Kadınca > BEkarlık Sultanlıkmı

  Her birimizin bekarlığa bakış açısı farklıdır. Bazıları için bekar olmak bir yaşam biçimidir...


  İşten eve döndüğümüzde bizi karşılayacak birinin olması, birlikte güzel bir yemek yiyerek o günkü olayları paylaşmak ve huzurlu bir uyku uyumak. İşte bu bekar insanların özlemini çektiği bir tablodur. Eve arkadaşlarını veya akrabalarını çağırarak böyle bir gece geçiren ve bundan keyif alanlar da var elbet. Bu tarz şeyleri sadece eşlerle yapmayız. Fakat genele yayıldığında bekarlar her geceyi düzenli ve alışılmış sınırlar içinde geçirmenin hayalini kurar. Konuşmak, bir konu üzerinde tartışmak, yatağa yatıp birlikte geçirilecek bir geleceği düşlemek... İşte tüm bunlar bekarların özlemini çektiği şeylerdir.

  Paylaşma isteği
  Evliliğe karşı olanlar bile bir gün doğru kişiye rastladıklarını hissettiklerinde hayatlarını o insanla geçirmek ister. Fakat o kişiyi bulana kadar çeşitli ilişkiler yaşar ve birçok kişiyi deneriz. Yaşımız ilerledikçe doğru insanı bulamadığımızı düşünüp içten içe panikleriz. Çünkü bir gün gözümüzün kenarında çizgilerle ve yorgun bir kalple uyandığımızda yanımızda yatan bir hayat arkadaşı olmamasından korkabiliriz.
  Tüm bunların yanında kendi yolumuzu çizdiğimizi, birlikteyken mutsuz olmaktansa yalnız ama huzurlu olmayı seçtiğimizi kendimize gösteririz. Bu kendimize olan güvenimizi güçlendiren bir seçimdir. Fakat yine de içimizdeki 'paylaşma' arzusunu bir türlü söndüremeyiz.

  Peki ya evliler
  Hayatını bir insanla paylaşan kişiler özellikle uzun süredir evlilerse yalnızken her şeyin çok farklı olduğunu söyler ve sık sık eski günleri özlediklerini dile getirir. Hiç kimseye hiçbir konuda hesap vermemek, eve istediği saatte gelmek kısaca 'özgür' olmak evli insanların en çok özlem duyduğu şeydir. İki kişi yerine "tek" kişi olarak sadece yüreğinin gösterdiği yere gitmek evlilerin çok uzun zaman önce unuttuğu bir kavramdır.

  Acele etmeyin
  Bekar olmanın da evli olmanın da kendine has negatif ve pozitif yanları vardır. Fakat şu da bir gerçektir ki herkes sonsuza kadar mutlu olacağı bir evliliğin hayalini kurar. Önemli olan doğru zamanda doğru insanla amacın mutluluk olduğu bir ilişki kurmak ve bu ilişkiyi iki tarafın da ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda başarılı bir şekilde geleceğe taşımaktır. Hayatınızı biriyle birlikte mi yoksa yalnız mı geçirmek istediğinize karar vermeniz için acele etmenize gerek yok. Hayatın size sunduğu işaretleri takip edin ve mutluluğu hangi tarafta bulacaksanız oraya yönelin.


  .
  Kesinlikle sultanlik diyorum... Ellerine saglik casper835...
  Caspercim cok sagolasin bilgilerin icin