LEVIS-501

LEVIS-501

Admin
26.02.2004
Yüzbaşı
25.361
Hakkında

Main-Board kurucusu.

#13.07.2021 10:56 29 0 0
#20.06.2021 10:31 29 0 0
 • Konu: Loki
  Loki Laufeyson veya Loki, İskandinav mitolojisinde kötülük ve kurnazlık tanrısı. Kimi tasvirlerde boynuzludur. Ayrıca şekil değiştirme yeteneğine sahiptir. Loki'nin Angrboda ile evliliğinden Jormungandr, Fenrir (Fenris) ve Hel adında çocukları vardır. Sigyn ile olan evliliğinden ise Narfi ve Vali adlı iki çocuğu bulunmaktadır. Loki aynı zamanda cinsiyet değiştirebilen bir tanrıdır. Bir aygırı baştan çıkartması gerektiği zaman, bir kısrağa dönüşmüş ve dönüşümden Sleipnir doğmuştur. Sekiz bacaklı bu atı Loki, Odin'e hediye etmiştir.

  Loki nedir
  Loki Kimdir
#14.07.2021 15:52 28 0 0
 • Wembley Stadyumu, İngiltere'nin en büyük ve millî stadyumudur.

  Wembley Stadyumu İngiltere Londra'da bulunan çok amaçlı stadyumdur. 90,000 kişilik kapasitesiyle Avrupa'nın Nou Camp'tan sonraki en büyük stadıdır. Aynı yerde bulunan eski Wembley stadının 2003 yılında yıkılmasıyla yapılmıştır. Bu nedenle zaman zaman Yeni Wembley Stadı olarak da geçmektedir.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Stadyumda İngiltere millî futbol takımının maçları haricinde konserler de yapılmaktadır. Bugüne kadar en yüksek seyirci rekoru Amerikalı efsane pop şarkıcısı Michael Jackson'a aittir. Kendisi 1988 yılında Bad World Tour kapsamında verdiği 7 konserde 504.000 seyirciye ulaşmıştır.
#13.07.2021 10:58 28 0 0
 • Konu: Hisense
  Hisense (Çince: 海信集团; pinyin: hǎi xìn jí tuán) Çin'in Shandong Eyaleti, Qingdao kentinde bulunan çok uluslu bir beyaz eşya ve elektronik üreticisidir. Bu, halka açık iştirakleri olan devlete ait bir kuruluştur.
#15.06.2021 21:36 28 0 0
 • image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Her bahçe için mükemmel boyutta olan taş fırının kattığı lezzet ile aynı anda birden fazla ve farklı yemekleri pişirmek isteyenler için idealdir.

  Seyyar taş fırınları adından da anlaşılacağı gibi taşınabilir özelliği bulunan fırınlardır. Bu özelliği nedeniyle diğer hiçbir fırında bulunmayan ekipman ve özelliklere sahiptir. Seyyar taş fırın yapımı da seyyar taş fırınlarının özellikleri nedeniyle farklı yapım süreçleri gerektirmektedir.
  Daha profesyonel ve daha çok teknik bilgi ve donanım ihtiyacı duyan bir yapı süreçleri isteyen seyyar taş fırın yapımı işleri, alanında uzman kişiler tarafından yapılmak zorundadır.


  Seyyar Taş Fırın
#17.09.2021 21:27 27 0 0
 • Konu: Burçak
  Burçak (Vicia ervilia), baklagiller familyasından 25–30 cm. boyunda, 8-10 çift yaprakçıktan oluşan, taneleri çok küçük, köşeli ve kırmızımtrak renkte olan bitki.

  Yılık ve çok yıllık çeşitleri olan bitki dünyada Kuzey Yarım Küre'nin değişik bölgeleri ile Güney Tropik bölgelerde yetişir. Türkiye'de Ege Bölgesi ve Orta Anadolu'da yeşil yaprakları koyunların beslenmesinde, taneleri ise damızlık boğalar için yem olmak üzere yetiştirilir.
#14.06.2021 20:08 26 0 0
 • Konu: Lif
  Lif Nedir?
  Lif veya elyaf, her türlü maddeyi oluşturan ince ve uzun parçalar, ipliksi yapılar. Bir iplik içindeki pamuk lifleri, yalıtım amacıyla kullanılan cam lifleri ve canlılarda kasları oluşturan kas lifleri bu tür malzemelere örnek olarak verilebilir. Tekil hali "lif", çoğulu "elyaf" olan sözcük Arapça (ألياف = alîf) kökenlidir.

