Hayko Cepkin

Son güncelleme: 21.11.2009 17:31
 • Hayko Cepkin, klavyeci olarak müzik piyasasına girdi. Bu albüme kadar dokuz yıllık bir çabasının olduğunu anlatıyor:
  'Önce okumaya çalıştım ama hepsi yarım yamalak oldu. Timur Selçuk'tan iki yıl, Academy İstanbul'da da bir yıl piyano eğitimi aldım. Mimar Sinan'da dışarıdan şan eğitimi aldım ama öğrencisi olamadım. Academy İstanbul'a gidip gelirken barda çalışıyordum. Öztürk ve arkadaşlarıyla karşılaştım. Klavyeci olarak çalışmaya başladım. Rahatsız bir adam olduğum için sahnede de fark ediliyordum. Bu da tekliflerin gelmesine neden oldu. Ogün Sanlısoy ile çalışmaya başladım. Aylin Aslım, Koray Candemir, Demir Demirkan derken düzenleme yapmaya başladım. Murathan Mungan'ın Sözvermiş Şarkılar albümünde Yeni Türkü'nün 'Kimdi Giden' parçasının düzenlemesini yaptım. Bir yandan da kendi albümüm için çalışmaya başlamıştım. Albüm için iki şirkete gittim. Biri EMI'dı. CD bıraktım, akşamüzeri Hakan Kurşun aradı.' Albüm, parçalar hazır olduğundan iki hafta içinde basılmış." diyor.
#23.04.2007 05:36 0 0 0
 • Hayko Cepkin, (doğum 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

  Liseden sonra 2 yıl mimar sinan üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene timur selçuk çağdaş müzik merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene akademi istanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

  Sırasıyla öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde aylin aslım'ın seslendirdiği "kimdi giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin olmam lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

  Hayko Cepkin'in grubu gitarda Umut Töre,
  bas gitarda Poyraz Kılıç ve
  davulda Murat Cem Ergül'den oluşmaktadır.


  noimage

  noimage

  noimage

  noimage

  noimage
#03.05.2007 18:56 0 0 0
 • türkiyede scream vokali en iyi yapan kişi....
#17.05.2007 09:34 0 0 0
 • SoN ZaMaNLaRDa iLGiLeNMeYe BaŞLaDıĞıM Ve MüZiĞiNi ÇoK SeVDiĞiM BiR ŞaRKıCı
#30.08.2007 19:35 0 0 0
 • Ermeni oldugu icin antipatim var sevmem Ermeni milletini

  Dolayisi ile dinlememde
#26.09.2007 21:28 0 0 0
 • @MaRaBoGLu61 adlı üyeden alıntı:
  Ermeni oldugu icin antipatim var sevmem Ermeni milletini

  Dolayisi ile dinlememde
  Orijinali Göster...


  aßi aDaM eRMeNi oLaßiLiR aMa TüRK MüZiĞi iÇiN DoLaYıSıYLa TüRKiYe iÇiN ßiR ŞeYLeR YaPıYoR
#27.09.2007 20:14 0 0 0
 • 1-Önce seni tanımakla başlayalım Hayko... Kimsin?


  78 yılında doğmuş, yarısından çoğu hobi olarak müzikle uğraşmış olan bir ailenin tek profesyonel müzisyen evladıyım. Aslında ilk gözüne kestirdiği mesleğin tiyatroculuk olduğunu söyleyen ama gözü sebebiyle hocaların gözünün kesmediği, bu sebeple daha fazla müziğe yönelip sahneyi müzikle görsele çevirmeye çalışan, mesleğini inanarak yapan birisiyim.


  2- Müzik dünyasına dalışın klavye çalmakla olmuş. Kimlerle çalıştın bugüne kadar?


  Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir, Demir Demirkan. Bunların dışında Murathan Mungan' ın 2 özel albümünde Aylin Aslım' a ve de Müslüm Gürses' e düzenlemelerim var.


  3- Sahneye çıkarken değişik isimler kullanmışsın sen bir ara. Nedir onlar?


