alpersoft

alpersoft

Üye
02.11.2004
Er
256
Hakkında

 • Duygu bankası songül gene bankandaki duyguları %0 Faiz ile dağıtmaya devam ediyosun. İnşallah kasanda bir damla hüzün kalmaz da sonunda mutluluk satırları yazmaya başlarsın
#10.06.2007 23:57 0 0 0
 • Belkıs Özener, Türk Sanat Müziği sanatçısı.
  1940 yılında doğmuştur. Henüz 16 yaşındayken Tepebaşı'nda ilk defa sahneye çıkar. 19 yaşında evlenir ve Benek, Bengü ve Barkın adlarında üç çocuğu olur.
  Türk Sanat Müziği sanatçısı ablası Gönül Yazar'ın aksine çok fazla sahne çalışması yapmayıp daha çok Yeşilçam filmlerinde Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik gibi sinema yıldızların yerine şarkıları seslendirmiştir.
  Seslendirdiği başlıca şarkılar; Buruk Acı, Artık Sevmeyeceğim, Kıskanırım Seni Ben'dir.

  ineması'nın gizli sesi, 300'ü aşkın filmde Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın gibi pek çok sinema yıldızının seslendirmesini yapan ve aynı zamanda filmlerdeki şarkıları seslendiren Belkıs Özener'in, bugüne kadar arşivlerde kalmış şarkılarından oluşturulan "Yeşilçam Şarkıları / Sahibinin Sesinden" albümü Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Yirmibeş şarkılık bu seçkiye kaynaklık eden kayıtların çoğu, filmlerde kullanılan ana bantlara ulaşılarak oluşturuldu. 6O'lı ve 70'li yılların kültleşmiş Türk Filmlerinin en çarpıcı sahnelerinde yer alan bu şarkılar, dinleyicileri Türk Sineması'nın naif yıllarına doğru sihirli bir yolculuğa çıkarıyor. Bu albüm aynı zamanda Kalan Müzik'in yeni albüm serisi

  GİZLİ STAR: BELKIS ÖZENER Siyah beyaz seyrettiğimiz Türkan Şoray'lı, Filiz Akın'lı, Hülya Koçyiğit'li filmlerde dinlediğimiz şarkıları hep Belkıs Özener seslendirmiştir. Gönül Yazar'ın kardeşidir. Ama bunları çoğumuz bilmeyiz nedense çünkü Belkıs Özener bir türlü ön plana çıkamayan ender starlardan biridir.

  noimage

  Belkıs Özener 1955 yılında İstanbul'da yapılan bir ses yarışmasında birinci olur ve o yılların ünlü gazinolarından biri olan Beyaz Park'ın sahnesinde ödülünü alırken herkes bu kızın ilerde büyük bir sanatçı olacağını düşünüyordu. Olmasına oldu ama sahne ve plak dünyasından değil de ünü yerli filmlerde sesini verdiği oyuncular sayesinde oldu. Zeki Duygulu, Radife Erten ve Alaeddin Yavaşça'dan Türk Sanat Müziği dersleri alarak şarkıcılığa başlayan Belkıs Özener, daha sonra sahnelerden kopup filmlerde çeşitli oyuncuların yerine şarkı söylemeyi tercih etmişti. Sahnelerde şarkı söylemektense, filmlerde başrol oyunculara sesini vermek daha güzel gelmiş olmalı ki yıllarca bu işi yaptı. En çok filmlerde şarkıcı Türkan Şoray'ın sesi oldu ve sesinin ona çok yakıştığını belirtiyordu her röportajında. Haksız da sayılmazdı aslında yıllar sonra yalnız Türkan Şoray değil Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Müjde Ar gibi sanatçılar gerçek sesleriyle karşımıza çıktığı zamanlar dublaj sanatçılarının değerlerini anlamıştık ama Allah'tan bir iki film dışında

  noimage

  kendi sesleriyle şarkı söylemeye falan kalkmadılar. Sadece Türkan Şoray değil tabi ki. Leyla Sayar, Belgin Doruk, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Müjde Ar, Perihan Savaş gibi 60'lı 70'li yılların starlarına filmlerde söyledikleri şarkılarda sesini verdi . 300 kadar filmde yıldızlara sesini verdi ancak hiç ummadığı bir olay onu sinemadan soğuttu. İşte o olayı şöyle anlatır Belkıs Özener: "Civciv Çıkacak, Kuş Çıkacak" adlı filmde Mine Mutlu'yu seslendirmiştim. Fakat bunun bir seks filmi olduğunu bilmiyordum. Ve o günden sonra bir daha sesimi kimseye vermedim." Ayrıca seks filmlerinde şarkı söylemenin aile yaşamına ters düştüğünün altını çizer.
  Belkıs Özener ablası Gönül Yazar gibi Türk Sanat Müziği söyledi. Ne var ki, o sahneden çok filmlerde şarkı söylemeyi sevdi. Sahneye ablası kadar çıkmadı, ablası kadar çok plak yapmadı ama hepimizin filmlerdeki en sevilen sesi oldu. O herkesin bildiği bir "ses" çoğunluğun tanımadığı bir "yüz" oldu müzik dünyamızda.
  "Yeşilçam Şarkıları "nın ilk çalışması.


