Kadınca > Yeni Yıl için solaryum keyfi...

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Solaryum son yıllarda en çok talep edilen konuların başında geliyor. Pek çok kişi bronz bir tenin kişiyi daha güzel, canlı gösterdiği fikrinde birleşir. Özellikle de soğuk kış günlerinde cildin bronz olması insana ayrı bir görünüm ve hava verir. Hele de şimdi yeni yıl gecesi için hazırlıklar varken...Ancak solaryuma girerken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Herşeyden önce giriş süreleri ve seans adedi çok önemlidir.

  Bundan dolayı biz merkezimizde cilt testi yaptıktan sonra kişinin ilk seanstan itibaren kaç dakika ve toplam kaç seans girmesi gerektiğini belirleriz. İlk seansta 8-10 dakika yeterlidir ve 5'er dakika arttırarak maksimum 20 dakika kalınmalıdır. Fakat ne yazık ki günümüzde ne solaryum merkezleri ne de müşteriler bu konuda gereken önemi göstermemektedir.

  Lavinia'da çift filtreli ve çift havalandırma sistemli bir cihaz ile hizmet vermekteyiz ve doğal bir bronzluğa ulaşmak için 6 -7 seans yeterli olmaktadır. Aşağıdaki bilgileri lütfen dikkate alınız;

  - Bir hafta içinde 3 kereden fazla girmeyin.
  - Aynı gün, içinde 2 kez girmeyin.
  - Mutlaka makyajınızı temizleyin.
  - Lensle solaryuma girmeyin.

  Bunlara dikkat edildiği ve makul sürelerde girildiği taktirde solaryum cildinize sağlıklı bir bronzluk sağlamakla kalmaz aynı zamanda D vitamini sentezi yaptığı için kemiklerinizin güçlenmesini,eğer varsa bel, sırt ve boyun ağrılarınızın azalmasını sağlar.

  12 soruda solaryum

  1. Solaryum zararlı mıdır?
  Kuralına uygun girilirse kesinlikle zararlı değildir.

  2. Zararlı olmadığının en önemli kanıtı nedir?
  Tüm solaryum üreticisi firmalar sağlık açısından TÜV, CE ve DIN gibi normlara uymak zorundadır. Aksi taktirde ürünlerini diğer ülkelere satamazlar.

  3. Ülkemizde bunları denetleyen bir kurum var mıdır?
  Elbette vardır. Aksi halde distribütör firmalar bu cihazları ithal edemez ve satamazlar.

  4. Solaryumun güneşten farkı nedir?
  En önemli fark solaryum cihazları filtreli olduğu için, güneş gibi ozon tabakası delindiği için kansorejen etkisi olan ışınlar cilde temas etmez.

  5. Solaryum cildi kurutur mu?
  Gereksiz derecede fazla girilirse tabi ki kurutur.

  6. Solaryuma girerken nelere dikkat etmeli?
  Tüplerin yeni olmasına, filtreli ve havalandırma sistemli olmasına ve dezenfekte edilmesine&..

  7. Kaç dakika girmeliyiz?
  Eğer kişi ilk defa giriyor yada uzun zamandan beri ilk defa giriyorsa cilt yapısına göre 5 yada 10 dk girmeli, solaryuma girmeye alışmış ise maksimum 20 dakika girmelidir.

  8. Toplam kaç seans girmeliyiz?
  Bu tamamen cilt yapısına bağlıdır. Fakat ilk etapta 6 ya da 7 seansı geçmemelidir. Daha sonra ara sıra girilerek renk korunabilir.

  9. Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız?
  Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.

  10. Solaryumda gözler açık kalabilir mi?
  Mutlaka özel gözlükleri kullanılmalıdır.

  11. Solaryumun faydaları nelerdir?
  Doğru girildiğinde yağ salgılamasını dengeler ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olur, sırt, omuz ve boyun ağrılarını azaltır. Vücutta D vitamini sentezi oluşturarak kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.

  12. Solaryumdan sonra nelere dikkat edilmeli?
  Bol bol su içilmeli,yüz ve vücut için nemlendirici kullanmalı. Hem böylece çok daha kalıcı bir bronzluk ortaya çıkar. Hemen ardından makyaj, parfüm ve benzeri kullanılmamalı.
  ben biraz solaryuma karşıyım aslında

  teşekkürler
  Cadikizcim cok sagolasin bilgilerin icin bidenem, solaryuma gidiyorum ama abartili olmamasi sartiyla
  doğal yoldan olmasını terçih ederim. Ellerine sağlık kardeş