foto - tsereve
  Konuda yanlış bir şeymi vardı?
  Çok teşekkürler değerli hocam, hiç bir yöneticinin iyi niyetinden şüphe etmiyorum, ama yapılan etik değildir. Sanal ortamda yönetici üyesine verdiği önemle ve üyesinin paylaşımlarıyla sitesinin rank'ını arttırır, üyesiz bir sitede yönetici olmak zaten anlamsızdır. Alakanıza tekrar teşekkür ediyorum sayın hocam ancak ben şevkimi kaybettim, artık bildiklerimle yetinmeye çalışacak ve bildiklerimide mümkün olduğunca bilmeyenlere öğretmeye çalışacağım..
  Saygılarımla..
  Konuda yanlış bir şeymi vardı?
  Sayın hocam, sunum olayını kast etmiyorum,çalışmamın sunulup sunulmaması önemli değil ekleme nedenim sadece benim için değerli olan görüşlerinizi almaktır, bunu her zaman vurguladım. Bu çalışmayı eklerkende sadece fikirlerinizi almak için eklemiş ve bunuda belirtmiştim.
  Sayın hocam sizler değerli insanlarsınız, mutlaka iyi niyetle hareket ediyorsunuz ama karşınızdaki rencide oluyor kendini aşağılanmış hissediyor. Şahsen ben kendimi öyle hissediyorum, çünkü cevap verilmeye bile tenezzül edilmiyor,flash öğrenebilmek için inanılmaz bir isteğim vardı ama artık vazgeçiyorum. Sayın hocam 1995 yılı itibariyle yıllarca site sahipliğide yaptım, yöneticilikte sakın üzerinize alınmayın sizi tenzih ederek söylüyorum bu site kadar üyesine karşı vurdum duymaz ve bilgilerini çelik kasada saklayan bir başka site görmedim, paylaşılmayan bilginin hiç bir hükmü yoktur. Ben iki satırı geçmesede bildiğim her konuyu herkesle paylaşır ve bundanda gurur duyarım. Okurken üzüleceğinizi tahmin edebiliyorum çünkü bende çok üzüldüm. Tekrar vurguluyorum Heyula hocam sizi tenzih ederek yazıyorum, Allah razı olsun sizden sadece size sorduğum hiç bir soru cevapsız kalmamıştır, Hakkınızı helal edin değerli hocam. Saygılarımla..
  Konuda yanlış bir şeymi vardı?
  Sayın hocalarım bugün buraya eklediğim Çırpınırdın Karadeniz başlıklı konu silinmiş. Boyutu 3.25 mb idi, yani çokta fazla değildi. Kurallara aykırı bir tarafı vardı ise en azından belirtilmesi gerekirki bir daha yapmayalım. Üye olarak şevk vermenizi beklerken siz aksine şevkimizi kırıyorsunuz. Çünkü yapılan hareket ey üye sen bu siteye bir daha gelme, buraya ait değilsin demektir, şimdiye kadar kurallara aykırı olarak her hangi bir infial yaratıcı hareketim olmadığından açıkçası çok ama çok yadırgadım.
  Saygılarımla..
  Cengiz İmren - Bilseydim.
  Teşekkürler Heyula hocam, sayenizde inşallah oda olacak..

  Sağol deli doluyum arkadaşım, sizin son çalışmanızda gayet başarılı yeniden tebrik ederim. İnşallah hep beraber en güzeli yapacağız..
  DUY ANKARA
  Tebrikler arkadaşım, gayet göz alıcı bir çalışma..
  Cengiz İmren - Bilseydim.
  Az çok tahmin edebiliyorum hocam, hayırlısıyla daha güzellerini sunmaya çalışacağım..
  Cengiz İmren - Bilseydim.
  [swf1]tsereve-bilseydim.swf[/swf1][swf2]600[/swf2][swf3]450[/swf3][swf4]tsereve-bilseydim.swf[/swf4]
  İlk Flash çalışmam.
  Teşekkürler arkadaşım..
  Müzikli imza çalışmam.
