foto - ChoaS
  AZ KONUSMAK...
  Orjinalinin Yazarı = LEVIS-501

  Bir hadisi şerifte Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır:

  "Ademoğlu, sabahladığı zaman bütün organları dilden kifayetli olmasını isteyerek derler ki: Bizim hakkımızda Allah tan kork. Çünkü bizim istikametimiz sana bağlıdır. Sen doğrulursan, biz de doğruluruz. Doğruyu buluruz. Sen eğrilirsen biz de eğriliriz." (Tirmizi)

  Anlamlı ßir Konu Tesekkurler
  KOSPLA İLGİLİ
  Dediklerini ßizlerde Yapıyorduk ama Artık yoq Kohack'te de Combolar Var ama 5 li Ok İsabeti yada 3 lü ok isabeti Mevcut deqil.

  Ancak kekuri dusuruyoz
  KOSPLA İLGİLİ
  Kosp Artık Yok. Koxp Var oDa Ucretli google'dan aratırsan ßulursun. Sitede Dolaylı olarak Link Sunumu Yasaktır.
  Herkesin Karakter Resimler buraya
  Evet Battle Priest 'ler qercekten Tehlikeli...

  Banada qecen +10 Raptorlu Warrior saldırdı. Sadece Scream caktı yatırdı :)
  Herkesin Karakter Resimler buraya
  olSun +8'in ayrı ßir Asaleti var :)

  ßu araDa Cakır Karde$ ßir IvI daha KAstın mı Tam İstenilen Hayallerimdeki Warrior olacaksın :) 62 IvI bir Warrior kadar Tehlikelisi Yok :) Scream yiyen ßilir. :) az Kalmı$ zate 120 milyon ex Lazım

  ßirde 27 qunun kalmı$ iyi Deqerlendir. :)
  NEW !!! Kinght YıLBaŞı ŞenLikLeri
  Cyhper'da oLsaydı AyarlarDım ama oraDa Doqru Duzqun ßir Char ßile Yoq
  olimpiaya ya gelcekler
  Walla Dostum Charım Ban Yedi Orada. GM'ler Olup Olmadık Durumlarda Bile Banlıyorlar. Az Sovmedim GM'e Banlayınca. O Serverda Ben ßir Daha Oynamam ßu Kesinde
  NEW !!! Kinght YıLBaŞı ŞenLikLeri
  Orada Dandiq ßir Buffer 'ım Vardı. Artık Oynamıyorum ama.
  knight online hakkında
  ya kahin kardes gozunu seviyim su sifre bulmayi bi an once sole!!!herifin biri cafede benim charin sifresini bulmus ne var ne yok her seyi almis!!!ondan geri almam lazim!!

  Şifre Çalmak İStiyorsan Adamın ßilqisayarına Keylogger Sokacaksın Arkadasım. Baska Türlü olmaz Nasıl Dersen Trade oLayı iLe
  NEW !!! Kinght YıLBaŞı ŞenLikLeri
  ßilmeyenler Ne Etsin...

  Kardanadam Kesin İçinden Çıkan Kutuları Kırdırın Bence 7 Tane Chitin Takım Yaptım Simdiye Kadar ve Bir Sürü Full Plate
  KaLBiM $aHiT
  Yureqine SaqLıq
  Hicbirşey
  aßi Adeta ßuyulendim Gerçekten Cok Guzel ßir $arkı İlhan İrem Severim Zaten. Konuyu Gorunce Alla Alla ßunun ßurada Ne İşi Olaßilir ki Demi$tim. $imdi Anlıyorum Nickinin Anlamını Galiba. Senin Ellerine İlhan İrem'in Yureqine Saqlık. Tesekkurler aßi.
  Şaşıracaksınız.(Çok Garip)
  Yapmasını ßilecen ßunu Yaptın mı Anla ki PC'ye Sozun Geciyor

  $aka ßir yana ßir Yolu Var Ama Az Uqra$ında ßulun ßirazcıkta Siz Kasın Bakalım
  MAİN-BOARD MUHTAÇ İNSANLARA YARDIM KAMPANYASI
  Aynen
  ASP Sayfalarında Slider ve Progressbar Kullanımı (Visual Basic)
  PROGRAM KODLARI

  Çalışmamızı kısaca açıklayalım. Bu örnekte asp sayfamıza bir slider kontrol ilave edeceğim.
  Daha sonrada bir progressbar. Slider konrolün değerini mause ile değiştirdiğim anda progressbar da
  sliderin o anki value(değerine) sahip olacak. Siz bu konrolü alıp başka amaçlarlada kullanabilirsiniz.
  Şu anda yapmaya çalıştığımız slider kontrolü ile progressbarı nasıl kullanacağız..

