LEVIS-501

LEVIS-501

Admin
26.02.2004
Yüzbaşı
25.206
Hakkında

Main-Board kurucusu.

#20.06.2021 10:58 0 0 0
#20.06.2021 10:31 2 0 0
 • Konu: Hisense
  Hisense (Çince: 海信集团; pinyin: hǎi xìn jí tuán) Çin'in Shandong Eyaleti, Qingdao kentinde bulunan çok uluslu bir beyaz eşya ve elektronik üreticisidir. Bu, halka açık iştirakleri olan devlete ait bir kuruluştur.
#15.06.2021 21:36 26 0 0
 • Konu: Burçak
  Burçak (Vicia ervilia), baklagiller familyasından 25–30 cm. boyunda, 8-10 çift yaprakçıktan oluşan, taneleri çok küçük, köşeli ve kırmızımtrak renkte olan bitki.

  Yılık ve çok yıllık çeşitleri olan bitki dünyada Kuzey Yarım Küre'nin değişik bölgeleri ile Güney Tropik bölgelerde yetişir. Türkiye'de Ege Bölgesi ve Orta Anadolu'da yeşil yaprakları koyunların beslenmesinde, taneleri ise damızlık boğalar için yem olmak üzere yetiştirilir.
#14.06.2021 20:08 26 0 0
 • Konu: Lif
  Lif Nedir?
  Lif veya elyaf, her türlü maddeyi oluşturan ince ve uzun parçalar, ipliksi yapılar. Bir iplik içindeki pamuk lifleri, yalıtım amacıyla kullanılan cam lifleri ve canlılarda kasları oluşturan kas lifleri bu tür malzemelere örnek olarak verilebilir. Tekil hali "lif", çoğulu "elyaf" olan sözcük Arapça (ألياف = alîf) kökenlidir.

  Doğal veya yapay yollardan elde edilebilen lifler, çeşitli bağlayıcılar ile birlikte kompozit malzeme üretiminde de yaygın olarak kullanılırlar. Liflerin bir kalıp ya da düzlem üzerine yerleştirilerek üzerine epoksi dökülmesi ile kompozit madde elde edilebilir. Ayrıca kurşun geçirmez zırh yapımında, çeliğe alternatif hammadde eldesinde, uçak ve uzay aracı gövdelerinde ve bazı silahların parçalarında kullanılabilir.

  Pamuk, keten gibi bitkilerden elde edilen lifler doğal lifler, cam lifi veya cam yünü gibi kimyasal işlemler sonucu elde edilen lifler ise yapay lifler olarak adlandırılır.

  Lifli yapıya sahip besinler insanın beslenmesinde önemli yer tutarlar. Sindirim sisteminin düzenli çalışabilmesi için bu tür besinler alınması gerekir. Ayrıca tüm gıdaların kendine has bir lifli yapısı bulunmaktadır.
#14.06.2021 20:06 25 0 0
#13.06.2021 08:34 1 0 0
 • Konu: Navlun
  bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Navlun fiyatlarında yaşanan yükseliş ile beraber küresel ticaretin bundan olumsuz etkileneceğine dair endişeler artarken Bu artışların bazı ülkeler için diğerlerine kıyasla rekabet avantajı yarattığı görülüyor. Bloomberg HT'ye konuşan BDP International Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Yönetici Direktörü Fikret Ersoy, küreselde artan navlun fiyatlarının ihracat konusunda Türkiye’ye rekabetçi bir avantaj sağladığını ve lojistik maliyetlerinin rakiplerine oranla daha az arttığını söyledi. “Çalışmamıza göre, Türkiye’den Livorno’ya navlun 1.000 Euro, Çin’den Livorno’ya navlun 9.000 dolar. Şimdi böyle bir durumda Türkiye ciddi bir rekabet avantajı elde ediyor” diyen Ersoy, bunu kendi müşterilerinde de gördüklerini ve bundan dolayı da ihracat ciddi bir artış olduğunu söyledi. Ersoy, Türkiye’nin lojistik maliyetinin yüzde 20-40 artarken rakiplerinin lojistik maliyetlerinin yüzde 300 arttığını vurguladı ve “Salgın döneminde eğer işin ekonomik boyutunu doğru yönetebilseydik belki de Türkiye’nin ekonomisi yüzde 7-8 değil yüzde 12-13 büyüyecekti” dedi.
#11.06.2021 11:16 0 0 0
 • Konu: Navlun
  Navlun nedir?
  Taşıma hizmeti karşılığında gemi şirketine ödenen ücret
  Navlun, deniz ve nehir yolu ile taşınan eşya için, taşıma hizmeti karşılığında gemi şirketine ödenen ücret. Navlun bedeli resmî bir tarifeye veya sözleşmeye göre tahakkuk eder. Teslim şekline göre navlun satıcıya veya alıcıya ait olabilir.

