foto - Halaskar
  Spor Toto Süper Lig 19. Hafta Fenerbahçe 2 - 0 Trabzonspor
  Trabzonspora pozisyon bile vermedi diyorsunuz ama topla oynama yüzdesinden haberiniz yok anlaşılan. Topla oynama yüzdesi Trabzonspor %53- Fenerbahçe %47. yendiniz tebrikler ama siz futbol oynamıyorsunuz. biz hem futbol oynuyoruz hem de hakemlerle uğraşıyoruz. haftaya manisa maçınız var yine burda olucaz ...
  Aöf Affından nasıl yararlanabilirim
  daha öğrenci affı resmi olarak açıklanmadı. zannedersem ocak ya da şubat ayında resmileşir. açıklandıktan sonra açıköğretim kurumuna gidip başvurunu yaparsın. 5 ay süresi olacak bildiğim kadarıyla
  Alevilik Önümüzdeki Yıl Ders Kitaplarına Giriyor
  bu ne saçmalıktır. Alevilik Hz. Aliyi sevmek ona bağlı olmak onun yaptıklarını yapmak değil midir. Hz. Ali kimdir nedir hiç mi bilgileri yok bu tip insanların. Aleviymiş Din dersini istemiyormuş be densiz Sen alevi isen zaten Müslüman olman lazım ha değilsen sözüm yok. Allah sana hidayet versin
  Atatürk şeriati övdü, dini kullandı
  Atatürk’ün şeriatı öven sözleri vardır. Mesela “Bizim kanun-i esasimiz (anayasamız) Kur’an-ı Kerim’dir” dedi.

  ama gel gör ki İsviçre Anayasasını kullanıyoruz...Hıristiyan anayasası yani vay be :)
  Atatürk şeriati övdü, dini kullandı
  Bir defa ATATÜRK önce TÜRKÇÜ sonra ÜMMETÇİ'dir...


  yanlış zaten burda ya. İnanan insanı iman kurtarır. İslama bağlılığı kurtarır. Türk, Çerkez, Kürt Afganistanlı, Mogolistanlı, Pakistanlı, Kırımlı vs.. şimdi sorarım size ahirette sana Türk müsün mü diye soracaklar yoksa kimin ümmetindesin diye mi? Ben Atatürk olmasaydı belki de olmazdım öylemi ya da bu ülkede olmazdım da Endonezyada olurdum.. belki de budur benim kaderim yaratılış gayem ama öncelikle Müslüman olmam lazım. Türkiye'de yaşıyorum diye Müslüman olacağım şartı yoktur. Allah-u Teala bana Müslüman olmayı nasip ettiyse bunun yeri yoktur. her nerede olursa olsun ben İslamı yaşarım..Afganistanda, Irakta yaşamıyor mu Müslüman..Atatürk ü bu kadar yüceltmeyin. Onun yanlışlarını da iyi taraflarını da herkes biliyor. yeter ki dayatmayın Atatürk diye.. Ben onun gerçekleştirdiği hiçbir devrimi kabul etmiyorum. Ben şeriat istiyorum neden mi şeriat=Kur'an. şeriat istemeyen Allah (c.c.) ı da istemiyor demektir. işinize geldiği gibi dini yaşamayın dine göre yaşayın.
  Windows 7 Püf Noktaları
  Microsoft, Windows 7 ile taze bir tasarımın yanında yeni fonksiyonlar da kullanmasına rağmen tüm yenilikler bir bakışta anlaşılamıyor. Daha zeki kısayollar, gizli araçlar ve yardımcı seçenekler yeni işletim sisteminin genellikle derinliklerinde saklanıyor...

  Uygun Windows sürümünü bulmak
  Windows 7 üç farklı sürümde satılıyor: Home Premium, Professional ve Ultimate. Birçok kullanıcının pahalı Windows 7 sürümlerinde bulunan ekstralara ihtiyacı yok. Home Premium son kullanıcı için fazlasıyla yeterli. Home ve Professional sürümlerde eksik olan Bitlocker sürücü şifrelemesini ücretsiz TrueCrypt programıyla tamamlayabilirsiniz.

  Kullandığınız donanım ve yazılımların Windows 7 ile uyumlu olup olmadığından emin olmak isterseniz Windows 7 Yükseltme Danışmanı ile şüphelerinizi giderebilirsiniz.

  64-bit'e geçiş yapmak
  Windows 7 iki farklı mimaride sunuluyor. x86 (32-bit) ve x64 (64-bit). Aşama açısından bakıldığında Windows 7, 64-bit olarak sunulan ikinci büyük Windows lansmanı oluyor. Dolayısıyla 64-bit'e geçiş yapmanın zamanı geldi. Eğer Windows 7'nin kutulu sürümünü satın aldıysanız 64-bit DVD'yi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  Ayrıca netbook'lar dışında hiçbir yeni 32-bit donanım satın almamalısınız.

  Eski XP bilgisayarınızı hazırlayın
  Windows XP'den Windows 7'ye doğrudan yükseltme yapılmıyor. Eğer bu yüzden dosya ve ayar taşıması yapmayı düşünüyorsanız Windows XP ve Vista için Windows Kolay Aktarım programını kullanarak işin zor kısmını rahatlıkla atlatabilirsiniz.

  Püf nokta: Windows 7 kurulumunu kullanımda olan Windows XP sisteminden de başlatabilirsiniz. Kurulum DVD'sini takıp gelişmiş kurulumu seçmeniz yeterli. Böyle yaptığınızda ayarlar, kişisel klasörler ve kurulu programlar "Windows.old" isminde bir klasöre taşınır. Yapmanız gereken sadece bu klasördeki eski dosyaları sistemdeki yeni yerlerine taşımak olacak.

