Sağlık > beyAZ Çay BinbİR DerDe Deva

  Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Atatürk Çay Araştırma Enstitüsünde beyaz çay için Mayıs ayında başlattıkları deneme üretiminden olumlu sonuç aldıklarını belirtti.


  Beyaz çayın, çayın en kıymetli yeri olan tepe tomurcuğundan üretildiğini, bu tomurcuğu toplamanın oldukça güç ve zaman aldığını ifade eden Yüce, Bu nedenle fazla üretim imkanımız yok. Beyaz çaya, çayın anzer balı diyebiliriz. Sağlık yönünden çok faydalı, ancak ekonomik anlamda çok pahalı bir ürün dedi.

  Beyaz çayın kilosunun dünya piyasasında 50 ile 250 dolardan satıldığını dile getiren Yüce, genelde Avrupa ve ABDde maddi durumu iyi olanların kullandığını çayın, buralarda eczanelerde de gram işi satıldığını kaydetti.

  Beyaz çayın taşıdığı vitaminler itibariyle pek çok hastalığa iyi geldiğini anlatan Yüce, Beyaz çay, kanser hücrelerini etkisiz hale getiriyor, hücreleri yeniliyor, tansiyonu düzenleyip, yaşlanmayı geciktiriyor. Akciğer, mide, bağırsak kanseri riskini azaltıyor. Damarsertliğini, kemik erimesini önlüyor, kan şekerini düzenliyor, damarları güçlendiriyor, derinin yenilenmesini hızlandırıyor, gribi önlüyor diye konuştu.

  Talep üzerine laboratuar şartlarında 50 ve 100 gramlık ambalajlarda ürettikleri beyaz çayda başarıyı yakaladıklarını vurgulayan Yüce, şunları söyledi:
  Şu ana kadar sipariş üzerine deneme mahiyetinde yaptığımız beyazçay üretiminden olumlu sonuç aldık. Ürettiğimiz çayları 1-2 sefer demlemeye yetecek kadar isteyenlere verdik. Beyaz çay ilaç niyetine kullanılan bir ürün. Fiyat belirlemek için henüz erken. Üretimimizi talepler doğrultusunda laboratuar şartlarında sürdürmeyi planlıyoruz.
  Buralara yetişse de bir baksak nasıl bişeymiş?
  Beyaz çaymı??
  Hiç görmedim inanın
  EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
  HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
  :cubuk:
  eline sağlık

  teşekkürler

  herkeze sağlıklı günler dileklerimle


  teşekkürler paylaşımlarınız için elinize sağlık
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  paylaşımın için teşekkürler.