  Aşağıdaki çalışma için kullandığım activex (slider ve progressbar için):COMCTL32.OCX dosyası
  bu dosya windowsun bir bileşeni olduğu için sisteminizde windows\system32\içinde bulunmaktadır.
  Eğer yoksa bu activex'i indirin ve belirtilen konuma kopyalayın ve sizteminize register ettirin.

  Aşağıdaki çalışmayı direkt COPY-PAST yapabilirsiniz. Yalnız çalışmanızı ASP uzantılı kaydedin  ActiveX nesneleri kullanımına örnek
  width=382 classid="clsid:0713E8D2-850A-101B-AFC0-4210102A8DA7">
  width=168 classid="clsid:373FF7F0-EB8B-11CD-8820-08002B2F4F5A">

  Progress barın ve slider kontrolün MAXsimum ve MİNunum değerlerini yukarıda kodda geçen
  MAX ve MIN isimlerinin bulunduğu satırlardaki değerleri değiştirin.
  Örneğin ben bu çalışmamda slider kontrolün alabileceği max imum değeri 1000 minumum değerinide 0 olarak verdim.
  Bu örnek için dikkat edilmesi gereken unsur. Slider ve progressbar kontrolün max ve min değerlerini eşit olarak verin.
  Örnek incelenirse ne demek istediğm aha iyi anlaşılır. Param name adlı satırlar kullandığım nesnenin özelliklerni tanımlıyor.
  Kodlarda geçen ID adlı kelime ise kullandığım nesnenin ismini veriyor. demek ki ID alanına hangi ismi verirsem ,
  kullanımında o nesneye o isimle ulaşmam gerekecek.
  Birde nesne ID sini yazarken büyük ve küçük harf ayrımına dikkat edin...
  C++ Giriş
  PROGRAMLAMA VE C

  Bölüm 1

  yazılım nedir?


  yazılım (software) : programlama ve programlama ile ilgili konuların geneline verilen isimdir. Yazılım denince ilk olarak aklımıza programlama dilleri, bu diller kullanılarak yazılmış kaynak programlar ve çeşitli amaçlar için oluşturulmuş dosyalar gelir.  donanım nedir?
  Donanım (hardware) : Bilgisayarın elektronik kısmı, yapısına verilen isimdir.

  YAZILIMIN SINIFLANDIRILMASI

  Yazılımı uygulama alanlarına göre 5 gruba ayırabiliriz :


  1) Bilimsel ve mühendislik yazılımları (scientific & engineering software).

  Bilimsel ve mühendislik konularındaki problemlerin çözülmesinde kullanılan programlardır. Bu tür programlarda veri miktarı göreli olarak düşüktür ancak matematiksel ve istatistiksel algoritmalar yoğun olarak kullanılabilir.Tamamen hesaplama ağırlıklı işlemler içerir. Bu tür programlar ağırlıklı olarak bilgisayarın Merkezi İşlem Birimini (CPU) kullanırlar. Elektronik devrelerin çözümünü yapan programları, istatistik analiz paketlerini bu tür programlara örnek olarak verebiliriz.

  2) Mesleki yazılımlar : (Business software) :

  Veri tabanı ağırlıklı yazılımlardır. Genel olarak verilerin yaratılması, işlenmesi ve dosyalarda saklanması ile ilgilidir. Bu tür programlara örnek olarak stok kontrol programları, müşteri takip programları, muhasebe programlarını verebiliriz.

  3) Yapay zeka yazılımları (artificial intelligence software)

  İnsan davranışlarını taklit etmeyi amaçlayan yazılımlardır. Örnek olarak robot yazılımları , satranç ya da briç oynatan programlar vs. verilebilir.

  4) Görüntüsel yazılımlar

  Görüntüsel işlemlerin ve algoritmaların çok yoğun olarak kullanıldığı programlardır. Örnek olarak oyun ve animasyon yazılımlarını verebiliriz. Bu yazılımlar ağırlıklı olarak bilgisayarın grafik arabirimini kullanırlar.

  5) Sistem yazılımları :

  Bilgisayarın elektronik yapısını yöneten yazılımlardır. Derleyiciler, haberleşme programları, işletim sistemi birer sistem yazılımıdır. Örneğin text editörü de bir sistem yazılımıdır. Uygulama programlarına göre daha düşük seviyeli işlem yaparlar.

