Duygusal > GERÇEKLER VE HAYALLER

  Gercekler ve Hayaller
  Bir zamanlar, büyük bir dağda kartallar yuva yaparlarmış. Bir kartal da 4 tane yumurtası ile bu dağda yaşıyormuş.

  Birgün bir deprem olmuş. Ve yumurtalardan bir tanesi dağdan yuvarlana yuvarlana vadide yer alan bir çiftliğe kadar düşmüş. Bu çiftlik bir tavuk çiftliğiymiş.

  Çiftlikteki tavuklar, bu değişik ve normalden büyük yumurtayı sahiplenmeye karar vermişler. Yaşlı bir tavuk bu yumurtayı ve içinden çıkacak yavruyu koruması altına almış.

  Birgün, küçük kartal doğmuş. Çevresinde tavukları görmüş ve kendini bir tavuk zannetmiş. Bütün tavuklar da ona bir tavuk gibi davranmışlar. Ailesini de çok seviyormuş. İçinden bazen, "Ben kimim?" sorusu geçiyormuş. Ama o bir tavukmuş. Bunu böyle bilmeliymiş.

  Birgün çiftlikte oyun oynarlarken, yukarı baktığında bir grup kartalın özgürge uçtuklarını görmüş. "Aman Allah'ım, ne kadar güzel uçuyorlar. Ben de onlar gibi uçmayı çok isterdim." demiş. Tavuklar, bu düşünceye hep birlikte gülmüşler. "Sen bir tavuksun ve tavuklar uçamazlar." demişler.

  Küçük kartal, artık daha sık gökyüzüne bakıyor ve uçan kartallar gibi uçmak, özgür olmak istiyormuş. Ne zaman bu düsüncesinden arkadaşlarına, ailesine bahsetse, hep şu cevabı alıyormuş. "Sen bir tavuksun. Bırak bu hayalleri."

  Zamanla, küçük kartal da bu düşünceyi kabul etmiş. Hayal kurmaktan vazgeçmiş, ve hayatını bir tavuk olarak yaşamaya karar vermiş. Ve hayatının sonu geldiğinde de bir tavuk(!) olarak ölmüş.

  Ne olduğunu düşünürsen; O olursun. Eğer, hayatınızın herhangi bir zamanında, kartal olma hayalini kurarsanız, hayallerinizi takip edin. Tavukların sözlerini değil.
  YANI SIMDI SEN TAVUK OLDUGUNA GÖRE............................................................... NE YAPSAM BEN GÜZEL BIR HIKAYE, YOL GÖSTERIYOR. ELLERINE SAGLIK ASKIM
  iyi paki öyle olsun
  Ellerine saglik ablacim!
  SAOL KARDEŞİM
  Rica ederim ablacim!
  BENDE KARTAL GIBI ÖLMEYE HAZIRIM
  AMAN DU ÖLME
  NASIL AMA OKUDUKLARIM HAFIZAMDA
  afferin
  AHA BANA CAMURDAN CIKAN E......... DEDI
  kim dedi
  SEN ASKIM (AFERIM KIM DERLER)
  hayatımda su hayallerimi gercege cevirmyeye paranın gucu yetmedi I toch you
  AY AĞLAMA DAYANAMAM