  Windows 7 ucuzlukları
  Windows 7'yi şimdi satın almak isteyenler körü körüne mağazalara yönelmemeli. Kutulu sürümler açık ara farkla en pahalılarıdır. MSDNAA programı gibi farklı fırsatlarla Windows 7'yi ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Yahut yeni bir PC bileşeni satın almak kaydıyla OEM sürümlere de yönelebilirsiniz.

  Temiz yeni-kurulum
  Vista'dan Windows 7'ye yükseltme yapma imkanı sunulsa da yeni işletim sistemine geçmek için sıfırdan kurulum yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  Bu alternatifi kullanmak daha meşakkatli olabilir ama karşılığında uzun vadede sorunsuz çalışan bir sisteme sahip olursunuz.


  Daha hızlı kurulum
  Birden çok bilgisayara Windows 7 kurulumu yapacaksanız USB bellekten kurulum yapma alternatifine kesinlikle göz atın. Her şey bir yana hem USB belleği Windows 7 kurulum medyası haline dönüştürmek hem de kurulumu USB bellekten yapmak çok daha hızlı ve kolay. Windows'u USB bellek üzerinden kurun adlı makalemiz size bu konuda yardımcı olacaktır.


  Seçim penceresi
  Microsoft, işletim sistemini tarayıcısız sunmaktansa birden çok alternatif arasında seçim yapmanıza imkan veriyor. Windows Update üzerinden yayımlanacak bir güncelleştirme ile karşınıza çıkacak seçim ekranı üzeriden istediğini tarayıcıyı seçip indirebilirsiniz.


  Windows XP Modu
  Windows XP Modu ile Windows 7 altında tüm XP uygulamalarını çalıştırabiliyorsunuz. Bu iş için kullanılan sanallaştırma tekniği sayesinde ayrı bir pencerede sanal makineyi çalıştırmak yerine XP programlarını direkt Windows 7 başlat menüsünden çağırabiliyorsunuz.


  Eski bilgisayarlar için Windows 7
  Microsoft Windows 7'nin eski bilgisayarlarda da akıcı biçimde çalışması için çok çalıştı. Zira Vista'nın kaynak açlığı yüzünden topladığı antipatiyi ortadan kaldırması gerekiyordu. Windows 7'nin eski PC'lerde de tabiri caizse ateş kırmızı İtalyan araba gibi çalışması gerekiyor.


  Sunum modu
  [Windows] + [P] tuş kombinasyonunu kullandığınızda laptopunuzdaki görüntüyü projektöre aktarmayı sağlayan sunum moduna geçiş yaparsınız.
  Ek olarak görüntünün beyazperdede mi yoksa sadece PC'de mi gözükmesi gerektiğini ayarlamalısınız. Bu iş için Windows Mobility Center'ı kullanabilirsiniz.


  Ekran Alıntısı Aracı
  Windows 7'de Ekran Alıntısı Aracı'nı (başlat menüsündeki arama kutucuğuna "alıntı" yazın) kullanmak daha kolay. Programı açtığınızda masaüstünüzün herhangi bir bölümünün resmi çekip bir dosyaya kaydedebilirsiniz.


  Saklı araçlar
  "Denetim Masası | Sorun giderme | Tümünü görüntüle" yolunu takip ederek Windows 7'nin kullanışlı sorun giderme aracına ulaşırsınız.
  Araçların çoğu yerel sistemde yüklüdür, bazılarıysa internetten indirilir ve kurulur.


  Pencereleri organize etmek
  Pencere kaosuna elveda: [Windows] + [Home] kombinasyonu ile istediğiniz pencere dışındaki tüm açık pencereler minimize edilir (Aero Shake).


  CD/DVD imajlarını yazdırmak
  Windows 7 altında ISO dosyası yazdırmak için ek araca ihtiyacınız yok. İstediğiniz ISO görüntü dosyasına çift tıklayın ve "Windows Disk Yansıması Yazıcı"a aracını kullanın.


  Birden çok saat dilimi
  Windows 7'de maksimum üç farklı zaman dilimini aynı anda görebilirsiniz.
  Bu iş için sağ alt köşedeki saate tıklayın ve açılan listede "Tarih ve saat ayarlarını değiştir"i seçin. Sonrasında çıkan pencerede "Ek Saatler" sekmesine gelin ve istediğiniz saat dilimini ekleyebilirsiniz.


  Sistem Geri Yükleme
  İşler sarpa sararsa Windows 7'nin düzgün çalıştığı bir zaman dilimine geri dönebilirsiniz. Sistem Geri Yükleme tam olarak bu işi yapıyor.
  Windows 7'de yeni olarak "Geri yükleme işleminden etkilenecek programları" görebiliyorsunuz. Buradaki listeye göz atıp hangi programları tekrar yüklemeniz gerektiğini not edebilirsiniz.


  Güvenilirlik İzleyicisi
  Windows Vista'dan tanınan Güvenilirlik İzleyicisi (açmak içim arama kutucuğuna "izleyici" yazın) Windows 7'nin kurulumdan itibaren ne kadar istikrarlı çalıştığını gösterir.


  Problemleri kaydetmek
  Sorun Adımları Kaydedicisi (PSR) hata aramaya yönelik geliştirilmiş muhteşem bir araç. Başlat menüsündeki arama kutucuğuna "psr" yazın ve kaydediciyi başlatın.
  Hata mesajının çıkmasını sağlayan adımları sırasıyla tekrar gerçekleştirin. Araç, her tıklamada ekran içeriğiyle birlikte süreci adım adım kaydeder. Ek olarak görüntülere yorum da ekleyebiliyorsunuz.
  Son adımı da gerçekleştirdikten sonra PSR, tüm gerekli bilgilerin bulunduğu bir MHTML dosyası oluşturur ve bunu ZIP arşivi olarak kaydeder. Bu ZIP dosyasını analiz etmesi için istediğini kişiye e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.


