Kadınca > Sezonun en iyi gardıropu nasıl olmalı

  Gardırop oluşturmak bir sanattır. Hele bir de şıklığa önem veriyorsanız. İşte yeni sezondan izler taşıyan bir gardırobun başrol oyuncuları...

  Öncelikle bir şeyin altını çizelim. Moda diye, önünüze gelen şeyleri alıp, gardıroplarınızı tıka basa doldurmanın görüntünüze hiçbir katkısı yok. Sezon alışverişi ilgili bir plan yapıp, esas parçaları belirleyip kombinasyonlarınızı netleştirmelisiniz. İçinde pantolon ve etekler kadar, bluz, tişört ve gömlek bulunan bir gardıroba sahipseniz, seçimlerinizi gözden geçirin deriz.

  Çünkü doğrusu, tarzınıza ve vücut yapınıza uygun, trendlerini yansıtan etek, pantolon ve elbiselerden bir kaç tane edinip bunları farklı üstler, kemer, takı, şal, atkı gibi aksesuarlarla süslemek. Size yakışacağını düşündüğünüz her parçaya sahip olmak, beğendiğiniz bir pantolondan birkaç renk birden almak, kendinizi garantiye alma duygusundan başka bir şey değil. Şu bir gerçek ki moda ne olursa olsun, askıda toplantı ve davetler için siyah bir ceket-pantolon takım, bir triko mutlaka bulunmalı.

  Kış sezonu ise en az yaz kadar hareketli geçecek! Size sunulan onca renk, desen, baskı ve model arasından doğru seçimler yapacak, bulunduğunuz her ortam için farklı kombinasyonlar düşüneceksiniz. Gördüğünüz gibi kusursuz bir gardırop oluşturmak için mantıklı ama en ömemlisi sanatçı bir ruha sahip olmak gerekiyor. Tabii sizlere önerdiğimiz beş önemli ipucunu da dikkate aldığınız taktirde...

  Ne zaman alışverişe çıkmalı?

  Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanlarda. Özellikle sezon alışverişlerinde, can sıkıntınızı gidermek için bu yolu seçtiyseniz, yol yakınken geri dönün. Özel bir davet için, çok özeniyor ve şık görünmek istiyorsanız alışverişi aceleye getirmemenizi öneririz. Sezon açıldığı zaman biraz ısınma turu atıp, nerede ne var inceleyin. Böylece kafanızda alacaklarınız daha da netleşir. Kızgınlıklar alışveriş için iyi bir bahanedir. Ama çoğu zaman kredi kartlarını şişirmekten başka bir işe yaramaz. Mükemmel gardırop zaman uzun vadeli bir çabanın ürünüdür. Duygusal davranmayın!

  Detayları önemseyin.

  Şıklığınızı tamamlayan detaylardır. Seçimlerinizi yaparken dateyları atlamayın. Örneğin sezonun en moda parçalarından biri olan ince kemerleri (eğer bulursanız fiyonklu modelleri) trikolar, elbise ve pantolonlarla kullanabilirsiniz. Broşlar ise jeansle giyilen en basit bir tişörtte bile çok şık duruyor. Stefanelin robadan saten fiyonklu elbisesi, Derishowun kürklü yelekleri, İpekyolun tüvitleri, kaşmir atkıları, rengarenk trençleri, Romanın kürk etolleri ve ceketleri, Nişantaşı Gazzaz ve Next Accesoriesin aksesuarlarıyla mükemmel gardıba bir adım yakınsınız artık.

  Alışverişte kaç kişisiniz?

  En verimli alışveriş, yalnız yapılan alışveriştir. Çünkü kendinize yakışanı en iyi bilen yine sizsiniz. Kafanız karışmamalı. Bunun için özel zamanlar yaratın. Örneğin bugün sizin alışveriş gününüz ve neler almanız gerektiğini aşağı yukarı biliyorsunuz. Önce kafanıza koyduğunuz tüm mağazaların yeni sezonunu gözden geçirin. Aynı zamanda ekonominizi de düşünmeli, ona göre karar vermelisiniz. Sonra seçtiklerinizi deneyin. Kesin alacağım gözüyle baktığınız şey, belki de üzerinizde askıda durduğu gibi durmuyor olabilir. Aynalarla dost olmak önemli.

  Önce gerekli olanlar!

  Sizi asla yarı yolda bırakmayacak parçalara sahip olmak ilk hedefiniz olsun. Soğuk günler kapımızda.Dik yaka birkaç renk kazak, dar düşük belli pantolonlar, bele oturan tüvit ya da kadife bir ceket, uzun çizmelerle giyilecek kalem etekler, diz boyunda, vücudu saran siyah bir elbise (trikolarla ve ince kemetletle tamamlanıyor), jean, uzun örgü hırka ve sizi sımsıcak saran kaşmir bir palto gibi. Her zaman giyebileceğiniz, ara sıra yenileceğiniz bu parçalara para harcamaktan kaçınmayın. Eğer trendlerin sıkı bir takipçisiyseniz renk ve desen oyunlarını bu temel parçalar üzerinde oynayabilirsiniz. Süsleme sanatı da işin önemli bir parçası!

  Gardırop oluşturmak lüks değil.

  Size mükemmel bir gardırobun ipuçlarını verirken eskileri gözden çıkarın demiyoruz. Aksine yenilerle eskileri karıştırıp kendinize yeni koleksiyonlar yaratabilirsiniz. Bu sezon pantolonlar biraz daha daraldı; etekler diz boyuna kadar uzanıyor. Paltolar ise altın çağını yaşıyor. Eğer tüvit seviyorsanız, sadece tüvit bir ceketle birçok kombinasyon yapabilirsiniz. Bu kışı paltosuz geçirmeyin. Bele oturan kuşaklı modeller çok moda! Ayrıca geçtiğimiz sezondan kalan trikolarınızı renkli ceketlerle, jeanslerle tamamlayabilirsiniz.
  Cok sagol RaSeL bilgilerin icin
  sagol bilgilerin icin raselcim
  teşekkürler raselcim
  çook teşekkür ederim
  paylaşımın için teşekkürler
  teşekkürler