foto - doritos
  Erkekler mi Daha Zeki Kadınlar mı?
  Allah erkeği kadına göre daha güçlü yaratmış bunun görmek için bilim adamı olmaya gerek yok
  Islam Ve Alevilik,, ?
  Ben yorum yapmıyorum, sadece Allah herkesin imanını attırsın;

  Ey iman edenler ! Zannın bir çoğundan sakının, çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve gizli hallerini araştırmayın, birbirinizin gıybetini yapmayın. Her hangi biriniz, ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz değil mi? Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul eden ve çok merhametli olandır(Hucurat suresi , ayet 12).

  Peygamberimiz (a.s.) bu konuda bizleri uyarmakta ve şöyle buyurmaktadır;Zandan sakının, zira zan, haberlerin en yalan olanıdır. Birbirinizin kusurunu öğrenmeye çalışmayın, birbirinizin gizli hallerini araştırmayın, birbiriniz ile benlik yarışına kalkışmayın, birbirinize haset etmeyin, birbirinize buğz etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah'ın kulları! kardeş olun; (Müslim, VIII, 10).
  Allah'a inanmayanlara İmam-ı Azamn'dan Müthiş cevaplar
  çok anlamlı, teşekkürler
  Resulullah Kur’anı açıkladı
  Allah Razı olsun


  hanefi mezhebine bağlı biri olarak Kuran-ı Kerim'i ve peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) sözlerini ve davranışlarını referans alıyorum.Tabi mezhepler yorum farkından oluşmakta saygı duymak gerek şüphesiz Allah Din gününde bu ayrıklara adaletle hükmedecek ama elimizden kaçırmamız gereken şey sabır, anlayış ve tahamüldür.Bir sitede güvenilir olmayan hadisler nedenleriye birlikte belirtilmiş.Hz.Muhammed'in sünnetine sahip çıkmak ve uygulamak bilgilenmekle olur.


  ...........
  ey sözümü isiten dostum
  Gönlüne sağlık.Allah Razı OLsun
  Peygamber Efendimiz için ankete katılın
  teşekkürler

  Peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.v. ve İslama yapılan saygısızlığı kınıyorum.
  Allahüekber!
  gerçekten çok manidar Allah razı olsun.
  Peygamber Efendimizin İsimleri
  allah razı olsun,
  örtünmeden maksat
  kadın kısmı bakışlarına dikkat etmeli, ve giydiği başörtüsü dikkak çekici desen ve renklerde olmamalı.Çarşaf artık geri dönülmeyecek noktada, Türkiyede dahi sayısı oldukça azaldı.Kadın kadar erkeğe de görev düşmekte, kadınları cinsel bir obje olarak görmekten vazgeçmeli.Kadınları kısıtlamak ve örtmek işin kolayı islami anlamda bilinçlenmek daha zor sanırım.
  papa ikinci janpol
  bende anlamadım, kaynak yapmaları ilginç, ama o onların inaçları, ikincisi bayrak indirme hadisesi vatikanın bir devlet olması, başbakanmızda o vesileyle cenazesine katıldı.Günlerce tvlerde hiristiyan propandasıda cenaze vesilesiyle yapılmış oldu.Reklamın iyisi kötüsü yok.
  ÇANAKKALE TÜRK TELEKOMU KINIYORUM
  çanakkalde adsl internet bağlantılarıda memurlar gibi
  Bütün Gelibolu Kardeşlerimize Gecmiş Olsun Dileklerimizi Sunuyoruz.
  ben hissetmedim ne zaman oldu ki çanakkalede problem yok
  BAŞÖRTÜSÜ
  aaliyah_06tr gerçekten güsel, kısa ve öz açıklamış, bundan daha iyi açıklama olamazdı.
  Allahın izniyle elbet her yanlış uygulama düzelecektir.
  MUSKA
  büyü yapmak haramdır.Kuran-ı Kerim'de yasaklanmıştır.
  Hagi yi kınıyorum, haddini bilsin!
  Kendilerini çicekle karşılayan taraftara cep telefonu çalındı diye "hırsızlar telefonumu kim aldı" diye bağırması Türk insanına yapılmış büyük bir hakaret ve aşağılamadır kınıyorum ve daha sonra telefonu cebinde çıkıyor.Nasıl telefonun çalındığını türkçe anlattıysa özrünü ve kabahatini türkçe açıklamalıydı.
  11 Eylül Saldırısının Matemetiği
  enteresan paylaşmın için sağol acaba saldırıyı gerçekleştirenler bu hesabı yapmışlar mıdır.
  İşte kadın ve erkeğin en çok kullandığı isimler...
  en çok kullanılan yaşar dursun ismet ortak isimler ilginç geldi ,
  Fatma, Ayşe, Emine, Hatice, Zeynep, Mustafa, Ahmet, Ali, Hüseyin'; çok güsel isimler en çok kullanılan isimler olmasına sevindim.
  KİTAP KAMPANYASINA SİZDE DESTEK OLUN..!!
  yardımcı olmaya çalışırız adres verilsin yada hangi kargo şirketi orada mevcutsa belirtilsin
  NAMAZ DUALARI VE MEALİ
  burada namaz dualarının mp3 leri var ama ardından sesli mealleri okuyanını bulman zor.


