foto - Aşk-a
  Çamur Ter ve Gözyaşı
  Bear Grylls
  PORTAKAL KİTAP
  Efsane maceraperest Bear Grylls’in dünya çapında #1 numaralı Bestseller Otobiyografisi nihayet Türkçede!

  Bear Grylls’in esrarengiz hayat hikâyesi elbette bir tesadüften ibaret değildi.

  Üniversiteden ayrıldıktan sonra orduya katılmak için Himalayalar’da aylarca zorlu yürüyüşler yaptı. İngiltere’ye dönüp Özel Kuvvetler’e seçilmeyi aklına koyduğundaysa çetin sınavlardan, pes etmenin eşiğine gelmelerden sonra ekibe dâhil olarak burada üç yıl hizmet etti. Ta ki serbest atlama yaptığı bir gün paraşütüyle yere çakılana kadar… Sırtının çeşitli yerlerinde pek çok kırık vardı. Hayatının bundan sonraki kısmında yürüyebileceğine bile imkânsız gözüyle bakılıyordu.

  Ama onu cesaretlenen bir hayali her zaman vardı. Bu sefer de çocukluk hayali Everest’e tırmanma düşüncesiyle yanıp tutuşarak uzun bir rehabilitasyon sürecinden sonra imkânsızı başardı. 26 Mayıs 1998’de saat 7.22’de Bear, Everest’e başarıyla tırmanıp hayatta kalmış en genç Britanyalı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Yalnızca yirmi üç yaşındaydı ve bu, onun aşırı maceraperest hayatının sadece başlangıcıydı.

  Çamur, Ter ve Gözyaşı; sıradan bir insanken dünyaca ünlü bir macerapereste ve kitapları 29 dile çevrilen, çok satan bir yazara dönüşen hayatının aksiyon dolu hikâyesi... Adrenalin bağımlılarının mutlaka okuması gereken bir kitap…

  “Dünyaca ünlü maceraperest Bear Grylls hayat hikâyesini anlatmaktan kaçınıyordu -ta ki bugüne kadar! Akıcı üslubu, tamamen kişisel detaylarla bezeli merak uyandıran anekdotları, tempolu akışı ve kuşkusuz tüm büyüleyiciliğiyle tam bir okuma keyfi...” Daily Telegraph


  Yayın Tarihi 2018-01-04
  ISBN 9752468382
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 352
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Biyografi-Otobiyografi


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Bu Kadıncı Yalnızlık
  Emre Gökçe
  DOKUZ YAYINLARI
  Geç müdahale edilen bir yangının ortasında kalmış birini düşün...
  Enkaz altından günler sonra çıkarılan birini...
  Yüzme bilmiyorken, en derin sulara bırakılmış birini düşün. Ve anla şimdi beni, hisset ne haldeyim.
  Gelirsen, en fazla ölümü görürsün...

  Yayın Tarihi 2018-01-08
  ISBN 6052050156
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 208
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Deneme (yerli)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  29 Kasım 2017 Mevlid Kandilimiz
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.
  Bir Psikiyatristin Anıları
  Irvin D. Yalom
  PEGASUS YAYINLARI
  Seksen beş yaşın acemisiyim. Sona doğru yaklaştıkça
  adım adım başa dönen bir daire çizerek ilerliyorum.


  Rusya göçmeni Yahudilerin ilk nesil çocuklarından olan yazar ve psikiyatrist Irvin D. Yalom, Washington, DC’nin düşük sınıfın çoğunlukta olduğu bir bölgesinde büyüdü. İçinde bulunduğu şartlardan kurtulmak istediği için aklına doktor olmayı koydu ve bunu inanılmaz bir yükseliş izledi. Başkalarının hayatlarını araştırmak üzerine bir kariyer inşa eden Yalom, kalemini ve terapötik bakış açısını bu kez kendisi için kullanıyor.
  Yalom’un hikâyesi bir rüyayla başlıyor: Kendisi on iki yaşında ve yüzü sivilce izleriyle dolu bir kızın evinin önünden bisikletiyle geçiyor. Her sabah olduğu gibi kızla arkadaş olabilmek umuduyla kıza, “Selam Kızamıklı!” diye bağırıyor. Ama rüyasında kızın babası, Yalom’u her gün tekrarladığı bu sözlerin onu incittiğine dair uyarıyor. Yalom’a göre bu, empatinin doğuşu; bu dersi hiç unutmamış.
  Sevgiye ve pişmanlığa dair anekdotlarla iç içe geçmiş olan Bir Psikiyatristin Anıları’nı okurken, kitapları pek çok insan için yol gösterici bilge bir psikiyatrist ve düşünürün yaşam yolculuğuna şahitlik ediyoruz. Ama bu yalnızca bir insanın hayat hikâyesi değil, Yalom’un yaşamına ve gelişimine dair düşünceleri, bizi kendi köklerimiz ve hayatımızın anlamı üzerine düşünmeye de davet ediyor.
  “Etkileyici, güçlü ve hem konusu hem de Yalom’un yaşadığı zamanlar açısından düşündürücü. İnanılmaz bir kitap.”
  Abraham Verghese, Gözyaşı Kapısı’nın yazarı

  “Yalom’un içe bakışlarının ve anlamlı sözlerinin hayranı olanlar, onun geçmişinin en özel detaylarını, tutkularını ve verimli bir yaşamın kapılarını açan anahtarları bu kitapta bulacak.”
  Kirkus Reviews

  “İnsan ruhu konusunda dünyanın en önemli ve en başarılı uzmanlarından birinin samimi, içgörülerle dolu hatıratı.”
  Daniel Menaker

  “Irvin D. Yalom’un yıllardır büyük bir hayranı olarak Bir Psikiyatristin Anıları’na bayıldım. Bu ondan beklediğimiz kitaptı; kendi benliğine derin bir yolculuk… Onun samimi ve canlı hikâyesi aslında okuyucuların kendi hayatlarını sorgulamalarına da yardımcı olacak. Bize cesur ve yerinde bir öz analizin nasıl bir şey olduğunu gösteriyor. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap.”
  Jay Parini  Çevirmen: Elif Okan Gezmiş
  Yayın Tarihi 2017-11-08
  Orjinal Adı Becoming Myself: A Psychiatrist’s Memoir
  ISBN 6052993415
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 408
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Psikoloji » Genel
  Kitap » Edebiyat » Anı (hatırat)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Başlangıç Dan Brown
  Başlangıç

  Dan Brown
  ALTIN KİTAPLAR
  Kim olursan ol, neye inanırsan inan,
  Çok yakında her şey değişecek...

  Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.”

  Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz," dedi.

  Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu...

  Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?

  İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir...