  Uzaktan yardım
  Eğer arkadaşlarınıza yardımcı olması amacıyla iki-üç dakikalık video tanıtımları hazırlamak için CamStudio gibi bir program kullanıyorsanız size daha iyi bir alternatifimiz var.
  TeamViewer ile arkadaşlarınıza karşılıklı olarak yardımcı olabilirsiniz. Araç iki bilgisayarı saniyeler içinde birbirine bağlar. Gerisi ise alışkın olduğunuz uzaktan yardım mantığına dayanıyor.


  Windows 7'de sorun giderme
  Sorun Adımları Kaydedicisi'nin yanında başka alternatifleriniz de var: Denetim Masası | Sistem ve Güvenlik başlığı altından ulaşabileceğiniz İşlem Merkezi de size yardımcı olacaktır.
  Burada en son ne zaman yedekleme yapıldığını ve virüs tarayıcının güncel olup olmadığını görebilirsiniz.


  AppLocker
  Windows 7'nin Enterprise ve Ultimate sürümlerinde bulunan AppLocker özelliği (gpedit.msc'de Windows Ayarları | Güvenlik Ayarları | Uygulama Denetim İlkeleri altında) yöneticilere sistemde çalıştırılmasına izin verilen programları seçme imkanı verir.


  Yönetici moduna geçmek
  Her kullanıcıya sunulmayan yönetici hakları sayesinde hackerlerin standart hesaplarda istediklerini yapma şansı yok. Fakat programlar yönetici haklarıyla çalıştırmak gerekirse ne olacak? Birçok kullanıcı içerik menüsüne girip "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanacaktır.
  Daha hızlısı mevcut: Programın kısayoluna CTRL ve SHIFT tuşlarını basılı tutarak tıkladığınızda (sol tık) direkt yönetici modunu tetiklemiş olursunuz.


  Windows PowerShell v2
  PowerShell 2.0 ilk kez doğrudan Windows'a dahil ediliyor. Konsol , komut satırı üzerinden verilen talimatları yerine getiriyor. Komutlar script'lere dönüştürülebiliyor ki, bu da görevlerin otomatiğe bağlanmasını sağlıyor.


  Virtual Desktop Infrastructure (VDI)
  Sadece son kullanıcılar değil, firmalar da Windows 7 ile birlikte birçok yeni özellik elde ediyor.
  Terminal hizmetlerinden farklı olarak kullanıcılar masaüstü sanallaştırmasında sadece bir Windows kurulumunu paylaşmıyor; bilakis herkes sunucu üzerinde bir sanal makinede çalışan bir istemci işletim sistemine sahip oluyor.
  VDI çözümlerinin avantajları arasında masaüstlerinin merkezi bir birimden kontrol edilmesi ve farklı mekanlardan ve cihazlardan tanıdık çalışma ortamına erişim var.


  DirectAccess
  DirectAccess, çalışanlara VPN kullanmaya gerek kalmadan firma ağlarına erişim imkanı veriyor. Bu sayede yöneticilerin yapılandırması gereken daha az süreç oluyor ve kullanıcı tarafında büyük kolaylık sağlıyor.


  Windows 7 bu iş için Windows XP zamanından bu yana sunulan IPv6 protokolünü kullanıyor. Fakat genellikle IPv6 kullanımına meyil olmaz; zira çoğu durumda ne internet sağlayıcısı ne de hub'lar veya modemler IPv6'yı destekler.


  Deployment Image Servicing and Management (DISM)
  Hemencecik kurulu Windows paketlerine, özelliklerine veya sürücülere göz atmak isterseniz Windows 7'de sunulan "DISM" hizmetini kullanın ("DISM" komutu ile çağırabilirsiniz).
  Yüklü Windows özelliklerinin bir listesini görmek için "dism /online /get-features /format:table" komutunu verin. Bir özelliği devre dışı bırakmak içinse " dism /online /enable-feature /featurename:" komutunu girin.


  Kullanıcı Hesabı Denetimi
  Birçok kullanıcı Vista'daki Kullanıcı Hesabı Denetimi özelliğini sinir bozucu olması nedeniyle kapatıyor ve bu da UAC'nin amacını hizmet etmesini engelliyordu.
  Windows 7 ile Microsoft UAC'den vazgeçmiyor; fakat onaylama pencerelerinin sayısını belirgin derecede azaltıyor. İsterseniz UAC seviyesini düşürüp arttırabiliyorsunuz.


  Kopyalama devi: RoboCopy
  Komut satırı aracı Robocopy Windows 7 altında "kopyala-yapıştır"dan fazlasını sunuyor. Veri eşitleme ve klasör/dizin kopyalama görevlerini yerine getirebilen ve multi-threding'den faydalanabilen güçlü bir araca dönüşüyor. (komut satırına "robocopy /?" yazarak tüm fonksiyonlarına erişebilirisiniz.


  Çoklu monitör
  Bir tek monitörle yetinemeyenler Windows 7 ile doğru adresteler; zira Microsoft Windows 7'de çoklu monitör desteğini iyileştirdi.
  Yepyeni bir yapılandırma penceresi gerekli tüm ayarları bir çırpıda halletmenizi sağlıyor. Masaüstünde boş bir alan sağ tıklayın ve menüden "Ekran çözünürlüğü"nü seçin.


  İnteraktif editör
  Ücretsiz Windows PowerShell sistem ve uygulamalarınızın kontrolünü kolaylaştırıyor. Fakat tüm özellikleri kullanabilmek için öncelikle programı biraz kurcalamalısınız.
  Windows 7 PowerShell, komutları Cmdlets (Commandlets) biçiminde girip anında sonuçlarını test etmenizi sağlayan interaktif bir editör ile beraber geliyor.


