Sağlık > Obezitenin bilinmeyen sakıncası

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  ABD'de en yaygın sağlık sorunu haline gelen obezite, görülmeyen bir probleme daha yol açıyor.

  Obezite ve aşırı şişmanlık yüzünden kalçadan yapılan enjeksiyonlarda kullanılan iğne boylarının kısa geldiği ve özellikle her 25 obez kadından 23'üne yapılan enjeksiyon dozunun bu yüzden eksik kaldığı belirtiliyor.

  İrlanda'daki The Adelaide ve Meath Hastanesi'nce yapılan çalışmanın sonuçlarına göre, araştırmaya katılan ve iğne yapılan 50 hastanın üçte ikisinde dozaj eksikliği tespit edildi.

  Sonuçları ABD'de düzenlenen bir kongrede sunulan araştırma, şişman hastalarda enjeksiyonun hedeflenen kaba et yerine yağ tabakasına yapıldığını gösterdi.

  İğne boylarının kısalığından dolayı gerekli dozun altında ilaç tatbik edilen bu hastaların gerekli tedaviyi göremedikleri gibi iğnenin verdiği rahatsızlığa ve sebep olduğu enfeksiyon riskine boşu boşuna maruz kaldıklarına da dikkat çekiliyor.

  Uzmanlar, içinde enjekte edilecek ilacı taşıyacak yeterlilikte küçük damarcıklar bulunan kaba etin enjeksiyon için ideal bir bölge olduğunu da belirtti.

  Yağ tabakasında çok daha az sayıda damarcık bulunmasından dolayı enjeksiyonun vücudun kalan kısmına taşınamadığı da belirtiliyor.
  paylaşımın için teşekkürler
  Bu haber daha çok Amerika'yı ilgilendirir bence
  lemyezel verdiğin bilgiler için teşşekürler
  bilgileriniz için teşekkürler elinize sağlık
  teşekkürler lemyezel
  Bizide ilgilendiriyor.Türkiye'dede epey obez var.Biride ben.
  Sağol kardeş.
  gerçekten enteresan .
  Paylaşım için teşekkürler
  EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
  HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
  :cubuk:
  Eline sağlk

  paylaşımına teşekkürler