Genel > Onu kendine aşık et

  Bir erkeğin size aşık olmasını istediğinizde, bazen şansınızı zorlamanız gerekebilir. Nasıl mı? İşte yolları...

  Mükemmel bir erkekle tanıştınız, anında elektrikleme oldu ama sizi aramıyor. İçinizdeki geleneksel tarafınız sizden gerektiği kadar etkilenmediğini ve boş vermenizi söylüyor. Halbuki soru şu: Aranızdaki elektriklemeyi gerçekten hissettiyseniz, bu kadar kolay vazgeçmek doğru mu? "Bazı durumlarda doğru değil" diyor "Dateor Soul Mate" (Geçici Sevgili mi, Yoksa Ruh Eşi mi?) adlı kitabın yazarı Neil Clark Warren ve ekliyor: "Erkekler, elektriği hissetmelerine rağmen, hemen hareket etmeyebilirler çünkü bu konularda kadınlar kadar kararlı değillerdir."

  İkinci kez buluşmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç taktik var. Yalnız dikkat: "Bir erkeğe kendinizi beğendirme çabalarınız o kadar ısrarlı olabilir ki, bunlar seksi olmaktan çıkıp, çaresizliğe girebilir." diyor uzmanlar.

  Yolunuzu kesiştirin


  Bir erkeği beğendiyseniz neden ona açıkça çıkma teklif etmeyesiniz ki? "Sürpriz ilişkiler erkeklerin beynindeki romantik aşk devresini tetikler." diyor psikologlar. Bir erkek için sizi kovaladığını hissetmesi önemlidir. "Yeni bir sevgiliyi elde etme süreci erkekleri heyecanlandırır." diyor "Smart Man Hunting" (Akıllı Erkek Avı) adlı kitabın yazarı Liz H. Kelly ve ekliyor: "Sizi şans eseri görürse, tanımak için daha fazla çaba harcayacaktır." Yani, yapmanız gereken tek şey, yoluna çıkmak. Ona çıkma teklif etmek yerine, karşısına çıkın yeter. Erkekler kur yapma işinin onlara kalmasından yanalar, bunu asla unutmayın.

  Kurallara uyun!


  Soğukkanlı davranmalısınız. Vermek istediğiniz mesaj, onun için deli olduğunuz değil, bunu unutmayın. İlk görüşmede sohbeti yüzeysel tutun. Hedefiniz ilgisini çekmek olmalı, o yüzden onu köşeye sıkıştırıp hayat hikayenizi anlatmanıza gerek yok. Önemli bir kural daha: Onunla birlikteyken az için. Siz de takdir edersiniz ki, gözleri alkolden kanlanmış birinden romantik anlamda etkilenmek biraz zordur.

  Buluşmadan önce


  Öldürücü vuruşu yaptıktan sonra, geri çekilip, sakin bir pozisyon almak. Buluşmanın sonunda, işler istediğiniz gibi yürümediyse, kendinizi reddedilmiş hissetmek yerine, kaybedenin o olacağını hissetmeniz gerekir. Bu, egonuz için son derece önemli.

  Kaçan kovalanır

  Siz onu yakalamaya ne kadar gayret ederseniz, o sizden o kadar kaçar. "Kesinlikle aranızda bir şey olması gerektiğini düşündüğünüzde, onun gönderdiği sinyalleri yanlış algılamanız çok kolay. Çünkü sizin beyniniz belli bir fikre zaten kanalize olmuş durumda ve karşınızdaki insan olumsuz yaklaşsa da, beyniniz cevabını olumlu olarak algılar" diyor Kelly. Fazla ısrarlı olmak sağlıklı değil çünkü belli bir noktadan sonra ısrarlarınız can sıkıcı gelebilir.

  Düşünce tarzınızı değiştirin


  İki, üç kez "yanlışlıkla" yoluna çıkmak başka, bunu alışkanlık haline getirip onu sürekli takip etmek başka. Tesadüflerle onu fazla zorlarsanız, sizi ya kolay bir kadın olarak ya da yakasına yapışmak isteyen bir baş belası olarak görür. "Erkeklerin inanılmaz bir yetenekleri var: Yakalarına yapışmak isteyenleri bir kilometre uzaktan bile anlarlar. Beğendiğiniz erkeğin yolunu kesmeye devam ederseniz, büyük ihtimalle zaafınızdan yararlanmayı deneyecektir" diyor Kelly.

  İlgilendiğiniz erkek birkaç adım atsa da, bu aranızda bir şey olacağı anlamına gelmiyor. Diyelim ki ilginizi anladı ve sizi aradı veya yemek yediniz. Sizinle tam anlamıyla ilgilenip ilgilenmediğini sezemiyorsanız, onunla birlikte olmak bir işe yaramayacaktır, tam tersine, daha sonra kendinizi daha kötü hissetmenize yol açabilir. Bir erkek tarafından ilk anda reddedilmek, onunla birlikte olduktan sonra reddedilmekten daha az acı vericidir. Siz siz olun, onu ilişkiye zorlamak için cinselliği kullanmayın.