  Çevirmen: Petek Demir
  Yayın Tarihi 2017-10-02
  ISBN 9752123267
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 536
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21.5 cm

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Seninle Tamamlandım
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Sylvia Day
  DOĞAN KİTAP
  Crossfire ateşinde tutkulu final…
  Eva ve Gideon’un aşkında doruk noktası…


  Çevirmen: Omca Korugan
  Yayın Tarihi 2017-05-11
  ISBN 6050942200
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 460
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.6 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (çeviri)
  Bağışlanan Terapi
  Irvin D. Yalom
  PEGASUS YAYINLARI
  Yeni Kuşak Terapistlere ve Hastalarına Açık Mektup

  Psikiyatrist ve yazar Irvin D. Yalom’un klinik uygulamadaki otuz beş yılı aşkın tecrübesinin zirvesi niteliğinde olan Bağışlanan Terapi, hastaların ve terapistlerin terapiden nasıl en iyi şekilde fayda sağlayabileceğini gerçek vaka çalışmaları aracılığıyla gözler önüne seren olağanüstü bir rehber. Yalom, alandaki yepyeni yaklaşımını ve edindiği tecrübeleri mesleğe yeni adım atan terapistlerle “seksen beş kişisel ve kışkırtıcı ipucu” halinde paylaşıyor. Önerileri ve fikirleri arasında şunlar var:

  • Hastanın sizin için önemli olmasına izin verin
  • Hatalarınızı kabul edin
  • Her hasta için yeni bir terapi yaratın
  • Ev ziyaretleri yapın
  • Asla (hemen hemen asla) hasta adına karar vermeyin
  • Freud her zaman hatalı değildi

  Yeni kuşak hastalar ve danışanlar için terapötik süreci zenginleştirmeyi amaçlayan Bağışlanan Terapi, bu alanla ilgilenen herkes için keyifli, bilgilendirici ve düşündürücü bir çalışma.

  “Bu kitabı herkese tavsiye ederim, özellikle de aklıyla olduğu kadar kalbiyle de öğrenmeye açık olanlara.”
  E. Thomas Dowd, Counselling Psychology Quarterly

  “Bu kitap size psikoterapi alanına niçin girdiğinizi hatırlatacak. Hastayı ne zaman kucaklayabileceğinizden ne zaman daha derin sorgulamaya geçebileceğinize kadar Yalom’un tecrübelerinden yola çıkarak kaleme aldığı gözlemleri sizi tuzaklardan kurtararak profesyonel açıdan daha da verimli hale getirecek.”
  Jill Lightner

  “Koltuğa kıvrılma çağrısı… Yalom, karşısında hiçbir perdenin kapalı kalamayacağı bir sihirbaz.”
  Metro Times (Detroit)

  “Seksenlerinde, görmüş geçirmiş bir yazar olan Yalom kendi bakış açısından dostça bir dille, içtenlikle ve her zaman bilgece yazıyor.”
  Kirkus Reviews

  “Çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden, belirli konulara net bir şekilde odaklanılarak kaleme alınmış bir kitap.”
  Booklist

  “Yalom’un üslubu, O. Henry’nin esprili dili ile Isaac Bashevis Singer’ın ayakları yere basan tarzının bir karışımı.”
  San Francisco Chronicle


  Irvin D. Yalom, Günübirlik Hayatlar, Din ve Psikiyatri, Annem ve Hayatın Anlamı, Varoluşçu Psikoterapi gibi pek çok kitabın ve grup terapisine dair en önemli çalışma olarak nitelendirilen Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği gibi klasik kitapların yazarıdır. Stanford Üniversitesi’nde Fahri Psikiyatri Profesörü unvanına sahip olan Yalom, çalışmalarına yaşamını sürdürdüğü Palo Alto ve San Francisco’da devam etmektedir. Yazarın diğer kitapları arasında şunlar bulunmaktadır: Bugünü Yaşama Arzusu - Schopenhauer Tedavisi, Güneşe Bakmak - Ölümle Yüzleşmek, Ölüm Korkusunu Yenmek - Polis Çağırıyorum, Kısa Süreli Grup Terapileri, Her Gün Biraz Daha Yakın - İki Kere Anlatılan Herkesin Bildiği Bir Terapi.


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Bir Başka Gökyüzü
  Cath Weeks
  ARKADYA YAYINLARI
  Evlat sevgisinin sınırı nedir? Bir anne evladı için neleri göze alabilir?

  Yıllarca beklediği o gün gelip çatana dek Twyla da bu soruya cevap veremezdi. Hatta biricik bebeği Charlie’yi kucağına aldığı o ilk anda bile evlat sevgisinin, onu şimdi olduğu yere getireceğini asla tahmin edemezdi.
  Dylan ve Twyla çifti, oğullarını dokuz ay boyunca heyecanla, umutla hayallerle beklemişti. Fakat kader bazen hayallerimizle aynı fikirde olmazdı. Twyla da hayatının bir daha asla eskisi gibi olmayacağını, Charlie doğduktan çok kısa bir süre sonra anlamıştı. Çünkü Charlie kördü.

  Twyla ne olursa olsun evladını olduğu gibi kabul etmesi gerektiğini bilse de, onu böyle bir geleceğin beklediği fikrine bir türlü katlanamıyordu. Evladının gökyüzü kapkaranlıktı. Artık hayattan, onun için bambaşka, masmavi bir gökyüzü istemek dışında hiçbir beklentisi yoktu. Bu da ancak ciddi bir ameliyatla mümkündü. Peki, kendi istekleri minicik bir bebeğin, hem de kendi bebeğinin hayatını riske atmaya değer miydi?

  Bazen kader bizi en sevdiklerimizle sınar ve sevgimizin sınırlarını bizi âdeta uçurumun kenarına kadar getirerek ölçer. Bir Başka Gökyüzü, evladı için uçurumun kenarına tutunmaya çalışan bir annenin öyküsü. Hayatında sevgiye yer olan herkesi derinden etkileyecek olan bu kitap, size sevginin gerçek anlamını bir kez daha sorgulatacak.  Çevirmen: Bahar Yaldız Çelik
  Yayın Tarihi 2017-09-08
  ISBN 6051881836
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 440
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (çeviri)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Şaşenka
  Simon Montefiore
  PEGASUS YAYINLARI
  Bir devrim, tutku ve ihanet hikâyesi…

  1916, St. Petersburg. Cesur, güzel ve kararlı bir Rus Yahudisi olan on altı yaşındaki Saşenka zengin ailesinin ayrıcalıklı yaşantısından hoşlanmamaktadır. Gri gözleri, çilleri ve kızıl kahve saçlarıyla her erkeğin ilgisini çekebilecek kadar güzel olsa da onun aklında tek bir şey vardır: devrim. Bolşevik dayısının da etkisi altında kalan genç kız, Yoldaş Kar Tilkisi adıyla komplo ve baştan çıkarma oyunlarına soyunur.
  1936, Moskova. Saşenka onunla aynı davaya inanan bir adamla evlenmiştir. Kar Tanesi ve Karlo adında iki güzel çocukları, herkese örnek olacak bir hayatları vardır. Ama yazar Benya Golden’la tanışana dek hayattaki davasından başka hiçbir şey düşünmeyen genç kadın için aşk hiç tatmadığı, hayalini bile kurmadığı bir duygu olarak kalmıştır. Saşenka ve Benya aşk dolu bir on bir gün geçirirler. Sadece on bir gün… Ama bu kısacık yasak aşk, dayanılmaz acıların tohumlarını ekmeye yetmiştir.
  1994, Londra, Moskova. Saşenka’ya, ailesine, dostlarına, hayatına dair her şey kayıptır… Ta ki genç tarihçi Katinka, annesini mutlu etmek isteyen bir adam tarafından araştırma yapması için işe alınana dek. Stalin’in kan kokan arşivlerinde gezinirken ipuçları onu Saşenka’ya götürür ve insanın içini acıtan, dehşet verici bir yapbozun parçaları bir araya gelmeye başlar.