  Sistem tepsisindeki simgeler
  Windows 7 sistem tepsisine de düzen veriyor. Önceki sürümlerde olduğu gibi dolup taşan bir sistem tepsisi yerine daha derli toplu bir düzen söz konusu. Simgeler varsayılan olarak birkaç saniye göründükten sonra gizleniyor. Yukarı bakan oka tıkladığınızda ise tüm simgeleri görebiliyorsunuz.
  Tepsideki ağ simgesi de çok başarılı. Üzerine tıkladığınızda mevcut kablosuz ağları görebilir ve yine buradan istediğinize bağlanabilirsiniz. Sürükle-bırak ile yeni simgeler eklenebiliyor.


  Windows 7 Kitaplıkları
  Windows 7'de Explorer'ı ilk kez açanlar en büyük değişikliği fark edecektir: Önceki gibi klasörlerle çalışmak yerine artık sadece Kitaplıklar sunuluyor. Varsayılan olarak resimler, dokümanlar, müzikler ve videolar için 4 kitaplık sunuluyor. İsterseniz yeni kitaplıklar da oluşturabiliyorunuz.
  Kitaplıkların mantığı şu: Bilgisayarın farklı bölümlerinde bulunan dosyaları klasör klasör aramak veya bunları belli bir alanda toplamak için kopyalamak/taşımak yerine hepsini bir kitaplığın içinde bulabilirsiniz. Örneğin müzik arşivinizi ele alalım: Disklerinizde farklı yerlerde bulunan tüm MP3 dosyalarına kısayol atamak, merkezi bir konuma taşımak yerine "Müzik" kitaplığına bu konumları göstermeniniz yeterli. Bir kitaplığa eklemek istediğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayın ve içerik menüsünden "Kitaplığa ekle" girdisini seçin.


  Aero Snap
  Masaüstündeki pencere karmaşasına son vermenin bir diğer yolu: Aero Snap. Pencere yönetimini belirgin derecede kolaylaştıran bu Aero Snap ile pencere büyüklüğünü ve konumunu sezgisel yöntemlerle değiştirebilirsiniz.
  Fare ile pencere başlığını tutun ve ekranın tepesine götürün: Pencere maksimize oluyor. Pencereyi aynı şekilde sağ kenara yaslayın: Ekranın yarısını kaplayacak şekilde boyutlandırılıyor vs.
  Elbette klavye kısayollarıyla da bu eylemleri tetiklemek mümkün: [Windows] tuşu ile dört yön ok tuşlarından birini kullanın ve sonucu görün.


  Görev çubuğu
  Windows 7'de çalışmayı kolaylaştıran birçok kısayol var: [Windows] tuşu ile birlikte 1'den 9'a kadar olan rakamlardan birine bastığınızda görev çubuğunda belirtilen sırada bulunan program çalıştırılır. Örneğin görev çubuğundaki üçüncü programı açmak için [Windows] + [3].


  Parola yöneticisi
  Microsoft, Windows 7ile web siteleri ve uygulamalar için kullandığınız parolaları bir kasaya taşıyor. Bu amaçla Vista halefinin bir parola yöneticisi var.
  "Denetim Masası | Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması" altında bulacağınız "Kimlik Bilgisi Yöneticisi" bu amaca hizmet ediyor.
  Kimlik Bilgisi Yöneticisi tüm Windows Live hizmetleri ve Windows Live ID ile giriş yapılan tüm web sitelerini destekliyor.


  Olay görüntüleyicisi
  Herkesin başına gelmiştir: Birden PC çalışmaz hale gelir ve sebebini araştırmak için kurcalamadığınız yer kalmaz. Windows 7 bu iş için bir olay görüntüleyici sunuyor.
  Başlat menüsündeki arama kutucuğuna "olay" yazarak bu araca ulaşabilirsiniz.


  InPrivate Gözatma
  IE8'deki InPrivate Gözatma tarayıcının hiçbir parola, form doldurma bilgisi veya geçici dosya kaydetmemesini sağlar. İster tarayıcıdaki "Güvenlik" menüsünden ister [CTRL]+[Shift]+[P] kombinasyonu ile bu moda geçiş yapabilirsiniz.


  Microsoft programlarını devre dışı bırakmak
  Bazı programlar Windows'un temel donanımı arasında yer alıyor. Aralarında Internet Explorer 8'in de bulunduğu birçok Windows bileşenini "Denetim Masası | Programlar | Programlar ve Özellikler" başlığı altındaki "Windows Özelliklerini aç veya kapat" linkine tıklayarak devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Açılan listede programın yanındaki tiki kaldırın "Tamam"a basın.


  Windows Deneyim Dizini
  Windows Deneyim Dizini (WEI) donanım bileşenlerini ve sistem performansını test etmeye yönelik benchmark'lardan oluşuyor.
  Eğer sisteminizde bir yazılımın çalışıp çalışmayacağını merak ediyorsanız bu araca başvurabilirsiniz. "Denetim Masası | Sistem ve Güvenlik | Sistem" başlığı altında Windows Deneyim Dizini'ni bulabilirsiniz.


  Kaynak İzleyicisi
  Yeniden elden geçirilmiş Kaynak İzleyicisi yaşadığınız performans sorunlarını analiz etmek için pratik bir yöntem. Araç CPU'yu, sabit disk erişimlerini, belleği ve ağ trafiğini denetliyor. Araca ulaşmanın en kısayolu yine başlat menüsündeki arama kutucuğu: "kaynak" yazmanız yeterli.


  Sanal sabit disk (VHD)
  Windows 7 arabiriminin derinliklerine saklanmış bir diğer zekice fonksiyon ise sanal sabit diskler. Disk Yönetimi altında "Eylem | SSD oluştur" menüsünü takip ederek birkaç adımda sanal bir sabit disk oluşturabilirsiniz.