  Sonuçta rekabetçi bir dünyada yaşadığımızı göz önünde tutarsak, şansınızı zorlamanız doğru olabilir, ancak bunu yaparken ne zaman duracağınızı iyi bilmelisiniz.
  beni ayarlamak bu kadar zor degil yaw

  Hic gulecegim yoktu
  Öldürücü vuruşu yaptıktan sonra, geri çekilip, sakin bir pozisyon almak. Buluşmanın sonunda, işler istediğiniz gibi yürümediyse, kendinizi reddedilmiş hissetmek yerine, kaybedenin o olacağını hissetmeniz gerekir. Bu, egonuz için son derece önemli.


  geri geri gidip ustune dogru kosucam yani sindy oylemi sonra yigicam asagi
  tamamdir sen oyle diyosan
  off sıkıldım ben
  bu ne yaa..
  kovalamak zaten bana göre deil..

  ama ben konuşmaya başladımmı bir erkekle ona ilgim var sanıyor oysaki benim normalim bu :D yada öyle olsun istediklerinden öyle anlıyorlar:PHemen

  çok zor fark edenlerdenim ...  benim istediğim biri zaten benimdir ..
  istemediğimde fark etmediğimdir
  [QUOTE=Nerqish;2284308]geri geri gidip ustune dogru kosucam yani sindy oylemi sonra yigicam asagi
  tamamdir sen oyle diyosan

  nergish babam ve oglum dizisindeki gibi yapican yani
  [QUOTE=Nerqish;2284308]geri geri gidip ustune dogru kosucam yani sindy oylemi sonra yigicam asagi
  tamamdir sen oyle diyosan

  Bana uzak bi konu
  Hem kim kimi aşık edebilmiş:D

  zaten aşık olmak isterse insan aşık olur

  bu oyunlarla değil
  [QUOTE=death_nova;2284400]kovalamak zaten bana göre deil..

  ama ben konuşmaya başladımmı bir erkekle ona ilgim var sanıyor oysaki benim normalim bu :D yada öyle olsun istediklerinden öyle anlıyorlar:PHemen

  çok zor fark edenlerdenim ...  benim istediğim biri zaten benimdir ..
  istemediğimde fark etmediğimdir  Sindy tesekkürler paylasimin icin
  Valla istiyim yeter asik etmesi benden belli olmuyormu

  Sindy deneyim bakalim marab beni ezer gi allanaski
  [QUOTE=Nerqish;2284626]Valla istiyim yeter asik etmesi benden belli olmuyormu

  Sindy deneyim bakalim marab beni ezer gi allanaski

  oyle deme kiz Ozer abim cok gucsuz ben bilirim

  zaten yemeklede arasi yok
  tabi tabi
  [QUOTE=oLci;2284556]Bana uzak bi konu

  bence banada coooooooooooooooooook uzaaaaaak
  vay be demek kizlar bizleri böyle ayarlamaya calisiyorlar hmmm
  kaçan kovalanır ama kovalayan hep erkek oluyo ......
  walla ben de çıkma teklifi ettim ama çok geçmeden aldattı bidaha tövbe
  Sende onu aldat o zaman
  Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları


  15 Aşık etmenin yolları

  Aşk tamamen duygusal bir kavram değil. Aşkın içinde kimya, hareket, hormonlar, taktik var. İşte karşınızdakini kendinize aşık etmede önemli ipuçları. Aşkın tamamen duygusal bir kavram olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşin içinde kimya da var, hormonlar da, beyin fonksiyonları da...
  Ama aşkın gizemini çözmek için yıllardır araştırma yapan bilim dünyası sonunda aşka giden en kestirme yolları buldu. Yıllardır yapılan sayısız çalışmanın ışığında insanların karşı cinsten hangi koşullarda etkilenip aşık olduğuna dair altı madde belirleyen bilim adamları bu listeyi geçen hafta ünlü bilim dergisi New Scientist'te yayınladı. İşte birini kendine aşık etmenin en garantili altı yolu:

  Korku yaşamak: 1970'lerde yapılan bir araştırma, sağlam köprüde karşılaştırılan kadın ve erkeklerin birbiriyle ilgilenmediğini, çürük bir köprü üzerinde karşılaştırılanların ise birbirini çok çekici bulduğunu ortaya koydu. Sebep ise korku ve heyecan anında salgılanan hormonlar. Bilim adamları etkilemek istediğiniz kişiyi korku ve heyecan dolu ortamlara ***ürmenizi öneriyor. Birlikte korku filmine gitmek ya da lunaparkta hız trenine binmekle onu kendinize aşık edebilirsiniz.

