Duygusal > Bayramlık

  Bayramlık
  Küçük kız ağlayarak uyudu o gece. Yarın bayramdı. Ve arkadaşlarına gösterecek bir bayramlığı yoktu. Alamamıştı ki annesi. Gizli gizli ağlamıştı hep.Gözyaşlarını geceye biriktirmişti. Annesi üzülmemeliydi. Ya üzülüp de, o da babası gibi ölüverirse kim bakardı ona. Bu babasız geçireceği ikinci bayram olacaktı. Çocuk yüreğiyle, bayramlığı olmasıyla babasının hayatta olmasının kıyaslamasını yapıyordu."Keşke babam ölmeseydi. O olunca zaten bayramlığım olurdu" diyordu cüssesinden büyük mantığı.

  Gece babasını gördü rüyasında. Rengarenk elbiseler almıştı ona. En çok istediği ayakkabıları geçirip ayağına, babasıyla kır-bayır koşturup durmuştu. Babası onu kucağına alıp sımsıkı sarılmıştı. Öpüvermişti yanaklarından hasretle.

  Sabah annesi sevgiyle ama bir o kadar da çekinerek uyandırdı küçük, sevimli hassas kızını. Önceden yaptığı gibi "Bugün bayram kızım, haydi kalk bakalım" diyememişti ama sevgiyle bir öpücük kondurmuştu yanağına. Küçük kız uyandığında mutlulukla sarıldı annesinin boynuna. Annesi "az sonra bayramlığı olmadığını hatırlayacak ve o tatlı gülüş kaybolacak" diye endişe duydu bir an. Ama küçük kız kendinden beklenmeyen bir olgunlukla yüzündeki gülümsemeyi eksik etmeden şöyle dedi: "Bugün bayram anneciğim. Allah bana bu gece en güzel hediyeyi gönderdi. Babamı... Bayramlık alamadım diye de üzülme. Çünkü ben, babamın aldığı bayramlıklarımı bütün çocuklardan önce giydim."
  harikasin dosrum ellerine saglik

  yetimin hakkini yiyen bizden degildir! Hz.Muhammed (sav)

  lady sagol canim duygulandirdin beni
  ya ben okumayacağım bi daha bunları,dayanamıyorum
  ellerine emeğine gönlüne sağlık arkadaşım...
  Hayır ßunu ßen Asla OkumaM ßöyle $eyleri okuyunca qözlerim hemen doluyo

  ama te$ekkürLer arkada$ım
  ellerine saglik
  Ellerine SaGLıK Te$eKKüRLeR ArKaDa$ıM
  Teşekkürrler
  Tek Kelime ile Mükemmel
  Tesekkürler Arkadasim Ellerine Yüregine Saglik
  ellerine saglik ....diyecek bir sey yok herhalde...
  cok güzel olmus bizimle4 paylasdiginiz icin tsk ler ederim
  Teşekkürler arkadaşım
  ne muhteşem bir hikaye...Elllerin dert görmesin. Gerçekten çok güzel...
  Paylasım İçin Tesekkurler Arkadasım
  ellerine sağlık teşekkürler.
  Ellerine saglik,paylasimin icin tesekkürler
  Yuregıne Sağlık Paylasım İçin Tesekkurler