  “Kabullenmek istemediği güzelliği, zenginliği, sınıfları aşan asaleti ve kendisine pahalıya patlayan samimi idealleriyle Saşenka hepimizde sempati uyandırıyor. Hikâye o kadar hüzünlü ki etkisinden kurtulmak çok zor.”
  The Spectator

  “Saşenka’nın ikilemi, çok sevdiği çocuklarını kurtarma çabaları ve onun gizli geçmişini ortaya çıkarmaya çalışanların gayreti öyle güçlü ve ikna edici bir dille kaleme alınmış ki kitabı gece yarısından çok sonra elimden bıraktığımda gözyaşlarına boğuldum.”
  Vanora Bennett, The Times

  “Montefiore bizi özgür ruhlu Saşenka’yla büyülüyor. Bu destansı hikâye neredeyse bir asırlık çalkantılı Rusya tarihine yayılmış. Konusu aşk, tutku, ihanet, fedakârlık ve aile değerleri.”
  The Courier-Mail

  “Okunması gereken bir kitap! Montefiore iyi bir hikâyenin tüm yüzeylerini cilalayıp devasa Rusya sahnesine yerleştirmiş: sırlar, yalanlar, ihanet, aşk ve ölüm.”
  The Sunday Telegraph

  “Tarihte yaşanan bir kıyametin dramatik bir portresi, aileye ve anneliğe derin bir bakış. Saşenka ve hayaleti insanın zihnine kazınıyor.”
  Femmes

  “Tutkulara ve sırlara, politikaya ve yalanlara, aşka ve ihanete, yaşam savaşına ve vahşete dair etkileyici bir hikâye…”
  Saga Magazine

  “Müthiş! Bu kitabın kalbi tutku, annelik duyguları, devrimin ateşi ve korkuyla çarpıyor.”
  The Sunday Times

  “Tutkuya, ihanete ve akıl almaz bir karara dair yürek sızlatan bir roman.”
  InStyle

  “Saşenka’da büyük Rus romanlarının tadı var.”
  The New York Times


  Çevirmen: İrem Sağlamer
  Yayın Tarihi 2017-08-10
  ISBN 6052992630
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 568
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm
  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (çeviri)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Gül Cemiyeti (Ciltli)
  Marie Lu
  PEGASUS YAYINLARI
  BİR ZAMANLAR BABASI, PRENSİ VE DOSTLARI OLAN BİR KIZ VARDI. SONRA İHANETE UĞRADI VE İNTİKAM ALMAYA YEMİN ETTİ.

  Ailesi ve arkadaşları Adelina Amouteru’nun kalbini kırmış, onu intikamın kollarına teslim etmişlerdir. Artık Beyaz Kurt adıyla bilinen ve korku salan Adelina, Genç Elitler’den oluşan kendi ordusunu kurabilme umuduyla Kenettra’dan kaçar. Amacı, onu ölümün kıyısına götüren beyaz pelerinli Engizisyon Mihveri askerlerini yok etmektir.
  Ancak Adelina kahraman değildir. Korku ve nefretten beslenen güçleri, kontrol edemeyeceği bir boyuta ulaşmıştır. Yeni Elit arkadaşlarına güvenmemektedir. Bunlar yetmezmiş gibi Engizisyon’un lideri Teren Santoro onu öldürmek istemekte, eski arkadaşları Raffaele ile Hançer Cemiyeti ise intikam açlığının önüne geçmek için çabalamaktadır. Adelina içindeki iyiliğe tutunmaya çalışsa da tüm varlığı karanlığa bağlı biri nasıl iyi olabilir?

  “Güç peşindeki zıt kutuplar, pek çok kişinin öldüğü, canının yandığı veya sonsuza dek değiştiği efsanevi savaşlar kaleme
  alan Lu, harika bir iş çıkarmış.”
  Publishers Weekly

  “Benzersiz ve akıl almaz… Adelina kesif bir karanlığın antikahramanı: Lucifer, Macbeth ve Darth Vader gibi arketiplerin hamurundan yoğrulmuş sıradışı bir genç kadın.”
  Kirkus Reviews

  “Etkisi altına aldığı kadar rahatsız da eden, ince ince işlenmiş bir olay örgüsü…”
  Booklist

  “X-Men veya Yıldız Savaşları hayranı mısınız? Marie Lu’nun Gül Cemiyeti’nin başkahramanı Darth Vader ile Magneto karışımı.
  Aynı zamanda genç bir kız. Evet… bizce de harika.”
  MTVcom

  “Serinin hayranları kitabın başkahramanının kendi kötülüğüne yenilmesini ve bundan zevk duymasını okurken çok heyecanlanacak.”
  School Library Journal


  Çevirmen: Özge Nur Küskün
  Yayın Tarihi 2017-08-10
  Orjinal Adı The Rose Society
  ISBN 6052992197
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 400
  Cilt Tipi Ciltli
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (çeviri)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Adı Bende Saklı
  Müjde Aklanoğlu
  DESTEK YAYINLARI
  Karanlıkla savaşabilir misin?
  Korkularını saklına astığın gibi, vicdanının sesini susturabilir misin? Sınırların ne kadar? Ne kadar ileri gidebilirsin? Peki bir DELİ’yi sevebilir misin? Aşk için nelerden vazgeçersin? Yüreğin gibi, geleceğini feda edebilir misin?

  O EDERDİ, ÇÜNKÜ O... DELİNİN DELİSİYDİ!

  Geçmişini bir çöp torbasına koyup kaderin derin sırlarına atarken, nereden bilecekti ki tekrar gün yüzüne çıkacağını?...
  Çocukken âşık olduğu adamın şimdilerde kaçtığı tehlikeli kişi olması ne ironiydi...
  Birbirine taban tabana zıt; iki deli! Birisinin dediğim dedik, umursamaz, sakar, pasaklı, çocuksu, masum, saf ve ukala bir cadıyken, diğerinin amaçları, hedefleri olan, onurlu, kuralcı, kurnaz bir işadamı olduğuna aldanmayın!...
  Aslında o gündüzleri işadamı Cem Aydınoğlu kimliğinden, geceleri Delifişek namıyla sıyrılan bir mafya adamıydı.
  Kurallarını yalnız kendisi koyduğu hayatında kimseyi istemeyen Delifişek, bir zamanlar kaçtığı baş belasının peşine bu sefer kendisi düşerse, dünyayı dize getiren gücüne ve herkesi korkutan yapısına rağmen, ona ve yüreğine tek sözünü bile geçiremezse, sizce ne olur?
  İnadın dibine vuran, aşkın tutkuya yelken açtığı harika bir romantik komedi olur.


  Yayın Tarihi 2017-07-31
  ISBN 6053112792
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 512
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (yerli)

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  ckIN2U Doğum Günün Kutlu Olsun
  karanlık dunyamı aydınlatan yüreğime usulca kayan ışıktın sanki..şehrimdeki milyonluk nufus ta , ikimizden baska biri yokmuş gibi yasadım hep ikimizi..raflara kaldırılan dertlerin, cekmecelere sokuşturulan kederlerin ,sen'din sebebi..
  tüm gecmişimi ,yasanmışlıklarımı unutturan yaşama sevincimdin sanki..
  aşkların
  en güzelini
  en özelini
  en yücesini
  yaşattığın kalbinle
  tepeden tırnağa yaşanmaya değersin herşeyinle..

  iyi varsın canım
  iyiki gelmişsin bu dünyaya
  iyiki tamamlamışsın beni diğer yarınla
  tüm mutluluklar, sağlıklar, benimle birlikte ,seninle olsun
  yeni yaşınla...
  İyi ki doğdun canım ....
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Sür Beni Alnına
  Ölüm öyle sevdayla bakar ki ömrümüze...


