foto - monterey
  temel ve golf
  Titanik batt11nda üç ki_i kurtulur. (0ngiliz,Frans1z ve Temel)0ngiliz sadece golf sopas1n1, Frans1z sadece golf topunu, Temel de hamsi konservesini kurtarabilmi_. Bunlar1n canlar1 çok s1k1lm1_. Frans1z hadi golf oynayal1m demi_. 0ngiliz de kat1lm1_. Temel de çok sevinmi_ sonra da benim hamsiyi yeriz ,ama ben nas1l oynand11n1 bilmiyorum deyince ,çok kolay, Sopa, top ve delik laz1m demi_ler. 0ngiliz: Bende sopa var. Frans1z: Bende de top var. Temel: Ben oynameyrum.
  etmessen etme
  Adamin biri, bir gün agacin altinda namaz kiliyormus.

  Agaçta bulunan baska biri de onu izliyormus.

  Namazini bitiren adam daha sonra namazinin kabul olmasi için Allah'a dua etmeye baslamis.

  "Allahim sen namazimi kabul et."

  Agaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermis.

  Adam sasirmis. Tekrarlamis: - "Allahim sen kildigim namazi kabul et."

  "Etmem."

  Adamin saskinligi iyice artmis. Yine: - "Allahim sen namazimi kabul et", demis.

  Agaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmis.

