Aç Karnına Karbonatlı Su İçmenin Vücuda Faydaları

Son güncelleme: 21.12.2021 15:17
 • Aç Karnına Karbonatlı Su İçmenin Faydaları Karbonatlı içmek bakın vücutta nelere sebep oluyor.. Karbonatın faydaları Karbonat faydalı mı

  Aç karnına Karbonatlı su içtiğinizde, bedeninuz amacıyla tartışılmaz çoğu yarar sağlar. Aç karnına bir bardak karbonatlı su içmek birtakım ciddi hastalıklardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. İşlem çok basittir ve ne kadar yararlı bulunduğunu öğrenince şaşıracaksınız.

  Eğer tansiyon hastasıysanız marketlerden almak yerine eczaneden ingiliz karbonatı alınır. Çünkü marketlerdeki karbonatlarda bir miktar tuz da bulunur.

  Aç Karnına Karbonatlı Su İçmenin Vücuda Faydaları

  Karbonatlı Su İçmek Güvenli mi?

  Karbonatlı su içmek tamamıyla güvenilirdir; hazımsızlık, artrit, mide ekşimesi, beden enfeksiyonu vb. birtakım hallerle bağlantılı semptomları hafifletmenize yardımcı olabilir. Karışım, ideal dozlarda tüketilirse bedeninuz amacıyla güvenilirdir. Ayrıca, kendi kendini iyileştirmeyi aktive eden beden kimyanızı dengelemeye de yardımcı olabilir.

  Karbonat ve Su Nasıl Hazırlanır?

  Malzemeler:

  1/2 çay kaşığı ( 3 gram kadar) kabartma tozu.
  Bir bardak su (200 ml)

  Hazırlama süresi: 2 dakika.

  Nasıl yapılır?

  Bu malzemeleri birleştirin
  Aç karnına içiniz.

  Aç karnına Karbonatlı Su İçmenin Faydaları

  Böbrek taşı oluşumunu önler
  İdrar enfeksiyonlarını İyileştirir
  Vücudu alkalize eder
  Doğal antiasit vazifesi görürler
  Gut tedavisinde yararlıdır
  Vücudun enerjisini arttırır
  Sindirim sistemini temizler
  Kolesterolü denetim eder

  Antasit Etkisi (Asit Reflü ve Mide Yanması):

  Bir antasit olarak tanınmış Karbonatlı su, midede tespit edilen asidi nötralize etme fonksiyonu görür. Asit reflü ile karşılaştığınızda, çok acı verici ve can sıkıcı olabilir.
  Asitin mideden yukarı yemek borusuna sıçradığı ve daha sonra boğazın arka yönüne kadar ulaşabildiği bilinmektedir.
  Su ile kabartma tozu içtiğinizde, karışım hidroklorik asidi tesirsiz duruma getirmenin yanı sıra mide ekşimesi ağrısını gidermeye yardımcı olur.
  Ayrıca, karbonat suda çözüldüğünde meydana gelen ajitasyon (köpürme), şişkinliği ve gazı gidermek amacıyla işe yarayabilecek geğirmeyi teşvik eder.

  Böbrek Taşlarının Oluşumunu Önleyin:

  Böbrek taşlarının demir eksikliğinden kaynaklandığı bilinmektedir. Böbrek taşlarının oluşumunun temel namacıylainin yeterli hidrasyon olmaması bulunduğu bulunmuştur.
  Bu gibi hallerde karbonatlı su, idrarı alkalize etmede, ürik asit taşlarını eritmede ya da dolaylı olarak böbrek taşlarından kurtulmaya yardımcı olan kalsiyum oksalatta yarar sağlar.
  Bu aynı vakitte bedeninizin pH civarını düzeltmeye yarar ve böylelikle fonksiyonlarını iyileştirmenin yanı sıra böbrek taşlarının oluşumunu da önler.


  Gut Tedavisi:

  Gut, temel olarak eklemlerde ürik asit kristallerinin birikmesi namacıylaiyle ellerinizi ve ayaklarınızı etkileyen bir tür artrit olarak kabul edilir.
  Karbonatlı su, kanınızı alkalize etmek, kristalleşmeyi ve eklemlerde birikmeyi durdurmak amacıyla pH seviyelerini yükseltir.

