İslam > kurabiye hırsızı

  Kurabiye hırsızı
  Bir kadın havaalanında bekliyordu. Uçağının kalkmasına epeyce zaman vardı. Havaalanındaki kitapçıdan bir kitap ve bir paket kurabiye alıp, kendisine oturacak bir yer buldu. Kendisini kitabına öyle kaptırmıştı ki, bir ara yanında outran adamın oldukça cüretkar şekilde aralarındaki paketten birer birer kurabiye aldığını gördü ama görmezlikten geldi. Bir yandan kitabını okurken, bir yandan da saatine bakıyordu. Kurabiye hırsızı bu arada kurabiyeleri yavaş yavaş tüketiyordu.  Kadının kulağı satin tik taklarındaydı ama bunlar sinirlenmesini engelleyemiyordu. Kendi kendine düşünüyordu: Kibar bir inisan olmasam şu adamın gözlerini morartırdım. Ama kurabiyeye her uzandığında adam da elini uzatıyordu.

  Sonunda pakette tek kurabiye kalınca kendi kendine, Bakalım şimdi ne yapacak? dedi. Adam yüzünde asabi bir gülümsemeyle son kurabiyeye uzandı, kurabiyeyi ikiye böldü. Yarısını ağzına atarken, diğer yarısını kadına Verdi. Kadın, kurabiyeyi adamın elinden kapar gibi aldı. Aman tanrım,, ne cüretkar ve kaba bir adam. Teşekkür bile etmiyor dedi içinden. Hayatında bu kadar sinirlendiğini hatırlamıyordu.

  Uçağı anons edilince derin bir nefes aldı. Eşyalarını topladı ve çıkış kapısına yöneldi. Kurabiye hırsızına bakmadı bile. Uçağına bindi ve rahat koltuğuna oturdu. Sonra bitirmek üzere olduğu kitabını almak üzere elini çantasına uzattı.

  Gözleri şaşkınlık içinde açıldı. Bir paket kurabiye çantasında duruyordu. Çaresizlik içinde inledi, Bunlar benim kurabiyelerimse, ötekiler de onundu ve kurabiyelerini benimle paylaştı.

  Özür dilemek için çok geç kaldığını anladı üzüntüyle. Kaba ve cüretkar olan kurabiye hırsızı kendisiydi.


  keşke insanlar arası ilşkilerde de "kurabiye hırsızının" kim olduğunu anlamak bu kadar kolay olsaydı..:
  sabırlı olmak bakın nelere kadir...
  kadinin yerinde olmak istemezdim, mosmor yani
  güzel bir hikaye teşekkürler
  çıkarılacak dersler çook, sağolasın
  süper bir hikaye....