Burun Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisi

Son güncelleme: 05.08.2022 21:55
  • Burunda normal olarak geçmesi gereken havanın çeşitli nedenlerle geçememesi durumu burun tıkanıklığı adını almaktadır. Burundan nefes alarak akciğere giden havanın ağız yoluyla dışarı verilmesi kişinin doğru bir nefes alıp verdiğini gösterir. Nefes alıp vermemizi sağlayan havanın ağız yoluyla alınması sert, soğuk ve kuru havanın direkt olarak akciğerlere gitmesine neden olur.    Bu ise zaman zaman üst solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir. Burundan nefes almak, alınan havayı önemli ölçüde rutubetlendirerek akciğere gönderdiği için hastalık riski yok denmese bile en aza indirgenebilmektedir. Solunan hava dolayısıyla burun tıkanıklığı ciddi akciğer enfeksiyonlarına da neden olabilmektedir. Burnun tıkalı olması ile buradan geçemeyen hava ağız yoluyla alınması dolayısı ile ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

    Özellikle nezle, grip gibi kış aylarında sıkça rastlanan rahatsızlıklarla burun tıkanıklığı da beraberinde gelir. Bu ise kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur.

    Burun tıkanıklığı ile uyku bozukluğu, ağız kuruluğu, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, koku alma bozukluğu, yatarken ağzımızı açık bırakma ihtiyacı gibi sorunları da beraberinde getirdiği gibi yaşam kalitemizi de oldukça düşürmektedir.

    alıntıdır
#06.09.2016 12:08 2 0 0
  • Burun tıkanıklığı ile uyku bozukluğu, ağız kuruluğu, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, koku alma bozukluğu, yatarken ağzımızı açık bırakma ihtiyacı gibi sorunları da beraberinde getirdiği gibi yaşam kalitemizi de oldukça düşürmektedir.
#05.08.2022 21:55 1 0 0