İslam > Cok Önemli bir sorum !!

  Cok sevdigim bir kardesim gecenlerde bana bir derdinin anlati
  O kardesim 6 seneden beri bir alman kadininla beraber ve 2 cocuklari var.
  Cocuklar ve karisi hristiyanlar kardesim müslüman.
  Bana aglayarak 2 seneden beri domus etti yedigini anlati sok oldum eskiden beraber Camiye giderdik oruc tutardi aglayacagim geldi.
  Dedim ki niye yapiyorsun bunu anlat ne oldu bana dediki baslarda karisi kendisine domus ettli yemek ve kardesime tavuk ettli inek ettli yemek yapmis kardesim isini kaybetip para sorunlari basladiktan sonra karisi demiski domus etti daha ucuz senin yemeklerini pisiremem artik cok pahali deyipde kardesimin kafasini karistirmis.
  Kadesim simdi hep agliyor cehendemlik oldum cok büyük güna girdim ve ne yapacagini bilmiyor

  Lütfen Lütfen dostlar bana yardim edin
  Kardeşim bahsettiğin arkadaşına bu yazıyı okumasını söyler misin. Yardımcı olacaktır sıkıntısı hakkında.

  DOMUZ ETİ

  İslâm dini birtakım hayvanların etlerini yemeyi serbest bırakmışken, bazılarını yasaklamıştır. Meşrû kılınan veya yasaklanan hayvan çeşitleri incelendiğinde insan sağlığı için yararlı hayvanların etinin meşnî, zararlı olanların ise yasaklanmış olduğu anlaşılır. İşte domuz da beslenme tarz, görünüşü, insanı tiksindiren tabiatı ve bünyesinde, etini yiyenlere geçebilen trişin vb. zararlı unsurlar taşıması nedeniyle yasaklanmıştır.

  Kur'ân'ı Kerîm'de beş âyette domuzdan söz edilir. Âyetler şöyledir:
  "Allah sizlere yalnız leşi, kanı, domuz etini, bir de Allah'tan başkası adına kesilenleri haram kıldı" (el-Bakara, 2/173; Nahl, 16/115)

  "Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen... hayvanlar sizin için haram kılınmıştır"
  (el-Mâide, 5/3)

  "Ey Muhammed, de ki: Bana vahyolunanlar arasında, yiyen bir kişinin yediği herhangi bir şeyin haram olduğuna dair bir hüküm bulamıyorum. Ancak leş veya akıtılmış kan yahut domuz eti ki bunlar pistir, yahut doğru yoldan çıkarak, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen hayvanların yenmesi haramdır... " (el-En'âm, 6/145)

  Aşağıdaki âyette de domuzun çirkin hâline işaret edilmiştir.
  "...Allah kime lânet eder ve gazabına uğratırsa ve kimlerden de maymunlar, domuzlar ve tağûta kullar yaparsa, işte bunlar, makamları en kötü, yolları da en sapık olanlardır" (el-Mâide, 6/60).

  Câbir b. Abdillah'tan, Allah Rasûlünün Mekke'nin fethi yılında Mekke'de iken şöyle buyurduğu nakledilmiştir: "Şüphesiz Allah ve Rasûlü şarabın, ölü hayvan etinin, domuzun ve putların alım-satımını haram kılmıştır" (Buhârî, Büyü', 112; Tecrîd-i Sarih Tercümesi VI, 537, 538)

  Domuz eti diğer birçok dinlerde de yasaktır. Meselâ yahudilerin kitabı Tevrat'ın tesniye bölümünde yenilmesi yasak olan hayvanlar sıralanırken "... ve domuz... çünkü tırnaklıdır fakat geviş getirmez. O size murdardır bunların
  etinden yemeyeceksiniz ve leşlerine dokunmayacaksınız" (Tevrat, Tesniye, bab, 14/8) denilmektedir.

  Allah insanlara rızıkların güzel ve temiz olanlarından yemeyi ve buna karşılık da şükretmeyi emretmiştir. Helâl yemek duânın ve ibadetin kabulüne sebeptir. Haram yemek ise bunların geri çevrilmesine sebep olur. Allah Rasûlü şöyle buyurmuştur: "Ey insanlar, şüphesiz Allah temizdir, ancak temiz olanı kabul eder. Şüphesiz Allah, müminlere, peygamberlere emrettiği şeyleri emretmiştir. Allah şöyle buyurmuştur: Ey peygamberler, güzel rızıklardan yiyin, sâlih amel işleyin, ben sizin yaptıklarınızı bilirim " (Mü'minûn, 23/51). Yine buyurdu: Ey iman edenler, size rızık olarak verilenlerin temiz olanlarından yiyiniz. " (Tâhâ, 20/81). Sonra Allah Rasûlü, uzun yolculuğa çıkan, saçı başı karışmış, toza batmış, ellerini göğe kaldırmış, ey Rabbim, ey Rabbim. diye dua eden bir adamı zıkretti: "Bu kimsenin yediği haram, içtiği haram, giydiği haram, haramla beslenmiş, duası nasıl kabul olunsun?" (Müslim, Tirmizî,Ahmed b. Hanbel)Âyette şöyle buyrulur: "O, pis olan bütün Şeyleri insanlara haram kılar" (el-Â'râf, 7/157)

