foto - Guru
  Guru
  Çam ve sakura
  Çam ve sakura ne demek?
  Yeni açılacak olan şehir hastanesinin adı olarak belirlenen çam ve sakura, merak uyandırmaya başladı. İki farklı ağaç türünün isimlerinden oluşan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 21 Mayıs 2020 tarihinde hizmete açılıyor.

  SAKURA NEDİR?
  Prunus cinsinden birkaç ağacın herhangi birinin çiçeğidir. Sakura'nın Türkçesi “Kiraz Çiçeği” anlamındadır. Sakura Japon kültüründe büyük bir öneme sahip olup Japonya'nın ulusal simgelerinden biridir.
  Çiçekleri ağır ağır açar ama çok çabuk dökülür. Hem hayatın başlangıcını yani baharı müjdeler, hem de kaçınılmaz sonunu simgeler. Japonya'da baharın müjdecisi olmasına rağmen, daha solmadan en güzel halindeyken dallarından düşmesi sebebiyle edebiyatta ölüm ile yaşamın birlikteliğini ifade eder.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  ÇAM NEDİR?
  Çam, Pinaceae (çamgiller) familyasından Pinus cinsinden orman ağaçlarını içeren iğne yapraklı türlere verilen ad.
  Türkiye'de hepsinin kısa sürgünleri iki yapraklı olan beş çam türü bulunur; sarıçam, karaçam, Halep çamı, kızılçam ve fıstık çamı. Ayrıca çamlar sonbaharda yapraklarını dökmezler.
  Abdülbaki
  Abdülbaki Gölpınarlı, (d. 12 Ocak 1900, İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu – ö. 25 Ağustos 1982, İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti), asıl adı Mustafa İzzet Baki olan edebiyat tarihçisi ve tercümandır.
  Kadir geceniz mübarek olsun 2020
  Herkesin kadir gecesi mübarek olsun. Dualarınız ve ibadetleriniz kabul olsun.
  23- 26 Mayıs Arası Sokağa Çıkma Yasağı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

  Cumhurbaşkanı, 2019- 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın da sona erdiğini duyurdu. Erdoğan, “Okulların eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Önümüzdeki Eylül ayında yeni öğretim yılı başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs takvimi devam edecek” dedi.

  Erdoğan şunları kaydetti:

  “15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır. 24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir. 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Cemaatle namazı yine kurallar içinde ifa edeceğiz. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek.”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılının eylül ayında başlayacağını açıkladı.

  Erdoğan, “Açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır. Yargı başta olmak üzere pek çok alanla ilgili reform hazırlıkları kesintisiz devam ediyor.” diye konuştu.

  Ankara, AA- iha
  tradingview itibar puanı nasıl kazanılır
  bilen varsa yazabilir mi lütfen?
  tradingview üyeliğim var ancak bir çok alanda kısıtlama mevcut. Örneğin sohbet kısmına yazmak istediğimde şu şekilde bir ikaz alıyorum.

  Hoop! Daha fazla itibar puanı gerekiyor

  Tüm kullanıcılarımızın TradingView'de geçirdiği zamandan memnun kalmasını sağlamak amacıyla genele açık sohbet odalarında mesaj göndermek için 5 itibar puanına ihtiyaç vardır. Bu kuralın ücretli üyelikleri kapsamadığını belirtmek isteriz. Blog sayfamızdan itibar puanlarının nasıl kazanıldığını öğrenin ve ek bilgiler için Kurallarımız sayfasını inceleyin.

  TradingView puanı nedir?
  pişmanlıklarınız
  Keşke iftarda bu kadar çok yemeseydim :)
  Bad Salzuflen kurpark
  bu nedir kale gibi bir şey sanki
  pişmanlıklarınız
  çocukken içinde ne var diye taşlayarak bir kaplumbağanın kabuğunu kırana kadar uğraştım en son kabuğundaki kanlar hiç gözümden gitmiyor :((
  hygeia
  Hygieia, Yunan ve Roma mitolojisinde Hygieia (Ὑγιεία) veya Hygeia (Ὑγεία) olarak geçmektedir ve tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. Babasının iyileştirme temalı mitolojik görevini Hygieia koruma temalı olarak gerçekleştirmektedir. Hijyen kelimesinin etimolojik kökeni de içerdiği anlam bakımından aynı zamanda tanrıçanın ismi ile özdeştir.
  Yunan Bayan İsimleri ve Anlamları
  Hygeia Sağlık tanrıçası
  hijyenden geliyor galiba :P
  Fransızca Bayan İsimleri
  afrodille bizim afrodit banu alkanı hatırlattı :)
  pişmanlıklarınız
  hayatta en pişman olduğunuz şeyler neler acaba
  main-board üyeleri buraya
  Hoşgeldiniz.
  evde beslenecek hayvan önerisi
  Evde bir evcil hayvan beslemek istiyorum ama kararsizim onerisi olan varmi
  kot kafa
  biz de bir laf var kot kafalı diye kızar büyükler. Artık her ne demekse ben koca kafalı kalın kafalı gibi algılıyorum :P
  Su Orucu
  Çok faydalı mutlaka deneyin derim.

  Tamer Durukan vefat etti
  Eski TRT spikeri Tamer Durukan, İzmir Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşıyordu. Koronavirüsüne yakalanan Durukan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Solunum cihazına bağlanan Tamer Durukan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
  Buket Aydın istifa etti
  Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın, istifa etti
  Kanal D Ana Haber Bülteni sunucusu Buket Aydın, Demirören Medya Grubu’ndan istifa ettiğini bildirdi .
  10 Mayıs 2020 Pazar Anneler Günü
  Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun.
  guru
  Guru nedir, kimdir?
  Guru, (Devanagari Sanskritçe: गुरु) Sanskritçede "öğretmen" veya "usta" anlamına gelen bir terimdir. Özellikle Hint dinlerinde kullanılır.