makyaj önerileri - güzellik - bakım - pürüzsüz cilt

Pudranın gücü
Pudra, makyajın olmazsa olmazlarından biri. Fondöteni sabitler, görünümü cilalar ve cilde pürüzsüz bir yumuşaklık kazandırır.

Kadınların vazgeçemediği güzellik ürünlerinden biri olan pudra, makyaj ustalarının en iyi arkadaşıdır. Çünkü cildimizin gerçekten mükemmel görünmesini sağlamakla birlikte çok yönlü bir üründür.

Peki, pudranın mucizevi gücünün sırrı nedir?

Neden pudra?
İşte pudra kullanmanız için 4 neden:

Pudra fondötenle veya fondöten olmaksızın cildinize mükemmmel bir parlaklık kazandırır.

Fondöteninizin cildinize oturmasını sağlar. Böylece daha uzun ömürlü ve güzel bir görüntü sağlar.

Cildinizdeki yağı emer ve parlak gözeneklerin parlamasını engeller.

Açık gözeneklerin saklanmasına yardımcı olur.

Pudra çeşitleri:
Toz pudra:
Bu tarz pudra en iyi ve en uzun ömürlü sonuçları verir. Bu nedenle profesyonel makyaj uzmanlarınn ve modellerin tercihidir.

Toz pudrayı cildinize uygulamanın en iyi yöntemi, büyük ve yumuşak bir fırçayla cildinizi hafifçe pudralamaktır. Daha sonra fırçayı tekrar yüzünüzde gezdirerek fazla pudrayı alabilirsiniz.

Sıkıştırılmış pudra:
Sıkıştırılmış pudralar hafif ve kolay bir kullanıma sahip olmaksından dolayı çantanızda taşımanız için idealdir. Ürünlerin çoğu kendi süngerleriyle birlikte satılmaktadır. Ancak bir fırça yardımıyla uyglarsanız daha iyi bir sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Eğer süngeriyle kullanmayı tercih ediyorsanız hafif dokunuşlarla kullanın ve süngeri sık sık yıkayın. Aksi takdirde cildinizdeki yağları pudraya geçirerek pudranın tooplanmasına neden olabilirsiniz.

Doğru renk tonu
Her tonu, herkesin uygulayabileceği düşüncesine kapılmayın. Aksine en doğal etkiyi verebilmek için size en uygun tonu seçmeniz gerekmektedir.

Doğru renk tonunu bulmak için fondöten seçiminizde olduğu gibi çene çizginize bir parça uygulayarakrenk tonunun uygunluğunu test edebilirsiniz.

Dikkat edilecek hususlar:
Pürüzsüz ve düzgün bir yüzey elde etmek için tüm pudrayı bir yüze sürmek yerine fırçayla küçük parçalar halinde sürün.

Pudra ponponu yüzü tamamen kapatmak için ideal. Pudranın içine ponponu ve süngeri bastırın, daha sonra teninize uygulayın. Fondöteni veya pudrayı bu şekilde cilde yedirerek, cildinizle bir bütün haline gelmesini ve daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hafif pudra uygulaması için parmak ucunuzu kullanabilirsiniz. Özellikle olgun kadınların göz altlarını pudralamak için harika bir yöntem. Parmağınızı toz pudranın içine daldırın. Azla pudrayı almak için parmağınızı avuç içinize sürün, sonrasında kapatıcının yapışmasını sağlamak ve ince çizgileri ortadan kaldırmak için parmağınızı göz altı bölgesine sürün.

Sarı bazlı tonlar cilde daha doğal bir görünüm verir. Mükemmel bir kapatıcı tonu elde etmek için pudrayı bir parça fondötenle karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8180
favori
like
share