  Vücut dili: Birisiyle tanıştığınızda onun hakkında karar vermeniz için birkaç dakika yeterlidir. Bu yüzden olumlu bir ilk izlenim yaratmak son derece önemli. Bilim adamları vücut dilinin ilk izlenimde yüzde 55 oranında etkili olduğunu söylüyor. Karşınızdaki kişinin vücut dilini benimseyip benzer hareketler yaparsanız daha ilk dakikalarda kalbini kazanmanız mümkün. Ama kollarınızı bağlayıp savunmaya geçerseniz şansınız yok.

  Müzik: ABD'nin Massachusetts kentindeki North Adams Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma aşk ile müziğin bağlantısını ortaya çıkardı. Yapılan araştırma kadınların, fonda soft rock tarzı müzik çaldığında erkekleri çok daha çekici bulduklarını kanıtladı. Yani yumuşak rock parçalarından oluşan bir CD aşk yolunda kullanabileceğiniz en büyük silah.

  Kimya: Çikolatanın içinde bulunan phenylethylamine (PEA) adlı bir madde, aşık olduğumuzda beyinin salgıladığı dopaminle aynı etkiyi yaratıyor. Bu yüzden PEA maddesi 'aşk molekülü' olarak da anılıyor. Dolayısıyla birini kendinize aşık etmek için, beynin bu maddeyi salgılamasını beklemektense koca bir kutu çikolata hediye edip süreci hızlandırabilirsiniz.

  Göz teması: Bilimsel araştırmalara göre hoşlandığınız kişinin gözlerinin içine bakmak yakınlık duygusu ve iki kişi arasında fiziksel ve duygusal bir çekim yaratıyor. Çünkü birinin bakışını yakalamak insanın beyninde ödüllendirilme, beğenilme hissini yaratan bölgeyi harekete geçiriyor. Bu yüzden göz teması sağlandığında bu duyguları da harekete geçiriyor.

  Espri: Araştırmacılara göre insanların birlikte gülmesi çok güçlü bir yakınlık duygusu yaratıyor. Gülmek aynı zamanda vücutta, mutluluk gibi kişiyi iyi hissettiren duyguların yaratıcısı olan endorfin maddesinin salgılanmasını sağlıyor. Birini kendinize aşık etmenin en kısa yollarından biri de onu güldürmekten geçiyor.
  N e ugrascam boyle bos seylerle o asik olursa zaten olur birseylerle onu kendime baglamamin hic anlami olmaz
  Bencede
  sen denedinmi canım
  Ama şuna katılıyorum erkekler biraz cekingen ve duygularını dile getirmekte zorlanan varlıklar.Bunu hesap edersek sahsen gercekten ruh esim olduguna inandıgım bir erkek icin hic cekinmeden mucadele ederim. Gerekirse savasır kazanırım
  Kaçan kovalanır
  Siz onu yakalamaya ne kadar gayret ederseniz, o sizden o kadar kaçar.

  üşünce tarzınızı değiştirin
  İki, üç kez "yanlışlıkla" yoluna çıkmak başka, bunu alışkanlık haline getirip onu sürekli takip etmek başka. Tesadüflerle onu fazla zorlarsanız, sizi ya kolay bir kadın olarak ya da yakasına yapışmak isteyen bir baş belası olarak görür. "Erkeklerin inanılmaz bir yetenekleri var: Yakalarına yapışmak isteyenleri bir kilometre uzaktan bile anlarlar. Beğendiğiniz erkeğin yolunu kesmeye devam ederseniz, büyük ihtimalle zaafınızdan yararlanmayı deneyecektir" diyor Kelly.

  Bnede bu sözlere katılıyorum
  yok ezo denemedim gerek kalmadı
  Kaçan kovalanır
  Siz onu yakalamaya ne kadar gayret ederseniz, o sizden o kadar kaçar.

  üşünce tarzınızı değiştirin
  İki, üç kez "yanlışlıkla" yoluna çıkmak başka, bunu alışkanlık haline getirip onu sürekli takip etmek başka. Tesadüflerle onu fazla zorlarsanız, sizi ya kolay bir kadın olarak ya da yakasına yapışmak isteyen bir baş belası olarak görür. "Erkeklerin inanılmaz bir yetenekleri var: Yakalarına yapışmak isteyenleri bir kilometre uzaktan bile anlarlar. Beğendiğiniz erkeğin yolunu kesmeye devam ederseniz, büyük ihtimalle zaafınızdan yararlanmayı deneyecektir" diyor Kelly.

  Bnede bu sözlere katılıyorum
  bende buna katılıyorum kaçan kovalanır kovalamaya hiç gerek yok...

  KONU İÇİN TŞK ELLERİNESAĞLIK...
  way anasına sayın seyirciler:D
  iLginç :D
  Bence ask ilk bakisda olur.