  Doğal veya yapay yollardan elde edilebilen lifler, çeşitli bağlayıcılar ile birlikte kompozit malzeme üretiminde de yaygın olarak kullanılırlar. Liflerin bir kalıp ya da düzlem üzerine yerleştirilerek üzerine epoksi dökülmesi ile kompozit madde elde edilebilir. Ayrıca kurşun geçirmez zırh yapımında, çeliğe alternatif hammadde eldesinde, uçak ve uzay aracı gövdelerinde ve bazı silahların parçalarında kullanılabilir.

  Pamuk, keten gibi bitkilerden elde edilen lifler doğal lifler, cam lifi veya cam yünü gibi kimyasal işlemler sonucu elde edilen lifler ise yapay lifler olarak adlandırılır.

  Lifli yapıya sahip besinler insanın beslenmesinde önemli yer tutarlar. Sindirim sisteminin düzenli çalışabilmesi için bu tür besinler alınması gerekir. Ayrıca tüm gıdaların kendine has bir lifli yapısı bulunmaktadır.
#14.06.2021 20:06 25 0 0
 • Konu: Navlun
  Navlun nedir?
  Taşıma hizmeti karşılığında gemi şirketine ödenen ücret
  Navlun, deniz ve nehir yolu ile taşınan eşya için, taşıma hizmeti karşılığında gemi şirketine ödenen ücret. Navlun bedeli resmî bir tarifeye veya sözleşmeye göre tahakkuk eder. Teslim şekline göre navlun satıcıya veya alıcıya ait olabilir.

  Navlun peşin ödenebileceği gibi (Freight Prepaid), varış limanında da ödenebilir (Freight Payable At Destination/Freight Collect). Tüm bunlar deniz ticaretinde konşimento adı verilen sözleşmelerde düzenlenir.

  Konteyner gemilerinde 20'lik (20dc), 40'lık (40dc) ve 40'lık yüksek tavan (40hc) konteyner çeşitleri için farklı navlun istenebilir. Her armatörün navlun teklifi ekipman ve gemi maliyetine göre değişebilir. Ağır yükler için yükleme kapasitesi daha fazla olan 40dc konteyner şekli tercih edilir. Bu konteynerlerde 28 tona kadar yük taşınabilir. Navlun fiyatları hafif yükler için aynı konteyner tipinde daha az olmaktadır. Navlunlar ayrıca yükün taşınacağı yöne göre değişir. Gemiler belli bir rota içinde hareket ederler. Bu rotada belli bir bölgeye giderken gemi daha doludur. Diğer tarafa taşınan yük ise daha azdır. Eğer daha az yükün olduğu yönde taşıma yapılıyorsa navlun tutarı düşük olmaktadır. Navlun tekifleri çoğunlukla gemi üzerinde taşımayı ifade eder. Toplam taşıma tutarını hesaplarken yükleme ve boşaltma limanındaki lokal masrafları da dikkate almak gerekir.

  Bir konteyneri dolduramayacak kadar yük olduğunda parsiyel ya da LCL (İngilizce Less than Container Load) olarak da taşıma yapılabilir.
#11.06.2021 11:16 24 0 0
 • Konu: Devrimci
  Devrimci Kimdir?
  Devrimci, devrime etkin biçimde katılan ya da onu destekleyen kişidir. Ön ad olarak kullanıldığında ise, toplum ya da insan davranışı üzerinde derin etkiler bırakan olguları belirtir.