  İlki Hayko Jetgil' di, Haykodelik ve de Heiko olarak devam etti.


  4- Artık şarkı söylemeliyim dediğin nokta nedir? Bir klavye virtüözüyken neden bir de şarkı söylemek gereği duydun?


  Yapılması gerektiğine inandığım ve de hala yapılmadığını gördüğüm hikayeler vardı. Bu sebeple kimse yapmıyor ise ben yaparım mantığıyla yola çıktım.


  5- Albüm kayıtlarını evinde yapmışsın. Küçücük bir odadan canavar bir albüm çıkarmak... Nasıl bir süreçti o?

  Çok hatırlamıyorum aslında süreci. Süreç bile denemez aslında benim gözümde. Fırsat buldukça kendim için yaptığım çalışmalardı sadece.


  6- Albümü kaydederken istediğin kadar bağıramadığını biliyoruz. Komşularınla aranda ilginç diyaloglar geçmiş. " Sıradaki şarkıya geç artık" demişler mesela. Bir de ÖSS' ye hazırlanan bir komşunla saat pazarlığı yapmışsın. Anlatır mısın bunları biraz?


  İzole bir ortamım olamadığından tüm apartmanla beraber kaydettik diyebiliriz aslında. Bu sebeple zaman zaman pazarlıkların yapılması gerekti. Aslında fazlasıyla bile anlayışlı takıldılar. Özellikle yazları, bir de camım açık çalışırken tam bir gürültü makinasına dönüşüyordum.


  7- Sen istesen, Türk rock camiasının en büyük isimlerini toplayabilirdin albümünde. Neden her şeyi kendin yapmayı tercih ettin?


  Kendi ayaklarımın üstünde durabileceğimi göstermek için.


  8- Yeni albümde sürpriz isimler, konuk sanatçılar olacak mı? Belliyse bizimle paylaşır mısın?

  Aslında aklımda yine böyle bir şey yok. Sadece albüm sonuna tüm camiamızla ortak bir şey yapma fikri var. Yapar mıyız bilemem. Ama ciddiyeti olan bir düet durumu olmayacak.


  9- Sakin Olmam Lazım' ı dinleyenler, canlı performansını da görünce hayretlere düşüyorlar. Çünkü albüm sakin, canlı performans cayır cayır. Bu farkı nedeni ne?

  Malum hikayeden kaynaklı. Baştan kayıt fırsatım olsaydı tahminen konserdeki gibi olacaktı. Ama belki de o zaman bu kadar şaşkınlık yaratmayacaktı konserlerim. Bu da bir ihtimal.


  10- Yeni albümde konserdeki patırtıyı cd' den de duyabilecek miyiz?


  Evet


  11- Müzik türün o desek o değil, bu desek bu da değil. Ki bunu sende kabul ediyorsun. Senin " türü bozuk" tanımlamanın dışında bir de arabesk rock diye bir yakıştırma var. Nedir bu türü bozuk tam olarak. Tür nedir, bozan nedir?

  Tür rock' tır. Bozanlar, barok armoniler üzerine sıkıştırılmış elektronik altyapı. Üzerine de sos misali arabeske, türküye kaçan vokal tarzı. Spesyal olarak da sadece konserlerde duymuş olduğunuz brutal vokaller ve de screamler. Yeterince bozuk bence.


  12- Zaten çok dikkat çeken imajın Rock' n Coke itibariyle değişikliğe uğradı. Neden bu dönüşüm?

  Hem sıkıntı hem de yeni albümümüzün daha da karanlık oluşu. Bestelerken hep bir çamur, hep bir karanlık vardı görüntü olarak zihnimde. Her şeyin birbiri ile bağıntılı bir konseptte olmasını düşündüğüm için gerekli olanı yaptığım inancındayım.


  13- Bir çok dövmen var. Kaç tane ve anlamları neler?


  Şimdilik 5. Genel döngü, the Crow saplantımla alakadar. Geri dönüşüm her tüketilen üründe olan bir simge olduğu için benim adıma çok manalı. Kullanılınca çöpe dönüşmek ve her seferinde geri dönüştürülüp yeniden kullanılır olmak. Ejderha ise barımızın logosuydu. O barda çalışan herkeste vardır. Bir dostluk simgesi diyebiliriz.