  Oysa yaşanacak(tı) aşk
  Hüzünden sonra mavi yeşil bir bahara...


  Ben en çok seni sevdim
  Kızılca kıyamet koparken yüreğimde
  En çok sen diye sustum...  İçimin kuyularına akıtırken siluetini
  Kan ter içinde kar yağdırdım yaralarıma...  /Aleni bir sığınakta yüz sürüyorum sevdana.../  Bilmezdim gökyüzünü gözlerinde taşıdığını
  Pencerenden umuda bakmadan evveli...


  Bütün geceler sırdaş şimdi yokluğunda
  Ben diye başladığım cümlem kalmadı artık
  Biz derken açan gülleri görsen
  Daha bir aydınlık şimdi yarın
  Ne zaman özlem desem
  Tuzu yakıyor içimi...


  Dilimde bıçak kesiği ezgiler... Bir yarım sen...  Dört yanımı saran yorgunluklardan geçtim
  İçimde bir beyaz türkü kanat çırparken
  Lal olmadan son kez dilim
  Üşümüş sesinle konuşmaya geldim...  İçimin narlı kuyularından cümleler çekerken
  Ki sade bir sevdayla yüz süremem ömrüne amenna!  Her ayrılıkta yenik düşermiş insan
  Her aşk biraz yorgunluk
  Her şiirin bir dönüş saati vardır
  Bir de gidişi süresiz...


  Sende sonsuza kadar yaşamaya geldim...

  Sür beni alnına ki kirlenmiş yazgıma aydınlık değsin!


  Songül Karadağ
  Diseksiyon
  Mehmet Rıza
  MONA
  “Hayat yalnızca akıllılar için harika bir deneyimdir.”

  Kalp damar cerrahı Mayda Ramazan’ın hayatı, başarılı kariyeri, lüks otomobili ve mutlu evliliğiyle ilk bakışta mükemmel gibi görünür. Mayda, insanların hayatına dokunan bir hekim olmayı seçmiş, küçük kızı Sumru’yla da hayatının mânâsını bulmuştur. Adana’nın en imrenilen kadınlarından biri olan doktorun hayatı, bir hasta ölümü davasıyla tepetaklak olacak, sırları sandıktan birer birer çıkmaya başlayacaktır. Onu takip eden gizli güçler kimlerdir? Güneşin kızı Çukurova’nın bereketli topraklarına hangi kadim gizli cemaat göz dikmiştir? Zalim, güçlü ve sınır tanımaz bu insanların peşine düşen gazeteci Egemen’i neler beklemektedir? Büyük çıkarları için küçük hayatları kurgulayan Ahtapot ve adamlarının şiddetini durdurmak mümkün müdür?

  Adana’nın arka mahallelerinden, sosyetik kulüplerine uzanan bir takip öyküsünde, yazar Mehmet Rıza, okuru soluksuz bir heyecana sürüklüyor. Diseksiyon, insanın özünü ararken, yaşamındaki hatalı kararların bir ömrü ele geçirmesine izin vermekle yüzleşmesini anlatan güçlü bir roman.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Kayip Şehir Z
  David Grann
  PEGASUS YAYINLARI
  Kadim bir gizem!
  Peşine düşenler deliriyor, ölüyor ya da kayboluyor…
  Amazon’un girilemeyen, vahşi ormanlarının içindeki esrar
  gün yüzüne çıkmak üzere.
  Ölümcül bir saplantı hikâyesine hazır olun!

  Avrupalılar yüzyıllar boyunca, dünyanın en büyük ormanının içinde göz kamaştırıcı hazineler ve gizemli şehirler saklı olduğunu düşündüler. 1925 yılında efsanevi kâşif Percy Fawcett, eski bir uygarlığa ev sahipliği yaptığına inandığı ve Z adını verdiği kayıp şehri bulmak üzere Amazon’a doğru yola koyuldu, tarihin en önemli keşiflerinden birini yapmayı umuyordu. Fakat kendisi ve oğlundan bir daha haber alınamadı. Yıllarca bilim insanları ve maceracılar Fawcett’in ekibinin ve Kayıp Şehir Z’nin izini bulmaya çalıştılar. Sayısız insan bu uğurda perişan oldu; yerli kabileler tarafından kaçırıldılar, delirdiler veya öldüler.
  New Yorker yazarı David Grann, bu yolculukla ilgili gizli bir günlüğe rastladıktan sonra “20. yüzyılın en büyük keşif girişiminin gizemi”ni çözmeye karar verdi ancak Fawcett’i aramaya başlayıp Amazon’daki büyük gizemin içine daldıkça kendini, ondan önce bu işin peşine düşen insanlardan biri olarak buldu: “Yeşil cehennem”in cazibesine o da diğerleri gibi dayanamadı ve vahşi doğanın kalbine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıktı.
  Hakikat arayışı, Fawcett’in kaderi ve Z şehri hakkındaki bulgular, bu heyecan verici kitabı unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor.


  “Merak uyandıran, heyecan dolu ve etkileyici bir macera.”
  John Grisham

  “Z’nin öyküsü çağımızın temel meselesinin derinine iniyor. İnsan ile vahşi doğa arasındaki savaşta kim galip gelir? Büyüleyici bir yapıt.”
  Malcolm Gladwell

  “Sherlock’un yazarı Conan Doyle’un Kayıp Dünya’sına ilham veren kâşifin gerçek hikâyesi. Doyle’un macera romanları kadar heyecan verici, hatta belki daha bile fazla.”
  Toronto Star

  “Grann, Z’nin izini sürerken ölümle dans ediyor ve okura Indiana Jones tarzı bir macera yaşatıyor.”
  Details

  “Harikulade... Joseph Conrad’ın sert erkeklerinden birinin kendini Gabriel Garcia Márquez’in bir romanında hapsolmuş bir şekilde bulduğunu düşünün... İşte o kadar güçlü bir anlatı.”
  New York Times Book Review

  “İyi bir gerilim filmi izlermişçesine heyecanla sayfaları çeviriyorsunuz.”
  Michiko Kakutani

  “Hayli tatmin edici bir kitap... Saplantı, macera, ölümcül sinekler, irinli yaralar, düşman yerliler... Tüm bu macerayı gerçekten yaşıyorsunuz, hem de hayatınızı riske atmadan.”
  Erik Larson

  “Lara Croft’tan daha sağlam ve Indiana Jones’tan daha zeki bir kahramanın öyküsü. Kitabı okuduktan sonra eliniz sırt çantanıza gidecek.”
  Daily Telegraph


  Çevirmen: Ayça Sağlam
  Yayın Tarihi 2017-06-19
  Orjinal Adı The Lost City of Z
  ISBN 6052992265
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 320
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Kuzeyin Derinliklerine Giden Dar Yol
  Richard D. Flanagan
  PEGASUS YAYINLARI
  2014 MAN BOOKER ÖDÜLLÜ
  TEK İSTEĞİM, GÜNBATIMININ VE BATIDAKİ TÜM YILDIZLARIN IŞIĞININ ÖTESİNE AÇILMAK, ÖLENE DEK.

