LEVIS-501

LEVIS-501

Admin
26.02.2004
Yüzbaşı
27.660
Hakkında

Main-Board kurucusu.

 • Efendim haber diyor ki; Suudi Arabistan, Müslümanların Kabe'yi sanal olarak ziyaret etmelerini sağlayacak bir Metaverse girişimi başlattığını açıkladı.

  Bunlar iyice kafayı sıyırdı. Malesef dünya iyi bir noktaya gitmiyor..

  Metaverse  0

  Suudi Arabistan, Metaverse evreninde Kâbe’nin ziyaret edilebileceği ve hac mekanlarının simülasyonun bulunduğu bir proje yürüttüğünü açıkladı.

  0
#26.01.2022 23:15 0 0 0
 • Ülkemizde oldukça rağbet gören ve oldukça başarılı olduğunu çekinmeden söyleyebileceğimiz Rimuut nedir yazımızda buna değineceğiz. Diğer bir yandan henüz potansiyelinin doruğuna ulaşmamış olan ve başarı yolunda atacak pek çok adımı bulunan bu genç girişime büyük başarı hikâyelerini anlattığımız bu yazı serimizde yer veriyoruz.

  Üzerine düşününce aslında daha başlangıç noktasında dahi başarılı olacaklarını belli eden bir girişim olmaları nedeniyle, biraz öngörülü de bir yaklaşım sergileyerek onlardan konuşmak istedim. Hem ne iş yaptıklarını anlatarak onları tanımanızı sağlayabilirim, hem de bu serinin de bir gereği olarak biraz övebilirim. Zira Rimuut’un gerçekten hem daha çok tanınmaya, hem de övülmeye ihtiyacı var. Hatta forumumuzun üye profilini düşünürsek bu yazının doğru bir araç olduğu da çok açık.

  0

  Rimuutne iş yapmaktadır?


  Rimuut, fatura kesmemizi kolaylaştıran bir aracı. Bizler gibi freelancer ya da ödeme usulüyle çalışan kişilerin, fatura kesebilmesine olanak sağlıyor ve işin legal kısmında, maliyeye duyduğumuz sorumluluklar yönünden elimizden tutuyor. Bu yönüyle beni bir iş verenimin tanıştırdığını da paylaşmak isterim. Yani aslında sadece çalışanların değil, hizmet satın alanların da işine yaradığını söylemek çok doğru olacaktır. Özellikle yurtdışına iş yapıyorsanız, ülkemizde hem PayPal’ın bulunmuyor olması, hem de işin maliye yönü nedeniyle bu noktada da bu siteyi kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

  Şirket de zaten kendilerini bu şekilde tanıtıyor. “Sizleri kağıt işlerinden uzaklaştırıyoruz ve işinize konsantre olmanızı sağlıyoruz” diyorlar. Bunun ne kadar kıymetli olduğunu vergi mükellefi her yaratıcı ruh biliyor değil mi? Risaleler, maliye, vergiler, kayıtlar, imzalar… Hakikatten insanın ruhu daralıyor. Bunların en azından bir kısmından kurtulmak ve yurtdışı operasyonunuzu kolaylaştırmak istiyorsanız Rimuut bir yardımcı olarak yanımızda beliriyor.

  Onlar da kağıt işlerinden biraz yakalarını sıyırabilmek için atılımı Estonya’da gerçekleştirmişler. Ancak ülkemizden birkaç isim gördüğümüzü de söyleyebiliriz. Buna şaşırdık mı? Asla. Ancak ülkemizin bürokrasisi altında ezilmiş birisi böyle yüksek verimli bir fikirle karşımıza çıkabilirdi. Kendilerini de tebrik ediyorum bu vesileyle tekrardan. Ne hikâyeler duyduklarını ya da nelerle karşı karşıya kaldıklarını biraz tahmin edebiliyorum doğrusu.  Rimuut Nasıl kullanılır - Rimuut Türkiye - Rimuut vergi - Rimuut fatura örneği


  Diğer bir yandan işin legal kısmında yollar öylesine tıkalı ki bunun hakkında konuşmadan da yazıyı bitirmek istemiyorum. Lafa gelince girişimciliği çok destekleyen bir ülkeyiz ancak işin maliye kısmında her şey çorba olmuş durumda ve maalesef bir sistem eleştirisine ihtiyaç doğuyor. Bürokrasi oldukça karışık bir hâl almış. Bu nedenle girişimciliği, freelancer kariyerini, müzisyenliğini, influencer hayâllerini bir kenara bırakan pek çok insan bulunuyor. Bu insanlar sırf “aman bunlardan sıyrılayım da gerisi kolay” diyerek kendilerini kurumsal ve gri hayatın içine atıyorlar.
#26.01.2022 16:44 0 0 0
#26.01.2022 09:06 0 0 0
#25.01.2022 23:13 0 0 0
 • Metin2 Resim Metin2 Wallpaper Metin2 Background Metin2 png Metin2 jpg Metin2 gif Metin 2 Resimler
  Güzel Metin2 Resimleri buldukça buraya ekliyeceğiz.

