Sağlık > beyin kanamsı ve aspirin

  Beyin kanaması riski altındakiler Aspirin içmesin
  Finlandiya'daki Oulu Üniversitesi nörologları beyin kanaması geçirdikten sonra Aspirin ya da Warfarin gibi pıhtılaşmayı önleyici ilaçları düzenli olarak kullananların, ölüm riskinin iki kat fazla olduğunu ortaya koydu.

  KALBE İYİ AMA...

  1993-1995 yılları arasında daha önce beyin kanaması geçirmiş 98 hasta ile 206 sağlıklı insanı karşılaştıran nörologlar, Aspirin'in kan inceltici özelliğinin iyileşme sürecine katkıda bulunmak yerine zarar verdiğini de ortaya koydu.

  Avrupa ülkelerinde beyin kanaması, felç vakalarının yüzde 10-15'inin ana nedenini oluşturuyor. Beyin kanamalarının ardından düzenli aspirin kullanmaya devam edenlerin bir ay içindeki ani ölüm riski yüzde 52'ye kadar çıkabiliyor. Buna karşın Aspirin kalp hastalığı ya da felç riski altındaki hastalara sıklıkla tavsiye ediliyor. Araştırmayı yürüten ekibin başı Pertti Saloheimo, beyin kanaması geçirmemiş olanların Aspirin'i çöpe atmalarının gereksiz olduğunu belirtiyor ve ekliyor: 'Felç ya da kalp krizi riski altındaki hastalara doktor kontrolünde verilen Aspirin'in faydalı olduğu gerçeği yadsınamaz.' Uzmanlar sağlıklı kalp ve damar sistemi için yetişkinlere günde 82 mg. (bebe Aspirini dozu) Aspirin öneriyor.
  Bu aspirini bulan cennetlik olmalı..Her gün bir şeyi bulunuyor..
  Demek ki her zaman faydalı olmuyormuş.Paylaşımın için teşekkürler arkadaşım
  çok faydalı ama doktor tafsiyesiyle alınması lazım
  Günde bir tane almanın pek zararı olmaz kanısındyım.Ama kesinlikle tok karnına alınmalı
  EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
  HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
  :cubuk:
  eline sağlık

  teşekkürler

  herkeze sağlıklı günler dileklerimle


  değerli bilgilerin için teşekkürler
  evet 1 tane aspirin alınmasının faydalı oldugunu bende duymuştum.


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  ellerine sağlık teşekkürler.