  14- Seni Marliyn Manson' a benzetiyorlar. Ne düşünüyorsun sen bu konuda?
  Çok sevdiğimi söylediğim ve de sahnede brutal yaptığım için söyleniyor bence. En azından çok taktir ettiğim birine benzetiliyorum gurur verici kendi atıma. Ama benim ne o olmak ne de bir başkası olmak gibi bir kaygım yok. Ben her albümde başka biri olacağım ki o adamlar ben bile olmayacaklar.


  15- " Araf " filminin müziği de sana ait. Film müziği yapmak nasıl bir şey?

  Çok istediğim, kendimi çok yakın bulduğum çok fazla incelediğim bir platform film müzikleri. Bu sebeple itiraf edeyim hiç zorlanmadım. Aldığım keyfi anlatmam imkansız. her senkronu tamamladığımda, her bir track i bitirdiğimde her defasında ayrı keyfi aldım.


  16- Genelde Türk yapımı korku- gerilim filmleri pek beğenilmez. Hep " olmamış" denir. Sen filmi nasıl buldun?

  Filmin ne şartlarda çekildiğini bildiğim için çok fazla objektif olamıyorum. Bu sebeple hiçbir yorumum doğru olmayacaktır diye düşünüyorum.


  17- Bu projeden önce de gerek şarkılarında gerek kliplerinde korku temasın sıkça işiyordun. Peki senin korkuların neler?

  En büyük korkum kolumun kopması.Yazın kolunuzu arabadan sarkıtırsınız ya, işte ben kolum öyle dışarıdayken bir arabanın gelip bize göbekten çarpmasından ve de kolumun arada kalıp kopmasından korkarım. Bu sebeple her dışarı çıkarttığımda geri içeri alırım. Piyano çalamazsam biterim çünkü.


  18- Müziğini dinleyenlerle iletişimin nasıl? Konser çıkışlarında ve ya öncelerinde onlarla konuşabilme fırsatın oluyor mu?

  Kıvamında. Bu konulardaki abartılar hoşuma gitmez çünkü. Tadında olması en doğrusu.


  19- Peki internet iletişimi ne durumda? Siten ve forumun?

  Sitem de, forumumuz da oldukça yoğun. Benim internet iletişim durumumu soracak olursanız sanırım bu konuda tam bir kocaman sıfırım. İnternet pek cezbetmiyor beni. Ama gelen her maili mutlak cevaplarım zaman zaman gecikmeli olsa da.


  20- Sen genelde bu soruya cevap bulamıyormuşsun ama yine de soralım. Son olarak söylemek istediklerin var mı?

  Her zamanki cevap. Yok.

  noimage  Hayko Cepkin'in Hayatı


  Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart - 1978, İstanbul) Ermeni asıllı türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

  Liseden sonra 2 yıl mimar sinan üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene timur selçuk çağdaş müzik merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene akademi istanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

  Sırasıyla öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde aylin aslım'ın seslendirdiği "kimdi giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin olmam lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

  Hayko Cepkin'in grubu gitarda Umut Töre,
  bas gitarda Poyraz Kılıç ve
  davulda Murat Cem Ergül'den oluşmaktadır.
  ------------------------------


  SONRA GÖRÜŞELİM


  Geçmez yaran, yok hiç rengin
  Bitmiş çaban, zor mu geldi?

  Sen insansan ,o insansa, bende sansam ne olur ki?

