Maden Suyu Nedir?

Son güncelleme: 18.09.2022 16:51
 • Maden Suyu Zayıflatır Mı, Nasıl Tüketilmeli? Maden Suyunun Zayıflamak İçin Kullanımı ve Faydaları
  Maden suyu sağlığa faydalarının yanı sıra zayıflamaya etkisi ile de son günlerin favori içecekleri arasında yer alıyor. Enerji veren ve vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olan maden suyu kullanımı da bir o kadar önemli. Peki, maden suyu zayıflatır mı, ne işe yarar? Maden suyu zayıflamak için nasıl tüketilmeli? İşte, maden suyunun faydaları ve zayıflamaya etkisi...
  Maden Suyu Nedir?

  Yaz aylarında çeşitli zayıflama yöntemleri araştırılırken, bunlar arasında maden suyu üst sıralarda yer alıyor. Hem vücudu zinde tutan hem de hazımsızlık gibi sorunları giderdiği bilinen maden suyu zayıflatır mı merak ediliyor. Peki, maden suyu zayıflamak için nasıl tüketilmeli? İşte, maden suyunun faydaları, besin değeri ve kullanımı hakkında bilgiler...  Maden Suyu Nedir?

  Maden suyu, hareket halindeki yeraltı suyunun toprak yüzeyindeki bir açıklıktan çıktığı yerler olan doğal kaynaklardan geldiği için kaynak suyu olarak da bilinir.


  Maden suyu damıtılmış suya tuzlar eklenerek veya daha fazla karbonatlaşma oluşturmak için karbondioksit ile havalandırılarak yapay olarak da yapılabilir. Bununla birlikte, maden suyu doğal olarak değişen derecelerde karbonatlıdır.


  Maden Suyu Besin Değeri

  Hem doğal hem de yapay maden suyunun besin içeriği büyük ölçüde değişir, ancak tipik olarak aşağıdakiler gibi yüksek mineral içeriğine sahiptir:

  Kalsiyum karbonat

  Magnezyum sülfat

  Potasyum

  Sodyum sülfat

  Ayrıca karbon dioksit, Hidrojen sülfit gibi gazlar içerebilir.  Maden Suyu Nedir?  Maden Suyu Zayıflatır Mı?

  Maden suyu, vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olduğundan, düzenli kullanımında zayıflamaya da etki edebilir. Hazımsızlık ( hazımsızlık ) ve kabızlığı olan kişiler için karbonatlı maden suyu kabızlığı azaltabilir ve semptomlarını önemli ölçüde iyileştirebilir. Ek bir fayda olarak, safra kesesi işlevini de iyileştirebilir.


  Maden Suyu Zayıflamak İçin Nasıl Tüketilmeli?

  Maden suyunu kullanmadan önce mutlaka uzmanınıza danışmanız önerilir. Sağlık koşullarınız maden suyu kullanımına uygunsa, günde iki bardak maden suyu zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

  Şişkinlik ve hazımsızlık gibi sorunlara iyi gelen maden suyu, yemeklerden hemen sonra içilirse mideyi daha fazla şişirir ve rahatsız eder. Yemeklerden yarım saat önce veya yarım saat sonra içilen maden suyu zayıflamaya daha fazla etki etmeye yardımcı olur.


  Maden Suyunun Sağlığa Faydaları

  Karbonatlaşma ve mineral içeriği nedeniyle maden suyunun aşağıdakiler dahil olmak üzere birçok sağlık yararı sağladığı bilinmektedir.

  Bir çalışmada, menopoz sonrası kadınlar, her biri iki aylık iki dönem boyunca günde 1 litre maden suyu içti. Sonuçlar, maden suyu alımının kötü (LDL) kolesterol seviyelerini düşürdüğünü ve iyi (HDL) kolesterol seviyelerini yükselttiğini gösterdi.


  Yüksek kolesterol , kalp hastalığı ve diğer rahatsızlıklar riskinizi artırdığından , maden suyu kalbinizin sağlıklı kalmasına ve düzgün çalışmasına yardımcı olur.

  2004 yılında yapılan bir çalışmada, araştırmacılar, hepsinde sınırda hipertansiyon (yüksek tansiyon) ve düşük kalsiyum ve magnezyum seviyeleri olan denekler üzerinde maden suyunun etkilerini değerlendirdiler . Dört hafta maden suyu içtikten sonra, bu insanların kan basıncında önemli bir düşüş kaydettiler.


  Maden Suyu Zararlı Mı?

  Maden suyunu içmenin sağlık açısından herhangi bir riski bulunmamakla birlikte, suyu plastik bir şişeden içmek bazı riskler doğurabilir.
#18.09.2022 16:51 0 0 0