  PROGRAMLAMA DİLLERİNİN SINIFLANDIRILMASI

  Programlama dillerini çeşitli açılardan sınıflandırabiliriz. En sık kullanılan sınıflandırmalar ;

  1) seviyelerine göre sınıflandırma

  2) uygulama alanlarına göre sınıflandırmadır.

  bilgisayar dillerinin seviyelerine göre sınıflandırması ve seviyelerine göre bilgisayar dillerinin gelişimi

  seviye : Bir programlama dilinin insan algılayışına olan yakınlığının bir ölçüsüdür. Bir programlama dili insan algılayışına ne kadar yakınsa o kadar yüksek seviyeli (high level) demektir. Yine bir programlama dili bilgisayarın çalışması ne kadar yakınsa o kadar düşük seviyeli (low level) demektir. Çok yüksek seviyeli dillerde yazılım programcı açısından çok kolaydır. Algoritma yoktur. Bu dillerde yalnızca nelerin yapılacağı programa bildirilir ama nasıl yapılacağı bildirilmez. Genel olarak programlama dilinin seviyesi yükseldikçe , o dilin öğrenilmesi ve o dilde program yazılması kolaylaşır.

  Bir bilgisayar yalnızca kendi makina dilini doğrudan anlayabilir. Makina dili belirli bir bilgisayarın doğal dilidir, ve bilgisayarın donanımsal tasarımına bağlıdır. Bilgisayarların geliştirilmesiyle birlikte onlara iş yaptırmak için kullanılan ilk diller de makina dilleri olmuştur. Bu yüzden makina dillerine 1. kuşak diller de diyebiliriz.

  Makine dilinin programlarda kullanılmasında yazılmasında karşılaşılan iki temel problem vardır. Makina dilinde yazılan kodlar doğrudan makinanın işlemcisine, donanım parçalarına verilen komutlardır. Değişik bir CPU kullanıldığında ya da bellek organizasyonu farklı bir şekilde yapıldığında artık program çalışmayacak ve programın tekrar yazılması gerekecektir. Çünkü makina dili yalnızca belirli bir CPU ya da CPU serisine uygulanabilir. Makina dili taşınabilir (portable) değildir.

  Diğer önemli bir problem ise, makina dilinde kod yazmanın çok zahmetli olmasıdır.Yazmanın çok zaman alıcı ve uğraştırıcı olmasının yanı sıra yazılan programı okumak ya da algılamak da o denli zordur. Özellikle program boyutu büyüdüğünde artık makina dili programlarını geliştirmek, daha büyütmek iyice karmaşık bir hale gelir.

  Başlangıçta yalnızca makina dili vardı. Bu yüzden makina dilleri 1. kuşak diller olarak da isimlendirilir. Yazılımın ve donanımın tarihsel gelişimi içerisinde makina dilinden, insan algılamasına çok yakın yüksek seviyeli dillere (4. kuşak diller) kadar uzanan bir süreç söz konusudur. Bu tarihsel süreci ana hatlarıyla inceleyelim :

  i. 1950 li yılların hemen başlarında makina dili kullanımın getirdiği problemleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yoğunlaştı. Bu yıllarda makina dilleri bilgisayarın çok sınırlı olan belleğine yükleniyor ve programlar böyle çalıştırılıyordu. İlk önce makina dilinin algılanma ve anlaşılma zorluğunu kısmen de olsa ortadan kaldıran bir adım atıldı. Sembolik makina dilleri geliştirildi. Sembolik makina dilleri (Assembly languages) yalnızca 1 ve 0 dan oluşan makina dilleri yerine İngilizce bazı kısaltma sözcüklerden oluşuyordu. Sembolik makina dillerinin kullanımı kısa sürede yaygınlaştı. Ancak sembolik makina dillerinin makina dillerine göre çok önemli bir handikapı söz konusuydu. Bu dillerde yazılan programlar makina dilinde yazılan programlar gibi bilgisayarın belleğine yükleniyor ancak programın çalıştırılma aşamasında yorumlayıcı (interpreter) bir program yardımıyla sembolik dilin komutları, bilgisayar tarafından komut komut makina diline çevriliyor ve oluşan makina kodu çalıştırılıyordu. Yani bilgisayar, programı çalışma aşamasında önce yorumluyarak makina diline çeviriyor daha sonra makina diline çevrilmiş komutları icra ediyordu. Bu şekilde çalıştırılan programların hızı neredeyse 30 kat yavaşlıyordu.

  Bu dönemde özellikle iki yorumlayıcı program öne çıkmıştı :John Mauchly nin UNIVAC 1 için yazdığı yorumlayıcı (1950) ve John Backus tarafından 1953 yılında IBM 701 için yazılan "Speedcoding" yorumlama sistemi. Bu tür yorumlayıcılar makina koduna göre çok yavaş çalışsalar da programcıların verimlerini artırıyorlardı. Ama özellikle eski makina dili programcıları yorumlayıcıların çok yavaş olduklarını, yalnızca makina dilinde yazılanların gerçek program deneceğini söylüyorlardı.

