Sağlıklı beslenme için 14 süper gıda

  ABDde beslenme uzmanı Steven Pratt ve yazar Kathy Matthewsin piyasaya çıkardıkları Süper Gıdalar kitabı yok satıyor. Pratt ile Matthews okurlarına sağlıklı ve zinde yaşamak için 14 gıdayı sofralarından ayırmamalarını öneriyor.

  Bu gıdalar ise şöyle: Böğürtlen, bezelye, brokoli, yulaf, yoğurt, kabak, som balığı, portakal, hindi göğsü, soya, ıspanak, çay, domates, ceviz.

  Bu 14 adet güç paketi, mekanizmanın işlemesi için çok önemli öğeler barındırıyor, gün boyu enerji veriyor, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor, şişmanlatmıyor ve hastalıklardan da koruyor. Her bir yiyeceğin ayrı bir bölümde ele alındığı kitap, insanların bilinçsizce uyguladığı rejimlerin aslında farkına varmadan onlara ne kadar zarar verdiğini anlatıyor. 14 süper yiyeceğin ne şekilde ve ne miktarda kullanılması gerektiğinin bilimsel kanıtlara dayanarak anlatıldığı kitapta bunlarla hazırlanabilecek özel tarifler de bulunuyor.
  herkez diyetisyen oldu ve farklı farklı uygulamar var.Ben can boğazdan geldiği gibi çıkar diyenlerdenim..Kendimize hakim olmalıyız..
  teşekkürler arkadaşım
  Kardeş siz herşeyi eşit miktarlarda yiyin.Bişey olmaz.