Spor > Monza'da F1 yasaklandı

  Bir İtalyan mahkemesi, Monza'da uygun susturucu sistemlerine sahip olmayan araçların yarıştığı motorsporları organizasyonlarını yasakladı.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Monza pistinin yakınlarındaki Biassono kasabası sakinlerinin "hayatımız motor gürültüsü yüzünden cehenneme döndü" şikayetini değerlendiren bir İtalyan mahkemesi, dünyaca ünlü pistte F1 ve diğer motorsporları organizasyonlarını yasakladı.

  Mahkeme, Monza'da "uygun susturucu sistemlerine sahip olmayan tüm motorlu araçların kullanımına" yasak getirirken, davaya bakan hakim Marco Manunta'nın La Gazzetta dello Sport'taki açıklamaları pist direktörlerini kızdırdı.

  Manunta, gazeteye yansıyan ifadesinde Formula 1'i "gereksiz, tehlikeli, çevre üzerinde büyük ve olumsuz etkiye sahip, sosyal açıdan yararsız bir aktivite" olarak tanımlıyor.

  Pist direktörü Enrico Ferrari'nin "şu an Monza'da Formula 1 yarışı düzenlememiz mümkün değil" sözlerine yer veren La Gazzetta dello Sport, karara itiraz edileceğini belirtiyor.

  Geleneksel olarak eylül ayının ilk günlerinde İtalya Grand Prix'sine evsahipliği yapan Monza, Formula 1 pistleri arasında en hızlısı olarak kabul ediliyor.
  ne kadar cahiller var!!!formulanin goturduklerinden cok getirdiklerine bakmazlar