  Bu sorunun da üstesinden gelindi. O zamanlar için çok parlak kabul edilebilecek fikir şuydu :Her defasında yazılan kodu bilgisayar, kodun çalıştırılması sırasında makina diline çevireceğine, geliştirilecek bir başka program sembolik dilde yazılan kodu bir kez makina diline çevirsin ve artık program ne zaman çalıştırılmak istense, bilgisayara yorumlama olmaksızın yalnızca makina kodunu çalıştırsın. (Bu fikiri geliştiren Grace Hopper isimli bir bayandı.) Grace Hopper'ın buluşuna "compiler" derleyici ismi verildi. Artık programcılar sembolik sözcüklerden oluşan assembly programlarını kullanıyor yazdıkları programlar derleyici tarafından makina koduna dönüştürülüyor ve makina kodu eski hızından birşey kaybetmeksizin tam hızla çalışıyordu. Assembly diller ikinci kuşak diller olarak tarihte yerini aldı

  ii. Assembly dillerinin kullanılmaya başlamasıyla bilgisayar kullanımı hızla arttı. Ancak en basit işlemlerin bile bilgisayara yaptırılması için bir çok komut gerekmesi, programlama prosesini daha hızlı bir hale getirmek için arayışları başlatmış, bunun sonucunda da daha yüksek seviyeli programlama dilleri geliştirilmeye başlanmıştır.

  iii. Tarihsel süreç içinde Assembly dillerinden daha sonra geliştirilmiş ve daha yüksek seviyeli diller 3. kuşak diller sayılmaktadır. Bu dillerin hepsi algoritmik dillerdir. Bugüne kadar geliştirilmiş olan yüzlerce yüksek seviyeli programlama dilinden yalnızca pek azı bugüne kadar varlıklarını sürdürebilmiştir:

  FORTRAN dili (FORmula TRANslator) kompleks matematiksel hesaplamalar gerektiren mühendislik ve bilimsel uygulamalarda kullanılmak üzere 1954 - 1957 yılları arasında IBM firması için John Backus tarafından geliştirilmiştir. FORTRAN dili, yoğun matematik hesaplamaların gerektiği bilimsel uygulamalarda halen yaygın olarak kullanılmaktadır. FORTRAN dilinin FORTRAN IV ve FORTRAN 77 olmak üzere iki önemli versiyonu bulunmaktadır. Doksanlı yılların başlarında FORTRAN - 90 isimli bir versiyon için ISO ve ANSI standartları kabul edilmiştir. FORTRAN dili 3. seviye dillerin en eskisi kabul edilmektedir.

  COBOL (COmmon Business Oriented Language) 1959 yılında, Amerika'daki bilgisayar üreticileri, özel sektör ve devlet sektöründeki bilgisayar kullanıcılarından oluşan bir grup tarafından geliştirilmiştir. COBOL'un geliştirilme amacı veri yönetimi ve işlemenin gerektiği ticari uygulamalarda kullanılacak taşınabilir bir programlama dili kullanmaktır. COBOL dili de halen yaygın olarak kullanılmaktadır. COBOL dilini diğer dillerden ayıran önemli bir özellik,çok fazla sözcük kullanılmasıdır.  ALGOL (The ALGOritmick Language) 1958 yılında Avrupa'da bir konsorsiyum tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. IBM Firması FORTRAN dilini kendi donanımlarında kullanılacak ortak programlama dili olarak benimsediğinden, avrupalılar da alternatif bir dil geliştirmek istemişlerdi. ALGOL dilinde geliştirilen bir çok prensip modern programlama dillerinin hepsinde kullanılmaktadır.

  60'lı yılların başlarında programlama dilleri üzerinde yapılan çalışmalar yapısal programlama kavramını gündeme getirmiştir. 1971 yılında Pascal dili akademik çevrelere yapısal programlama kavramını tanıtmak için Profesör Niclaus Wirth tarafından geliştirilmiş (dilin yaratıcısı ,dile matematikçi ve filozof Blaise Pascal'ın ismini vermiştir) ve bu dil kısa zaman içinde üniversitelerde kullanılan programlama dili haline gelmiştir. Pascal dilinin ticari ve endüstriyel uygulamaları desteklemek için sahip olması gereken bir takım özelliklerden yoksun olması bu dilin bu uygulamalarda fazla kullanılmamasına yol açmıştır.