  Navlun peşin ödenebileceği gibi (Freight Prepaid), varış limanında da ödenebilir (Freight Payable At Destination/Freight Collect). Tüm bunlar deniz ticaretinde konşimento adı verilen sözleşmelerde düzenlenir.

  Konteyner gemilerinde 20'lik (20dc), 40'lık (40dc) ve 40'lık yüksek tavan (40hc) konteyner çeşitleri için farklı navlun istenebilir. Her armatörün navlun teklifi ekipman ve gemi maliyetine göre değişebilir. Ağır yükler için yükleme kapasitesi daha fazla olan 40dc konteyner şekli tercih edilir. Bu konteynerlerde 28 tona kadar yük taşınabilir. Navlun fiyatları hafif yükler için aynı konteyner tipinde daha az olmaktadır. Navlunlar ayrıca yükün taşınacağı yöne göre değişir. Gemiler belli bir rota içinde hareket ederler. Bu rotada belli bir bölgeye giderken gemi daha doludur. Diğer tarafa taşınan yük ise daha azdır. Eğer daha az yükün olduğu yönde taşıma yapılıyorsa navlun tutarı düşük olmaktadır. Navlun tekifleri çoğunlukla gemi üzerinde taşımayı ifade eder. Toplam taşıma tutarını hesaplarken yükleme ve boşaltma limanındaki lokal masrafları da dikkate almak gerekir.

  Bir konteyneri dolduramayacak kadar yük olduğunda parsiyel ya da LCL (İngilizce Less than Container Load) olarak da taşıma yapılabilir.
#11.06.2021 11:16 24 0 0
#10.06.2021 09:46 1 0 0
 • Konu: Devrimci
  Devrimci Kimdir?
  Devrimci, devrime etkin biçimde katılan ya da onu destekleyen kişidir. Ön ad olarak kullanıldığında ise, toplum ya da insan davranışı üzerinde derin etkiler bırakan olguları belirtir.

  Direnişçi-devrimci
  Direnişçi-devrimci "baskı altındaki topluluk, toplum veya halkların bu baskıya karşı koyarak mevcut sistemi yıkma ve bunun yerine yeni bir sistem yaratma çabası" olarak tanımlanmaktadır. Sistemin ne ve nasıl olacağı direnişçi-devrimci duruş tarafından değil, söz konusu kişi ya da kişilerin yapacağı direniş ve yaratacağı devrimin karakteri tarafından belirlenmektedir. Devrimci sözcüğü çoğu kez Marksist-Leninistler, komünistler ve sosyalistler ile özdeşleşmiştir lakin mevcut sistemin yerine farklısını tesis etmek isteyen anarşistler, demokratlar, faşistler, İslamcılar, liberaller, liberteryenler, milliyetçiler ve cumhuriyetçiler için de kullanılır.
#10.06.2021 09:30 24 0 0
 • Fazlasıyla solcu kişi tanıdım, ama hiçbiri senin kadar kalıcı bir devrim yapamadı sol tarafımda!

  Hikayelerini bilmediklerimizdir, en çok düşman olduklarımız. Slavoj Zizek

  Önce siz ateş edin mösyö burjuvazi. EngeIs

  Tarifi kifayetsiz olan bir acının içerisindeyim. Sessiz direnişçi gibi kalbim. Sensiz olmaya devrim yapasım var.

  Zor olan başarılır, imkânsız olan vakit alır. Lenin

  En Güzel Devrimci Sözleri

  Bir çiçeği öldürebilirsiniz ama baharı öldüremezsiniz.

  İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. En mükemmel adalet ise vicdandır.

  Savaşı zenginler çıkartır, fakirler ölür.

