dikkat edilmesi gereken belirli hususlar var. Her şeyden önce kişinin saç, göz ve ten rengi göz önünde bulundurulmak gerekiyor. Makyaj yaparken kullanılacak renklerin fiziki yapımıza uygun olmanın yanı sıra, kişiliğimizi de tamamlayıcı bir özellik taşıması ilk şart. Diğer önemli bir husus kişinin saç kesimi ve yüz şekli gibi özelliklerdir. Dolayısıyla uyumlu renklerin birlikteliği ve doğru bir teknikle birbirine çok yakın gözleri, belirsiz elmacık kemiklerini ya da çizgi gibi duran incecik dudakları daha belirgin ve çekici hale getirmek mümkün oluyor. Makyaj yapılacak kişinin giyim stili ve kıyafetlerinin rengi de önemli ayrıntıları oluşturuyor. Tüm bunlar dikkate alındığında ister gündüz, ister gece ve ister sahne makyajı olsun sonuç mükemmel oluyor.

  Hangi göz rengine hangi makyaj
  Makyaj yaparken saç, göz ve ten rengini mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor. İşleme öncelikle kaşların düzeltilmesi ile başlanıyor ve eğer gerek var ise daha dolgun görünmeleri için kirpiklere eklemeler yapılabiliyor. Doğru yapılan bir makyaj ile yüzdeki ufak tefek kusurlar ve asimetrik görüntüler kapatılabiliyor. Makyaj yaparken ağız, burun, göz ve yüz şekilleri de büyük önem taşıyor ve her birinin far, kalem, allık, ruj uygulamaları farklı oluyor. Renk seçiminde sarışınlar kahve tonları, gri, elektrik mavisi, yeşil tonlarını; esmerler canlı yeşiller, su mavisi, kızıl kahveleri; kızıl saçlılar ise kahverengi, turuncu ve yeşil tonlarını tercih edebilirler. Kahverengi gözlüler seçimlerini toprak tonları, mor, gri ve eflatun tonları, mavi gözlüler siyah gri, tütün, mürdüm tonları, yeşil gözlüler menekşe, bakır, kahve, toprak tonları; ela gözlüler bronz, gri, yeşil, kızıl kahve tonlarından yana yapabilirler.

  Makyaj sıralaması:
  Uygun nemlendirici cilde uygulandıktan sonra,
  - Kaşlardaki fazlalıklar alınır,
  - Göz çevresi kapatıcısı uygulanır,
  - Uygun renk fondöten cilde uygulanır,
  - Yüz şekline uygun açık ya da koyu renk pat kullanılır,
  - Pudralama yapılır,
  - Göze far uygulanır,
  - Göze kalem ya da eyeliner sürülür,
  - Rimel sürülür,
  - Allık sürülür,
  - Ruj sürülür.
  paylaşım için teşekkürler
  klas olmak kolay değil aslında biraz yaradılışla bağlantılı
  sağol bilgiler için
  teşekkürler
  Her kese Merhaba,
  foruma yeni katildim:)
  çok güzeldi emeğine sağlık
  teşekkürler hayatım