  Volkan gibi sert olsan patlasan içine
  Rüzgar gibi savursan fırlatsan da yere
  Kabus gibi rüyaysan uyansan neyine
  Topraktaki harcanan kurtsun hep gözümde

  Bir ben anlar severim, gözlerinden öperim
  Altındaki arabayı , sat sonra görüşelim
  ------------------------
  FIRTINAM

  çoban oldum gidiyorum
  yapayalnız bu diyardan
  kırbacını vurma yüzüme
  düşünür halim zor aah
  düşünür halim zor aah

  kar'ın oldum eriyorum
  güneş olma yamacımda
  ırmağın olurum senin
  sularım önünde durma

  yolum uzun
  gör güzelim
  vakit doldu ben gideyim
  küçük yaşta ağlar oldum
  fırtınamsın benim
  sen estikçe ben titrerim

  çoban oldum gidiyorum
  yapayalnız bu diyardan
  kırbacını vurma yüzüme
  düşünür halim zor ah
  düşünür halim zor ah

  karın oldum eriyorum
  güneş olma yamacımda
  ırmağın olurum senin
  sularım önünde durma

  yolum uzun gör güzelim
  vakit doldu ben gideyim
  küçük yaşta ağlar oldum
  fırtınamsın benim
  sen estikçe ben titrerim

  yolum uzun gör güzelim
  vakit doldu ben gideyim
  küçük yaşta ağlar oldum
  fırtınamsın benim
  sen estikçe ben titrerim
  -----------------------------------------------------

  ÖLÜYORUM


  Unutulur mu gökyüzü
  Yitirir miyim bu gül yüzünü
  Birer birer neyim kalır geriye baksam da
  Solar mıyım gündüz gece
  Güneşim yoksa bu son hece
  Birer birer neyim kalır geriye baksam da
  Zehirlendi dudaklarım
  Çocukken nasıl ağlardım
  Birer birer neyim kalır geriye baksam da

  Ne kaldı bak ellerimde
  Biliyorum gülüyorsun
  Her adımımda derine
  Ölüyorum...

  Törpülenmiş tırnaklarım
  Güçsüzdüm ben de avlandım
  Birer birer neyim kalır geriye baksam da
  Her şeyim olmuş bilmece
  Çözdükçe gördüm işkence
  Birer birer neyim kalır geriye baksam da
  Bir başıma kaldım şimdi
  Nerde hata yaptım bilmem ki
  Birer birer neyim kalır geriye baksam da

  Ne kaldı bak ellerimde
  Biliyorum gülüyorsun
  Her adımımda derine
  Ölüyorum...
  -------------------------------------

  SİREN


  Kimin Evindeyim Elimde Bir Kırık Bitik Şişe
  İçindeydi Canım kendim kırıp Unuttum Gizlice
  Kimler aldıysa bulup sakın geri getirmeyin
  Beni kimler sorduysa sizi görüp gülüp gitti deyin

  Çekilin görmem körüm ben
  Onun için bu dünyayı ben ezerim geçerim
  Özümdür dönmem sözümden
  Bu Yüzden bu dünyada ben sevilir severim

  Kimin elindesin , unutuldun mu sende sinsice??
  çözüm sende canım zor mu geldi bu sonsuz bilmece??
  ----------------------------------------

  MELEKLER

  Bir olsun gönlünde,bir olmasam da
  Bir olsun gönlünde bir olmasam da bir
  Yine geldi kör günler niye ötsün bülbüller
  İçim acır gündüzler ,yakar

  Yine geldi kör günler niye ötsün bülbüller
  İçim acır gündüzler ,yakar
  Bir olsun gönlünde,bir olmasam da
  Bir olsun gönlünde bir olmasam da bir
  -----------------------------

  YANLIZ KALSIN


  Gömdün sandın gittiğinde
  Bir demet çiçeğim bile yok
  Toprak kaldım gittiğinde
  Filiz verdim de suyu yok

  Yalnız kalsın dediğin diline
  Bedduadır sesinin teline

  Gömdün sandın gittiğinde
  Bir demet çiçeğim bile yok
  Toprak kaldım gittiğinde
  Filiz verdim de suyu yok

  Yalnız kalsın dediğin diline
  Bedduadır sesinin teline

  Let's face it
  Robbery rising
  We're all bad all, bad all faces
  We're all beaten
  We've seen anybody rise at
  We're all the rise at
  We're all the
  We're all the passion
  We're all the bad seeds
  We're all bad all, bad all feces
  We're all beaten
  We've seen anybody rise at
  We're all the rise at
  --------------------------------------------
  GÖKDELENLER