  USB bellekleri şifreleme
  Windows 7 altında Bitlocker to Go ile USB bellekleri kolayca şifreleyebiliyorsunuz. Özelliği kullanmak için Explorer'da USB belleğinizin üzerine sağ tıklayın ve menüden "Bitlocker'ı etkinleştir"i seçin. Fakat Bitlocker sadece Ultimate sürümde sunuluyor.


  AppLocker
  AppLocker ile yöneticiler sistemde hangi uygulamaların çalıştırılacağına karar verebilir. Bilinen hedef ve Hash kurallarının aynında Microsoft, "Publisher Rules" (Yayımlayıcı Kuralları) kullanılmasına da izin veriyor. Bu sayede sadece geçerli bir Microsoft sertifikasına sahip uygulamalar başlatılabiliyor.


  Misafir hesabını açmak
  PC'nizi kısa bir süreliğine kullanacak kişiler için Misafir (Guest) hesabı açabilirsiniz. Böylece sizin kişisel dosyalarınızı değiştirme/silme imkanları da olmaz.
  "Denetim Masası | Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması" yolunu takip ederek misafir hesabını etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.


  Geri yükleme noktası
  Windows 7'de geri yükleme noktası oluşturmanın en kısa yolu yine başlat menüsündeki arama kutucuğundan geçiyor. "geri yükleme" yazdığınızda "Denetim masası" başlığı altında çıkan "Geri yükleme noktası oluştur" bu işi görüyor. Sonrasında açılan pencerede "Oluştur"a basın.
  Oluşturacağınız geri yükleme noktasına bir isim verin ve "Oluştur"a basın. Bunu yaptığınızda Windows 7 bilgisayarınızın o anki durumunu kaydeder. Daha bu noktaya geri dönebilirsiniz.


  BranchCache
  Son kullanıcıdan ziyade firmalara hitap eden bu özellik sayesinde firma merkez ağından çağırılan içerikler ön belleğe alınıyor. Daha sonra bu içerik tekrar çağrıldığında ise bu içeriğe tüm noktalardan LAN hızında erişilebiliyor; hem de merkezin iletimi ne kadar zayıf olursa olsun.


  Arama önerilerini devre dışı bırakmak
  Arama kutucuğuna "gpedit.msc" komutunu verin. Açılan pencerede "Kullanıcı Yapılandırması | Yönetimsel Şablonlar | Windows Bileşenleri | Windows Gezgini" altındaki "Windows Gezgini arma kutusunda son arama girişlerinin gösterimini kapat" girdisini seçin ve ayarını etkinleştirin.


  Denetim Masasını sabitleme
  Denetim Masası'nı sıkça kullanıyorsanız görev çubuğuna sabitlemeniz kolay erişim açısından mantıklı olacaktır. Öncelik Denetim Masası'nı açın ve görev çubuğundaki simgesine sağ tıklayıp "Görev çubuğuna sabitle"yi seçin.


  İnternet aramasını etkinleştirmek
  Varsayılan olarak Windows 7 başlat menüsünden direkt internet araması yapma imkanı sunulmaz. Bu seçenek devre dışı bırakılmıştır. Fakat bu özelliği açmak mümkün. Arama kutucuğuna "gpedit.msc" yazın ve Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni açın.
  Şu yolu takip edin: "Kullanıcı Yapılandırması | Yönetimsel Şablonlar | Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu". Sağ taraftaki listede beliren "Başlat menüsüne Internet'te Ara bağlantısını ekle" girdisine çift tıklayın ve etkinleştirin. Bunu yaptığınızda Windows 7 başlat menüsünde "Internet'te Ara" seçeneği belirir.


  Yapışkan Notlar
  İsminden de anlaşılacağı üzere Yapışkan Notlar masaüstüne sabitleyeceğiniz kısa notları baz alıyor. Arama kutucuğuna "not" yazdığınızda bu aracı bulabilirsiniz.


  Wordpad
  Microsoft en sonunda bazı Windows araçlarını da tazelemeye karar verdi. Wordpad artık Office 2007'den tanıdığımız Ribbon arabirimiyle daha derli toplu. Ayrıca Wordpad artık "Office Açık XML belgesi", yani DOCX formatını destekliyor.


  Hesap Makinesi
  Windows 7 ile beraber gelen Hesap Makinesi de seleflerine göre büyük oranda evrim geçirdi. Araç, yeni fonksiyonlar ve yeni bir kullanıcı arabirimiyle tazelendi.


  Görev Yöneticisi
  Bir işlemin arkasında gizlenen hizmeti Windows 7 Görev Yöneticisi ile bulabilirsiniz. [CTRL]+[Shift]+[Esc] kısayolu ile Görev Yöneticisi'ni çağırın ve "Hizmetler" sekmesin seçin. İstenilen hizmete sağ tıklayıp "İşleme git"i seçin. Tersini "İşlemler" sekmesinde de yapabilirsiniz.


  Performans
  Görev Yöneticisi'ndeki Performans sekmesinden sistem kaynaklarının kullanım oranına bakabilirsiniz. Performans sekmesindeki "Kaynak İzleyici" butonuna bastığınızda PC'nizin temel bileşenlerinin üzerindeki yükü yüzde cinsinden görebilirsiniz.
  Arama kutucuğuna "perfmon /report" komutunu verdiğinizde sisteminizdeki yerel donanım kaynakları, sistem tepki süreleri ve işlemler hakkında detaylı bir rapor alabilirsiniz.


  CMD yerine GUI
  PowerShell 2.0 ile yöneticiler ağ üzerinden kolayca bilgi alabilir; tecrübeli kullanıcılar ise görev otomasyonu yapabilir.
  Microsoft daha basit bir kullanım için tümleşik script hazırlama aracının grafiksel kullanıcı arabirimi kullanan bir sürümünü de sunuyor. (arama kutusuna "ISE" yazın)


  Sistem Geri Yükleme
  Eğer bir şeyler ters giderse daha önce oluşturduğunuz sistem geri yükleme noktasına dönebilirsiniz. Bu iş için arama kutucuğuna "sistem geri yükleme" yazmanız yeterli. Araç, sonuçlarda belirecektir.