  tıkla
  Kiyamet yaklasiyor......
  Kıyametin yaklaşması önemli ama bizim ne yaptığımız daha önemli insan öldüğünde zaten küçük kıymat gerçekleşmiş olur.Öyleyese ölmeden hayırlı şeyler yapalım.
  Hurmanin üstündeki Allah yazisi
  gerçekten etkileyeci paylaşım için allah razı olsun
  bir radyodan kaydetmiştim bu şiiri. okumanızı diliyorum...
  allah razı olsun kardeş çok güzel
  Kadin Imam olur mu?
  islam düşmaları bizi kendilerine benzetmek için elinden geleni yapıyor ve başarmışlarda İslam dininde bazı konular tatışılamaz yorumlanamaz ama bakın tartışıyorruz ve yorumlarda getiriyoruz nedeni Amerikada bir kadının kilisede cemaate (cemaatten daha çok gazeteci var tabi) imamlık yapması Amerika İslamı bir yere taşımak istiyor ama Allah izin vermeyecektir.
  kadının bir erkeğin önünde imam olması ne kadar doğru olablir bu olay o an sadece manevi duygular içinde olması gereken erkeği başka duygulara itebilir.Dinin uygun görmemesi bundandır.Selam ve dua ile kalın.

  En baştan Görüntülü Linux kurulumu ve kullanımı +video+
  bunu bilgisayara kaydetme imkanımız varmı işimize çok yarayacak bir kaynak çok sağol
  Adsl Kullanicilari MÜjdeeee
  ADSL fiyatları yine düşürüldü sanırım 256 kb ile 49 milyona bağlanıyorum.
  Sonra gayet iyi bağlanıyor benim hattım bir hafta içinde açılmıştı.
  GÜNÜN SÖZÜ
  Gerçekten kısa ama özlü sözler özellikle bir öğretmen adayı olarak "Öğrenemeyen öğrenci yoktur,öğretemeyen öğretmen vardır" sözünü iyi düşünmem lazım.
  emeğin için teşekkürler.
  Bir Bebek
  Allah ikinizdende razı olsun.

  ama bir eleştirim olacak

  noktali_virgul'ün yazısında en son cümle de yavrum kelimesi yanlış anlaşılmaya musait.Kulum kelimesi kullanılırsa daha hoş olur.Teşekkürler.
  Iman Nedir
  Allah razı olsun
  ALEVİLİK - BEKTAŞİLİK NEDİR?
  profihacker düşünmeden konuşuyorsun senin adına üzülüyorum.Yani laf olsun torba dolsun misali, main borda ve özellikle islam başlığı altındaki bir topice böyle kindar, düşmanca ve gerçek olmadığı aşikar tezler öne sürerek kusura bakma saçmalaman hiç yakışık almıyor nereye varmak istiyorsun.

  Hanefi mezhebinde olan biri olarak bazı Alevilerin durumuna üzlüyorum onları kazanmak gerektiğine inanıyorum.
  Hepimiz şu dünyada sınanmaya geldik birbirimize kin gütmeye, kötülemeye değil.Eğri olanı düzeltmek, düşeni kaldırmak ve islamı en iyi şekilde yaymaya çalışmak gayemiz olmalı.Allah yardımcımız olsun.
  YENİ TCK GASP SUÇU CEZASI İNDİRLMİŞ
  Yürürlükteki TCK ile yeni TCK'yı mukayese ettiğimiz takdirde, kapkaç suçuna verilen ceza artırılmıştır. Ancak kapkaç eylemi cebir, şiddet veya tehdit yoluyla gerçekleştirirse, bu suça verilecek ceza miktarı ise yeni TCK'da indirilmiş durumda.

  Yeni Türk Ceza Kanunuyla (TCK) cezalarında indirim yapılan mahkumların tahliyelerinde karmaşa yaşanıyor.

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok ve bazı hukukçular, yasanın yürürlüğe gireceği 1 Nisan 2005ten önce tahliye yapılamayacağını belirtirken, Bursa, Sivas ve Adıyamanda indirimden yararlanan mahkumlar serbest bırakıldı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer illerde de mahkemeler tahliye başvurularını değerlendiriyor. Yeni TCKnın suçlu lehine düzenleme getirdiği gasp ve yasadışı örgüt suçu gibi maddeler kapsamında 10 binden fazla mahkumun cezasında indirim yapılacak. Tahliyelerin devam etmesi halinde ilk planda cezasının indirilmiş süresini tamamlayan yaklaşık 4 bin mahkumun serbest bırakılması bekleniyor.

  GASP YAPANLAR ESKİ TCK YA GÖRE CEZALARI İNDİRİLDİĞİ İÇİN SERBEST.BUNLAR HAPİSTEN ÇIKTIKTAN SONRA NE YAPACAK ACABA EVLERİNDE Mİ OTURACAKLAR YOKSA SOKAKLARA ÇIKIP NİCE CANLARIMI YAKACAKLAR.
  PES VALLAHİ