Mahmut Durgun

Son güncelleme: 04.08.2010 08:37
 • Mahmut Durgun Kimdir - Mahmut Durgun Resimleri - Mahmut Durgun Biyografisi - Mahmut Durgun Hakkında


  Mahmut Durgun
  1975 yılında Şanlıurfa'da doğdu.


  noimage


  İlköğrenimini Atatürk ilköğretim okulunda tamamladı. Baba mesleği olan mobilya işinde bir müddet çalıştı.

  Çıraklık eğitim merkezinde elektrik ve elektronik bölümünü bitirdi. İstanbul Kasımpaşa Deniz Kuvvetleri Basımevi Müdürlüğü'nde denizci olarak vatani görevini tamamladı.  Güzel ses ve kabiliyetinden dolayı Şanlıurfa mahalli mevlüt merasimlerine katılmaya başladı. Şanlıurfa'da meşhur, dayısı Celal Çiriş ve Kürt Ömer lakaplı mevlüt ustalarıyla bir müddet mevlütlere katılmaya devam etti.  2006 yılında Devteşti Eğitim Kültür Dayanışma Derneği ile tanıştı.

  Derneğin düzenledikleri düğün, sünnet organizasyonlarına kurmuş olduğu mevlüt ekibiyle beraber katılmaya başladı.  Derneğin kendisine yapmış olduğu teklifle ÖLÜM VAR / YAR GEYLANİ adlı ilk albümünü çıkardı.

  Bu albüm halkın büyük ilgi ve beğenisini topladı.

  Şanlıurfa, bölge il ve ilçelerinde çeşitli konser organizasyonlarına assolist olarak katıldı . İkinci albümü olan CANO ile de halkın yoğun teveccühlerine mahzar olan sanatçımız, bundan böyle sanat dünyasında aranan isimler arasına imzasını atmış oldu.  İslami eğlence kültürünün memleketimize tanıtılmasında büyük katkısı olan Mahmut DURGUN evli ve 2 çocuk babasıdır.
#04.08.2010 08:37 0 0 0
Sürüklemek İçin Tıkla