  Metin2 Fotoğrafları  0

  0

  0

  0

  Metin2 Hileleri
#25.01.2022 22:52 0 0 0
 • Konu: Metin2 Forum
  Bir zamanlar forumda Metin2 konuları çok popülerdi. Her ne kadar kendim oynamasamda sürekli metin2 ile alakalı başlıklara rastlardım. O yüzden biz her ne kadar Metin2 Forum olmasakta yine de belli bir kitleye hitap ediyorduk.

  Mesela Metin2 Hileleri dönemin en popüler konuları arasındaydı diyebiliriz.

  0

  Türkiye'de forum değil belki ama Board tabiri akla gelince Main-Board akla gelen ilk forum isimlerinin başında gelmekteydi.

  Metin2 Forumda metin2 gibi bir arama neticesinde bir çok konuya rastlarsınız.
#25.01.2022 22:43 0 0 0
 • Konu: Instagram
  Instagram için çağımızın vebası desek pekte yalan olmaz. Çünki çocuk yaşlı demeden herkesin müptelası olduğu platformun adıdır :D
#25.01.2022 22:36 0 0 0
 • Metin2 hileleri konusu her zaman oyuncularrın ilgisine mazhar olmuştur. Bu konuda çok fazla insan meseleye kafa yormuş ve türlü Metin2 Hileleri bulup piyasaya sürmüştür.

  Bir zamanlar insanların barış içinde birlikte yaşadığı bir imparatorluk varmış. Hemen hemen her peri masalı böyle başlar. Ama peri masallarında olduğu gibi, her zaman kötü bir şeyler oluyor. Metin 2'de de durum aynı.

  2022 Metin2 hileleri  Felaket, dünyaya çarpan, sevimli ve güzel olan her şeyi değiştiren büyük boy bir Metin taşı şeklinde gelir. Sadece Dünya'nın manzarası aniden değişmekle kalmadı, aynı zamanda bir zamanlar evcilleştirilmiş hayvanlar artık çirkin hayvanlar haline geldi. Sakinlerin çoğu ölümcül bir viral hastalıktan öldü, ancak bu onların yeniden ölümsüzlere yükselmesine neden oldu.

  0

  Metin2 hileleri Yapmadan önce oyun hakkında bilgilenelim


  Nihayetinde, bir zamanlar barışçıl olan imparatorluğun bu oluşumları kaosa yol açtı ve birbiriyle savaşan üç grup ortaya çıktı. Ancak taş her geçen gün daha da güçleniyor gibi görünüyor ve sonunda ejderha tanrısı Metin taşının kötü ruhunu uzak tutmak için dünyaya geliyor. Ve şimdi sıra sizde, çünkü göreviniz ejderha tanrısı ile müttefik olmak ve Metin Taşını yenmek olacak. Gerçekçi görünen köylerden geçiyor ve etrafınızda sizi büyüleyecek olan Asyalı savaşçılara bakıyorsunuz. Ancak kendinizi çok güvende hissetmemelisiniz. Zeki canavar sürüleri üzerinize atlıyor ve size ulaşmak istiyor. Savaşlarınızda şan ve şeref kazanacaksınız ve mutlaka bir ödül alacaksınız. Metin 2 sizi harika bir fantezi dünyasına götürecek ve birçok macera sizi bekliyor.

  Metin 2 Hileleri ve Hack'leri: Dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun


  Çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu Metin2, 5 milyondan fazla oyuncuyu memnun ediyor. Metin taşlarını yok etmek için eski Asya imparatorluğu aracılığıyla savaşçınızı, ninjanızı, suranızı veya şamanınızı göndermek için tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Bu kadar zengin bir dünyayla, orada burada bir hile istemek şaşırtıcı değil.

  Metin2 Hileleri Yang hack'leri ve hileleri genellikle soygun girişimleridir  Ancak bir forum ICQ yoluyla bir Yang hack göndermeyi teklif ettiğinde son derece dikkatli olmalısınız. Bu şekilde gönderilen dosyalara virüs bulaşabilir veya bilgisayar korsanı şifreleri ve kimlikleri dolandırmak ister. Çalınan hesap daha sonra her türlü hile için kullanılır, oyuncunun kendisi yasaklanabilir ve eğlence, istediğinizden daha çabuk biter.