  Mutlu bir adamın geçmişi yoktur, mutsuz bir adamın ise geçmişten başka hiçbir şeyi. Yaşlandığında Dorrigo Evans bu sözü bir yerde mi okuduğunu yoksa kendisinin mi uydurduğunu hiç bilemedi. Uydurulmuş, karıştırılmış ve kırılıp öğütülmüştü sözcükler, hem de pervasızca kırılıp öğütülmüş. Kayadan mıcıra, toza, çamura, kayaya ve böyle sürüp gidiyordu dünya; dünyanın neden böyle olduğuna dair bir açıklama veya sebep sorduğunda annesinin dediği gibi. Dünya böyledir, derdi hep. Sadece böyledir, evladım.

  İkinci Dünya Savaşı’nda Japonların eline esir düşen cerrah Dorrigo Evans, iki yıl önce amcasının genç karısıyla yaşadığı yasak aşkın anılarıyla baş başadır. Emri altındaki askerleri açlıktan, koleradan ve işkenceden kurtarmaya çalışırken bir gün eline bir mektup geçer. Ve okuduklarından sonra, eskiden olduğu adamdan yalnızca belli belirsiz izler kalır geriye.

  * Kuzeyin Derinliklerine Giden Dar Yol, aldığı prestijli edebiyat ödüllerinin yanı sıra The New York Times, The Washington Post, The Economist, Seattle Times, Minneapolis Star Tribune tarafından 2014’te Yılın En İyi Kitabı seçilmiştir.

  “Flanagan yeryüzündeki cehennemi tarif ederken bile cümlelerinin altına müthiş bir güzellik gizliyor.”
  Metro

  “Tek bir bedende hem iyiyi hem de kötüyü aynı derecede barındırmanın ne demek olduğunu gösteren muhteşem bir örnek.”
  The Guardian

  “Bir virtüözün performansı gibi… İyi bir kitap, sayfaları çevirirken sanki kıvılcım saçıyor gibi hissettirir bana. İşte bu kitap da aynı hissi uyandıracak kadar canlı ve güçlü.”
  Chigozie Obioma

  “Bu yıl Man Booker Ödülü’nü bir başyapıt kazandı. Olağanüstü bir zarafetle ve etkileyicilikle yazılmış bu roman Doğu ve Batı, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurarken kahramanlık maskesinin ardına gizlenmiş suçluluk duygusunu anlatıyor. Richard Flanagan’ın romanı, dünya edebiyatı klasikleri arasında çoktan yerini aldı.”
  2014 Man Booker Ödülü Sunum Konuşması’ndan

  “Kariyeri zaten parlak olan bir yazar için böylesi bir roman, yeteneğin sınırlarını zorluyor.”
  Sydney Morning Herald

  “İnceliklerin ve aşkın senfonisi… Bu başyapıt yaşamın ağırlığını ve kıymetini muhteşem bir dille ortaya koymuş.”
  The Guardian

  “Bu kusursuz roman, okudukça daha da zarif, özenli ve güzelliklerle dolu bir havaya bürünüyor.”
  New York Times Book Review

  “Anıları ve silinmeyen travmaları kalbinde taşıyan bambaşka bir savaş romanı. Aynı zamanda bembeyaz bir sayfa gibi açık, samimi ve sade.”
  Publishers Weekly

  “Yaşama ve zamana, unutulanlara ve asla akıldan çıkmayanlara adanmış… Bu roman, başarılı bir kariyerin taçlandırıldığı zirveyi temsil ediyor.”
  Adelaide Advertiser  Çevirmen: Kemal Küçükgedik
  Yayın Tarihi 2017-06-20
  Orjinal Adı The Narrow Road to the Deep North
  ISBN 6052992166
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 376
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Hain
  Hain

  Jonathan Holt
  YAPI KREDİ YAYINLARI
  İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde Avrupa’nın ama özellikle İtalya’nın gizli tarini adeta “deşen” ve günümüzde geçen bir polisiyeyi tarihsel bağlarıyla anlatan “Carnivia Üçlemesi”nin veda kitabı.
  11 Eylül saldırılarından sonra ses getirecek büyük bir terör eylemi peşindeki El-kaide uzantılarının hedefinde bu sefer Venedik var. İtalyan polis teşkilatının gözüpek memuru Kat, gerçek aşkı ve huzuru bulduğunu düşünürken yaşamının en zor sınavıyla yüzleşecektir. Aşık olduğu adamdan ve şehirden geriye kurtarılacak bir şeyler kalacak mıydı?
  Yüz Karası’yla başlayıp Kayıp Geçmiş’le devam eden seri, nihayet Hain’le olabilecek en görkemli şekilde sona eriyor.

  Çevirmen: Ziya Celayiroğlu
  Yayın Tarihi 2017-05-05
  ISBN 9750839610
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 375
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 15 x 23 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (çeviri)
  Kitap » Edebiyat » Polisiye
  Umudunu Yitirmeyen Sığırcık
  Umudunu Yitirmeyen Sığırcık

  Filiz Özdem
  YAPI KREDİ YAYINLARI
  “Umudunu yitirme, hayal et, cesur ol!”
  Küçük sığırcık, annesi, babası ve kardeşleri gibi uçup gökyüzündeki büyük sığırcık sürüsüne katılmak istiyor. Küçük sığırcık uçacak ama birazcık cesarete ihtiyacı var. Cesaretini topladığında çok çalışması gerekecek ama umudunu yitirmeyecek bizim sığırcık. Umut ve cesaret bir olduğunda hiçbir kanadın gücü yetmez ulaşmaya, umudunu yitirmeyenin uçuşuna!
  Filiz Özdem’in cesaret üzerine bu umut dolu hikâyesine Seçil Çokan resimleriyle eşlik ediyor.

  Çizer: Seçil Çokan
  Yayın Tarihi 2017-05-05
  ISBN 9750839726
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 36
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 24 x 29.3 cm
  3-8 Yaş

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Çocuk Kitapları » Okul Öncesi » Hikaye

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Başıbozuk Sevdalar
  Canan Tan
  DOĞAN KİTAP
  Onunla bir ömür değil onun için bir ömürdür sevda
  “Suç bende! Acılarımı dışa vursam sorun yok. Ama olabildiğince acılaşmış sözcükleri ortalığa saçacağıma yutuyorum. Pervasızca zehirliyorlar beni...” diyor Şiir.
  “Kardeşlik zorunlu arkadaşlık, arkadaşlıksa seçilmiş kardeşliktir” dedirten bir can dost, Eda var yanında. Ve Şiir’in hayatına dokunan üç erkek... “Bugüne kadar duyduğum, okuduğum, dinlediğim ya da seslendirdiğim bütün şiirlerden daha güzelsin!” diyen Ezel. “Aşkın yaşı yoktur, mantığı da” tezini savunan Baran. Ve hikâyesi, “Seni herkesten kıskanıyorum” ile “Nereden sevdim o zalim kadını” arasında sıkışıp kalmış bir Recep. Şiir’in ruh hali ise karmakarışık. Şöyle ifade ediyor kendini:
  “Bütün renkler çekip gitmiş hayatımdan
  Siyaha, beyaza razıyım da...
  Kapkara bir kuytunun derinine itivermişler beni
  Gözlerim gökkuşağının yedi rengine hasret
  Dokunsalar tel tel dağılacak yüreğim
  Beynimse çoktan yükünü almış
  Darmadağın...”
  gizle