  Direnişçi-devrimci
  Direnişçi-devrimci "baskı altındaki topluluk, toplum veya halkların bu baskıya karşı koyarak mevcut sistemi yıkma ve bunun yerine yeni bir sistem yaratma çabası" olarak tanımlanmaktadır. Sistemin ne ve nasıl olacağı direnişçi-devrimci duruş tarafından değil, söz konusu kişi ya da kişilerin yapacağı direniş ve yaratacağı devrimin karakteri tarafından belirlenmektedir. Devrimci sözcüğü çoğu kez Marksist-Leninistler, komünistler ve sosyalistler ile özdeşleşmiştir lakin mevcut sistemin yerine farklısını tesis etmek isteyen anarşistler, demokratlar, faşistler, İslamcılar, liberaller, liberteryenler, milliyetçiler ve cumhuriyetçiler için de kullanılır.
#10.06.2021 09:30 24 0 0
 • Web ya da e-ticaret siteniz için Instagram üzerinde reklamlar oluşturabilirsiniz. Bir gönderinizi öne çıkarmak için yürütebileceğiniz bu reklam modelini direk Instagram hesabınızın kurulu olduğu cihaz üzerinden yapabileceksiniz.

  Facebook reklam yöneticisi üzerinden de oluşturulabilen bu reklamları biz bu yazımızda Instagram üzerinden nasıl oluşturabilir ve yönetebilirsiniz, bunu anlatmaya çalışacağız.

  Instagram hesabınızdaki tüm gönderileriniz için ayrı ayrı öne çıkarmalar yani tanıtımlar oluşturabilirsiniz. Bizim önerimiz tüm gönderilerinize az bütçeli de olsa öne çıkarmalarda bulunmanızdır. Daha ilgi çeken, daha kaliteli gönderilerinizi de daha yüksek bütçelerle öne çıkarabilirsiniz.

  Instagram üzerinde oluşturduğunuz ve tanıtımını yapacağınız gönderilerin kaliteli ve özgün olmasına dikkat etmelisiniz. Görseli belirli bir standardın altında kalan gönderiler için Instagramda tanıtım oluşturamazsınız.

  İlk olarak Instagram hesabınız ile Facebook işletme sayfasını birbirine bağlamalısınız. (Bu Facebook sayfasının Facebook Reklam yöneticisi uygulamasına dahil olması gereklidir.) Bu işlemi Instagram üzerinden Ayarlar -> Hesap -> Bağlı Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.

  Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

  Instagram reklamları için profesyonel hizmet almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz: (0312) 963 15 01
  Daha iyi sonuçlar ve dönüşler edebilmek adına sadece İnajans müşterilerine sosyal medya danışmanlığı ve sosyal medya reklam yönetimi hizmeti vermekteyiz.

  Instagram hesabınız ile Facebook bağlantısı kurulduysa artık gönderilerinizi öne çıkartabilirsiniz. Şimdi öne çıkarmak istediğiniz gönderiye gelmeli ve sağ alt köşede görünen "Tanıtımını Yap" tuşuna tıklamalısınız.

  Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

  Sonraki adımda tanıtımınızın nereye yönlendireceğini seçmelisiniz, burada 3 adet seçiminiz var:
  1- Profiliniz

  Bu seçimi yaptığınızda reklamınızı gören kişiler tıklama yaptığında Instagram profilinize yönlendirilecek.
  2- İnternet Siteniz

  Bu seçimi yaptığınızda reklamınızı gören kişiler tıklama yaptığında internet sitenize yönlendirilecek.
  3- Direct Mesajlar

  Bu seçimi yaptığınızda reklamınızı gören kişiler tıklama yaptığında size direct mesaj göndermesi için yönlendirilecek.

  Burada seçim tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ya da işletmenizin türüne göre değişebilir. Bir e-ticaret siteniz varsa internet sitenize yönlendirme yapmanız daha doğru olabileceği gibi eğer bir restoran sahibiyseniz tanıtımlarınızı profilinize yönlendirmek daha verimli olabilecektir. Bir restoranın profil sayfası insanların iştahını arttırabilir ve onları restorana gitmeye teşvik edebilir. Bir diyetisyenseniz kullanıcıların size direct mesaj göndermesi daha mantıklı olabilir. Bir diyetisyen olarak tanıtım yaptığınızda hedef kitlenizden size anlık sorular gelmesi, ziyaretçileriniz ile kolayca iletişime geçebilmenizi sağlayacaktır. Biz bu örneğimizde internet sitesine tıklamalar ile devam ediyoruz.

  Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

  Sonraki adımda tanıtımınız için hedef kitle ayarlaması yapmanız gerekli. Öncelikli olarak hedef kitlenize bir isim belirliyorsunuz, bu hedef kitlenizi sonraki tanıtımlarında sadece isminden seçim yaparak kullanmanız mümkün.
  Hedef Kitle Konumu

  Hedef kitleniz için konum oluşturun. Eğer bir e-ticaret siteniz varsa tüm Türkiye hedef kitlenizdir. Dolayısı ile bölge seçiminde Türkiye seçilmelidir. Eğer bir restoranınız varsa hedef kitlenizin konumu bulunduğunuz şehir olabilir ya da daha da yerelleştirip ilçe, hatta semt olarak belirleyebilirsiniz.

  Size daha da yakın kişilere erişmek isterseniz haritaya bir nokta koyup (Restoranınızın bulunduğu yer) 1km çapındaki kişilere erişebilirsiniz. Örneğin; Ankara'da çok özel bir balık restoranı tanıtımı yapılacak ise hedef kitle tüm Ankara konumu seçilebilir. Ancak bir pizzacı iseniz, restoranınızın bulunduğu noktaya 3km çapında bir konum ile hedefleme yapabilirsiniz. Biz bu örneğimizde tüm Türkiye'yi hedeflemiş olduk.

  Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma
  İlgi Alanları

  Hedef kitlenizi ilgi alanlarına göre filtreleyebilirsiniz. Makyaj ürünleri satan bir siteniz varsa ilgi alanlarına kozmetik, bakım gibi filtrelemeler ekleyebilirsiniz.

  Cinsiyet seçimi de tanıtımlarınızın doğru kişilere ulaşması için önemlidir. Örneğin makyaj ürünleri satışı yapan bir e-ticaret sitesi cinsiyet olarak kadınları hedefleyebilir. Ancak bir restoran cinsiyet seçimi için tümü seçeneğini kullanmalıdır. Yaş aralığı da yine ulaşmak istediğiniz kitleye göre belirlemeniz gereken önemli bir seçim alanı.

  Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma
  Bütçe ve Süre Belirleme

  Reklamlarınızı oluşturmadan önceki son adımınız ise tanıtımınız için bütçe ve süre belirlemek. Öne çıkan gönderiniz için günlük harcamak istediğiniz tutarı belirtip, tanıtımınızın kaç gün süreyle yayınlanmasını istediğinizi belirtip reklamınızı oluşturabilirsiniz. Sonradan süresi bitmemiş tanıtımları durdurmak da mümkün. Tanıtımları izleyerek, gelen beğeni, profil görüntüleme gibi detaylara erişerek verimsiz tanıtımları sonlandırıp yenilerini oluşturabilirsiniz.

  Şu an için Instagram üzerinde günlük minimum 6TL'lik bir bütçe belirlemeniz gerektiğini hatırlatalım. Instagram üzerinden tanıtım yapmaya yeni başlıyorsanız, tavsiyemiz düşük bütçelerle başlayıp sonradan bütçelerinizi yükseltmeniz. Öncelikli olarak tanıtımların faydalarını izleyin ve buna göre günlük bütçenizi yükseltin.

  Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

  Tanıtımınız onaylandıktan sonra, gönderi altındaki "İstatistikleri Gör" linkine tıklayarak gönderinizin performansını detaylıca inceleyebilirsiniz. Bu alanda tanıtımınızı kaç kişi görmüş, kaç profil ziyaret almışsınız, gönderinizi kaç kişi kayıt etmiş ya da bu tanıtım size kaç takipçi getirmiş gibi verileri izleyebilirsiniz.

  Reklamlarınızın başarılı olması ve bütçenizin verimli kullanılması için tüm tanıtımlarınızı günde en az 2-3 kez incelemeli ve bu veriler üzerinden yeni stratejiler oluşturmalısınız.