  "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kilmistim."
  dogru secim
  :D :D :D
  dogru secim
  0ki mühendislik örencisi kampus içerisinde yürürken biri dierine sorar, "Bu muhte_em bisikleti de nereden buldun ?" Dieri cevap verir, "Dün tek ba_1ma dola_1rken bir yandan da okulu bitirince ne i_ yapaca1m1 dü_ünüyordum. Birden bu bisikletin üzerinde nefis bir k1z geldi ve yan1mda durdu. Bisikleti çimenlerin üzerine b1rakt1 ve üzerindeki bütün giysileri ç1kartt1. Sonra da bana "Hangisini istiyorsan al" dedi." Dier örenci arkada_1n1 dorularcas1na ba_1n1 sallayarak, "0yi seçim yapm1_s1n, elbiseler belki sana uymayabilirdi".
  sky modul de problem
  moderatorlerde insandir onlarda bazi seyleri bilmeyebilirler ancak bildiklerinide kimseden saklamadan esirgemeden buraya yazarlar ve ellerinden geldikleri kadar burada herkese yardimci olurlar
  bir soru
  benim esim bu konularda okumus ona sordum o güneh dedi ama ben bilmiyorum bu konuda hic bir bilgim yok
  sky modul de problem
  @ cotanak eger sorunu biliyorsan buraya yaz diger arkadaslarda bilsinler neden oldugunu
  avci
  Adamın biri avcılar bir ziyafette ahbaplarına nasıl ayı avladığını anlatıyormuş.Anlata anlata bitirememiş ve son hikayesinide anlatmaya başlamış. Bu adam arkadaşlarına şöyle demiş.Ya bi ayı buldum bir el ateş ettim başladı beni kovalamaya.Ayı tam pençesini sırtıma vuracak ayağı kayıp düşüyo tam sırtıma vuracak ayağı kayıp düşüyo.Derken oradan biri ben olsam altıma kaçırırdım demiş. Adamda cevaben şöyle demiş: e ayının ayağ1 niye kayıyordu sanıyorsun...
  zeki temel
  Gece karanl11nda gezinen Temel önünde bir_ey olduunu görmü_ ve eilip eline alm1_, m1nc1klam1_, yüzüne sürmü_, koklam1_ ve demi_ki "Ula pokmu_ da iyiki üstüne basmad1m"
  Balıkcı temel
  Temel ile Dursun balik avlamaya çikmislar. Birinci gün hiç balik yakalayamamislar, ikinci gün de hiç balik yakalayamamislar, üçüncü gün bir kova balik yakalamislar.Bunun üzerine Temel Dursun'a "Dursun bu yeri iyi belle, yarin da buraya geliriz."der. Kiyiya vardiklari zaman Temel Dursun'a sormus: -Dursun yeri iyi belledin mi? -Evet -Ne yaptin? -Kayiin ucuna çarpi koydum. -Ulan salak yarin bu kayii kiralayacaimizi nereden biliyorsun?
  temel ucakta
  send esagol dostum
  temel ucakta
  @ pascal borddaki ürkce karakterlerinde sorun var
  bu olay ondan kaynaklaniyor
  temel ucakta
  Temel Londra'ya uçakla seyahat ediyormu_. Uçakta her_ey normal iken birden pilotun sesi duyulmu_: "Say1n yolcular, uça1m1zdaki 4 motordan bir tanesi bozuldu, ama biz 3 motorla rahat ini_ yapabiliriz" Neyse rahatlar herkes. 15 dakika sonra bir anons daha: "Say1n yolcular maalesef 1 motorumuz daha bozuldu ama biz 2 motorla ini_i yapaca1z" Herkes rahat ama bir anons daha gelmesinden korkmaktad1r. 20 dakika sonra bir anons daha gelir: "Say1n yolcular1m1z 2 motordan biri daha bozuldu ama biz en iyisiyiz ve 1 motorla ini_i size garanti ediyoruz" Herkes ohh çeker rahatlar. Temel ise panik içinde: "Uyy bu motorda bozulursa havada kalacauz"
  temelin kaynanasi
  Temel bir gün kahveye girmi_.Üstü ba_1 y1rt1km1_. Ne oldu diye sormuslar. Temel: "Kaynanam1 gomduk."diye cevap vermi_. Kahvedekiler: "0yi de bu halin ne?" Temel: "Biraz direndi de."
  nöbet
  :D :D :D felaketsin yaw lewis501
  nöbet
  Çavus, acemi erlere nöbet bekleme usulünü ögretiyordu. Yaln1z biraz kekemeydi: -Ka.. ka.. karanl1kta.. bir.. bir.. biri ya..yaklasirsa... "du.. du.. dur... ki.. ki... kim o..." di... diye ba1r1rs1n1z... Dur... durmazsa... bir... bir kere da... daha ba.. ba1r1rs1n1z... Ge... gene du... durmazsaa... a... ate_ e... eder... edersiniz... Ya... yaln1z... ço.. ço... çok a... a... acele etmeyin... Be.. belki ge... gelen benim... ...!!
  o haaa
