Genel > YENİ TCK GASP SUÇU CEZASI İNDİRLMİŞ

  Yürürlükteki TCK ile yeni TCK'yı mukayese ettiğimiz takdirde, kapkaç suçuna verilen ceza artırılmıştır. Ancak kapkaç eylemi cebir, şiddet veya tehdit yoluyla gerçekleştirirse, bu suça verilecek ceza miktarı ise yeni TCK'da indirilmiş durumda.

  Yeni Türk Ceza Kanunuyla (TCK) cezalarında indirim yapılan mahkumların tahliyelerinde karmaşa yaşanıyor.

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok ve bazı hukukçular, yasanın yürürlüğe gireceği 1 Nisan 2005ten önce tahliye yapılamayacağını belirtirken, Bursa, Sivas ve Adıyamanda indirimden yararlanan mahkumlar serbest bırakıldı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer illerde de mahkemeler tahliye başvurularını değerlendiriyor. Yeni TCKnın suçlu lehine düzenleme getirdiği gasp ve yasadışı örgüt suçu gibi maddeler kapsamında 10 binden fazla mahkumun cezasında indirim yapılacak. Tahliyelerin devam etmesi halinde ilk planda cezasının indirilmiş süresini tamamlayan yaklaşık 4 bin mahkumun serbest bırakılması bekleniyor.

  GASP YAPANLAR ESKİ TCK YA GÖRE CEZALARI İNDİRİLDİĞİ İÇİN SERBEST.BUNLAR HAPİSTEN ÇIKTIKTAN SONRA NE YAPACAK ACABA EVLERİNDE Mİ OTURACAKLAR YOKSA SOKAKLARA ÇIKIP NİCE CANLARIMI YAKACAKLAR.
  PES VALLAHİ
  bilgiler için teşekkürler arkadaşım...
  Bunu da mı yüzüne gözüne bulaştırdılar. İnanırım aynen yazdıgın gibidir.
  Arkadaşım bilgiler için teşekkürler

  Rabbim bu yasaları çıkaranlara AKIL bizlere de SABIR versin...!
  teşekkürler bilgiler için :