  Gameforge 4D oyunu mikro ödemelerle finanse edildiğinden, sunucuyu hacklemek ve böylece kendinizi daha fazla para, daha yüksek bir seviye ve daha iyi becerilerle donatmak (yasadışı olmasa da) oldukça şüphelidir. Forumlarda sürekli ortaya çıkan spam ve sahte sayfalara ek olarak, oyuncuların tüm sorunlarına anında çözüm sağlayamayan, ancak daha iyi oyun sonuçlarına giden yolu açabilecek bir dizi yardım sayfası da vardır.
  Metin2 hilelerine ve hilelerine dikkat edin

  Metin 2 için ipuçları ve püf noktaları gayet iyi, denenebilir, zarar vermez ve sabır ve pratikle hedefe götürür. Buna karşılık, Metin 2 hileleri ve hack'leri çok dikkatli kullanılmalıdır çünkü işe yarasalar bile ne adil ne de yasaldırlar.

  Metin 2 Başlangıç


  Metin2 resmi web sitesinde bir hesap oluşturun ve oyunu indirin. Ardından 24 sunucudan birine giriş yapın, ancak ilk sunucudaki üçüncü sunucudan kişilerle iletişim kuramayacağınızı unutmayın.
  Giriş yaptıktan sonra, üç bölgeden birini seçmeniz istenecektir.
  Orada olurduk:

  Shinsoo
  Chunjo
  cin

  Zamanla, Chunjo'dan çok daha fazla kullanıcının Jinno veya Shinsoo'yu seçtiğini fark ettim. Tamamen dolu bir krallığın dezavantajı, nerede olduğunuzu zorlukla görememeniz veya çok fazla gecikme ile hesaba katmanız gerekmesidir.
  Ancak Chunjo'nun dezavantajları da vardır. Yanınızda birkaç kullanıcı var,
  çünkü diğer alemlerden insanlar sana saldırabilir ve inan bana onlardan 30 seviye daha düşük kullanıcıları öldürmekten zevk alan yeterince var ;D .
  Jinno doğuda, Chunjo batıda ve Shinsoo güneyde. NPC'lerin görünümü ve yerleşimi dışında, alemlerin farklı olması akla hiçbir şey getirmiyor.

  Bölgeyi seçtikten sonra, bir karakter seçmeniz istenecektir.

  Tam olarak 4 yarış var


  sure
  ninja
  savaşçı
  şaman

  Sure ile başlayalım


  Sura sihirle savaşır, bu da saldırıları için esas olarak "mana"ya ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Manayı yenilemek için her zaman kırmızı kaplardan yaklaşık 3 kat daha pahalı olan mavi iksirlere ihtiyacınız vardır. Pahalı bir ilişki, ama aynı zamanda mantıklı. Sureler ile 2 öğreti [büyü ve silah suresi] arasından seçim yapabilirsiniz.
  Avantajlar, örneğin sihirli PvP silahları PvM'dir. Sureler, ister sihirli sure ister silah suresi olsun, düşmanın saldırısını azaltmak ve düşmanın zayıf yönlerinden yararlanmak için becerilerini kullanır.
  ninja:
  Ninjalar savaşçılar gibidir, ikisi de manaya ve tp'ye bağımlıdır, bana göre az gereksinimleri vardır, "dex" becerisine sahip olmaları gerekir. Ninjaların özelliği, hızlı bir şekilde saldırabilmeleri ve koşabilmeleridir. Onlarla "yakın" ve "uzak" ninja arasında seçim yapabilirsiniz. Tipik "yakın dövüş ninja" gizli ve pusu.
  "Uzak" ninja, yaylarla savaşan ninjalar için, yaylarla ateş etmeleri dışında birkaç özel özellik vardır, ama bu açıktı;D.
  savaşçı:
  Savaşçılar bence en iyi ırktır. Öğretim söz konusu olduğunda, beden ve zihin arasında seçim yapabilirler. Vücutlar için tipik olan daha hızlı saldırı, daha fazla dmg [dağıt ve topla], artan hareket hızıdır. Mentalos için tipik, yavaş, çok def. Mentalos'un dmg'si var, ancak çoğunlukla bunu sadece becerileriyle ve PvP'deki karşılaşmalarla nadiren yapıyorlar ^^. pvM'de Mentalos'un yapıldığı başka bir şey. Pek çok def, çeteler kaçmaz, vs, vs...
  şaman:
  Şamanlar Sura'lara biraz benziyor, görünüşten bahsetmiyorum ama şamanlar da mana ve zekaya bağlı. Ne yazık ki size Schamis hakkında pek bir şey söyleyemem çünkü hiç sahip olmadım :D. Sadece "Heil" ve "Dragon" Schami arasında seçim yapabileceğinizi biliyorum, Heil Schamis buff yapamaz / sadece çok kötü. Drachenshamis bunu harika yapabilir, buff yaklaşık 1/3 dakika sürer.  Metin2 Hileleri Sorular ve Cevaplar


  Son Cheat Blocker yasak dalgası hakkında sizden çok fazla geri bildirim aldık - açıkçası açıklamaya ihtiyaç var. Şu anda çeşitli kanallarda sayısız söylenti ve yanlış bilgi dolaşıyor.


