Kadınca > Ekmek

  Diyet Yapan yapmayan herkes ekmeğin kilo aldırdığını düşünüyor. Ne var ki çok farklı. Açlığı yenmenize ve kilo kaybetmenize yardım edecek tek silah Karbonhidratlar.
  Kilo vermek veya formunu korumak isteyen herkes güzelim börek çöreklere sadece uzaktan bakıp diyet krakerlere talim eder oldu. Soslu makarna ve salatadan oluşan mönü yerinde tavuk veya et ızgara yemeye başladık. Karbonhidratlara savaş ilan ederek başarılı bir diyet uygulanmayacağından artık şüphemiz yok. Gelin hep beraber doğru bilinen yanlışları öğrenelim.!
  -Yanlış düşünce:Karbon hidratlar şişmanlatır..
  -Doğrusu: Sizi asıl şişmanlatan kalorilerdir. Günlük kalori ihtiyacınızı 2000 olarak kabul eder; ancak bunun üzerine günde karbonhidratlardan oluşan 1000 kalorilik bir ek kalori daha tüketirseniz ve aynı zamanda egzersiz yapmazsanız, şişmanlarsınız. Diyetisyenlere göre bu 1000 kalorilik ek, protein ve yağlardan oluşa bile yine şişmanlarsınız. Yani karbonhidratlar diğer besinlerden tehlikeli değil.
  -Kilo vermek için;
  Karbonhidrat tüketin. Karbonhidrat oranı yüksek olan diyetler diğer diyetlere oranlar daha etkilidir.
  -Yanlış düşünce; Karbonhidratlar akşam tüketilmemeli. çünkü hepsi yakılmaz ve şişmanlığa yol açar.
  -Doğrusu; Merak etmeyin, vücudunuzun saatten haberi yoktur. Akşam 6 yı gösteren bir uyarıcı saati yok, yani vücudunuz saat kaçta karbonhidrat yediğini bilmez diyor diyetisyenler. önemli olan nitelikten çok niceliktir..
  Eğer gece acıkıyorsanız, gün boyu aldığınız kalori miktarından biraz tasarruf edip geceye saklayınız.
  Uzmanlara en iyi yöntem 4-5 saatte bir hafif yemekler yemek..
  bilgilerin icin tesekkürler canim
  paylaşımın için teşekkürler
  Bilgilerin icin sagol cadikizcim
  cadıkızcım çok güzel bilgiler bunlar.çok teşekkürler hayatım.