  BASIC dili 1960'lı yılların ortalarında John Kemeney ve Thomas Kurtz tarafından geliştirilmiştir. Her ne kadar BASIC isminin Beginner's All_purpose Symbolic Instruction Code sözcüklerinin baş harflerinden oluşturulduğu söylense de, bu sözcüklerin daha sonradan uydurulduğu açıktır. Yüksek seviyeli dillerin en eski ve en basit olanlarından biridir.Tüm basitliğine karşın, bir çok ticari uygulamada kullanılmıştır. BASIC dili de ANSI tarafından standartlaştırılmıştır. Ancak BASIC dilinin ilave özellikler içeren bir sürü versiyonu söz konusudur. Örneğin Microsoft firmasının çıkarttığı Visual Basic dilinde Nesne Yönelimli Programlamaya ilişkin birçok özellik eklenmiştir. Ayrıca BASIC dilinin bazı versiyonları uygulama programlarında (Örneğin MS Excel ve MS Word'de) kullanıcının özelleştirme ve otomatikleştirme amacıyla yazacağı makroların yazılmasında kullanılan programlama dili olarak da genel kabul görmüştür.

  Ada dili ise Amerikan Savunma Bakanlığı desteği ile 70 li yıllar ve 80'li yılların başlarında geliştirilmiştir. Savunma Bakanlığı farklı yazılımsal gereksinimleri karşılamak için yüzlerce farklı programlama dili kullanıyordu ve tüm gereksinmelerini karşılayacak bir dil arayışına girdi. Pascal dilini baz olarak alan çalışmalar sonucunda Ada dili geliştirildi. (Ada şair Lord Byron'un kızı olan Lady Ada Lovelace'ın isminden alıntıdır. Ada Lovelace delikli kartları hesap makinalarında ilk olarak kullanılan Charles Babbage'in yardımcısıydı. Charles Babage hayatı boyunca "Fark makinası" (Difference Engine) ve "Analitik Makina" (Analytical Engine) isimli makinaların yapımı üzerinde çalıştı ama bu projelerini gerçekleştiremeden öldü. Yine de geliştirdiği tasarımlarla Babbage'ın tasarımları modern bilgisayarların atası kabul edilmektedir. Ada Lovelace Charles Babbage'ın makinası için delikli kartları ve kullanılacak algoritmaları hazırlıyordu. Bu bayanın 1800'lü yılların başında ilk bilgisayar programını yazdığı kabul edilmektedir. ) Ada dili genel amaçlı bir dildir, ticari uygulamalardan roketlerin yönlendirilmesine kadar birçok farklı alanda kullanılmaktdır.Dilin önemli özelliklerinden bir tanesi gerçek zaman uygulamalarına (real-time applications) destek vermesidir. Başka bir özelliği de yüksek modülaritesi nedeniyle büyük programların yazımını kolaylaştırmasıdır.

  iv. Çok yüksek seviyeli ve genellikle algoritmik yapı içermeyen programların görsel bir ortamda yazıldığı diller ise 4. kuşak diller olarak isimlendirilirler. Genellikle 4GL olarak kısaltılırlar. (fourth generation language). İnsana en yakın olan dillerdir.
  Borland C++Builder 2009
  Video TanıtımLarı

  Video Bir

  Video Iki


  DownLoad

  AçıLan Sayfadan Indirmek iStediqinizi Seçin...
  WeB TeMPLaTe ArŞiVi
  Te$ekkurler Avcı Guzel Çalı$ma
  Teşekkürler LORD! 250 GB Verin Uçtu Ama Hallettim
  HDD'yi Eqer Baska ßirisine Verdiysen Kullanması İçin ßir Kere ßile Olsa Bazı PC'lerde OyLe Sorun Yapıyor. Garantisi Varsa Garantiye Yolla Ama Ozellikle İçindeki Veriler Cok Onemli Deki Yardımcı Olsunlar Sana. Aynı Sorun ßizdede Olmustu Ne Yaptıysak ßirşey Olmuyor. 500 Film Uçmustu Oyle Olunca Allahtan DVD'lerde yedekleri Mevcuttu.
  Sakın Aqlama !
  ßırak pembeler yayılmak istiyorsa yanaklarına.
  Yayılsın ta kalbine kadar derin mutluluklar.
  Parçalansın yüreğin mutluluk kıpırtılarıyla.
  Nefesin tıkansın seni kovalarken mutluluklar.
  Hakettiğin kadarı yeter bence sana.
  Güzellikten yana.
  Sen gülki bende güleyim.
  Sakın sulanmasın gözlerin.
  Sakın ağlama...
  Benim bilgisayara ait bir kac resim...
  ßir Ara Resimleride Çekip Sunalım Haburaya
  Benim bilgisayara ait bir kac resim...
  Gecen Gun Dukkana ßir PC GeLdi Senin PC'yi 5'e Katlamazsa

  AMD İşLemci 3.0 Galiba

  Asus Anakart [300 $ Kusur Dolar Çift Ekran Kartı Socket'i Olanlardan]

  2 Gb Dual-Kit Ram

  2 Tane Nvidia Chipsetli Ekran Kartı :)

  900 Gb Kızaklarla Beraber Harddisk Var.

  21" Sony Flat Monitor

  Yaklasık 100 $ Civarında ßir Kasa [İçindeki Sıcaklıqı Olcenlerden]

