Kuslar

  Bazen insanları hafife almak için "Çocuk gibisin,Çocuk gibi davranıyorsun" denir ya.Bu hikayeden sonra çocuk gözüyle bakmanın basit olmadığını anlıyor insan.
  ...... Babası ıspanya'nın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapisanede mahkumdu küçük kızın.Fırsat bulduğu her haftasonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapisaneye giderdi.Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında yanında götürdü ancak hapisane kurallarına göre özgürlügü çağrıştıran her türlü şeyin mahkumlara verilmesi yasaktı.Bu sebeple kagıda çizdiği kuş resmini kabul etmemişler ve oracıkta yırtmışlardı...Çok üzülmüştü küçük kız...Babasına söyledi bunu,o da "üzülme kızım,yine çizersin;bu sefer çizdiklerine dikkat edersin olr mu?"dedi.
  Küçük kız diğer ziyaretinde babasına yeni bir resim çizip götürdü.bu sefer kuş yerine bir ağaç ve üzerine siyah minik benekler çizmişti.Babası keyifle resme baktı ve sordu:"Hmmm!Ne güzel bir ağaç bu!Üzerindeki benekler ne? Portakal mı? Küçük kız babasına eğilerek,sessizce:"Hşşşşt! O benekler ağacın içinde saklanan kuşların gözleri!....."
  Bunları derin duygularda yayınlarsan iyi olur
  bencede
  teşekkürler dostum
  ama simdii ben aktaramam ki konuyu... bana bi yardımcı olsanız arkadaslar
  harika bir hikaye kutlarim ati
  çok güzel bir hikaye
  emeğe saygı
  ellerine sağlık arkadaşım..
  ellerine sağlık
  Mükemmeldi Ati yüreğine sağlık sevgili kardeşim...
  Ellerine SagLıK...
  Ellerine Saqlık Arkadasım
  Derin duygulardan alindi
  ellerine sağlık