  Yayın Tarihi 2017-04-18
  ISBN 6050942484
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 336
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 19.5 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (yerli)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Hüzün Yanığı 2 Bir Ashab-ı Kehf Romanı
  Sinan Yağmur
  KAPI YAYINLARI

  Her kalp bir mağaradır; bazen güneş görmemiş ebrulî bir hüzün renginde, bazen de ateşine rüzgâr değmemiş kurşunî kül renginde… Kuldan küle varan bir hikâyedir hayat, kimsenin göremediği bir yangın yeridir yürek… Başlamadan biten baharlar yaşar insan. Henüz yolun başında solup giden yapraklardır çektiğimiz acılar… Kan gölünde hüzün gözyaşlarımızla durulanırız hayatı anlamak için. Önce sancı, sonra arayış, nihayetinde matem-i vuslattır âşıkların yazgısı…
  Hüzün kokulu Turna’dan kül gözyaşları döken Mihriban’a uzanan yolun yorgunudur Cem. Arkasında bırakmak istediği bir hayat vardır, pişmanlıklarla örülü. Her birimizin ihtiyaç duyup da dillendiremediği bir arayışın yolcusudur. Ve her insanın mutlaka bir kırılma noktası olduğunu hatırlatır bize. Uyanmak ister gaflet uykusundan, doruklara sevdalanmak ister kulluğuna ermek için. Ashab-ı Kehf misali imanın ve tevekkülün derinliğine dalmak ister. Hayran olur yedi iman kahramanı gence ve sadakat örneği Kıtmir’e. Revan olur hakikate giden yola...
  Günümüz gençlerinin karanlıklarda bin parçaya bölündüğü aşk yolunda onlara iman- ı Aşkın nasıl olduğunu gösterir Cem. Mağara arkadaşlarının Kur’an’da zikredilen övgü dolu hikâyelerinde Cem’den Cemal’e dönüşmüştür... Genç yürekleri uçurum boşluklarından alıp, İlahi Aşkın zirvesine taşıyan bu yolculuk, hepimizin yol hikâyesidir.
  Üç mağara: Derinkuyu, Ashab-ı Kehf ve Hira.
  Üç karakter: Turna, Cem ve Mihriban.
  Üç mekân: Avanos, Bergama ve Tarsus.
  Ve İlahi Aşkın aynasında yansıyan sarsıcı bir ibret öyküsü…  Yayın Tarihi 2017-04-10
  ISBN 6055147990
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 312
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 19.5 cm


  Yayın Tarihi 2017-04-10
  ISBN 6055147990
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 312
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 19.5 cm
  Bu üründen 12 adet satılmıştır.
  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (yerli)

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Yalnızların Kışı
  Giorgi Sosiaşvili
  GECE KİTAPLIĞI
  “Yalnızların Kışı” eserinin başkahramanları da herkesten uzak, neredeyse kimselerin uğramadığı bir göl kenarında, tahta bir kulübede oturmaktadırlar. Yalnızlığı kendine ilke edinmiş ve kendini kitap yazmaya adamış dedesini sürekli görmekten bıkan ve usanan öksüz küçük Baçana, bütün gayretlerine rağmen onu büyüten dedesinin iç dünyasına girmeyi başaramamaktadır.

  Böyle bir sıkıcı hayatta kendini çok yalnız hisseden Baçana’nın yardımına, güneş misali güzeller güzeli bir kız yetişir yetişmesine ama hayat her zaman Amerikan filmlerinde olduğu gibi mutlu sonla bitmez. O yine yalnız başına, gökyüzü ile vatanı arasında, dedesinden yadigâr kalan kulübesinde, tek geçim kaynağı olan gölün kenarında yaşamaya devam eder. Hikâyede dede ve torununun geçimlerini balık tutarak geçiriyor olmaları kesinlikle tesadüf değildir. Malumunuz avcılık yapmak ve balık tutmak, yalnız kalmak, insanın kendi iç derinliklerine yaptığı bir yolculuğa benzer.

  Ana İMNADZE - 2017


  Çevirmen: Yrd. Doç. Dr. Harun Çimke
  Yayın Tarihi 2017-04-05
  ISBN 6051806679
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 122
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm
  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Hikaye (çeviri)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Yılanlı Sütun
  Jason Goodwin
  PEGASUS YAYINLARI
  DEDEKTİF. DİL CAMBAZI. AŞÇI. HAREMAĞASI.
  YAŞİM NEFES KESİCİ BİR MACERAYLA GERİ DÖNÜYOR!

  İstanbul, 1838. Sultan II. Mahmud, Boğaz kıyısındaki sarayında ölüm döşeğinde yatarken şehir söylentilerle çalkalanmaktadır. Kayıp Bizans hazinelerinin izini sürmeye kararlı bir Fransız arkeoloğun beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması Rumlar arasında kargaşa yaratmıştır. Meseleyi araştırma görevi yine Yaşim Togalu’ya verilir. Fakat arkeoloğun parçalanmış cesedi Fransız Elçiliği’nin önünde bulununca gözler tek bir şüpheliye çevrilir: Yaşim. Cinayetler devam ederken Haremağası Yaşim, Bizans İmparatorluğu’nu yeniden canlandırmayı amaçlayan karanlık bir cemiyetle ilgili ürkütücü gerçekleri ortaya çıkarmaya başlar. Bu sırada yolu Lord Byron’ın hekimi ile Padişah’ın Batı Hint Adaları kökenli annesi Valide Sultan gibi renkli karakterlerle kesişir.
  Jason Goodwin, tartışmasız yeteneği ve çarpıcı zekâsıyla bizi ihanetin ölüm anlamına geldiği bir dünyada, 19. yüzyıl İstanbul’unun labirenti andıran arka sokaklarından Boğaz kıyılarına uzanan müthiş bir kovalamacanın içine çekiyor.

  “Jason Goodwin’in kaleme aldığı tarihî polisiyeler okuyucuyu sihirli bir halı üzerinde dünyanın en egzotik yerlerine doğru yolculuğa çıkarıyor.”
  Marilyn Stasio, New York Times Book Review

  “Keskin virajlarla dolu bir roman… Goodwin zengin tarihî detaylar kullanarak yarattığı bu seriyi sıradan dedektif hikâyelerinin çok üstüne taşımış. Yaşim karakteri o karmaşık atmosferin içinde büyüleyici bir zarafetle dolaşıyor. Yemek yapmak, sohbet etmek, düşünmek, sorgulamak ya da haremdeki eski tanıdıklarıyla tekrar buluşmak için durup soluklandığında bile o çok farklı bir dedektif… Yaşim’i sevmemek mümkün değil.”
  Janet Maslin, New York Times

  “Yılanlı Sütun’un başarısı, onlarca kültürü tek bir potada eriten 19. yüzyıl İstanbul’unu okuyucunun zihninde çok etkileyici bir şekilde canlandırabilmesinde yatıyor. Goodwin’in gözlem gücü şiirsel üslubuyla birleşerek şehri âdeta ete kemiğe büründürmüş.”
  Clare Clark, Washington Post