  ßir Tanede 400 W Orjinal Power Supply [Kasanın İçindeki Power 300 W]

  ßu PC Ne Kadar Eder Sorması Ayıp Olmasın. Müsait ßir Zamanda Resimlerinide ßurada Sizlere Gostereceqim.
  Mitsubishi EVO VIII
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Nissan 350Z
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Muhtesem Ses Sistemleri
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Windows Komutları
  Calistir Komutlari
  -----------------------------------------------------------
  compmgmt.msc - Bilgisayar Yoneticisi
  devmgmt.msc - Aygit Yöneticisi
  diskmgmt.msc - Disk Yöneticisi
  dfrg.msc - Disk birlestirme
  eventvwr.msc - Olay Goruntuleyicisi
  fsmgmt.msc - Paylasilan Dosyalar
  gpedit.msc - Grup Policeleri
  lusrmgr.msc - Yerel Kullanicilar ve Gruplar
  perfmon.msc - Performans Monitoru
  rsop.msc - Police Sonuclarini Ortaya koymak
  secpol.msc - Yerel Güvenlik Ayarları
  services.msc - Çeşitli Servisler
  msconfig - Sytem Bilgisi Hizmetleri
  regedit - - Kayıt Defteri Editörü
  msinfo32 - Sistem bilgisi
  sysedit - Sistem Şekli Editörü
  win.ini - Windows Yükleme Bilgisi
  winver - Şu anki Wİndows Sürümünü Görüntüle
  mailto: - Varsayılan E-mail alıcısı Görüntüle
  cmd - Komut satırını çalıştır

  Denetim Masasi Ogeleri icin Calistir Komutlari
  -------------------------------------------------------------------
  Program Ekle Kaldır / control appwiz.cpl
  Tarih Saat özellikleri /control timedate.cpl
  Ekran özellikleri / control desk.cpl
  Hızlı bul / control findfast.cpl
  Fontlar / control fonts
  İnternet Özellikleri /control inetcpl.cpl
  Klavye özellikleri /control main.cpl keyboard
  Mouse Özellikleri / control main.cpl
  Multimedya Özellikler /control mmsys.cpl
  Ağ Özellikleri / control netcpl.cpl
  Şifre özellikleri / control password.cpl
  Printer /control printers
  Ses Özellikleri / control mmsys.cpl sounds
  Sistem Özellikleri /control sysdm.cpl
  Windows XP Shortcuts
  ------------------------------------------------------
  ALT+ENTER / seçili ögelerin özellikleri
  ALT+ESC / en son acılan ıtem lerı gecıs saglar
  ALT+F4 / aktif pencerelerı kapatır
  ALT+SPACEBAR / aktif sayfanın menusu
  ALT+TAB / menuler arasında geçiş
  BACKSPACE / bir önceki sayfaya geçiş
  CTRL+A / hepsini seç
  CTRL+B / kalın yazı
  CTRL+C / kopyala
  CTRL+I / italik
  CTRL+O / dosya açma
  CTRL+U / alt cızgı
  CTRL+V / yapıştır
  CTRL+X / kes
  CTRL+Z / geri tusu
  CTRL+F4 / dökümanları kapatır
  CTRL while dragging / seçili ögeleri tutar
  CTRL+SHIFT while dragging / seçili ögeleri kısayol oluşturur
  SHIFT+DELETE / çöp kutusuna atmadan siler
  ESC / ıslemlerı durdurur
  F1 / help
  F2 / seçili öğenin ismini degiştirme
  F3 / arama dosya ve klasörlerde
  F4 / adres çubuğunu açar
  F5 / yenileme
  F6 / adres çubuğuna gider
  F10 / active sayfalarda çubuğa gider dosya eklemek araçlar filan
  SHIFT+F10 / sağ tıkladıgınızda açılan menu
  CTRL+ESC / start menusu
  SHIFT+CTRL+ESC / görev yönetıcısı
  WIN / start menüsü
  WIN+BREAK / sistem özellikler menüsü
  WIN+D / bütün aktif sayfalari küçültme
  WIN+E / bilgisayarımı açar
  WIN+F / arama dosya ve klasörlerde
  WIN+F+CTRL / bilgisayarımda arama
  WIN+L / kullanıcı degiştirme kapatmadan
  WIN+M / küçültme veya restore etme sayfaları
  WIN+R / çalıştırı açar
  WIN+TAB / açık olan sayfalarda geçiş  Windows Explorer Shortcuts
  -------------------------------------------------------------
  ALT+SPACEBAR / aktif sayfanın menüsü
  CTRL+ESC / windows menusu
  ALT+F4 / windows penceresini ve cerayann eden olayları kapatır
  CTRL+A / bütün parçaları seçer
  CTRL+X / seçili kısmı keser
  CTRL+C / seçili kısmı kopyalar
  CTRL+V / seçili kısmı yapıştırır
  CTRL+Z / geri döner son yapılana
  CTRL+(+) / sutun icindeki pencereleri otomatik olarak dogru sıralar
  TAB / 7 sutun atlatma yada digger seçili ögeye geçme
  SHIFT+DELETE / direk silme
  BACKSPACE / bir önceki sayfaya yada slime işlemi
  ALT+ENTER / seçili ögelerin özellikleri
  F10 / aktif sayfanın menusu
  F6 / adress bara gider /
  F5 / sayfayı yenıler
  F3 / arama ögesi
  F2 / ismini degistirme seçili ögenin  Internet Explorer Shortcuts
  --------------------------------------------------------------
  CTRL+A / bütün sayfanın seçimi
  CTRL+D / favorite ekler
  CTRL+E / aktif sayfada arama yapar
  CTRL+F / sayfada bulma
  CTRL+H / geçmiş sayfasını açar
  CTRL+I / favorite sayfalarının oldugu kısmı açar
  CTRL+N / yeni pencere açar
  CTRL+O / yenı lokasyonlar gider
  CTRL+P / printer menusu
  CTRL+S / degisiklikleri kaydeder
  CTRL+W / aktif sayfayı kapatır
  CTRL+ENTER/ basına www ve sonuna .com koymayı yapar
  SHIFT+CLICK / yeni pencerede açar
  BACKSPACE / bir önceki sayfaya gider
  ALT+HOME / anasayfaya gider
  HOME / sayfanın başına gider
  TAB / Itemler arasında atlamayı sağlar
  END / sayfanın sonuna gider
  ESC / açılan sayfayı sonlandırır
  F11 / tam ekran yapar sayfayı
  F5 / sayfayı yeniler
  F4 / adress barı açar
  F6 / adress bara gider
  ALT+RIGHT ARROW / ileri sayfaya götürür
  SHIFT+CTRL+TAB / address bara gider
  SHIFT+F10 / sağ tus olayı
  SHIFT+TAB / geri tab olayı
  CTRL+C / kopyalama
  CTRL+V / yapıştırma
  ENTER / aktif etmek /
  F1 / internet explorer help