  Windows Yardım ve Destek
  Windows'un bu sürümünde sunulan yardım ve destek dokümanları karşılaşacağınız problemleri çözmenizde size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.


  Windows 7 için en iyi kısayollar
  Tuş kombinasyonlarıyla Windows 7'de çok zaman kazanacaksınız. Birçok görevi kısayollar aracılığıyla, fareye gerek kalmaksızın gerçekleştirebiliyorsunuz.
  Örneğin [Windows tuşu]+[H] ile etkin pencereyi tam ekran yapabiliyorsunuz.
  [Windows tuşu]+ ile pencere normal büyüklüğüne geri dönüyor veya minimize ediliyor.
  [Windows tuşu]+[Shift]+[Ok tuşu] resmi soldaki veya sağdaki monitöre taşıyor.
  [Windows tuşu]+[D] tüm pencereleri minimize eder ve masaüstünü gösterir.
  [Windows tuşu]+[E] Windows Gezgini'ni açar.
  [Windows tuşu]+[F] ile arama penceresini açarsınız.
  [Windows tuşu]+[G] ile masaüstü araçlarınıza göz atabilirsiniz.
  [Windows tuşu]+[L] kombinasyonu güncel oturumu kilitler.
  [Windows tuşu]+[M] aktif pencereyi minimize eder.
  [Windows tuşu]+[R] "Çalıştır" penceresini açar.
  [Windows tuşu]+[T] ile görev çubuğunu seçili hale getirirsiniz. Sonrasında ok tuşları ile açık programlar arasında gezebilir ve [Enter] ile yeni bir programı başlatabilirsiniz.
  [Windows tuşu]+ kombinasyonu Erişim Kolaylığı Merkezini açar.
  [Windows tuşu]+[Tab] ile uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Microsoft Aero Peek özelliğini de bu kombinasyona ekledi. Programlar arasında geçiş yaparken etkin pencere ön plana çıkarılır, diğerleri şeffaf hale gelir.
  [CTRL]+[Windows tuşu] ve [Tab] tuşuna bastığınızda fare ile tıklamaya gerek kalmadan bir seçim penceresindeki seçenekler arasında geçiş yapabilirsiniz.
  Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi Muhtemel Rakipleri
  Liverpool çıksın :D
  Ya Sen Gel
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  Ya Sen Gel

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  Fırtına kopuyor içimde bilsen
  Yağmurum sen olsan
  Gözümden insen
  Ey benim yoldaşım, gönül yüreğim
  Uykusuz gecemin ihlamı bir sen
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  Ya sen gel yanıma, ya da ben varayım
  Derdine derman yaranı sarayım
  Ey benim güneşim, ışığım, yıldızım
  Seninle olayım sende kalayım
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  Çaresiz kalmışım bağlı bileğim
  Kahretsin sen yoksun, nasıl güleyim
  Ey benim hevesim, arzum, dileğim
  Yaşamak seninle, öl de öleyim
  Mustafa YILDIZDOĞAN
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  [main-arkaplan-muzik]590[/main-arkaplan-muzik]
  V.I.P Ödülleri
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  bir de TESEKKÜRLER değil de TEŞEKKÜRLER yazılsa daha düzel olur
  Çoçuğuma İsim
  Mustafa Miray
  FIFA WM 2010 Tahmin Oyunu
  yavaş yavaş çıkıyorum kafaya :D
  Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 Şampiyon Kim Olur?
  Orjinal Yazarı: Halaskar

  benim anlamadığım fenerbahçeliler neden bu kadar rahat konuşuyorlar. unutmasınlar ki 95-96 sezonunda bizi şampiyonluktan etmişlerdi. ve gün geldi aynı noktaya vardık. Trabzonspor hayatının en rahat maçlarından birine çıkacak. Fenerbahçede ise büyük bir stres. eminim ki ilk 20 dk biz bir gol atabilirsek bu maç Bursayı şampiyon yapar. bence çok emin konuşmasın fenerliler. intikam alınacak ve 30 sene Fenerbahçe unutamayacak bu maçı

  bu konunun 2 önceki sayfasında yazmıştım neyin ne olacağını.
  Futbol Tahmin Oyunu 1. Liga Sagres 2009/2010 Ödülleri
  ayıp ettin ana dilim portekizce :)
  Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 Şampiyon Kim Olur?
  benim anlamadığım fenerbahçeliler neden bu kadar rahat konuşuyorlar. unutmasınlar ki 95-96 sezonunda bizi şampiyonluktan etmişlerdi. ve gün geldi aynı noktaya vardık. Trabzonspor hayatının en rahat maçlarından birine çıkacak. Fenerbahçede ise büyük bir stres. eminim ki ilk 20 dk biz bir gol atabilirsek bu maç Bursayı şampiyon yapar. bence çok emin konuşmasın fenerliler. intikam alınacak ve 30 sene Fenerbahçe unutamayacak bu maçı :)
  Portekiz Liga Bwin Programı ve Yorumlar
  Emice bu lig benden sorulur sonuç ortada Trabzonspor gibi son anda aldım kupayı :)
  Futbol Tahmin Oyunu 1. Liga Sagres 2009/2010 Ödülleri
  ben demiştim 1. olacam diye :)
  Elektrik Akımının Manyetik Etkisi 8. sınıf
  Elektrik akımının manyetik etkisi - Elektrik akımının manyetik etkisi hakkında - 8. Sınıf Elektrik akımının manyetik etkisi