  Domuz etinin insana zararlı olduğu tıp tarafından da ortaya konulmuştur. Doktor Glen Shepherd, Washington Post gazetesinin 31 Mayıs 1952 tarihli nüshasında yazdığı bir makalede bu konuda özetle şunları yazmıştır: "ABD ve Kanada'da yaşayan insanların 1/6'nin adalelerinde, trişinli domuz eti yedikleri için, trişin kurtları vardır. Bunların çoğunda hastalık arazı görülmez. Yavaş yavaş iyileşir, bazıları da ölür. Bir kısmının sol tarafı felç olur. Hepsi de dikkatsizce domuz eti yemişlerdir. Bu hastalığın bağışıklık ve tedavisi
  yoktur. Ne antibiyotikler, ne de diğer ilaç ve aşılar bu küçük ve öldürücü kurda tesir etmez.

  Tek çare bu mikrobun bulaşmasını önlemektir... Trişinlerin sebep olduğu hastalığın belirtileri elliden fazla hastalığın belirtilerine benzer. Etleri tuzlama ve tütsüleme gibi metotlar trişinleri öldürmez. Mezbaha kontrolleri de trişinli etleri teşhis için yeterli değildir."

  Bu konuda birçok araştırıcılar domuz eti yemeğe devam etmenin insandaki kıskançlık duygusunu zayıflattığını söylerler. Çünkü hayvanlar içinde dişisini kıskanmayan tek hayvan domuzdur.

  Diğer yandan beslendiği yerde her türlü pisliği yediği için, çevreye hoş olmayan bir koku yayar ve eti, proteindeki kimyevî maddeler bakımından düşük değerdedir. Domuz etinin trişin kurdundan temizlenmesi fennî bakımdan imkansız görülmüştür. Yeryüzünün hıfzısıhha otoritelerinden Prof. Hirş bunu açıkça belirtmiştir.

  İşte tıbbın bir kısım zararlarını ortaya koyduğu domuz etini yemek önceki bazı dinlerde yasaklandığı gibi İslâm'da da yasaklanmıştır. (Tecrîd-i Sarîh Tercümesi, VII, 537 vd.; Yusuf el-Kardâvî, İslâm'da Helal ve Haram, Terc. Mustafa Varlı, Ankara 1970, 50-53)
  Yazilanlari okudum lemyezel kardesiminde verdigi bilgileri okudum tesekkur ediyorum kendi adima ...
  Bu konuda benimde birtakim dusuncelerimi soylemek istiyorum , evet domuz eti yemek gunah ancak Rabbiminde cok bagislayan merhametli ve esirgeyen oldugunuda unutmamak gerekir , Rabbimin tovbe kapisi her zaman her kuluna acik yeterki o kul hatalarindan dolayi pisman olupta tovbe etsin ve af dilesin her zaman icin onemli olan sudur hatadan uyanmaksizin devamindansa ne kadar erken farkina varip hatadan geri donmek en hayirlisidir , Rabbim oyle guzel , oyle bagislayan oyle merhametliki yeterki af dilesin ayni hataya tekrar dusmesin bence arkadasina bunlarida soyle Allah buyuktur bagislayandir esirgeyendir merhametlidir ....
  ilginiz icin TSK bukadar yardim ettiginiz icin ellerinize saglik
  Peygamber efendimiz (s.a.v) Miraca yükseldiğinde bizlere ve kendisine verilen müjdeler vardır. Bunlar bizim miracımız olan NAMAZ, Bakara suresinin son iki ayeti ve konumuzla ilgili olan ŞİRKE DÜŞMEYENİN AFFEDİLEBİLECEĞİ müjdesidir. Ne kadar şanslıyız Hz. Muhammed ( s.a.v ) nin ümmetindeniz.


  Kaynak: Dursun Ali Erzincanlı ilahisi
  kardes senin o arkadasin icin yapabilecegin ve onun kendisi icin yapabilecegi birsey var islam dini oylesine guzel bir dindir ki yazinda yazmisin cehennemlik oldum ve buyuk gunaha girdim ifadesi kullanmisiniz buyuk gunah evet hakli oyle dusunebilir ama umitsizlik ve emin olma her ikisi de kufurdur bu arkadasimiz umitsizlige dusmus sanirim yapacagi sey o yaptigi domuz eti vs her ne olursa olsun terkedip tovbe etmesi gerekir gercek tovbe edenlerin tovbesini allah insallah kabul eder

  gecmisine bisey soyleyemeyiz yapmasa iyimis deriz ama gelecegi icin arkadaslar zaten gerekeni yazmislar allah razi olsun ama bir iki cumlede bizden olsun dedik umitsizlik asla yok umidimizi kesmeyecez ALLAH cc in imtahanlari vardir imtahandir diyecez her ne olursa olsun sabira devam edecez selam ve saygilar
  paylaşım için teşekkürler
  teşekkür
  allah razı olsun