foto - Guru
  Guru
  pişmanlıklarınız
  çocukken içinde ne var diye taşlayarak bir kaplumbağanın kabuğunu kırana kadar uğraştım en son kabuğundaki kanlar hiç gözümden gitmiyor :((
  pişmanlıklarınız
  hayatta en pişman olduğunuz şeyler neler acaba
  Su Orucu
  Çok faydalı mutlaka deneyin derim.

  Çam ve sakura
  Çam ve sakura ne demek?
  Yeni açılacak olan şehir hastanesinin adı olarak belirlenen çam ve sakura, merak uyandırmaya başladı. İki farklı ağaç türünün isimlerinden oluşan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 21 Mayıs 2020 tarihinde hizmete açılıyor.

  SAKURA NEDİR?
  Prunus cinsinden birkaç ağacın herhangi birinin çiçeğidir. Sakura'nın Türkçesi “Kiraz Çiçeği” anlamındadır. Sakura Japon kültüründe büyük bir öneme sahip olup Japonya'nın ulusal simgelerinden biridir.
  Çiçekleri ağır ağır açar ama çok çabuk dökülür. Hem hayatın başlangıcını yani baharı müjdeler, hem de kaçınılmaz sonunu simgeler. Japonya'da baharın müjdecisi olmasına rağmen, daha solmadan en güzel halindeyken dallarından düşmesi sebebiyle edebiyatta ölüm ile yaşamın birlikteliğini ifade eder.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  ÇAM NEDİR?
  Çam, Pinaceae (çamgiller) familyasından Pinus cinsinden orman ağaçlarını içeren iğne yapraklı türlere verilen ad.
  Türkiye'de hepsinin kısa sürgünleri iki yapraklı olan beş çam türü bulunur; sarıçam, karaçam, Halep çamı, kızılçam ve fıstık çamı. Ayrıca çamlar sonbaharda yapraklarını dökmezler.
  Abdülbaki
  Abdülbaki Gölpınarlı, (d. 12 Ocak 1900, İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu – ö. 25 Ağustos 1982, İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti), asıl adı Mustafa İzzet Baki olan edebiyat tarihçisi ve tercümandır.
  Kadir geceniz mübarek olsun 2020
  Herkesin kadir gecesi mübarek olsun. Dualarınız ve ibadetleriniz kabul olsun.
  23- 26 Mayıs Arası Sokağa Çıkma Yasağı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

  Cumhurbaşkanı, 2019- 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın da sona erdiğini duyurdu. Erdoğan, “Okulların eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Önümüzdeki Eylül ayında yeni öğretim yılı başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs takvimi devam edecek” dedi.

  Erdoğan şunları kaydetti:

  “15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır. 24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir. 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Cemaatle namazı yine kurallar içinde ifa edeceğiz. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek.”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılının eylül ayında başlayacağını açıkladı.

  Erdoğan, “Açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır. Yargı başta olmak üzere pek çok alanla ilgili reform hazırlıkları kesintisiz devam ediyor.” diye konuştu.

  Ankara, AA- iha
  Bad Salzuflen kurpark
  bu nedir kale gibi bir şey sanki
  kot kafa
  biz de bir laf var kot kafalı diye kızar büyükler. Artık her ne demekse ben koca kafalı kalın kafalı gibi algılıyorum :P
  guru
  Guru nedir, kimdir?
  Guru, (Devanagari Sanskritçe: गुरु) Sanskritçede "öğretmen" veya "usta" anlamına gelen bir terimdir. Özellikle Hint dinlerinde kullanılır.