  Yukarıda belirttiğimiz tüm detayları profesyonel bir sosyal medya ajansı ile çalışarak uygulayabileceğinizi de belirtelim. Bu sizin Instagram reklamlarında daha etkili olmanızı sağlayacağı gibi birçok detay ile de sizin uğraşmanızı gerektirmeyecektir. Sosyal medya ajansları sizin kullanımıza göre bütçeleri daha verimli kullandıkları için size aynı bütçe ile daha fazla katkı sağlayabilirler. Yüzlerce sosyal medya reklamı yönettikleri düşünüldüğünde de tecrübeleri dahilinde size daha hızlı katkı sağlayacaklarını söyleyebiriz.
#09.06.2021 19:14 24 0 0
 • Konu: TKGS
  TÜRKSAT Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS)

  2014 yılında uzaya gönderilen TÜRKSAT 4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde sağladığı ilave kapasiteyle uydularımız üzerinden yayınlanan TV ve radyo sayısında ciddi bir artış olmuş ve birçok ulusal TV kanalının HD versiyonları da yayın hayatına başlamıştır. Bununla birlikte, uydularımız üzerinde her geçen gün yeni kanallar yayın hayatına başlamaktadır.

  İzleyicilerimize ait uydu alıcılarında standart kanal arama yöntemleriyle kanal listelerinin yeni frekanslara göre güncellenmesinde yaşanan zorlukları gidermek amacıyla, TÜRKSAT A.Ş.’nin 2013 yılında hizmete sunduğu TKGS sistemine birçok uydu alıcısı ve Smart TV üreten firmanın ürünleri uyumlu hale getirilmiş ve getirilmeye devam etmektedir. Bu şekilde TKGS uyumlu uydu alıcıları ve Smart TV satın alan son kullanıcıların ürünlerinde TV ve radyo kanallarında meydana gelen değişiklikler otomatik olarak güncellenebilmektedir.  TKGS Nedir?

  TKGS, uydu alıcıları ve Smart TV’lerin ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin TÜRKSAT tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

  TKGS ile Gelen Kolaylıklar

  Türkiye’deki çok sayıda uydu izleyicisi, uydu alıcılarını standart kanal arama yöntemleriyle güncelleyememekte veya güncellerken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır.

  Uydudan yayın yapan kanalların parametreleri zaman zaman değişebilmektedir. Zaman içinde yeni kanallar yayın hayatına başlamakta, bazı kanalların ise yayın hayatı sona ermektedir.

  TÜRKSAT’ın bu tür sorunların çözümüne yönelik olarak sunduğu TKGS ile, haberleşme uydularımız üzerinden yayınlanan, yeni yayına başlayan, yayını sona eren veya frekans bilgisi değişen TV ve radyo kanallarını güncellerken yaşan sorunlar, bütünüyle ortadan kalkmaktadır.

  TKGS, izleyicilerin yayın parametrelerini takip etmesine gerek kalmaksızın, güncel kanal listelerini TKGS destekli uydu alıcıları ve Smart TV’lerde aktive etmektedir.

  TKGS’nin Türkiye’de çokça tercih edilen FTA (şifresiz) uydu alıcılarının ve Smart TV’lerin tamamında standart donanım olarak yer alması hedeflenmektedir.
  Image
  CMC

  TKGS Sistemine Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

  TÜRKSAT, TKGS’nin tüm uydu alıcılarında yaygınlaşması için uydu alıcısı üreticileri derneği TUYAD ile işbirliği yapmaktadır. TÜRKSAT, uydu alıcısı üreticilerine bu hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır.

  TKGS’de gerekli veri TÜRKSAT tarafından sağlanmakta, böylece her firmanın kendi verilerini üretip yayınlama zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.

  Hâlihazırda bazı uydu alıcıları tarafından, güncelleme desteği sağlansa da, TKGS’nin yaygınlaşmasıyla bu hizmet standart hâle gelecek ve kesintisiz bir şekilde devamı sağlanacaktır. Böylece, Türkiye’deki tüm uydu alıcısı ve Smart TV kullanıcıları, uydularımız üzerinde yayın yapan kanallardaki frekans değişimlerinden eşzamanlı olarak bilgi sahibi olacaklardır.

