Müzik > OZAN ARİF

  Ozan Arif Giresun`un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949`da doğdu. Babası yörenin sevilen simalarından rahmetli Muharrem Çavuşun (Muharrem Şirin) oğlu Mehmet Bey, annesi Fatma hanım da, yine komşu köy Demirözü`nden aynı şekilde sevilen rahmetli Gençağa Eşkünoğlu`nun kızıdır.
  Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun`da bitirdikten sonra, hayli kalabalık olan ailesine kısa zamanda maddi yardım yapabilmek düşüncesiyle öğretmen okuluna başladı. 1969-1970 döneminde Perşembe İlköğretim Okulundan mezun oldu. Okul süresi boyunca kışları okuyup yazları rençperlik yapan bir öğrenci idi. İlk göreve başladığı okul, ailesinin bulunduğu Samsun`da Karaoyumca köyündeki ilkokuldur. Bir yıllık stajyerlik süresinden sonra, yine Samsun`da Devgeriş köyüne tayin oldu. 1972 yılında yine aynı köyde stajyerlik yapmakta olan ve ona ömrü boyunca en büyük desteği veren Süheylâ hanımla evlendi. Devgeriş köyünde beş yılı öğretmenlik, dört yılı ise okul müdürlüğü olmak üzere dokuz yıl hizmet vermiştir. İnançlarından ve prensiplerinden asla taviz vermeyen bir kişiliğe sahip olan Ozan Arif, o devrin yöneticilerinin büyük baskısı ile, maalesef 1979 yılında öğretmenlik mesleğinden ayrılmak zorunda bırakılmıştır. Öğretmenlik mesleğini çok seven Ozan Arif`in çok başarılı takdirnamelerle dolu meslek hayatına rağmen, o günün şartlarında başka bir tercihi de kalmamıştı.
  Derken, 12 Eylül 1980 olaylarıyla birlikte, inanan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, memleketin, milletin bekasını düşünen bir çok vatansever insan gibi yanlış değerlendirilmekten çok büyük bir üzüntü duyan Ozan Arif, ailesini, çocuğunu ve hepsinden önemlisi, öz vatanı Türkiye`yi geride bırakarak, 24 Eylül 1980 tarihinde Almanya`ya gitti. Onbir yıllık acı bir ayrılıktan sonra, 5 Kasım 1991`de nihayet memleketine ve vatanına geri dönmesi nasib oldu. Bu süre zarfında, dünyada nerede bir müslüman Türk insanı varsa onu gidip bularak, milli heyecanın filizlenmesine yardımcı olmuş ve önemli görevler almıştır. Daha çocuk yaşlarda iken Kerem ile Aslı`yı, Leyla`ile Mecnun`u, Karacaoğlan`ı, Köroğlu`nu, Dadaloğlunu, Yunus`u ve daha nicelerini okuyarak aşk cönklerini ezberleyen Ozan Arif, Karadeniz`de, yaşadığı yörede hayli yaygın olan irticalen Türkü söyleme sanatı sayesinde çok meşhur oldu. Hatta eskiden destan satıcılarının Ozan Arif`e destanlar yazdırıp, daha sonra bunları bastırarak dağıtmaları sebebiyle, yörede ismi çok duyulan bir aşık olmuştur.
  İlk olarak ortaokul ikinci sınıfta sesine aşık olduğu bağlama ile tanışan ve hayli dar olan aile bütçesinden biriktirdiği harçlıklarla, 1964`te İstanbul`da bulunan Şemsi Yasıtman saz evinden 15 liraya aldığı bir bağlama ile ses ve saz dünyasının içine giren Ozan Arif, o gün bugündür hiç susmadan ve hak bildiği yoldan taviz vermeden gönül dostlarına seslenmektedir.

  @doritos teşekkürler
  bravo doritos kardeşş
  bilgiler için saol

  tskler
  eyvallah kardeş

  ayşe fatma değil beni ağlatan,
  duymadan ölürsem ona yanarım...
  ağlatan turandır başka vatan
  görmeden ölürsem ona yanarım.....

  Ozan Arif
  @doritos teşekkürler
  Tesekkürler bu güzel bilgilerin icin
  teşekkürler kardeş..
  eyvallah kardeş
  bravo dostum süpersin yaaa
  bilgiler için teşekkürler...
  guzel album
  sagol
  HİZMETLERİNİZDEN DOLAYI SONSUS TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM SAGOLUN VAROLUN
  eline sağlık üstad
  ellerinize sağlık...
  teşekkürler
  sagol
  bu güzel bilgiler için sağol.
  ellerine saglik
  tesekkürler
  tesekkürler
  ok
  tesekkürler baba
  Doritosuuuum...... Çok sağol be aslanım
  alnından öpülesi adamsın haaa
  ozan arif susmam ben dediyse bir kere dahasusmaz.herkese selamlar
  BAŞIMI KOYDUĞUM MÜBAREK YOLA,
  TERS DÜŞTÜ DİYORMUŞ BİR KAÇ BUDALA,
  YAYDIKLARI GİBİ PARAYA PULA,
  TAPMADIM TAPMAMDA MÜMKÜN DEĞİLDİR...

  .....

  BU ARİF'İ HERKES İYİ BİLMELİ,
  NE ŞİMDİ NE SONRA NEDE EVVELİ,
  BEN TÜRKEŞ'TEN BAŞKA BİR LİDER ELİ,
  ÖPMEDİM ÖPMEMDE MÜMKÜN DEĞİLDİR...

  SAĞOLASIN GÖNÜDAŞIM...
  bikgiler icin tskler
  ellerinize sağlık teşekkürler