  1. Sevemedim Karagözlüm
  2. Adını Anmayacağım
  3. Gözüm Sende
  4. Hayat Sevince Güzel
  5. Nasıl Geçti Habersiz
  6. Gümüş Gerdanlık
  7. Boş Çerçeve
  8. Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak
  9. Damarımda Kanımsın
  10. Aşkım Bahardı
  11. Yağmur
  12. Çile
  13. Dudaklarında Arzu
  14. Asmam Çardaktan
  15. İçin İçin Yanıyor
  16. Sevil Neşelen
  17. Senin Yüzünden
  18. Karakolda Ayna Var
  19. Oy Oy Bir Tanem ( Azize )
  20. Nisan Yağmuru
  21. Fıstık Gibi
  22. Buğulu Gözler
  23. Sen ( Ömrüm Benim )
  24. Tamba Tumba
  25. Oyun Bitti
#09.06.2007 05:34 0 0 0
#09.06.2007 04:23 0 0 0
 • Konu: VPN KURULUMU
  Başarılı bir anlatım.
  Paylaşımın için saol.
#09.06.2007 03:39 0 0 0


 • Sevgili Kardeşim fiber_optic ;

  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki güzel bi paylaşım ancak illegal bi yöntemi legal gibi anlatmışsın bence konuyu editleyip altına,
  Verdiğim bilgiler eğitim amaçlıdır. herhangi bir sorundan sorumlu değilim gibi bişey eklesen daha iii olurdu.

  Çünkü yaklaşık 2 sene önce ben bu card sharing olayını sat forumlarında anlatmaya çalıştım ancak banlana banlana bi hal oldum.

  Ülkemizdeki digital platform sahiplerinin konu hakkındaki hassasiyetini tahmin ediyorumki biliyosundur.

  Takdir senin insanları bilinçlendirirken forumu ve kendini tehlikeye sokma.

  Saygı ve Sevgilerimle...
#09.06.2007 03:37 0 0 0
#09.06.2007 03:27 0 0 0
 • outlook express eskidi artık daha iiii bişey arıyosan
  Tavsiem;

  Mozilla Thunderbird

  Pişman olmazsın
#09.06.2007 03:23 0 0 0
 • FreddyKrueger kardeşimiz yazmış benim başka önereceğim program yok herhalde sen ufak çaplı istiyosun bu da senin işini görür.
#09.06.2007 03:12 0 0 0
 • AB File Encryptor
  Easy File
  Folder Protector
  File Securer
  Folder Guard Professional


  Sanırım arkadaş bu programlardan bahsediyosun.
  Crack ve Serialleri FreddyKrueger'in verdiği linkten programlarınıda(googledan arama yap) üretici firmasından indirirsin.

  İnşallah Faydalı Olabilmişimdir.
#09.06.2007 02:54 0 0 0
 • Konu: car navi
  irfan gereğini yapmış gerçi ama bende bi torrent atayım bari maksat arkadaşın işi görülsün
  İNDİR
#09.06.2007 02:43 0 0 0
#09.06.2007 02:05 0 0 0
 • Değerli Main-Board Üyeleri !
  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Türk Telekomun Adsl işlerini Sentim iletişim diye bir firma üstleniyor.
  Buda demek oluyor ki sentim iletişimde müşteri kapmak için elinden geleni yapacak.
  ve yapmaya da başladı. Bilmemiz gereken tek şey adsl in pazara çıktığı unutmayın ki buda kötü bişey değil daha dün adsl tek elde iken min 50 ytl ye adsl abonesi oluyorduk bugün düştüğü rakamlar ortada.
  Ben derim ki Türk-Telekom en güzelini yaptı.
  Böylece diğer firmalar abonelik ücretlerini bir kez daha düşünecek yani elbette rekabet ortamında hiç biri geri kalmayacak.
  Böylece bu rekabet ortamıda bizim işimize gelecek.
  Sentim İletişimin Ocak 2008 ayında adsl fiyatlarında fırlama yapması gibi bir konu söz konusu olamaz.
  Neden derseniz meyve veren ağaç kesilmez arkadaşlar.
  Sentim İletişimin amacı bana kalırsa önce davranıp piyasayı eline almak yani müşteri potansiyelinin Ocak 2008 ayına kadar diğer firmalara kaymasını engellemek.
  Yani bu bir çeşit şirket politikası.
  Düşünün bir kere Ocak 2008 ayına kadar sentim haricindeki firmaların iş yapmadığını. Arkadaşlar anlayın artık bu bir port savaşı kimse adsl'i fahiş fiyata satmaya kalkamaz merak etmeyin.
  Haaaa eğer şayet bu süre içinde mukaveleyi tek taraflı fesih etmeye çalışırsanız o zaman sonucuna katlanırsınız yani indirim ücretleri ve modem elinizden alınır. O zamanda bu kampanyaya hiç dahil olmamış gibi olursunuz. Yani sizin anlıcanız eğer ben bu interneti 2 sene kullanırım diyosanız hiç durmayın kampanyaya dalın derim. ama eğer beklerim diğer firmaları, ben bi firmaya bağlı kalamam ve bu esnada 14 yerine 29 ytl öderim diyosanız. o zaman sakın bulaşmayın derim bende.
  Bilmem anlatabildim mi ?

