Eğitim > ELMAS TARLALARI & ZENGİN OLMA HAKKINIZ

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  lmas Tarlaları: Başarı ve zenginlik için bir vizyon kaynağı...

  Dr. Russell Herman Conwell 19. yüzyılda yaşamış olan çok enteresan bir Amerikalı'dır. 1843 yılında doğan Conwell 1925 yılında hayata gözlerini kapamıştır.

  Bir gün genç bir delikanlı ona gelmiş ve üniversiteye gitmek istediği halde parasal olarak bunu yapamadığını söylemişti. O an Conwell, hayatında ulaşmak istediği yeni bir hedef seçmişti. Hak ettiği halde üniversiteye gidemeyen varlıksız öğrenciler için bir üniversite kurmaya karar vermişti. Şüphesiz bu onun için çok ciddi bir meydan okumaydı. Çünkü bir üniversite kurabilmesi için birkaç milyon dolara ihtiyaç vardı.

  Dr Conwell'in hayatını çok derinden etkileyen birkaç hikaye vardı. Bu hikayeleri ve öğretilerini mesajın herkese ulaşması için şehir, şehir, bölge, bölge gezerek anlattı. "Elmas Tarlaları" adlı bu kitabın ilk hali onun öğretilerinin bir araya toplandığı bir eserdir. Dr. Conwell'in bu kitapta topladığı öğretiler o kadar çok kişinin dikkatini çekti ve o kadar çok kişi para vererek onu dinlemeye geldi ki, Dr. Conwell topladığı bu parayla gerçekten hak ettiği halde üniversiteye gidemeyen öğrenciler için bir üniversite kurdu. İşin ilginç tarafı, üniversite kurarken sadece birkaç milyon dolara ihtiyaç Üniversitesini kurdu.

  Dr. Conwell başardığı imkansız gibi görünen bir işle hepimize söylediği "herkes kendi elmas tarlalarının üzerinde oturuyor" fikrini de ispatlamış oldu. Bu eser hiçbir zaman eskimeyecek... Çağlar boyunca değişmez bir klasik olarak kalacak...

  "Fırsatlar hep karşınıza çıkmaz, çoğu fırsatlar hep orada yanıbaşınızda durmaktadır. Yapacağınız tek şey onları görmektir", diyor Dr. Russell Conwell.

  "Elmas Tarlaları" aslında bir vizyon kaynağıdır. Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonu Melik Duyar, Russel Conwell'den oldukça etkilenmiştir. Conwell'in öğretilerine, esin kaynağı olan diğer öğreti ve hikayeleri de ilave eden Melik Duyar, önce bu konuda konferanslar vermeye başlamıştır. Verdiği mesajların kendisi gibi, dinleyenleri de çok derinden etkilediğini gören Duyar, bu eserin ilk defa Türkçe olarak basılmasını sağlayarak "Elmas Tarlaları" vizyonunu her yaştan insanla paylaşmaya devam etmektedir.

  "Elmas Tarlaları" öğretileri, aslında herkesin, yaşamında elmas tarlalarıyla karşılaştığını, ancak bunları fark etmediğini vurgulamaktadır. Siz de kendi bulunduğunuz yerde size sunulan "elmas tarlalarını" fark etmek ve daha geniş imkanlara sahip olmak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

  Neler Elde Edeceksiniz:

  "Elmas Tarlaları" adlı kitabı okuduğunuzda;

  Zengin olmanın gizli formülünü keşfedeceksiniz,

  Çevrenizdeki zenginlik fırsatlarını nasıl fark edebileceğinizi öğreneceksiniz,

  Para aşkı, zenginlik ve din arasındaki ilişkiyi keşfedeceksiniz,

  Talep ve zenginlik arasındaki ilişkinin uygulama örneklerini göreceksiniz.

  Zengin olmak ve bir iş kurmak için neden parasal bir sermayeye ihtiyacınız olmadığını öğreneceksiniz,

  Milli piyango biletiyle zengin olmayı beklemek yerine, kendi milli piyango potansiyellerinizi nasıl harekete geçirmeniz gerektiğini keşfedeceksiniz,

  Zengin olmakla ilgili kendi dinamiklerinizi açığa çıkaracaksınız,

  Kısacası, istediğiniz her iş kolunda, küçük veya büyük her yerde kendi zenginliğinizi yaratabileceğinizi göreceksiniz

  Başarıya ulaşmak için hemen hemen herkese rehber olan ve ilham veren bir şeyler vardır. Melik Duyar'a rehber olan ve ilham veren en önemli kitaplardan birisi şu anda karşınızda duruyor. Üstelik ücretsiz.

  Hangi ülkeye bakarsanız bakın, dünyada en çok satan kitaplar kutsal kitaplardır. Çünkü kutsal kitaplar insanları ortak amaçlarda buluşturur ve onlara gerçek yaşamlarında önemli motivasyon yöntemleri kazandırırlar. Kutsal kitaplardan sonra, dünyada ikinci sırada yer alan kitap hangisi diyorsanız, inanın; insanların başarıya, zenginliğe ve huzura ulaşmaları için önemli mesajlar içeren, elinizdeki işte bu kitap, "Elmas Tarlaları" kitabıdır.
  Merhaba arkadasim
  emegin ve e-kitab icin tesekkur ederim
  saygilarimi sunarim
  COK TESEKKUR EDERİZ...............
  Merhaba arkadasim
  emegin ve e-kitab icin tesekkur ederim
  saygilarimi sunarim
  teşekkürler
  teşekkürler
  teşekkürler...
  Herkes tabiki zengin olmak ister ama o zaman kim calisacak ki
  cok sagolun. tesekkurler okuyalim bakalim
  cok teskler arkadas
  elerine saglık
  teşekkürler..
  ellerine saglık dostum.
  saol
  eline sağlık
  paylaşım için teşekkürler
  paylaşım için teşekkür ederim

  Teşekkürler değişik tarz eserler tanıttığınız için.
  HADİ HEPBERABER ZENGİN OLALIM.
  eyvallah...
  emeğine sağlık
  arkadaş sen zengin oldun mu bari :-)