  TKGS Onaylı Ürünler

  TKGS Onaylı Ürünler

  Bugüne kadar onlarca firmanın TKGS yazılım geliştirme ve onay süreci tamamlanmıştır. Bununla birlikte hâlihazırda birçok firmanın da TKGS uyumluluk çalışmaları devam etmektedir. TKGS onayı alan firmalara ait TKGS uyumlu uydu alıcıları ve Smart TV’ler, pazardaki yerlerini almaya başlamıştır.

  TKGS onaylı ürünleri görmek için web sitemizde yer alan “TKGS Onaylı Marka Model Listesi” linkini inceleyebilirsiniz.

  Uydu Alıcılarındaki TKGS Logosuna Dikkat!

  TKGS uyumlu uydu alıcılarının üzerinde TKGS logosu bulunmaktadır. TKGS uyumlu uydu alıcısı veya Smart TV temin etmek isteyen izleyicilerimizin, TKGS entegrasyonuna sahip üretici firmalarla görüşmeleri gerekmektedir.

  TKGS’nin Üç Farklı Kullanım Modu

  TKGS çalışma yapısında son kullanıcıların tercihlerine göre üç farklı kullanım modu yer almaktadır:

  Tam Otomatik Kullanım: Bu mod, TKGS uyumlu bir uydu alıcısı veya Smart TV’nin varsayılan profilidir. Bu profilde kanal listesi bütünüyle TKGS’nin kontrolü altındadır. Kullanıcının kanal listesini değiştirecek işlemler yapmasına izin verilmez.

  Esnek Kullanım: Tam otomatik kullanım modundaki bazı sınırlamalar bu modda kaldırılmıştır. Kullanıcı, kanal sıralamasını kendisi düzenleyebilir. TKGS güncelleme aşamasında kullanıcının tercih ettiği kanal sıralaması muhafaza edilir.

  TKGS Kapalı: TKGS devre dışıdır. Otomatik güncellemeler yapılmaz. Uydu alıcısı ve Smart TV, TKGS entegrasyonu yapılmadığı takdirde nasıl çalışıyorsa, o şekilde çalışır. Ancak, kullanıcının menüden “TKGS güncelle” komutunu vererek güncelleme yapması mümkündür.

  TKGS kanal sıralamasında hâlihazırda HD ve SD liste olmak üzere iki ayrı ana liste yayınlanmaktadır. Her iki liste de tüm kanallar mevcuttur. Bununla birlikte, HD listede şifresiz HD yayınlara sıralamada öncelik verilmiştir.

  Tüm bunların yanı sıra, TKGS’de çeşitli kategoriler, (haber, spor, müzik vb.) oluşturulmuştur. Söz konusu kategoriler, ön tanımlı favori grupları olarak hazır bir şekilde kullanıcıya sunulmakta ve sürekli güncel tutulmaktadır.

  TKGS uyumlu bir uydu alıcısı ve Smart TV’de, kullanıcının TKGS’yi kapatması haricinde, güncelleme işleminin kesilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Birçok farklı TV paket yayını içerisinden TKGS verisi yayınlanarak devamlılık sağlanır.  Otomatik Güncelleme

  Uydu alıcısı ve Smart TV, “stand by” modunda olsa da belirli aralıklarla kanal listesini güncelleyebilir. Güncelleme, uydu alıcısı ve Smart TV TKGS verisi olan bir kanal üzerinden geçerken, mevcut yayında hiçbir kesinti olmaksızın, birkaç saniye içinde arka planda gerçekleşir. Sistem içinde “stand by” güncelleme dışında farklı güncelleme modları da vardır. İzleyici, kanal listesi güncellendiğinde ekranda buna ait bir mesaj görmekte ve güncellenen kanallardan haberdar olmaktadır.