  Yasli bilge ile ormana yeni gelen tavsan birlikte ormanda tur atarlar. Tavsan merakli her gördü ünü sorar. biraz sonra önlerine bir katir çikar.Tavsan -Bilge bu nedir ne ilginç hayvan diye sorar. -O Katir dir. Esek ile Atin karisimidir evladim der yasli bilge. Belirli bir süre sonra bu sefer karsilarina Kurtköpe i çikar.Tavsan tekrar sorar. -Peki ya bu nedir?? yasli bilge cevap verir. -O Kurtköpe i. Kurtla köpe in birlesimidir evladim. Tavsanin aklinda yavas yavas birseyler belirir.. Kisa süre sonra karsilarina bir Devekusu çikar. Tavsan tekrar sorar. Yasli bilge onun adinin Devkusu oldugunu söyler .Tavsan uzun uzun bakar ve ohaa der.
  temel ölünce
  Temel ölümcül bir hastal1a yakalanm1_. Kar1s1 fadimeye sorar -Fadime, ben ölünce yeniden evlenecekmisin ? Fadime de Temel üzülmesin diye evet cevab1n1 verir. Bunun üzerine Temel -Onu benim kadar sevecekmisin ? -(alayarak) Evet -Onu eve alacakm1s1n ? -Evet -Ona güzel yemekler yapacakm1s1n ? -Evet Temel'im. -Ona sar1msakl1 yourtlu mant1 da yapacakm1s1n ? -O SEVMEZ.
  canak anten disegc motor faq
  bir sey degil dostum
  paluklar neden konusmi
  Paluklar neden konu_miyi temelcium - Pa_ini akvaryuma sok anlarsin,Fadimecium
  sarhos temel
  Eve geç saatte zilzurna sarhos gelen Temel, yatmadan önce tuvalete gider.Daha sonra yatak odasinin isigini yakar kapiya dayanir.
  Gözleri kamasarak uyanan Fadime'ye :
  -Ula kari der, sana helal olsun.Sen Trabizon'un en iyi karisusun. 0 iltifata alisikk olmayan Fadime :
  -Ne oldi herif nereden icabetti bu laflar?
  -Daha ne olsun.Biraz önce tuvalete su dökmeye gittum.Tuvaletin kapisuni ne güzel yaptirmissun öyle, kapiyi açunca elekturuk kendilugundan yanayi, deyince,
  Fadime yataktan firlar ;
  -Gözün kür olmasin herif, buzdolabuna mu isedun!
  onun adi
  Temel, cadde ile sokak kö_esinde dolmu_ beklerken kar_idan kar_iya bisikleti ile geçmekte olan k1z sere serpe yere dü_er.Temel gördüü manzara kar_isinda çok mutlu olur.K1z apar topar kalkar ve bisikletine bir hamlede biner. Temele seslenir. Nas1l refleksimi beendinmi? Temel cevap verir.Uyyyy onun ad1na burda refklesmi diyiler.
  dünyanin temel sorunlari
  Amerikada en az 3 farkli objeyi kullanarak dünyanin temel sorunlarinin ifade edilmesine dayanan bir yarisma düzenlenir. Bu yarismaya bizim Temel de katilir ve sahneye basinda gaz maskesi elinde bir demet çiçek ve prezervatif takmis bir sekilde çikarak birincilik ödülünü kazanir. Sunucu Temel'i yanina çagirarak bu objelerden maske ile dünyadaki çevre kirliligine, çiçeklerle doganin korunmasinin gerekliligine ve prezervatifle de dogum kontrolünün önemine dikkat çektiginiz için bu ödülü size layik gördük der. Bunun üzerine Temel aslinda ben " prezervatifle sevismek gaz maskesiyle çiçek koklamaya benzer. " demek istemistim der.
  döverim
  Kö_ede mü_teri bekleyen sokak kad1n1na yakla_an adam : -Kaça, diye sordu... Saatiniz kaça? -10 Milyon lira... -Ben onmilyon deil, tam yüzmilyon lira veririm... -Gerçekten mi? -Gerçekten ya... Valla veririm hemde yüzmilyon lira... Ama döverim ben ... -Amaaaaan. Yüzmilyonu verde döv... Otele doru yürüdükleri s1rada adam yineledi : - Bak söyleyeyim fena döverim ben ... -Döv can1m, yüzmilyonu ver de... Soyunduklar1 s1rada adam : -Son defa söylüyorum fena döverim. -Amaaaaan be!... Dövermi_.... Ne kadar döversin yani? -Vallaaa paray1 geri al1ncaya kadar döverim...
  dönme
  Temel ve Dursun bir ak_am otobanda iki sar1_1n1 arabalar1na al1rlar ve 1ss1z, kuytu bir yere gitmek için basm1_lar gaza... Yar1m saat sonra gidecekleri yere yakla_t1klar1nda sar1_1nlardan biri der ki :- ^imdiden söyleyelim, biz dönmeyiz. Temel kendinden emin,cevap verir :- Valla bu kadar geldikten sonra biz de dönmeyiz....!!
  canak anten disegc motor faq
  Ilk önce anteni baglayacagin direk veya borunun her yönden 90° dik olmasina dikkat edeceksin bunu bir su terazisinle ayarlaya bilirsin

