Pantene, 2005-2006 saç trendlerini açıklıyor

Son güncelleme: 31.01.2006 21:49
 • noimage

  Yeni sezonda giyimde erkeksi bir tarzı benimseyecek olan kadınlar, saçlarında serbest ve kadınsı modelleri tercih edecek. Uzun ve hacimli saçların ön planda olduğu yeni sezonda, kadınlar dağınık veya toplu modellerle doğal bir görünüm sergileyecek.

  Dünya modasını son yıllarda etkisi altına alan kadınsılık trendi, bu sezon yerini daha keskin ve sert çizgilere bırakıyor. Ancak saçlar bunun tersine kadınsı ve yumuşak modellerle giyimdeki sert havayı yumuşatıyor. 4 ana temanın hakim olduğu 2005-2006 Sonbahar-Kış sezonunun koleksiyonları geçmişten izler taşıyor ve modern kadının tarzını yansıtıyor. Bu trendlerde saçların serbestliği, giyimin keskinliği ile karşıtlık sergiliyor.

  Doğal, hacimli ve kadınsı saçlar bu sezon göz alıyor

  Pantenein güzellik sektörü ile paylaştığı saç modelleri, giyimdeki 4 ana tema çerçevesinde şekilleniyor.

  * Toplu modeller: Şık bir atkuyruğu ya da klasik bir topuzla toplanan uzun saçlara takılan tokalar ve taraklar nostaljik bir hava katıyor. Bu modelleri saçlarınıza evde uygulamak için; saçınızı tamamen düz hale gelene kadar yuvarlak bir fırça ile tarayıp makine ile kurutun. İyice geriye çekip büyük bir topuz veya atkuyruğu yapın. Saçlarınızın düzleşip kolayca şekil alması için Pantenein Ekstra Düzleştirici Bakım Serisini kullanabilirisiniz. Bu seri şampuan, besleyici bakım kremi ve 7/24 şekillendiriciden oluşuyor. Serideki ürünler her saç telini kontrol altına alarak elektriklenmeyi ortadan kaldırıyor ve ilk yıkamadan itibaren saçları üç kata kadar düzleştiriyor.

  * Hacimli saçlar: 1950lerin Balenciaga tarzının modern yorumu olan bu modeller dolgun ve hacimli ama hareketli değil. Bu saç modeli, verdiği güç ve özgüven duygusuyla hem kadınsı hem de erkeksi. Bir yandan olağanüstü zarif, diğer yandan da sert çizgilere sahip. Böyle bir modeli evde yapmak için; saçınızı yassı bir fırçayla kurutarak tarayın, alttan ve tepeden terse doğru fırçalayın. Hacmi korumak için bol bol saç spreyi sıkın ve daha fazla dolgunluk için parmaklarınızla ayırın. Saçlarınızın hacim kazanması için Pantene Ekstra Dolgunluk Serisini uygulayabilirsiniz.

  * Dolgunluk ve hareket: Sağlık ve rahatlığın ön planda olduğu bu modellerde buklelerin hacim kattığı doğal ve hareketli saçlar göze çarpıyor. Saçların pürüzsüz ve dolgun görünümlü olması çok önemli. Evde uygulayacağınız modelle de hacimli saçlara sahip olabilirsiniz: Saçınızı yuvarlak bir fırçayla tutamlar halinde kurutun, hacim ve hareket vermek için fönü farklı açılarda tutun. Daha fazla hacim için köklere biraz saç spreyi sıkın. Bu trenddeki saç modelleri için ideal seri Pantene Mükemmel Bukleler.

  * Uzun ve dağınık saçlar: Bu modelde doğal bir dolgunluk ve parlaklığa sahip uzun saçlar kurutulup dağınık bırakılıyor. Küçük bukleler ile hareketlendirilen uzun ve dağınık saçlar, podyumlarda egemen olan sert çizgileri biraz yumuşatıyor. Uzun saçlarınıza evde şekillendirmek için; saçınızı yassı bir fırçayla tarayarak kurutun ve sıcak havayı farklı yönlerden vererek hacim kazandırın. Hafifçe fırçalayın ve doğal haline bırakın. Uzun saçlarınızın doğal görünümünü koruması için Pantene Onarıcı Bakım Serisini, özellikle serinin 7/24 şekillendiricisini kullanabilirsiniz. Bu seri, yıpranmaya ve yeni hasarlara karşı saçları koruyor, kırıkların oluşumunu % 80e kadar azaltıyor; saçların uçlarını onarıyor ve onlara sağlık kazandırıyor. Onarıcı bakım serisinin 7/24 şekillendiricileri de saça hem doğal bir görünüm veriyor hem de saçı yıpranmaya karşı koruyor.
#23.01.2006 16:00 0 0 0
 • paylaşım için teşekkürler cadıkızcım
#23.01.2006 16:10 0 0 0
 • Paylasimin icin tesekkürler ablam..
#23.01.2006 17:41 0 0 0
 • tesekkürler canim
#23.01.2006 22:12 0 0 0
 • tşkler
#24.01.2006 00:11 0 0 0
 • sagolasin cadikizcim
#31.01.2006 21:49 0 0 0