Gaziantep Fotoğrafları

Son güncelleme: 02.01.2022 15:29
 • Gaziantep Resimleri Antep Fotoğrafları Gazi Antep Resim Arşivi, Sayfamızda Gaziantep şehrimize ait fotoğraflara yer vereceğiz. En güzel Gaziantep manzaraları, Gaziantep Şehir resimleri ve gaziantep insanları, Gaziantep meslekleri.

  Gaziantep Çarşı Mozaik lamba resimleri
  Gaziantep Fotoğrafları

  Gaziantep Zeugma Resimleri Nizip Zeugma Fotoğrafları


  Gaziantep Fotoğrafları

  Zeugma, MÖ 300 yılında Büyük İskender'in generallerinden olan I. Seleukos'un kurduğu "Selevkaya Euphrates" ve eşi Apama'nın kurduğu "Apama" şehirlerinin köprü ile birleşmesinden oluşan antik şehirdir. Zeugma, Gaziantep ilinin Nizip ilçesine 10 km uzaklıkta bulunan Belkıs Mahallesi'nde bulunmaktadır. Şehirde, günümüze kadar korunmuş bazı yapılar bulunmaktadır, bunlar: Helenistik dönemden kalma bir Agora, Roma Agorası, iki farklı kutsal alan, stadyum, tiyatro, iki tane hamam, Roma lejyonu, Roma lejyonunun idari yapıları ve nekropollerdir. Zeugma'da 1987 yılında başlayan bilimsel kazılar, günümüzde Ankara Üniversitesi tarafından devam ettirilmektedir. Yapılan bilimsel kazılardan çıkartılan mozaikler, yaklaşık olarak 2500 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır ve bu mozaikler, bir süre Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nde sergilendi; 2011 yılında ise Zeugma Mozaik Müzesine taşındı.


  Gaziantep Çingene Kızı Resimleri Nizip Çingene Kız Fotoğrafları


  Gaziantep Fotoğrafları
  Çingene Kızı" mozaiği; Gaziantep iline bağlı Nizip ilçesinin 10 kilometre doğusunda bulunan Zeugma antik kentinde,1998 - 1999 Kış döneminde Belkıs Harabelerinin kurtarılması sırasında bir villanın 300m2'lik tabanının parçası olarak, üzerindeki sütunun kaldırılmasıyla bulunmuştur.

  Antep Baharat çarşısı fotoğrafları Gaziantep Baharatçı resimleri


  Gaziantep Fotoğrafları

  Antep Fıstığı Resimleri Gaziantep Fıstık Fotoğrafı


  Gaziantep Fotoğrafları


  Gaziantep Resimleri
  - Gaziantepspor Resimleri
#30.12.2021 08:16 7 0 0
 • Gaziantep Bedesten Bakırcılar çarşısı
  Gaziantep Fotoğrafları
#02.01.2022 15:29 1 0 0