  Ms-dos komutlari
  ---------------------------------------------------------
  ASSOC / Dosya ortaklıklarını görüntüle.
  AT / Programları ve komutları uygulamak için zamanı ayarla.
  ATMADM / Windows ATM sağrı yöneticinin gördüğü adresleri ve bağlantıları listele
  BREAK / CTRL + C'i Etkinleştir / devre dışı bırak
  CACLS / ACL dosyaları göster ve değiştir
  CALL / Grup dosyasını diğer grup dosyasından çağır.
  CD / Rehberi değiştir.
  CHCP / Uluslar arası klavye ve karakter bilgilerini ilave et
  CHDIR / Adresi değiştir.
  CHKDSK /FAT diskdeki hataları tara.
  CHKNTFS / NTFS disk'deki hataları tara
  CLS / Ekranı temizle.
  CMD / Komut satırını çalıştır.
  COLOR / Ön plan resmini değiştir.
  COMP / Dosyayı sıkıştır.
  COMPACT / Dosyayı sıkıştır,aç,.
  CONTROL / Ms-dos da denetim masası simgelerini aç
  CONVERT / FAT'i NTFS'e dönüştür
  COPY / Bir yada daha fazla dosyayı öteki konuma kopyala
  CTTY / Bilgisayarın giriş çıkış aygıtlarını değiştir
  DATE / Sistem tarihini görüntüle,değiştir
  DISKCOMP/ Disk'i diğer bir disk ile karşılaştır
  DRIVPARM / Asıl aygıt sürücülerinde yeniden yazmayı etkinleştir.
  ECHO / Mesajları göster ,etkinleştir ve devre dışı bırak
  EDIT / Dosyayı görüntüle ve değiştir.
  EDLIN / Dosyayı görüntüle ve değiştir.
  EMM386 / Genişletilmiş hafıza yöneticisini görüntüle
  ENABLE / Konsol geri alma komutunu etkinleştirme ve devre dışı bırakma
  SCANDISK / disk taramayi calistir.
  QBASIC / Qbasic i ac.
  RENAME / yeniden adlandir.
  RMDIR /bos klasoru sil.
  SHUTDOWN/ bilgisayarı kapat
  SMARTDRV / geleneksel ve genişletilmiş hafıza için disk hafızası olustur
  SORT / kisa giris ve cikislari goster
  SWITCHES/ ms-dos a fonksyion ekle,kaldır.
  SYS / Sistem saatini disk sürücüsüne yükle
  TIME / sistem saatini goster,ayarla.
  TITLE / ms-dos penceresindeki basligi degistir
  TRACERT / karsidan gelen network paketlerinin yolunu goster
  TREE / Disk'in yuzeysel agacini goster
  TYPE / Dosyanin icerigini goruntule
  UNDELETE / silinemeyen dosyalari silvisuall
  UNFORMAT / bicimsiz disk surucusu.
  UNLOCK /Disk'in klitini ac.
  VER / Versiyon bilgisini goster.
  VERIFY / diske yazmak gerektiginde karar vermeyi etkinlestir yada devre disi birak.
  VOL / cilt bilgisini goster
  XCOPY / Başka bilgisayarlardan çoklu dosyaları kopyala
  TRUENAME/ dizinde var olan kişileri gösterir
  TASKKILL / ihtiyaç duyulmayan uygulamaları kapat
  Php Nuke 7.5 Turkce Full
  DOWNLOAD
  Dünyanın İlk 64 Bitlik Virüsü
  Güncel sistemlerinin neredeyse tamamı 32 bitlik altyapılar üstünde çalışıyor. Çok yakında masaüstü sistemlerde yer bulacak 64 bitlik yapıysa hem daha fazla bellek kullanabilecek, hem de işlemciyi çok daha verimli kullanarak işlem kabiliyetini artıracak. Norton adlı antivirüs yazılımıyla tanıdığımız Symantec firmasıysa konunun bambaşka bir detayına dikkatleri çekti. Firma, dünyanın ilk 64 bitlik virüsünü tespit etti. Uzmanlar 64 bitlik sistemlerin yaygınlaşmasıyla bu tip virüslerin de artacağına dikkat çekiyor.