  “Büyüleyici… İstanbul’un dolambaçlı arka sokaklarında zevkle kaybolacak ve şehrin hareketli batakhanelerinden ayrılmak istemeyeceksiniz. Sezgileri kuvvetli, sakin ve zeki bir dedektif olan Yaşim soruşturmayı sürdürürken karşınıza Lord Byron’ın hekimi bile çıkacak.”
  Rod Cockshutt, The News & Observer

  “Geceleri fenerlerle dolaşan kayıkçılar, pazardaki renkler ve kokular, Yaşim’in keyifle yaptığı yemekler… Erkekliğini kaybettiği anı büyük bir acıyla hatırlayan Haremağası Yaşim, çalınan arzularının bıraktığı boşluğu yemek pişirmenin verdiği hazla bastırıyor. Ağız sulandıran tereyağlı pilav ve leziz meze tasvirleriyle dolu Yılanlı Sütun’u okurken burnunuza gelen baharat kokularını uzun süre unutamayacaksınız.”
  Washington Post

  “Pek çok milletten insanın, dinlerin ve kültürlerin birbiriyle kaynaştığı 19. yüzyıl İstanbul’u, Edgar® Ödülü sahibi Yeniçeri Ağacı’nın bu nefes kesici devam kitabında hayat buluyor.”
  Publishers Weekly  Çevirmen: Fethi Aytuna
  Yayın Tarihi 2017-04-06
  Orjinal Adı The Snake Stone
  ISBN 6052990933
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 384
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Tarihi Roman


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Su ve Ateş
  Françoise Bourdin
  PEGASUS YAYINLARI
  ZENGİN BİR MALİKÂNE, BİR MİRAS KAVGASI
  VE BEKLENMEDİK BİR AŞK HİKÂYESİ

  Scott üniversite eğitimini tamamlayıp Gillespie malikânesine döndüğünde şaşkınlıkla altmış yaşındaki babası Angus’un Amélie adında kendisinden genç bir Fransızla evlendiğini öğrenir. Üç yaramaz oğlu ve on üç yaşındaki kızı Kate ile malikâneye yerleşen Amélie’nin niyeti evde ipleri ele geçirmektir. Scott ise yeni aile üyeleriyle geçinmekte zorlanmaktadır. Amélie’nin oğulları ile Scott’ın arası gittikçe gerilip kıskançlıklar su yüzüne çıkarken asıl soru Gillespie servetinin kime kalacağıdır. Angus işlerin başına oğlunun geçmesini istemektedir. Amélie ise en büyük oğlu John’u başa geçirmeyi planlamaktadır. Ancak beklenmedik bir aşk hikâyesi bütün planları altüst edecektir.

  “Kalbinizi tam on ikiden vuracak bir hikâye.”
  France Info

  “Bir solukta okunacak, sizi kendine hayran bırakacak bir roman.”
  Le Journal de Saône et Loire

  “Kaçak dövüş, intikam, imkânsız aşk, sırlar, kıskançlıklar… Bu entrikalarla dolu aile hikâyesini anlatmak için
  Bourdin biçilmiş kaftan.”
  Télé 2 Semaines

  “Fransa’nın âşık olduğu aile dramlarının yazarı Bourdin aile bağları, çatışma ve aşk dolu romanıyla okuyucusunu
  yine kendine hayran bırakacak.”
  Femme Actuelle  Çevirmen: Güneş Çıgay
  Yayın Tarihi 2017-04-12
  Orjinal Adı D'eau et de feu
  ISBN 6052991732
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 336
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm
  50 Unutulmaz Film
  Atilla Dorsay
  REMZİ KİTABEVİ
  Sinemanın Hazineleri

  “Bu kitap benim ikinci 50 kitabımın açılışı gibi...”

  50 kitabı yayınlanmış Dorsay böyle diyor. Bu kez sinema tarihinden özgür biçimde seçtiği ve 30’lardan 80’lere dek uzanan filmler arasında, bilinen klasiklerden (Trendeki Yabancılar, İnsanlık Suçu, Bir Yıldız Doğuyor, 7 Kardeşe 7 Gelin, Arabistanlı Lawrence, Dünyaya Düşen Adam) biraz unutulmuş filmlere geniş bir seçki var.

  Her yazı sinema tarihinin farklı bir yüzüne eğilen bir deneme. Ve yine Dorsay’a göre “arkası gelecek”!

  Yayın Tarihi 2017-03-07
  ISBN 9751417695
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 232
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.4 x 19.8 cm

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Psikopat 3
  Mihri Mavi
  MARTI YAYINLARI


  Sen olmazsan yaşayamam, Sen olmazsan ben de olmam…

  Buket yaşadığı zor günlerin ardından her şeyden uzaklaşmayı düşünerek tatil için Antalya'ya gider. Ancak hayat ona yeni oyunlar oynayacak, aslında hiçbir şeyden kaçamayacağını anlaması uzun sürmeyecektir.

  Onur’un tehditlerinden bunalan Buket, Bahadır'dan yardım ister.
  Bu yanlış bir karardır! Bahadır’ın gerçek niyetini anladığında ise artık her şey için çok geç kalmıştır, geri dönülmez bir yola giren Buket için bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

  Kağan öfkesine yenik düşerek Buket’i kaybetmekle karşı karşıya kalır. İçten içe pişmanlık ve suçluluk hissederken olanları düzeltmek amacıyla Buket'in ardından Antalya'ya gider. Fakat büyük bir sorunla karşılaşır. Ama Kağan'ın umurunda değil! Önüne hangi engel çıkarsa çıksın Buket'i tekrardan kazanıp kendini affettirmeye kararlıdır.

  Cansu ve Emre geçmişin iki eski âşığı şimdinin ezeli düşmanları. Ankara’dan kilometrelerce uzakta, aşklarına yeniden şans verdiklerinde, Emre’nin geçmişten gelen sırları ortaya çıkar. Cansu bir kez daha hayal kırıklığına uğrayarak yıkıma sürüklenir. Ancak bu defa hiç beklemediği bir kurtarıcısı vardır: Hakan, Cansu için herkesi karşısına almaya hazırdır.

  Bir tarafta parçalanan hayatlar, diğer tarafta umut arayan çaresiz aşklar… ve akıllarda şu soru: Bu savaştan kim zaferle çıkacak, kim yenilgiye uğrayacak?

  Yayın Tarihi 2017-03-28
  ISBN 6051862576
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 496
  Cilt Tipi Ciltli
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Yeni Kent Sorunu
  Andy Merrifield
  TEKİN YAYINEVİ


  Bir yanda mekân üzerinden dozu giderek artan bir yağma, diğer yanda sokaklara yeni bir ruh üflemeye çalışan yaratıcı toplumsal hareketler... Yeni Kent Sorunu, radikal kent kuramı ile politik aktivizm arasındaki bağlantıların izini sürerek süregiden küresel dünyamızda kent meselesine dair coşkulu ve ufuk açıcı bir yolculuk sunuyor.
  Andy Merrifield, Haussmann’ın şehir planlamayı 19. yüzyıl Paris’ini işçi devriminden kurtarmanın bir aracına dönüştürmesinden günümüz metropollerine, Detroit gibi kentsel çöküntü alanlarından, son zamanlarda yükselen kent aktivizmine, kent deneyiminin nasıl da sınıf uzlaşmazlığı eliyle şekillendirildiğini ve komploların, ayaklanmaların ve toplumsal patlamaların savaş alanı olduğunu gözler önüne seriyor.
  Manuel Castells gibi kent kuramcılarının çalışmalarının ötesine geçen Merrifield, şehrin sermaye eliyle bir fiili yağma alanı ve Occupy Wall Street’ten İspanya’daki Indignados’a yeni kent mücadelesi biçimlerinin zemini haline gelmesiyle, yeni bir kent sorunu tarif ederek bizi şenlikli yıkıma davet ediyor.