  Uzun uzun seyrettim seni
  Diğer köşesinden barın
  Bir karakter oturttum
  Yüzüne kalbine
  Uzaktan bakıp insanlara
  Kelimeler yazdım dudaklara
  Sonra kendime baktım
  Tıklım tıklım yalnızdım

  Gökdelenlerden tükürdüm dünyaya
  Ben hayatım boyunca
  O yüzden kupkuru ağzım
  Bak geçmedi yıllarca

  Kalbimi yuvarladım sana
  Seni tanımasamda
  Tezgahtan önünde
  Bir yudum al diye
  Eğer hoşuna giderse
  Daha da iç diye
  Bukadarı yetsin artık bu gece

  Belki sen bulursun diye
  Artık son şansımsın
  Korkma ısrar yok bende
  Avunurum içkiyle
  --------------------------------------
  777


  Bir düşündük bin ah işittik
  Her geçen gun incitildik
  Tütsü yaktık temizlendik
  Dumanından
  zehirlendik
  Yalanlarla avutulduk
  Zor yollarla durdurulduk
  Bir kadeh içtik keyiflendik
  İlaçlarıyla uyutulduk

  Yalnız kaldım bu şehirde
  Bana sorsan döndük dehlizlere
  Tutsak kaldık içimizde
  O yatakta yokuz yerimizde

  Ucurumun kenarında
  Bizi iten rüzgarında
  Cok güvenli değil ama
  Düşmememek için tutun bana

  Yalnız kaldım bu şehirde
  Bana sorsan döndük dehlizlere
  Tutsak kaldık içimizde
  O yatakta yokuz yerimizde

  noimage

#15.05.2008 01:00 0 0 0
 • @hakan2230 adlı üyeden alıntı:
  [alinti=#2113837]MaRaBoGLu61[/alinti]

  aßi aDaM eRMeNi oLaßiLiR aMa TüRK MüZiĞi iÇiN DoLaYıSıYLa TüRKiYe iÇiN ßiR ŞeYLeR YaPıYoR
  Orijinali Göster...


  aßi aDaM eRMeNi oLaßiLiR aMa TüRK MüZiĞi iÇiN DoLaYıSıYLa TüRKiYe iÇiN ßiR ŞeYLeR YaPıYoR


  Arkadaşa katılıyorum :D
#15.05.2008 01:13 0 0 0
 • -H-A-Y-K-O-

  Aynı Konu Zaten Var Açtığınız Konu
  Bu Konu İle Birliştirildi..
#15.05.2008 02:02 0 0 0
 • Haykooooooooo aşkım msenin kadar tatlı bi sanatçı tanımıyorum,tanımamda:)(Başkaları üstüne alınmasın)
#22.05.2008 18:51 0 0 0
#08.06.2008 00:15 0 0 0
 • noimage

  noimage

  Sana İnsan Diyenin ßen AnLını Garı$Larımm

  Emegi Gecen Herkese Te$ekkürLer
#08.06.2008 00:44 0 0 0
 • tesekkurler
#14.06.2008 14:03 0 0 0
 • haykooooooo bityorum sana brutal vokaller süper
#17.06.2008 12:20 0 0 0
 • arkadaşlar yalnız kalsın brutal vokal sahnesini nerden indirebilirim yardımcı olurmusunuz pls
#17.06.2008 12:25 0 0 0
 • süper
#18.06.2008 21:11 0 0 0
 • gsl
#18.06.2008 21:16 0 0 0
 • süper yha baylıorum adama resmen ses abi yaa seviyorum vlla haykomu :D
#03.10.2008 13:11 0 0 0
 • Hayko Cepkin Ermeni Olabilir Sunu Unutma Kardeşim Türkceye Cok Onem Veriyor Türkceyi Koruyalim A Da Üyedir Ermeni Felan Farketmez İlin Yabancisini Dinliyorsan Bunada Laf Yok

  Herseye Laf At Ama Haykoya Attirmam
#12.08.2009 02:03 0 0 0