CİN VE AVRUPA BİRLİĞİ

Son güncelleme: 17.05.2005 01:59
 • CİN VE AVRUPA BİRLİĞİ  Bir gün bir adamın önüne durduk yerde bir cin çıktı. Sahici cin! Dile benden ne dilersen dedi Çabuk düşündü ve karar verdi adam! Yıllardan beri hayalini kurduğu şeyler az sonra gerçek olacaktı. Bir ev, bir araba, bir de iş istedi adam cinden& Hepsi bu mu? dedi cin. Evet dedi adam, daha ne olsun ki. Cin, Bunca bin yıllık cinim daha şöyle beni zora sokabilen biri çıkmadı karşıma. Ev, araba, iş, güzellik, para& Aklım almıyor yav! Hiç kimsenin projesi yok mu bu alemde& Şimdi tarzımı değiştiriyorum. Dile benden ev, araba, iş, para ve güzellik dışında ne dilersen dedi. Adamın aklına gelmedi.  Öte yandan Bilge Adam, herkesin zengin olmak istediği bir ülkede önüne gelen bir gence sordu:

  - 100 Milyon Doların olsa ne yapardın?

  - Bir ev, bir araba alırdım dedi genç.

  - En iyisinden bir ev ve bir araba alsan 1 Milyon Dolar tutar. Evet delikanlı, 99 Milyon Doların daha var. Ne yapacaksın?

  - Dünya turuna çıkarım.

  - 1 Milyon Dolar da ona diyelim. Kaldı 98 Milyon Dolar. Şimdi ne yapacaksın?

  - Güzel giyinmeyi severim, elbise alırım.

  - Başka?

  - Birkaç estetik ameliyat yaptırırım.

  - 1 Milyon Dolar da ona de! Kaldı 97 Milyon Dolar.

  - İş kurarım.

  - Nasıl bir iş?

  - Şehrin göbeğinde çok büyük bir market açardım.

  - Senin bu kafana göre düşünürsek, sana market için 2 Milyon Dolar yeter. Kaldı 95 Milyon Dolar. Şimdi ne yapacaksın?

  - Valla ne bileyim. Sayardım herhalde.  Bilge adam o gün çok kişiye sordu. Herkes, eninde sonunda sayarım dedi&  17 Aralık da Türkiyenin kader günü. Cin, Türkiyeyi ABye sokabilir. Peki hiç düşündün mü? Avrupa Birliğine girince ne yapacak Türkiye? ABden ne alacak. ABye ne verecek. Kaç yıl oldu saymadım, sayanlar söyledi, 45 yıldır ABye girmeye çalışıyormuşuz. Yani 45 yıldır hedef ABye girmekmiş. Girince ne olacak? Dünyanın en genç nüfusuna sahip bir Türkiye ABnin neresinde kalacak? ABye neler katacak? Ya da ABden neler alacak? En büyük projemiz ne acaba?

  İlkokul önlerinde simit satan koca koca adamlar çocuklarımıza uyuşturucu satıyorken, maç izlemeye giden masum genç statta öldürülüyorken, kafası kızan adam kafasını kızdıranı camdan atıyorken, trafikte seyreden 10 araçtan 8inde levye ya da beyzbol sopası tarzında aletler varken, İstanbuldaki 2000 tane tinercisini rehabilite edemiyorken&

  Avrupa Birliğine girince ne isteyecek Türkiye. Önümüzdeki 100 yıl için net bir hedefi olmayan Türkiye ABye ne verecek?  ABye giremezsek ne olacak peki?  Ey Türkiye! Kendin için hiç olmazsa 100 yıllık bir plan yap! Hedefler koy önüne! ABli ya da ABsiz uygulayabileceğin planlar yap! Örnek bir ülke ol! Kendi sorunlarını kendin çöz! Dünyanın en genç nüfusu, en büyük beyinleri Türkiyede. ABnin hatta Dünyanın vazgeçilmezi ol! Akıllı ol!  Babalarımız 1960lı yıllarda Almanyaya çalışmaya gidip onlara istihdam malzemesi olmuşlardı. Şimdi de aynısı mı olacak? Bu kafayla ABye girersek bir düzine Avrupa ülkesine istihdam yaratmaktan başka ne işe yararız&
#29.12.2004 03:33 0 0 0
 • Türkün Türkten Baska Dostu Olmaz Usta....
#29.12.2004 04:40 0 0 0
 • ellerine saglik
  cok güzel


  @dedocan
  bu zamanda
  kimsenin gercek anlamda dostu yok ki
  cok az nadir ne yazikki
#29.12.2004 10:58 0 0 0
 • ellerine gönlüne sağlık arkadaşım...
#29.12.2004 16:22 0 0 0
 • Eline Sağlık Arkadasım
#17.05.2005 01:59 0 0 0