  Çevirmen: Ceren Akyos
  Çevirmen: Duygu Toprak
  Yayın Tarihi 2017-03-24
  ISBN 9944611961
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 184
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  İçin Rahat Olsun
  Murat Avcı
  HAYY KİTAP


  Gelenler, gidenler... Ömür boyu sevemeyenler... Şehveti aşk sanarak büyük sözler verip, terk edenler... Sevdiğiyle Cennet'te de 'bir' olmayı tahayyül edemeyenler... Dünya hayatının hazzına kapılıp senden sıkılanlar... Sana dayanılmaz aşk ve ayrılık acısı çektirenler... Hep olacaktır!

  Sen sabret ve Allah'a güven! Acıdan tir tir titrerken, geceler boyu uyuyamazken, yemek yemeyi dahi unutmuşken, umudun şefkatli eli dokunacak sana. Hak ettiğin mutluluğu yaşatacak yeni 'bir'i çıkacak karşına. Sessizce, bir ana rahmi sessizliğinde ve sınırsız güven içinde bakacaksınız yıldızlara... Ses olmayacak, Cennet'teki gibi, belki usulca akan ırmakların dingin sesi. Ve sonra birbirinizin cenneti olacaksınız...

  Yürekli bir kalemden dökülen cümleler, derin bir iç çekiş samimiyetiyle “İçin Rahat Olsun” diyor bize. Yan yana yürür gibi, karşılıklı oturmuş dertleşir gibi, bizi dinlerken yüzümüze gülümser gibi...

  Tatlı dilli bir dost gibi konuşuyor bizimle Murat Avcı’nın cümleleri.

  Yaralanmış, yanılmış ve aldatılmış da olsalar, iyilerin asla kaybetmeyeceğini ve iyileri asla unutmayanın, asla yalnız bırakmayanın o iç ferahlatan varlığını haykırıyor.

  İçin rahat olsun! Çünkü O, her şeyi biliyor...

  Yayın Tarihi 2017-02-28
  ISBN 6059841818
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 168
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Bazı Yalnızlıklar İyidir
  Tolga Akpınar
  HAYY KİTAP


  “Unuttuğun güzel şeyler gelecek aklına.
  İhtimalken gerçekleşmeyen,
  çabalasan da olmayan şeyler gelecek.
  Elini uzatıp kalbine, kapanmamış bir yara arayacaksın.
  Elini uzatıp kalbine, yaranı hatırlayacaksın.
  Dokunup yarana, tüm hüznünle kanatacaksın. Dökülüp kanayacaksın.
  Her yerin hasret, her yerin hüzün olacak sırılsıklam.
  Bulutları, yaranı yırtar gibi yırtarak yıldızlara dokunacaksın.
  Bir yıldız alıp gökten, kanayan yerine basacaksın.
  Unutma hiç!
  Kanarsan yine öyle bir gece,
  kanayan yarana yıldızları basacaksın.”
  Varımız yoğumuz bir yüreğimiz vardır.
  O da yaralıdır.
  Hüzünle, acıyla demlenmiş bir kalemin, umuda akan kelimeleri...
  Dinleyen, anlayan ve yaralarımızı okşayan cümleleriyle, Tolga Akpınar’dan yalnızlığımızla dost bir kitap..


  Yayın Tarihi 2017-02-28
  ISBN 6059841931
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 160
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Deneme (yerli)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Lacivert

  EPHESUS YAYINLARI


  Dışarıdan bakıldığında soğuk ama etkileyici bir katildi.
  Karanlık değildi. Aydınlık hiç değildi.
  Gündüzle gecenin, aşkla esaretin, ölümle yaşamın arasında kalan tondu o.

  Çok gizli bir birlik için çalışan, özel yeteneklere sahip Ajan James Hunter ile ailesinin baskıcı tavırlarına dayanamayarak evden kaçan tıp öğrencisi Beren Soydan'ın yolları karanlık bir gecede kesişir.

  Kendini hayal dahi edemeyeceği bir teknolojinin ve bol aksiyonlu bir kovalamacanın içinde bulan genç kız, lacivert bakışlarla kuşatıldığı bu yeni dünyada, bilinmezliklerle örülü, merak ve tutku dolu bir maceraya sürüklenir…

  James, nam-ı diğer Lacivert, beklenmedik bir anda tehlikeli hayatına konuk olan Beren'i korumak için kurallara karşı gelirken, mekanik duvarlarının ardında sakladığı duygularına karşı kayıtsız kalmayı başarabilecek midir?  Yayın Tarihi 2017-03-10
  ISBN 6059232814
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 544
  Cilt Tipi Ciltli
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.5 x 21 cm

  İlgili Kategoriler:
  Kitap » Edebiyat » Roman (yerli)


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Tanrıça Günlüğü
  Natsuo Kirino
  DOĞAN KİTAP
  Natsuo Kirino bize kadın ile erkek arasındaki ayrımın, insanlarla tanrılar arasındaki ayrımdan daha büyük olduğunu maharetle gösteriyor. Kadınların her gün verdikleri, görünüşe göre yaratılıştan beri var olan savaşların doğurduğu öfke ve tutkuyla dolu, gerilimli ve zamansız bir öykü onunki.
  The Guardian
  1951’de Japonya’da doğan yazar Natsuo Kirino Çıkış adlı romanıyla dünyaca tanındı. Bu romanla Japonya Suç Yazarları Ödülü’nü aldı; romanın İngilizce çevirisiyle Edgar Ödülü finalisti oldu. Yazarın Türkçeye çevrilen Grotesk dahil birçok romanı yayımlanmıştır.

  Gözyaşı şeklindeki gizemli bir adada, saygıdeğer kâhinler ailesinin iki kızı vardır. Kamiku müthiş güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakır. Küçük kız kardeş Namima ise ablasının gölgesinde yaşamayı öğrenir. 6 yaşına geldiğinde Kamiku’nun sonraki kâhin olacağı ilan edilir. Namima kâhinin kız kardeşi olarak Karanlıklar Diyarı’nda hizmet etmek zorundadır; ölenlerin
  ruhunun diğer tarafa geçmesine rehberlik etmekle görevlidir.

  Kız kardeşlerin hayatı iki zıt yöne doğru ilerlerken, Namima yasak bir aşk yaşamaya başlayarak kaderine karşı çıkar. Ancak Namima büyük bir ihanete uğrayacak, yaşayanların dünyasıyla ölülerin dünyası arasında gidip gelerek intikam peşinde koşacaktır.

  Kirino bu karanlık masalda Japon yaratılış mitini, İzanami ve İzanaki’nin hikâyesini yeniden kurguluyor. Tanrıça Günlüğü, cinayet, cinsellik, tanrılar ve intikam üzerine kışkırtıcı ve fantastik bir destan...


  Yayın Tarihi 2017-03-22
  ISBN 6050941234
  Baskı Sayısı 1. Baskı
  Dil TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı 232
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
  Boyut 13.6 x 21 cm


  image
  orjinalini görmek için tıklayınız