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Arkasindan Diseq motorunu direge monte edeceksin vidalarini öyle SIKKi motor dirkten asagi kaymasin.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Motoru direge bagladiktan sonra "Latitude" ayarini yapacaksin bu senin bulundugun sehire göre degisir mesela hamburg sehri 54° dir nekadar güneyde olursan derece o kadar azalir, bu bilgiyi motorun kartonundan cikan kullanin kilavuzunda yazar.

  Mesela :hamburg icin söyle ayarliyacaksin latitue 54° ve 10,0° yani canak tgtr nin ciktigi uyduya bakacak.

  Almanyanin diger sehirleri icin degerler söyledir:
  Ausburg=48,4°-10,9°
  Berlin=52,5°-13,4°
  Bremen=51,3°-8,8°
  Dortmund=51,5°-7,5°
  Dresden=51,1°-13,7°
  Düsseldorf=51,2°-6,8°
  Frankfurt=50,1°-8,7°
  Kiel=54,3-10,1
  München=48,1°-11,6°
  Stutgart 48,8°-9,2.

  Türkiye deki bazi sehirler icinde degerler söyle.
  Adana= 37,0°-35,3°
  Ankara= 39,9°-32,8°
  Antalya= 36,9°-30,7 (Burada Arabsat uydusu vardir )
  Istanbul= 41,0°-28,9°
  Izmir= 38,4°-27,1°
  Konya= 37,9°-32,5°
  Samsun= 41,3°-36,3 (Busada sesat uydusu vardir)
  Sivas= 39,7°-37,0°
  Van= 38,5°43,4 (vanda oturan arkadaslar daha sansli cünki direk türksat uydusunu referans olarak alabilirler kanallari bulduktan sonra motoru bir iki milim sola cevirecekler.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Bu Latitude ayarini yaptiktan sonra vidalari iyice SIK arkasindan canagini motor borusuna tak.


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  Anteni taktiktan sonra Vidalari SIKMADAN dikkat edecegin husus sudur canagin LNB ve motorun sifir noktasi ile bir cizgi olmasi lazim.


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Anten ve motor sifir noktanina ayarlayap canagin vidalarini iyice SIK , arkasindan canagi asagi yukari oynatarak ve MOTORU saga sola cevirerek en yakin bir uydudan kanal bularak canagi sabitlestir.


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  bunlari yaptiktan sonra canak ve diseq motor ayarlanmis olur , arkasindan reciverden motora limitleri verip uydu aramaya basliyacaksin bu uydu arama reciverden recivere degistigi icin aletinin kullanim kilavuzuna bak.
  Inanilmaz 5255 Mhz
  yaw 170 € bencede normal

  bende öteki pcyi bitirebilirsem bend eayni ramlardan alacam
  Inanilmaz 5255 Mhz
  cok süper seye benziyor ama adam tüp yetistiremedi yaw buna :D :D :D :D
  astronot
  NASA uzay üssünde yeni bir deneme yap1l1yormu_. Gönüllü ba_vuranlar aras1ndan Temel, astronot aday1 olarak seçilmi_. Ön elemede oldukça s1k1 testleri geçen Temel 3 ayl1k ikinci bir eitim ile iyi bir astronot olabilmi_. Beklenen an gelmi_ ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiine binerek havalanm1_lar. Atmosfer a_1ld1ktan sonra Temel'e SIKI s1k1ya söylenildii gibi zarflar1 aç1p maymunun ve kendisinin görev kartlar1n1 okumak ilk i_i olmu_. Maymunun görevleri : "Yerküre ile balant1y1 sürekli kontrol alt1nda tutmak. Her 2 saatte bir yörüngedeki sapmalar1 ayarlamak. Füze içindeki hava bas1nc1, 1s1, iletkenlik deerlerini a_a1ya bildirmek. Yak1t harcamas1n1 ve motorlar1n s1ras1n1 belirlemek..." diye devam ederken okumaktan s1k1lan Temel kendi görev kart1n1 açm1_ : "Maymunu iyi besle!"