Kadınca > Volkanik Taş Masajıyla Rahatlayın!

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Alternatif bakım olarak değerlendirilen sıcak taş masajı, binlerce yıldan bu yana Uzak Doğu'da uygulanmaktadır. Günümüzde ise ilk kez 1993 yılında masaj terapisti Mary Hanigan tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Terapist Mary omuzunda oluşan incinmeyi giderebilmek için çeşitli yöntemler araştırmış. Özellikle de ısının kaslar ve dokular üzerinde ne kadar olumlu ve rahatlatıcı bir etkisi olduğunu bildiğinden volkanik taş bakımını uygulamaya başlamıştır.

  Sıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan taşlarla yapılmaktadır. Bu taşlar; sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır.

  Bu uygulamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar aracılığıyla vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

  Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Sıcak taşlarla yapılan bu bakımlar ayrıca:

  Başağrısı
  Stres
  Uykusuzluk
  Regl dönemi sancıları
  Dolaşımın hızlanması
  Toksinlerin atılması
  Metabolizmanın hızlanması
  Gerginlik
  Omuz-bel-sırt ağrıları
  Yorgunluk
  Eklem rahatsızlıkları
  Sindirim ve solunum problemleri ve

  Dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.
  Ben yaptırdım.Çok keyifli olupyr.Sizde deneyin.Sağol cadıkızcım
  Cadikizcim cok sagolasin bilgilerin icin bidenem
  cadıkız ellerine sağlık bu güzel bilgilerin için