  Saygı ve Sevgilerimle
#09.06.2007 01:59 0 0 0
 • Tek kelimeyle muhteşem.Her satırı 10 numara olmuş walla limitsiz sevda zor iştir. Ne diyim helal olsun. Emeği geçen bütün organlarına sağlık
#07.06.2007 04:13 0 0 0
 • Değerli arkadaşım problemini çözmek çokda önemli olmasa gerek aslında.
  Neden diyeceksin bana şimdi sen.
  Bence sen antivirüs veya spyware programlarını kullanırken bilinçli kullanmamışsın antivirüs porgramlarında temizleyemezsen sil gibi seçenekler mevcut sende böyle bir şeyin kurbanı olmuş olabilirsin.

  Benim sana tavsiyem sistem dosyalarını tanımaya çalış. Böylece virüslü bir dosyayı silerken dosyanın gerekliliği konusunda fikrin olur.

  Zaten olan olmuş da bundan sonra dikkat et. Aynı hatalara düşme.

  Sevgi ve Saygılarımla.
#05.06.2007 01:45 0 0 0
#05.06.2007 01:32 0 0 0
#03.06.2007 13:46 0 0 0
 • Erkeklerde ağlar... hem daha bir başka olur erkeklerin ağlaması, kim söylediyse sana erkekler ağlamaz diye, yalan söylemiş... Çünkü , ben ağlıyorum ve benim ağlamam çok başka...

  Acılardan yorulan başımı avuçlarımın arasına alıp, kanatırcasına çekerken saçlarımı ağlıyorum. Kaybolan yıllarıma, duygularıma ve anlamı kalmayan hayatıma... Ağlıyorum, çünkü biliyor ve görüyorum; gelecek denilen mefhum, mutluluk adına hiç ama hiçbir şey getirmeyecek.. lanet olsun, ağlıyorum be! .. Ve neden diyorum bunca anlamsızlık neden? ..

  Vakit gece yarısını çoktan geçip uyumak ve ölmek arasında adam gibi tercih yapamadığım zamanlarda, o güzelim hayalin Azrail gibi eşiklerde belirince ağlıyorum. İşte o zaman seni ne çok sevdiğimi ve sensiz yaşayamayacağımı anlıyorum... gözlerimi enginlere dikip, delicesine hayaline daldığım anlarda ağlıyorum. Hiç çıkmıyorsun aklımdan ve sımsıkı tutuyorum ellerinden, sonra ilk kez bakıyorum kaybolup gittiğim gözlerine, kan kırmızı gözlerim sırılsıklam ıslakken. Ve ben, hala ağlıyorum...

  Gündüz Güneşin burukluğu geçip, hava ruhuma ayak uydurmak için kararmaya başladığında ağlıyorum. Koyu bir kabus misali çöküyor üzerime sonu gelmeyen kara geceler. Belki bir köşede yorgunluktan uyurum diye ağlıyorum... her şeyden vazgeçip, ölümü arzuladığım anlarda ağlıyorum. Yine engel olamıyorum göz yaşlarıma ve ağlıyorum. Görüyorsun ya; erkeklerde ağlıyor, ben de ağlıyorum...

  Seni anlatan yalnızlıklarda ve sensiz başlayan her yeni günle ağlıyorum. Belki senden, belki yağmurlardan daha fazla. Ve tutamıyorum kendimi ağlıyorum esiri olduğum sensizliğe, engel olamadığım kimsesizliğime... erkeklerde ağlar, hem daha bir başka olur erkeklerin ağlaması. Çünkü ben ağlıyorum, çünkü benim ağlamam çok başka...
#03.06.2007 13:36 0 0 0
 • Bebiş sonuna kadar katılıyorum sana maalesef yapacak pek fazla bişey yok. İnternetin hem güzelliği hemde pisliği var. Önemli olan güzellikleri ön plana çıkartıp pislikleri örtmek...
  Haklı davamızı herkez destek vermeli
#02.06.2007 23:20 0 0 0