  Bu fırsatı herhangi bir karışıklığı gidermek, yasaklı oyunculara neden yasaklandıklarını açıklamak ve kurallara uyan oyunculara korkacak hiçbir şeyleri olmadığına dair güvence vermek için kullanmak istiyoruz.


  Bu nedenle, sorularınızı ve endişelerinizi Ürün Direktörümüze ilettik. Bunlar onun cevapları:
  Nasıl olur da "Seviye 1" hesabım botlama nedeniyle yasaklanmış olabilir?
  Söz konusu hesapların çoğu, bot kullanan diğer hesaplara bağlandı.

  Dükkan hesabım banlandı. Diğer oyuncularla takas yapmaktan başka bir şey yapmadım. Neden botla yasaklandım?
  Söz konusu hesapların çoğu, bot kullanan diğer hesaplara bağlandı.
  Birden fazla hesabım var ama bir tanesi banlandı. Hile yaptığımı iddia ettiğim halde neden diğer hesaplarımı kullanmaya devam edebilirim?
  Önceki suçlar da dahil olmak üzere çeşitli faktörleri dikkate alarak her bir davaya/hesaba ayrı ayrı bakıyoruz. Amacımız oyuncuları tamamen yasaklamak değil, topluluk yararına hileyi azaltmak için gerekli önlemleri almaktır.

  İki aydır oynamıyorum ve hala yasaklandım. Nasıl olabilir?
  Suçlar, hesabın ne zaman yasaklandığına bağlı değildir. Hile engelleyicimiz, belirli zamanlarda okunan verileri sürekli olarak toplar. Geçmişte ihlaller nedeniyle veya bot kullanan başka bir hesaba bağlı olduğunuz için yasaklandınız.
  Hile engelleyici doğruluğunun %99,9 olduğunu söylediniz. Yanlış bir şey yapmadım, yani sanırım kalan %0,1'deyim. Neden davamı inceleyip hesabımı yeniden etkinleştirmiyorsun?

  Hile engelleyicinin doğruluğu aslında %99.9'dur. Ancak, araç bize yalnızca ham veriler sağlar. Hataları ortadan kaldırmak için tüm raporları iki kez kontrol ederiz. Ancak, verilerin kendisi doğrudur.

  Hile engelleyici düzgün çalışıyorsa neden hala birinci ve ikinci köyde bu kadar çok bot var ve yanlış bir şey yapmadığım halde neden yasaklandım?

  Hile engelleyici şu anda hesapları otomatik olarak yasaklamıyor. Hile yapanları tespit eder ve raporlar oluşturur. Ardından, hesapların yanlışlıkla yasaklanmadığından emin olmak için bu verileri kontrol ederiz. Aslında tespit edilen dolandırıcıların sayısı, yasaklanan hesapların sayısının 10 katı. Ancak, öncelikle bir yasağın gerçekten haklı olup olmadığından emin olduğumuz için, rapor edilen tüm hesaplar aynı anda yasaklanmayacaktır.

  Profesyonel botların genellikle birden fazla hesabı olduğunu hatırlamak da önemlidir. Bu botların çoğunu yakalamak, birden fazla yasak dalgası gerektirir. Yine de, otomatikleştirilmiş sistemimize harika bir ek olarak topluluktan gelen raporlara değer veriyoruz.

  Geçmişte, bazı oyuncuların yasağı kaldırılmıştı çünkü hile engelleyici onları yanlışlıkla hileci olarak tanımlıyordu. Şimdi sisteme neden güveneyim?

  Bu talihsiz vakalar, geçen yılki yasakların ilk dalgasında meydana geldi ve hile engelleyicideki bir hatadan kaynaklandı. Etkilenen oyunculardan bir kez daha özür dilemek için bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz. Ancak bu hatayı hiçbir zaman gizlemedik ve haksız yasakları hemen kaldırdık. Önümüzdeki iki ay boyunca hatayı düzeltmeye odaklandık. Aracın çeşitli sürümleriyle birkaç test çalışması gerçekleştirdik ve daha da optimize ettik. Araç şimdi düzgün çalışıyor. Güvenli tarafta olmak için, bir hesabı/oyuncuyu yasaklamadan önce toplanan tüm verileri tekrar kontrol ederiz.

  Hesabımı bir arkadaşımla paylaşıyorum. Arkadaşımın hala tüm hesapları varken neden yasaklandım? Biri aldattıysa, odur!
#25.01.2022 21:25 0 0 0