Kadınca > Dudak Slikonları Dayanıklı mı?

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  İşte estetikle ilgili bir kaç soru ve cevapları. Belki sizin de aklınızda ki sorulardan birinin cevabı buradadır!

  --------------------------------------------------------------------------------

  Dudak kalınlaştırmak için silikon kullanıldığını biliyorum. Dudağa konulan silikon ne kadar süre dayanır? Herhangi bir zararı olur mu?
  Dudak kalınlaştırmak için geçmişte kullanılan sıvı silikon, günümüzde tamamen terk edilmiştir. Silikon yerine hiçbir zararı olmayan 3 madde enjekte edilerek, dudaklar kalınlaştırılır. Bunlardan ikisi normalde insan vücudunda da bulunan "kollajen ve hiyalüronik asittir." Bu maddeler, laboratuar şartlarında ve steril ortamda üretilip, aşılar gibi enjektöre konulmaya hazır hâlde bulunurlar. Dudaklar sürülen bir krem yardımıyla uyuşturulduktan sonra, muayenehane şartlarında uygulanabilirler. Hemen sonuç almak mümkündür, alerji oluşturma riskleri yoktur. Dudaklarda aşırı bir şişme ve morluğa yol açmazlar. Kişi aynı gün işine dönebilir. Bu işlemi uygulamak istemeyenler için de, vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dudaklara enjekte edilir. Bu yöntemde dudaklarda 2-3 gün süren şişlik ve morluk oluşabilir.

  * Burnumun kemerli bir görünümü var. Burun estetiği yaptırdığımda, bu görüntüden kurtulabilir miyim? Estetik burun ameliyatlarında burnun dışardan görünen kemerli şekli tamamen giderilebilir. Burna kemerli şeklini veren kıkırdak ve kemik yapıdaki fazlalıklardır. Operasyon sırasında bu fazlalıklar alınır. Ameliyatın ardından burun tamponu 2 gün, burun alçısı ise 7 - 10 gün sonunda çıkarılır.

  * Yüzümde hiçbir kozmetik ürünle düzelmeyen sivilceler ve daha önce oluşan aknelerden kalan izler var. Bunlardan kurtulmak için ne tavsiye edersiniz? Yüzünüzdeki iltihaplı akneler tamamen kurutulmadıkça cerrahi olarak herhangi bir işlem yapılması mümkün değil. İltihaplı akneler bir cildiye uzmanının vereceği tedavi ile tamamen kurutulduktan sonra, kalan izler için plastik cerrahlar devreye girer. İzlerin derinliğine göre uygulanabilecek 3 çeşit tedavi olmakla birlikte, bu izler genellikle derin oldukları için, "zımparalama" olarak tanımlayabileceğimiz, yüzün en üst tabakasının tümüyle soyulması işleminden fayda görürler.

  * Kaş kaldırma ameliyatları iz bırakır mı? Bu operasyondan kaç gün sonra işime dönebilirim? Kaş kaldırma ameliyatları son teknolojilerle hemen hemen izsiz olarak yapılabilen operasyonlara dahil olmuştur. Günümüzde saçlı deri içinden açılan 2 adet yarım santimlik kesi ile kaş kaldırmak mümkün olmaktadır. Bu ameliyatlarda kullanılan malzemeler, vücut tarafından emilmediği için, kaşlarda düşme gözlenmez. Kalıcı sonuç uzun süre devam eder.

  * Göz kapaklarımda kırışıklık ve torbalanma oluşmaya başladı. Bunların tedavisi var mı? Ameliyatı uyutulmadan olabilir miyim? Alt ve üst göz kapaklarındaki kırışıklıklar ve alt göz kapağında daha sık rastladığımız torbalanmalar ameliyatla tedavi edilebilir. Göz kapaklarındaki kırışıklığı, genellikle bu bölgelerdeki deri sarkmaları oluşturur. Bu sarkıklıklar bir miktar deri çıkarılması ile tamamen düzeltilebilir. Torbalanmalar ise, göz küresini koruyan yağ keseciklerinin sarkması ve içindeki yağ miktarının artmasıyla meydna gelir. Ameliyatta bu keselere ulaşılarak bir miktar yağ çıkarılıp, sarkma toparlanırsa, kişi daha genç bir görünüme kavuşabilir.
  bence slikonlar çok yapay duruyor en güzeli doğal güzellik
  bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim
  paylaşımın için teşekkürler
  tesekkürler canim bilgilerin icin