İLAÇ KADAR ETKİLİ BİTKİLER VAR...1

Son güncelleme: 22.10.2022 14:24
 • İLAÇ KADAR ETKİLİ BİTKİLER VAR...


  --------------------------------------------------------------------------------
  Defne ateşi düşürür, brokoli ve domates kansere karşı korur, enginar kolesterolü düşürür, pırasa idrar söktürür...
  Anason hazmı kolaylaştırır, avokado hücreleri korur, defne ateşi düşürür, brokoli ve domates kansere karşı korur, enginar kolesterolü düşürür, pırasa idrar söktürür...

  Özellikle kış mevsiminde grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarına yakalanan birçok kişi, şifalı bitki ve içeceklere yöneliyor. Gerek gıda gerekse şifa olarak yararlandığımız doğal bitkilerin, hangisinin hangi derde deva olduğunu biliyor musunuz?

  ADAÇAYI

  Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Göğsü yumuşatır. Astım hastaları için yararlıdır.

  AHUDUDU

  Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir.

  ANASON

  Hazmı kolaylaştırır. İştahsızlığı ve yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. İdrarı arttırır. Öte yandan kusmayı ve ishali keser.

  ASMA

  Yaprakları ile yapılan ilaçlar kanamayı durdurur. Vücuda kuvvet verir. Sarılığı keser. İshali durdurur.

  AVOKADO

  Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği Glutathion süper bir hücre koruyucusudur, çünkü en iyi antioksidanttır. Antioksidantlar hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatırlar ve kanseri önlerler. Tüm meyveler arasında protein bakımından en zengin olanıdır. Bol miktarda E vitamini de içerir. Bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir. Kadınlar açısından çok gereklidir.

  AYRIKOTU

  İdrar söktürür. Böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Buralardaki iltihapları da giderir.

  AYVA

  İshal ve dizanteriyi keser. Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. İnce bağırsak iltihabını giderir. Kanı temizler. Çarpıntıyı dindirir.

  BADEM

  Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Böbrek, mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.

  BAKLA

  İdrar yollarını temizler. Böbrek ağrılarını dindirir. Böbrek iltihaplarını giderir. Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.

  BEZELYE

  Taze ve donmuş olarak kullanılabilen bezelye B1, C vitaminleri, protein, lif ve folik asit içerir. Sinir sisteminde sorunları olanlara tavsiye edilir.

  BİBER

  Mideyi kuvvetlendirir. İştahı açar ve hazmı kolaylaştırır. Kanamaları önler.

  BROKOLİ

  Kansere karşı bizi koruyan ve ömrümüzü uzatan müthiş bir sebze. Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur. Brokoli tutkunlarında ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür, kalp dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmaz. Kadınlarda göğüs kanserini önler.

  BUĞDAY

  Lifli gıdalar sağlıklı bir beslenmenin temelidir. Buğdayın dış kabuklarından elde edilen kepek de, genellikle mısır gevreği türü yiyeceklerle tüketilir. Kepekli buğday unundan yapılan kurabiye vb. bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar ve kabızlığı önler. Buğday tanesinin özü olağanüstü besleyicidir. Vücudun özümsediği kalsiyum, demir ve çinko burada depolanır. Besin değeri, potansiyel olarak yulaf ve mısırdan daha yüksek olan buğday, bağırsak ve rektum kanserini önleyici faktörler içerir. Ama, yulaf ve mısıra kıyasla sindirimi biraz daha zordur.

  CEVİZ AĞACI

  Yaprakları ve kabuklarıyla hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Saç ve elleri boyamakta da kullanılır.

  ÇAMFISTIĞI

  Bronşit, verem, akciğer hastalıklarının çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Ruhi çöküntüyü giderir. Kalp hastalıklarında da faydalıdır.

  ÇEMEN

  Balgam söktürür. Vücuda rahatlık verir.

  ÇİLEK

  Körpe ve bol sulu çilekler sistemi temizliyor. Cilt sorunları olanlar için de iyi bir meyvedir. Böbrek, idrar yolları ve bağırsak sorunları için de birebirdir. Ayrıca diş etlerini güçlendiriyor, dişlerdeki tartarı önlüyor, ağız kokularını ve boğaz ağrılarını gideriyor. Çilekte yüksek oranda C vitamini bulunduğu gibi, yüksek tansiyon ve kolesterolü düşüren maddeler içeriyor.

  ÇÖREKOTU

  İştah açar. Vücuda kuvvet ve dinçlik verir. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını söker. Kolanacak olursa baş ağrısını keser.

  DEFNE

  Terletir, ateşi düşürür. Vücuda rahatlık verir. İdrar ve adet söktürür. İştah açar. Sinir ağrılarını dindirir.

  DENİZ KADAYIFI

  Solunum ve hazım sistemi nezlelerini giderir. Vücudu besleyici olarak da kullanılır.

  DEVEDİKENİ

  Ateş düşürür. Terletir ve vücuda rahatlık verir.

  DOMATES

  Kanserden koruyucu ve yaşlanmayı zihinsel ve bedensel olarak yavaşlatıcı bir sebze. C ve E vitaminleri içerir. Domates zengin bir potasyum kaynağıdır ve çok az miktarda tuz bulunur. Yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve vücudun su tutmasını engeller.

  DUT

  Beyaz dut yaprakları idrar söktürür. Vücutta biriken suyu boşaltır. Aç karnına yenen beyaz dut bağırsak solucanlarını söktürür.

  EBEGÜMECİ

  Göğsü yumuşatır. Öksürük keser. Mide bulantısı ve kusmaları önler. Ateşi düşürüp vücuda rahatlık verir. Boğaz ve bademcik iltihaplarını giderir. Dişeti hastalıklarını tedavi eder.
#22.07.2004 00:42 0 0 0
 • Bİlgi İçin Te$ekkürler.......
#07.12.2004 12:36 1 0 0
 • paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
#08.12.2005 09:00 1 0 0
 • Ellerine,yüreğine sağlık.
#08.12.2005 10:52 1 0 0
 • teşekkürler
#08.12.2005 16:01 1 0 0
 • Belkide ilaçtan daha etkilidirler.Ben inanıyorum şahsen.Ama bu işin ehli olmak lazım.,Paylaştıığınız için teşekkürler
#23.12.2005 06:41 1 0 0
#22.10.2022 14:24 0 0 0