  Hayatta daima gerçekleri savun… Takdir eden olmasa bile vicdanına hesap vermekten kurtulursun.

  Gelmiş geçmiş en büyük ahlaksızlık emperyalizm ve kapitalizmdir.

  Gözlerimin içinde ülkemsin sen benim. Her sokağında benim için ayrı bir devrim olmakta.

  Dağınık olan sistem değil, sistemin çarkları haline dönüşmeye meyilli olan insan aklı. Karl Marx

  Savaşı zenginler çıkarır fakirler ölür. Jean-Paul Sartre

  Serseri sustuğu zaman çatışma, konuştuğu zaman savaş, sevdiği zaman devrim olur.

  İnsan kalmanın tek yolu, insanlık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır. Karl Marx

  Bu ölü toprakların üstünde hiçbir şey ölmek ve öldürmek kadar kolay değildir. Sabahattin Ali

  Kadın dediğin devrimci ruhuna sahip olacak ki, aşkı yaşayabilecek sol tarafında.

  Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir. Karl Marx

  Devlet, kendi şiddetine hukuk; bireyinki ne ise suç adını verir. Max Stirner

  Devrimler kusurların her birinin düzeltilmesidir. İhtilaller ise çoğu defa gücün el değiştirmesinden kaynaklıdır.

  Siyaset ve çözüm üretemeyen devlet savaş üretir.

  Irkçı, dinci, cinsiyetçi olması fark etmez, faşizm, nefretin örgütlenmiş halidir. Ahmet Ümit

  Dünyanın neresinde olsanız haksızlığın her birini kendinize karşı yapılmış olarak hissetmeniz gerekir. Devrimcinin en önemli özelliklerinden biridir.

  Çok az olmamız felaket değil, milyonlar bizimle olacak. Lenin

  Yürek dediğin şey Sivas’ta Pir Sultan, Dersim’de Seyit Rıza, Diyarbakır’da İbo, Kızıldere’de Mahir, Darağacında ise Deniz olmalıdır.

  Mazlumun dostu, zalimlerin düşmanı olunuz. Hz. Ali

  Türkü olmuşsundur, umudum olmuşsundur. Sevdama ve yarınıma…

  İnsan hayatının bu kadar ucuz olması iktidarın ucuzluğu ile doğru orantılıdır.

  Hikayelerini bilmediklerimizdir, en çok düşman olduklarımız. Slavoj Zizek

  Bahar, Dicle’nin dağlarını kucaklamış olduğu yerlerden biridir.

  Cinayete tanıklık edince tarafsız olamazsın. Durdurmak istemezsen taraf tutmuş olursun. Lenin

  Din, baskı altındaki ezilen yaratığın iç çekişidir, kalpsiz dünyanın kalbidir, ruhsuz durumun ruhu olduğu gibi halkın da afyonudur. Karl Max
  Devrim ile İlgili En Güzel Sözler

  Dövüşebilirim, doğru bulduğum her şeyden, haklı bulduğumdan, güzel bulduklarımdan her şey ve herkes için dövüşebilirim. Yaşım kaç olursa olsun buna engel değildir.

  Yalan dört nala gider, gerçek adım adım yürür. Fakat gene de vaktinde yetişir. Norveç Atasözü

  İnsan gerçek dostlarını felaket anında tanır. Yenilgi yılları, iyi bir okuldur. Lenin

  Kömür gözlü olan kız sen de sevdaya yenik düştüyseniz eğer daldıysan yangınlara yerin hazır katı bizim halaya.

  Devrimci Sözleri

  Devrimci
#10.06.2021 09:20 18 0 0
#09.06.2021 19:48 20 0 0
 • Konu: Türksat 3A
  Teknik özellikler
  Uydu İsmi
  Türksat 3A
  Üretici
  Alcatel (Thales) Alenia Space Industries
  Platform
  SpaceBus 4000B2
  Fırlatma Tarihi
  13.06.2008
  Yörünge
  42° Doğu
  Manevra Ömrü
  20 yıl
  Uplink Bant
  Ku-Band
  Downlink Bant
  Ku-Band
  Transponderlar
  36 & 72 MHz
  Kapsamalar
  Doğu, Batı
#09.06.2021 19:34 14 0 0

Sürüklemek İçin Tıkla