Kadınca > Yılbaşı gecesi için yeni imaj...

  Dünyamız bir 365 günlük yolculuğunu daha tamamlamak üzere ve beraberinde taşıdığı kadın, erkek, büyük, küçük milyarlarca yolcusunun sevinçleri, umutları, gözyaşları, hayalleri ve pişmanlıkları ile yine yeni bir yılı karşılamaya hazırlanıyor. Bir daha geri gelmemek üzere veda edeceğimiz 2003 yılı bazılarımıza şans ve mutluluk getirirken bazılarımıza da hüzün ve keder verdi. Aslında unutmamalıyız ki her acının içinde biraz neşe ve her sevincin içinde de biraz hüzün vardır. Bu hep böyledir, çünkü hayat acılarıyla ve güzellikleriyle yaşanacak bir serüvendir.

  Ve yeni bir yıl dayandı kapımıza. Yılbaşı gecesine çok az bir zaman kaldı. O gece tümüyle özel olmalı, tümüyle farklı... Unutulmaz bir yılbaşı gecesi için işe yeni yepyeni bir imajla başlayın. Yeni yılı pırıl pırıl, ışıl ışıl karşılayın. Bunun için yılbaşı gecesi makyajını ve saçınızı da özenerek yapın veya yaptırın...

  Saçlara canlılık...

  Saçlarınıza o gece dolgun, parlak ve sağlıklı görünmeleri için bir bakım yaptırın. Kırıkları aldırın, hatta kuaförünüze danışarak tabi ki yüz ve kafa şeklinize, cilt ve saç renginize göre saçınızın rengini ve modelini dahi değiştirebilirsiniz. Bazen ani kararlar çok hoş değişimlere neden olabiliyor.

  Bu sene uzun katlı kesilmiş saçlar kadar kısa ve jöle ile şekillendirilmiş dağınık havası verilmiş saçlar da çok moda, ayrıca kısa saçlar size daha spor ve dinamik bir görünüm kazandırabilir. Özellikle uzun süredir uzun saçlıysanız bu radikal kararınız bakışların size yönelmesini sağlayacaktır


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  Renk olarak doğallık ön planda olduğu için fındık kabuğu ve kahve tonları tercih edilebilir, ayrıca bu tonlara seyrek atılmış röfleler ile bir ışıltı da katılabilir. Tabiki cilt ve göz rengine göre sarı ve kızıl tonları da düşünülebilir.

  Makyaj ve uygun renkler...

  Temiz ve bakımlı bir cilt çok fazla makyaj gerektirmez ve yapılan makyajın çok daha doğal ve güzel görünmesini sağlar. Ancak yılbaşı gecesi gibi özel gecelerde makyajımıza herzamankinden daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Önemli olan makyajın doğal gözükmesi ve kalıcı olmasıdır. Makyaj da tıpkı saç, giyisi, aksesuar ve parfüm gibi kişiliğimizi yansıtabilmelidir ve bu unsurların hepsi birbiri ile uyum içinde olmalıdır.

  Makyaj yaparken geniş renk alternatifleri olması, su bazlı olup cildin hava almasını engellememesi, doğal bir görünüm vermesi ve uzun süre bozulmaması açısından Kryolan ürünlerini öneriyoruz.

  Makyaj yaparken saç, göz ve ten rengi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İşleme öncelikle kaşların düzeltilmesi ile başlanmalı ve eğer gerek varsa daha dolgun görünmeleri için kirpiklere eklemeler yapılmalı. Doğru yapılan bir makyaj ile yüzdeki ufak tefek kusurlar ve asimetrik görüntüler kapatılabilir. Makyaj yaparken ağız, burun, göz ve yüz şekilleri de çok önemlidir ve herbirinin far, kalem, allık ve ruj uygulamaları farklıdır.

  Makyaj yaparken ten ve göz rengine göre aşağıdaki püf noktalarına dikkat edin;

  Sarışınlar: kahve tonları, gri, elektrik mavisi, yeşil tonlarını...  Esmerler: canlı yeşiller, su mavisi, kızıl kahveleri...  Kızıl Saçlılar: kahverengi, turuncu ve yeşil tonlarını tercih edebilirler.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Kahverengi Gözlüler: toprak tonları, mor, gri ve eflatun tonlarını...  Mavi Gözlüler: siyah gri, tütün, mürdüm tonlarını....  Yeşil Gözlüler: menekşe, bakır, kahve, toprak tonlarını...  Ela Gözlüler: bronz, gri, yeşil, kızıl kahve tonlarını tercih edebilirler.


  Ruj, seçiminde ise büyük ve kalın dudakları olanlar koyu tonları, küçük ve ince dudakları olanlar açık ve pastel tonları uygulayabilirler.  Geriye o gece giyeceğiniz kıyafeti seçip önerilerimize kulak vermek kalıyor. Eminiz ki gecenin ne güzel kadını siz olacaksınız...  Yeniyılın tüm güzellikleriyle sizleri kucaklamasını diliyorum. Unutmayın her yeni gün yeni bir başlangıçtır.
  Gerçekten de yaklaştı.Bir yıl daha geçti gitti ama neyseki yenisi geliyor.O halde Bu uygulamaları hayata geçirmek lazım.Teşekkürler canım
  Cok teserkkürler canim
  Cadikizcim cok sagolasin bilgilerin icin bidenem yilbasinda ne yapacagimi bir bilsem imaji uygulasi kolay
  güzel bilgileriniz için teşekkürler