  Rugrat adı verilen bu virüs Intel tabanlı bilgisayarlarda etki yapıyor. Rugrat virüsü bulaştığı klasörün içindeki tüm dosya ve alt klasörlere kısa sürede kendini bulaştırıyor
  İnternet'teki En Tehlikeli 10 Kod Açıklandı.
  Toplu posta solucanı Beagleın iki varyantı tarafından yayılan Tooso B Truva Atı, bir kere bilgisayara bulaştığı zaman antivirüs ve güvenlik uygulamalarını etkisiz kılıyor. Geçen ayın en tehlikeli ikinci kodu Netsky.P olurken, üçüncü sırayı ise Spybot aldı. Mytob.CU, Gaobot, Lineage, Lemir ve Redlof da Haziran ayı içinde tüm dünyadaki en tehlikeli kodlar arasında yeraldı.

  1- Tooso.B
  2- Netsky.P
  3- Spybot
  4- Tooso.F
  5- Mytob.CU
  6- Gaobot
  7- Lineage
  8- Lemir
  9- Tooso.I
  10- Redlof


  En tehlikeli açıklar ve saldırılar

  Symantec'in 180 ülkedeki 20.000'in üzerindeki sensörden elde ettiği verilere dayanılarak hazırladığı raporda, güvenlik açıklarına da yer verildi. Haziran ayında güvenlik açıklarında ilk sırayı Microsoft Internet Explorer PNG Image Rendering Buffer Overflow alırken, onu Microsoft Outlook Express NNTP Response Parsing Buffer Overflow izledi. Apple Mac OS Apple Filing Server Remote Buffer Overflow ise üçüncü sırada yeraldı.

  Symantec'in Güvenlik Raporu'na göre, Haziran ayında saldırganların yüzde 17'si Microsoft SQL sunucusuna ve Microsoft Desktop Engine (MSDE)'e saldırdı. Saldırganların yüzde 9'unun genel Web (HTTP) servislerine yönelik saldırı gerçekleştiği sözkonusu dönemde yüzde 7'si ise genel ataklarda bulundu.

  Zombi bilgisayarlar

  Raporda, zombi bilgisayar olarak da adlandırılan hacker'lar tarafından ele geçirilen bilgisayarlar üzerinden gerçekleşen saldırılara da yer verildi. Zombi bilgisayarlar tarafından saldırıların gerçekleştiği ülkeler kategorisinde İngiltere birinci sırada yeraldı. Haziran ayında İngiltere'deki zombi bilgisayarlardan yapılan saldırılar, tüm saldırıların yüzde 5'ini oluşturdu. Onu, yüzde 4 ile Güney Kore izlerken, üçüncü sırada yeralan Çin'in oranı ise yüzde 3 oldu.
  aMSN For Linux [Windows İçin Olanı]
  ORJİNAL DOWNLOAD

  2.link ölmüş
  Şifre : www.main-board.de.tc