  TKGS’nin Genel Özellikleri

  TKGS, hiçbir kullanıcı müdahalesine gerek olmaksızın, tam otomatik TV ve radyo kanal güncelleme sistemidir.
  TKGS ile yalnızca bir iki saniye içinde güncel kanal listesine erişilebilmektedir.
  TKGS’nin sağladığı esnek kullanım, kullanıcının ana kanal listesini özelleştirme imkânı verir. Özelleştirilen kanal listesinin korunarak, güncellemelere devam edilmesi sağlanır.
  TKGS, izlenen kanallar üzerinden geçerken dahi değişiklikleri algılar, izleyiciye bilgi verir ve arka planda güncelleme yaparken yayında kesintiye neden olmaz.
  TKGS ile “stand by” konumunda güncelleme yapmak mümkündür.
  İzleyici, farklı amaçlara yönelik ana listeler (HD veya SD) arasında seçim yapabilir.
  İzleyici için ön tanımlı beğeni listeleri (haber, spor, müzik vb.) sunulmaktadır.
  Yayınlanan paket parametreleri değiştiği halde güncellemeler de aksamaksızın devam etmektedir.
#09.06.2021 19:28 23 0 0
 • Konu: Türksat 5B
  Teknik özellikler
  Uydu Adı
  Türksat 5B
  Üretici
  Airbus DS
  Platform
  E3000-EOR
  Planlanan Fırlatma Tarihi
  2021 2. Çeyrek
  Yörünge
  42° Doğu
  Manevra Ömrü
  37 yıl
  Uplink Bant
  Ku-Bant & Yeni Ku-Bant & Ka-Bant & Ka-BSS Bant
  Downlink Bant
  Ku-Bant & Yeni Ku-Bant & Ka-Bant & Ka-BSS Bant
  Ka-Bant Toplam Kapasite
  >50 Gbps
  Kapsamalar
  Türkiye, Batı, Orta Doğu, Ka-Spot Beamler
#09.06.2021 19:32 21 0 0
 • Konu: Türksat 6A
  Teknik özellikler
  Uydu Adı
  Türksat 6A
  Üretici
  TÜBİTAK UZAY
  Planlanan Fırlatma Tarihi
  2022
  Yörünge
  42.0° Doğu
  Manevra Ömrü
  16 yıl
  Uplink Bant
  Ku-Bant & Ku-BSS Bant
  Downlink Bant
  Ku-Bant & Ku-BSS Bant
  Transponderlar
  33 MHz
  Kapsamalar
  Türkiye, Batı, Doğu
#09.06.2021 19:32 21 0 0
 • Instagramda 2 ay önce gönderime 20 günlük tanıtım yaptım kartımdan para çekilmeden de iptal ettim. Hala kartımdan para çekilmedi. Çekilir mi herhangi bir zaman?

  Düzenli olarak tanitim yapabiliyorken artik Izinin yok. Reklam hesabin aktif olmadigi icin tanitim olusturamazsin... Seklinde yazi cikiyor ve tanitim yapamiyorum. bu durum nasil duzelebilir.

  instagram üzerinden bir tanıtım oluşturdum fakat bir süre sonra reklam hesabı durduruldu uyarısı çıktığınu gördüm. Yapılan kısmın ödemesini yapamıyorum kişisel hesaba da geçemiyorum. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Yapılmayan ödeme için bir sorun oluşur mu? Teşekkür ederim şimdiden.


  Ben tanıtımını yaptığım bir ürünü 30 gün boyunca 450 tl den tanıtıma açtım param çekildi daha sonra tanıtım onaylanmadan o tanıtım ürününü sildim tanıtım silindi 450 tl çekildi silmeme rağmen ücret ödemem gerekecek mi para iadesi yapılır mı?


  Instagram tanıtımlarının vergi vb gbi bir durumu var mı? el emeği ürün sayfam var sadece takipçim artsın istiyorum. şirket değil.. vergi vermem gerekir mi?

  Facebookta sayfa açtım fakart instagram hesabımla nasıl bağlayacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

  instagramdan tanitim olusturdum bir gonderime ve hemen duraklattim silmeye calistigimda hata verdi her hangi bir ücret kesintisi vs bir sorun yasar miyim ?