  Elektrik Akımının Manyetik Etkisi
  Kategori: İlköğretim 8.Sınıf

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Çok yüksek gerilimi elektrik üretici ve mekanik enerji veren elektrik motorlarının bu etkiden yaralanarak yapıldığını bilorsunuz.Elektrik akımının manyetik etkisi günümüzde en çok yararlanılan konulardan biridir. Şimdi deneylerimize başlayabiliriz.
  Bir iletken tel alalım. Bu iletkenin bir pusulanın ibresine paralel bir durumda koyalım. Bu iletkenden elektrik akım geçirelim. Bu telden akım geçmeye andan itibaren ,ibre hareket eder ve üzerinde akım geçen iletkene d& bir duruma gelir. Akımı kestiğimizde pusulanın ibresi tekrar eski durumuna döner. Yani iletkene paralel bir durum alır.İşte buradan şu sonuca varıyoruz.Bir Helkenden geçen akım, o telin etrafında bir manyetik alan meydana getirir.İşte bu deney bize manyetik alanın varlığını kanıtlamaktadır. Manyetik alanın varlığını kanıtlayan bu deneye de örcted Deneyi adı verilmektedir.


  ELEKTRİK AKIMININ MAGNETİK ETKİLERİ
  Akım geçen telin oluşturduğu magnetik alan

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Şekilde pusula iğnesinin üzerinden tel geçecek şekilde devre kurulup anahtar kapatılıp telden yeterince akım geçtiğinde pusula iğnesi aniden saparak tele dik konuma gelir. Pusulanın sapması yerin magnetik alanından başka bir magnetik alanın meydana geldiğini gösterir. Bu alan elektrik akımlarının çevresinde meydana gelen magnetik alandır. Bu alanların kaynağı elektrik yüklerinin hareketidir. Telden uzaklaştıkça magnetik alanın şiddeti azalır. Tele yaklaştıkça magnetik alanın şiddeti artar. Telden geçen akımın artması da magnetik alanın şiddetini artırır. Akımın azalması ise magnetik alanın şiddetini azaltır.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Akım geçen telin çevresinde iç içe daireler şeklinde magnetik alan çizgileri oluşur. Herhangi bir noktadaki magnetik alan vektörünün yönü, bu alan çizgilerine teğettir.
  Akımın yönü değiştiğinde magnetik alan çizgileri ve herhangi bir noktadaki magnetik alan vektörünün yönü değişir.
  Ali Elverdi Öldü
  imse kimseyi ilahlastirmiyor, sapla samani bir birine karistiriyorsunuz. Birini sevmek deger vermek ilahlastirmak anlamina gelmez. Sonuçta herkez kendi hesabini verecek. Ben seviyorsam ben verecegim demektir bu hesabi, sen degil. Sevmiyorsaniz yorum yapmazsiniz olur biter.

  değer verdiğin adam bu ülkenin polisine kurşun sıkıyor bu ülkenin bankasını souyor milletin parasını gasp ediyor.

  Sana ne ki bundan ? Kimin kime ne kadar deger verdigi seni neden ilgilendiriyor? Seni sadece senin deger verdiklerinin baglamasi gerekmez mi?

  değer verdiğin insan demek ki senin için çok önemli eleştiriye bile tahammülün yok. biz onun bu şekilde değer görmesinden rahatsızın ondan böyle konuşuyoruz Havil.

  ALLAH'in yarattigi kulu asagi görme haddini kendinde buluyorsun ve ben giybeti bilirim diyorsun. Kendinle çelistiginin farkinda bile degilsin. Senin dinden ne kadar anladigini bu cümlen ispat ediyor iste.

  beni main-baorda çok iyi tanırlar havil reelden de aynı şekilde..68 kuşağını aşağılarım tabi yaptıklarından yapmak istediklerinden dolayı. hep bir kuşak çıkartıp onu kendinize kalkan edindiniz. 68 79 82 şimdi sırada ne var.. siz kendinizi toplumdan soyutladınız biz farklı kuşağız diye milleti kandırdınız. bu ülkede darbe yapmak isteyen 68 kuşağı değil mi bu kuşağın lideri Deniz Gezmiş değil mi. halk kardeşliği deyip son nefesinde bile Yaşasın markism yaşasın leninizm diye bağıran nasıl halk kardeşliğinden bahseder.

  Atatürkçülügün en önemli özelligi milliyetçi olmak, o ise komünistti. Atatürk bu topraklarda yasayan herkes Türktür diyordu, o ise kürd kimligini taniyordu.

  o zaman Atatürk yanlış söyledi. Atatürk'ün devrimlerini devam ettirmeye çalışan bir devrimciydi Deniz Gezmiş...Deniz gezmişin devrimleri diyelim o zaman. Atatürk bu ülkede Türkiyedir herkes Türk diyor ama gel gelelim arkadaş kürt kimliğini savunuyor vay be...
  Ali Elverdi Öldü
  Yine dönüldü dolasildi Deniz Gezmişin dinine imanina geldi laf. Size ne arkadas ya Deniz Gezmiş idam edileli 38 sene olacak neredeyse, hala ayni seyleri konusuyorsunuz, her konuyu dönüp dolasip milletin dinine imanina bagliyorsunuz.

  Bana ve benim gibi düsünenlere göre Ali Elverdi hak ettigini buldu, bunu elestirmekte kimseye düsmez. Yok Deniz Gezmiş'in son sözleri neymis yok nasil ölmüs, o kadar çok biliyorsunuz madem niye önce kendinize dönüp bir bakmiyorsunuz? Ölmüs birinin ardindan kötü konusmak hangi dine hangi mezhepe hangi insanliga uygun acaba ?