  Kabızlık Giderici:

  Karbonatlı su tüketmek, suyu sindirim sisteminize çekerek ve kas kasılmalarını basitleştirerek kabızlık rahatsızlığını giderme noktasında da yardımcı bir rol oynar.
  Bu karışım mide asidi ile her karıştığında gaz çıkararak geğirmenize namacıyla olarak kabızlığı giderir.

  Vücudu Alkalize Edin (PH Dengesi):

  Hastalığa namacıyla olan mikroorganizmaların asit bir ortamda hayatta kaldıkları bulunmuştur.
  Ayrıca, artrit, kanser ve osteoporoz gibi birkaç süreğen hastalık, bedeninizdeki çoğalan asitliğe bağlı olarak meydana çıkar.
  Aç karnına karbonatlı bir bardak su içmek, kanın yanı sıra bedeninizi da alkalize etme fonksiyonu görür.


  İdrar Enfeksiyonlarını İyileştirir:

  Zayıf hijyen, birtakım ilaçlar, düşük bağışıklık vb. mesanede bakteri üremesine izin sunarak idrar yolu enfeksiyonunun (İYE) gelişmesine namacıyla olabilir.
  Karbonatlı su kombinasyonu, idrarda tespit edilen asit seviyelerini azaltan ve bakteri sayısını azaltan antiseptik özelliklere sahiptir.

  Hazımsızlığa İyi Gelir:

  Karbonatlı su kombinasyonu, sindirim sisteminizi temizler ve bedenin pH civarını dengeleme fonksiyonu görür, böylelikle hazımsızlık problemini çözer.

  Sabah Bulantılarını Tedavi Edin:

  Karbonatta tespit edilen sodyum, mide asidinizi düşürmeye yardımcı olur. Bu sayede mide asidinin azalması namacıylaiyle sabah bulantılarından kaynaklanan hatalar tedavi edilir.

  Kanseri Tedavisinde Etkilidir:

  Aşırı asidik bir ortam, birincil ve metastatik kanser türlerinde kalıcı tümör büyümesini teşvik eder.
  Karbonatlı su tüketirseniz, karışım, tümörlerin pH’ını yükseltme ve metastatik meme kanseri modellerinde tespit edilen natural metastaz oluşum süratini düşürme fonksiyonu görür. Bu şekilde kanser tedavi edilir.


  Karbonatlı Su İçmenin Doğru Yöntemi:

  karbonatlı su tüketiminin doğru yolu, günde iki kez aç karnına günde bir bardak su içerisinde çözülmüş bir çay kaşığı karbonatlı su içmektir.
  Bu, bedeninizin pH seviyelerinde iyileşme algılayana kadar devam etmelidir. Vücudunuzun pH’ını sabah ve gün içerisinde bir kez ölçebilirsiniz.
  Gün boyunca, pH düzeyi sabaha göre daha yüksek olacaktır, bu da bedeninizin daha alkali duruma yaklaştığını gösterir.
  Her gün pH seviyenizde büyük bir iyileşme görmek istiyorsanız, dozu artırmayı deneyin.

  Günlük Ne Kadar Karbonatlı Su İçmek Güvenlidir?

  Genellikle yarım çay kaşığı karbonatı yarım bardak su ile birleştirmek güvenilir bir doz olarak kabul edilir.
  5-60 yaş arası şahıslar 24 saatlik periyotta iki saatte bir 7 doza kadar tüketebilir.
  60 yaşından büyükler amacıyla günde 3 doza kadar tüketilmelidir. İlgili talimatlar, tüketicileri maksimum dozun iki haftayı aşmaması konusu ile ilgili uyarır

  Not: Yukarıda bahsetmiş bulunduğumuz koşullarla karşı karşıya kalan şahıslar, aç karnına ideal dozda karbonatlı su almalıdır. Bununla birlikte, yineleyen mide ekşimesi ya da mide rahatsızlığı yaşıyorsanız, bir hekime danışmak en iyisidir.
#21.12.2021 15:17 0 0 0