İslam > KUR'AN-I KERİM'DE ALLAH TEALA'NIN DUA ETMEMİZİ EMRETTİĞİ BAZI AYETİ KERİMELER

  "Rabbınıza yalvararak ve gizlice dua edin,çünkü Allah Teala haddi aşanları sevmez."
  "Korku ve ümit halinde Rabbınıza dua ediniz.Şüphesiz ki muhsinlere Allah'ın rahmeti yakındır."
  "Çaresiz kalan kimse dua ettiği vakit onun duasını kabul eden,feryada geldiği belayı gideren ve size yeryüzünde herşeye hakim kılan kimdir?Allah ile beraber başka bir ilah var mıdır?Siz ne kadar az düşünüyorsunuz."
  Allah (c.c.)buyurdu:"Habibim kullarım sana benden sorarlarsa muhakkak ki ben çok yakınımdır.Bana duada bulunanların duasını kabul ederim."
  Hadisi Kudside Allah Teala buyuruyor:"Bana dua etmeyene gazap ederim.","Kulum beni nasıl tanırsa ona öyle muamele ederim.Kulum bana dua edince onunla beraberim."
  ALLAH razi olsun nida kardes
  allah razı olsun arkadaşım teşk.
  Allah razı olsun arkadaşım. teşekkürler.
  kesinlikle haklısın abi dünya bir sınav yeri.elimizden gelen ibadeti yapmalıyız.göstermelik değil tabi
  Allah rızası için sürekli salavat getirmeye özen gösteriyorum...Şeytanın ağır basmadığı zamanlarda bildiğim duaları okumaya özen gösteriyorum...Ama bu dünya için dileklerim olduğunda Allahtan (c.c.) istediklerim bir türlü gerçekleşmiyor...O kadar ümitsizliğe düşüyorum ki, dünyaya dair Allah'tan (c.c.) bişeyler istemekten vazgeçiyorum. Böyle düşünerek küfre düşüyorum...Bunu yenmek içinde kendimle mücadele edip duruyorum...Yazdıklarını okuyunca bir kere daha ümitlendim dualarım için...Paylaşım için saol...Allah (c.c.) razı olsun...
  Allah kullarına zulmedici değildir fakat kulları kendi kendilerini helake sürükleyicidir. sağol arkadaşım verdiğin bilgiler için
  Allah razı olsun emeğinize sağlık
  Sağol kardeşim ALLAH razı olsun
  Allah razı olsun