  +

  Alıntı:
  Deniz Gezmemiş
  deniz gecmiş
  deniz gezmiş mi gezmemişmi


  Adini bilmediginiz yada dogru yazmaktan aciz oldugunuz insanlar hakkindada yorum yapmayin

  havil bizim derdimiz ne biliyor musun. biz gıybeti de biliriz ondan yana şüphen olmasın. biz sadece bu adamı ilahlaştırmanıza kızıyoruz. bu adamın düşüncesi neydi ne yaptı. ne için yaşadı ve şu an itibariyle toplumdaki yeri. sana şu kadar söyleyeyim Deniz geçmemiş ya da gezmiş geçirmemiş her neyse ona verilen değeri adım gibi eminim bir Fatih Sultan Mehmet'e bir Kanuni'ye Bir Abdülhamit'e biraz daha abartayım 68 kuşağı denilen trt çocuk kuşağından daha da aşağı gördüğüm grup Haşa peygamberimizden daha da az değer veriyordur. komunizm denen saçma sapan bir düşünce kaç ülkede kaldı ki bunu savunan adamlara değer veriliyor. boş işler boş. deniz geçmiş geçmemiş gezmiş ve görememiş.. sadece HİÇ benim için.... VE ONU SAVUNLAR

  bir de şu hususu belirteyim. ben Türküm ve Müslümanım ben kimi örnek alırım. Müslüman olanı benden olanı. İman sahibi olanı.ne geldiyse zaten bu ülkenin başına İslamiyetten uzak durmaktan Müslüman gibi yaşamamaktan geldi. elin marksist leninci zihniyeti bana ve bu ülkeye ne verebilir ki.
  Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 Şampiyon Kim Olur?
  Bu Hafta Bursaspor Galatasaray dan en az bir beraberlik çıkarsın Bursa kesin şampiyon. son hafta Fenerbahçe kendi sahasında trabzonspor ile oynayacak ve 1996 nın bir şekilde intikamı olacak. aynı durumdayken bize yapılan onların da başına gelecek :) 30 sene unutmalazlar böyle olursa
  Ali Elverdi Öldü
  halaskara katılıyorum deniz gecmişin dini inancından ziyade,, devletin polisine kursun sıkmaya tesebbüs eden biri olduğunu unutup,hain deilde kahraman ilan edilmesi sadece o görüsün savunucularının temsilidir görüşünüze saygılıyız ama bunu haberler bölümüne deilde siyaset meydanına acmanız daha iyi olur cünkü siyasete giriyor bu durum

  benim kızdığım burda Deniz Gezmemiş için söyelenen

  bende katılıyorum eden bulur demişler haksızlık er geç çıkar meydana yüce mevlam çıkarır bir taraftan....

  bu nasıl bir söz. cehalet bu olsa gerek...
  Ali Elverdi Öldü
  ben mi flod yapıyorum. Sadece ek bir bilgi buldum ve sözüm edit yapılmış şekilde gözükmesin dedim. kuralı ihlal ettiysem kusura bakmayın.


  Burda marksizm-leninizm savunuluyor ki Marksizm-Leninizm=Ateizm başka söze gerek yok. Deniz Gezmiş ki madem iyi biriydi niye son sözleri kelime-i şehadet değildi. siz de gelmiş burda Kurban olduğum Allah (c.c.), Yüce mevlam hakedene hakkettiğini verir diyosunuz. neyse bu konu hakkında daha da konuşmaya gerek yok. burda birşeyleri savunuyorsunuz ama neyi savunduğunuzu da bilmiyorsunuz. Allah'ın aldığı can hakkında anlamsız sözler.
  Ali Elverdi Öldü
  Deniz Gezmiş'in son sözleri

  İdam edilmeden önce son isteğinin Rodrigo'nun Aranjuez konçertosunu (muhtemelen Adagio'sunu) dinlemek ve bir bardak demli çay içmek olduğu söylenir, ama bu isteğinin yerine getirilmediği bilinmektedir. İdam kemendi boynundan geçirilirken de, hücresinden alınıp apar topar darağacına götürülürken giymesine izin verilmeyen botlarının askerlere bırakılmamasını, ailesinden birinin almasını istediğini belirtmişti. Son sözleri: "Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler, köylüler! Kahrolsun Emperyalizm!" oldu.
  Ali Elverdi Öldü
  https://www.main-board.com/guncel-haberler/384436-ali-elverdi-oldu.html#post4160477


  deniz gezmişi astı diye bu adam için hak yerini buldu derseniz burda o kadar söylenecek söz var ki.. Ali Elverdi kimdi diye not düşüleceğine Deniz Gezmiş Kimdir diye bir araştırılsa ya.. yanlış işler peşindesiniz. o zaman ben derim ki Deniz Gezmiş düşüncesi karşıtı idam edilen işkence gören ve bu kararlara imza atanlar için de BİZ aynı şeyleri söyleriz. Kominizmi savunan birini utanmasanız Şehit ilan edeceksiniz. yazık ne diyeyim ki hala bu ülkede Deniz Gezmemiş leri seven ve onunla hayatını şekillendirenler var.
  aSiİ giRL Avatar istek
  şu an düzgün bende sizde de gözükmesi lazım
  Çiyeleyim Nick Istek
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Böyle birş ey mi lazım sana
  aSiİ giRL Avatar istek
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Sizce 2010 Dunya Futbol Şampiyonu Hangi Ülke Olacak?
  Almanya bu sene bence tek favorim. brezilya yı orta sıra bir takım eleyecek
  Beşiktaş - Trabzonsporumuz 29.Hafta Türkcell Süper Lig Maçı
  beşitaşa yenilmeyin de ne yaparsanız yapın isterseniz yarım sıfır olsun ama bizim olsun. uykusuz bir gece geçirmek istemiyorum:) inanıyorum ki ligde rahat olan Trabzonsporum beşiktaşı yenecektir. Başarılar kaplanlara
  3. Main-Board Avatar Yarışması Sonuçlandı
  tanıdığı çok olan kazandı :D tebrikler ömr-ü diyar