  Sağol kardeş, bu tür çalışmalarda müziği script bölümünden yüklemeniz gerekiyor. Hocalarımın affına sığınarak bildiğim kadarını basitçe izah edeyim. Resminizi yükleyip yazınızı yazdıktan sonra Script bölümünü açın, guided, buton ve release satırlarını tıklayın. Release kutucuğundaki onayı kaldırıp release outside kutucuğunu onaylayın. Sound ve stop sound satırlarını ve aşağı kısımda göreceğiniz import satırlarını tıklayarak müziği yükleyin. Yüklenen müzik üzerinde bir kere tıklanınca yukarı satıra çıkacaktır. Sound ve play sound satırlarını tıklayıp, yine aşağıdaki müziği tıklayarak yukarı alın ve sahneye dönüp çalışmanızın keyfini çıkarın. Kolay gelsin..
  Diyanet İşleri Başkanlığı - Terör Saldırıları Basın Açıklaması
  Sabırda kalmadı metanette kalmadı sayın hocam, gün artık savaş günüdür. Şahsen siyasi ve askeri iradelerin birleşip kararlı bir şekilde hareket etmelerini canı gönülden diliyorum. MGK toplantılarında koltuk protokolü yapan zihniyet inşallah kendine gelirde yapması gerekeni yapar..
  Hakkari'de 24 Şehit 18 Yaralı
  Yüreğine sağlık güzel kardeşim, bir çoğumuzun düşüncelerine tercüman olmuşsun...
  Hakkari'de 24 Şehit 18 Yaralı
  Türk milleti olarak başımız sağolsun, şehitlerimize rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Hepimiz aynı düşüncedeyiz, içimiz kan ağlıyor ama ne yazıkki elimizden fazlası gelmiyor diyoruz. Biz toplum olarak kaderimize razı olmuş bekliyoruz, tepkisiz bir toplum olduk, ne olursa olsun yetkimiz yok elimizden bir şey gelmiyor diyip kendimizi avutuyoruz ve 30 yıldırda bu durumdayız. Daha 10 gün önce İsrail yanlışlıkla 5 tane mısır askerini öldürdü diye Mısırda yer yerinden oynadı, Mısır halkı İsrail konsolosluğunu bastı, yaktı yıktı konsolosu uçakla kaçırmak zorunda kaldılar. Elbette yapılanları tasvip etmiyorum ama bu bir tepkidir, bu tepkiyi gören sivil veya askeri merciler fiili olarak gereğini yapacaklardır. Yapıyorlarda, biz ise halen televizyonlarımız başında askeri veya siyasi yetkililerin çıkıpta olayı araştırıyoruz, şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak türü söylevlerini bekliyoruz. Tıpkı 30 yıldır beklediğimiz gibi. Siyasi irademiz orta doğu jandarmalığını bırakıp kararlı bir şekilde terör üzerine yönelmedikçe daha çok şehitler verir, daha çok söylemler dinler ve kendimizi avuturuz...
  Photoshop Ve Transparant
  Resminizi açın, lasso tool veya benzeri bir araçla etrafını çizip seçili hale getirin, Edit menüsünden kopyala veya kes komutu verin, yeni bir sayfa açıp objenizi oraya yapıştırın, layer bölümündeki background layerini sağ tıklayıp dublicate layer ile çoğaltın, asıl background'u silin ve kopya background üzerinde sağ tıklayıp Blending options bölümünü açıp Opacity ayarını sıfırlayın ve farklı kaydet ile kaydedin, resminiz artık arka plansızdır. Gif olarak kaydederseniz o resimde bir daha arka plan sorunu yaşamazsınız. Kolay gelsin.
  Forum Güncellemesi
  Konular olduğu gibi duruyor, bu önemliydi. Hayırlı olsun.
  Yalnız Kurt - Ahmet Şafak
  Haklısınız hocam, daha dikkatli olacağım. Teşekkürler..
  Yalnız Kurt - Ahmet Şafak
  Tamam hocam, çok teşekkürler..
  Yalnız Kurt - Ahmet Şafak
  Sıfır hata için bayağı uğraştım. Ama burada izleyince çalışma esnasında farkedemediğim bir iki hata farkettim. Problem göz rahatsızlığımdan kaynaklanıyor. Galiba gözleri tamir ettirmeden sıfır hatalı bir çalışma yapamayacağım.

  [swf1]tsereve-yanliz-kurt.swf[/swf1][swf2]600[/swf2][swf3]450[/swf3][swf4]tsereve-yanliz-kurt.swf[/swf4]
  Butonlara link verme çalışmam.
  Buda buton'lara link verme çalışmam. Karamelim menü butonlarını linklemeye çalıştım, inşallah becerebilmişimdir.

  BURADAN İZLEYİNİZ
  Uzayan mask çalışmam.
  Teşekkürler hocam, şu anda main-board ana başlıklarını içeren butonlara link verme çalışması yapıyorum, bitince hemen söylediğiniz çalışmaya geçiyorum. Alakanız için tekrar teşekkürler hocam..
  Uzayan mask çalışmam.
  Çok teşekkürler sayın hocam, ancak gördüğünüz gibi yapmamam gereken, beni aşan çalışmalarla uğraşıyorum. Bir an önce talimatlarınız üzeri çalışmalar yapmak istiyorum.
  Saygılarımla.
  Uzayan mask çalışmam.
  Konunun flash seviyemi çok aştığının farkındayım, lakin imkan buldum ve deniyorum.
  BURADAN İZLEYİNİZ
  Suya hareket verme çalışmam.
  Sayın hocam, çok teşekkürler. Ancak şu varki belli bir sıralama takip edemiyoruz, shape çalışmamı önermiştiniz bende uygulamaya çalışıyorum. Ama şöyle bir çalışma yapın diye yönlendirmiş olsanız. en azından hangisinin zor hangisinin basıt olduğunu bilerek basit olanından zoruna doğru ilerlerdik. Katkı ve yönlendirmeleriniz çok önemli hocam ve bekliyoruz. Saygılarımla..
  Müzikli imza çalışmam.
  Sayın hocam, çok teşekkürler. İki satır yazınız bile bizleri mutlu ediyor..
  Suya hareket verme çalışmam.
  Heyula hocam; eğer böyle devam edecekse ihtisas odası şöyle dursun bir üst çalışma gurubuna dahi girebileceğimi sanmıyorum. Bir çalışma yapıyorsunuz ve haftalarca bir hocanın lütfedip yorumlamasını bekliyorsunuz. Bu olay üye olarak şahsen beni sıkıyor. Ben istiyorumki çalışmam iyide olsa kötüde olsa hocalar yorumlasın eksi ve artılarını söylesin şöyle yapılırsa daha iyi olur desin. Hatta dersler verip, şukonuda bir çalışma yapmanı istiyorum desin, ama yok. Böyle oluncada başıboş çalışmalar yapıyoruz. Bahsettiğiniz kuş uçurtma çalışmasından tutunda yapmadığım çalışma kalmadı, ama hoca ilgilenmeyince buraya eklemeninde bir anlamı olmuyor. Düşünebiliyormusunuz, şu anda uzayan mask çalışması yapıyorum, bu çalışmanın beni aştığını biliyorum ama, zamanım bol ve hangi çalışma hakkında bir ip ucu bulsam onu deniyorum.
  Saygılarımla.
  Suya hareket verme çalışmam.
  Alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim Heyula hocam, evet haklısınız bir duraklama söz konusu, ancak şu an için izole edebilecek kadar deneyimli değilim. Bazı çalışmalar yapmamam konusundada illaki haklısınız. Ama sayın hocam epey zamandır siteniz üyesi ve hatta flash çalışma gurubu üyesi olmama rağmen kendim çalıp kendim oynuyorum. Hocalarım tarafından alaka gösterilmeyip, dersler verilmedikten sonra ne tür çalışmalar yapabileceğimide bilemiyorum.
  Suya hareket verme çalışmam.
  Bu çalışmada, öğrenebildiğim kadarıyla kavisli shape kullandım ve İlk çalışma olmasına rağmen özellikle zor bir resim seçmeye çalıştım. Suyun hareketi istediğim düzeyde olmadı ve sanki bir yerde tık diyerek geriye sarıyormuş gibi bir görüntü alıyorum. Hocaların desteği olursa inşallah gelecekte daha iyilerini yapabilirim diye düşünüyorum..
  BURADAN İZLEYİNİZ
  Müzikli imza çalışmam.
  Hataları mutlaka vardır, ama henüz ilk çalışma. Daha değişik çalışmalar için en azından script kullanımı hakkında deneme oldu..
  BURADAN İZLEYİNİZ
  İlk Flash çalışmam.
  Çok kötü işlettin.imtikamım korkunç olacak...

  Yukarıdaki cümlenizi anlamadım hocam.
  İlk Flash çalışmam.
  Valla Cengiz hocam, bende anlamadım..
  İlk Flash çalışmam.
  Çok teşekkürler kardeşim..