  Ben bir tanıtım oluşturmuştum kredi kartım E işleme kapalıymış instagram da reklamı yapıp ücreti çekememiş. Şimdi o ücreti ödemem gerektiği yazıyordu ödemek istedim ödemeyi almadı hesap kapatıldı yazıyor yardım merkezine gönderdim cevap geldi ilkelere uymadığınız için işleme hesabınız kapatıldı reklam yayınlayamazsınız diyor tekrar değerlendirme talep ettim sizce düzeltirler mi

  Ben tanıtım veremiyorum eskiden veriyordum şimdi Facebook onay vermiyor neden

  Instagramda verdiğimiz reklam tamamlandıktan sonra gönderiyi düzenlemek için tanıtımı kaldırdık. Sanırım bu sebepten tanıtımın faturasına ulaşamıyoruz. Acaba bu faturaya ulaşmak için ne yapmamız gerekiyor?  Ben mimarlık sayfam için deneme amaçlı bir günlük tanıtım girdim ama birden fazla (5 görsel) tanıtımını yap dedim bir gün içinde istediğimiz kadar görselin tanıtımını yapabiliyor muyuz yoksa her görsel için benden 9TL mi alınacak cevap verirseniz çok sevinirim,teşekkürler şimdiden:)

  Ben bir instagram videoma 3 gün tanitim yaptim son 1 gun kala tanitimi durdurdum 27 tl idi 21.77 tl harcama olmuş geri kalan ucreti hesaptan mi kesilcek tanitim odemelerine bakiyorum 9 tl cikiyor ve simdi ode son odeme tarihi yaziyor ama ben durdurdum tanıtımı tanitimi sil diyorum tanitimi silerken hata oluştu diyor napmam gerek

  Instagramda reklamim onaylaniyor ama sayfamin tiklamasi olmuyor nasil cozebilirim Tesekkürler

  İnstagramda tanıtımı durdurmuştum parayı çekmemişti tekrar tanımını yaz diyor yapmaya çalışıyorum bir Facebook sayfası oluştur diyor ama olmuyor giremiyorum hesabımı gizli hesapta yapamıyorum Facebook’ta da hesabın kısıtlandı yazıyor bu sorunu nasıl giderebilirim lütfen yardımcı olun

  1 haftalık tanıtım yaptım.Yalnış tanıtım yaptigimi fark etdim 1 gun sonra duraklatdım. Acaba hesaptan 1 haftalık ücret mi kesilir

  Tanıtım resmim onaylandı yayınlandıda fakat kartım int. Alışverişine kapalı olduğu için Instagram yayını durdurdu ben sorunu kendilerine ilettim int alışverişine açtım kartımı hesaptan parayı çeksinler diye fakat ödemeyi yaptığım süreden geçip paylaşım hakkından yiyip hesaptan da parayı çekmeleri den endişe ediyorum durduramiyorum da suan


  Tanıtım reklamı oluşturduğumuzda instagram akışında görüntülenmemi oluyor yoksa sadece storylerde mi gözüküyoruz

  Yazdıklarınız çok açıklayıcı teşekkür ederim. Benim bir sorunum var, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. İnstagram hesabımdan daha önce tanıtım yapıyordum. Kredi kartımdan yapılan bir çekim ücretini hatırlayamafığım için kredi kartımı dondurup yenisini bastırdım. Ödeme yöntemi ekle kısmından yeni kart bilgilerimi de girmiş olmama rağmen tanıtımı başlatamıyorum. Reklam hesabında bazı sıradışı hareketler tespit edildiğinden güvenliğin için devre dışı bırakıldı uyarısı veriyor. Yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız değerlendirme talep edin diyor, talep edini seçtiğimde internet sitesi yüklenirken hata oluştu diyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Ben 2 gündür tanıtım yapamıyorum error veroyor. Baglı hesaplardan facebook girincede aynı hata veriyo


  1 fotoğraflı tanıtım onaylamıyorum 5 fotograrlı gönderi tanıtımını onaylamıyor sebebi nedir


  Merhaba, birden fazla gönderiyi kaydırmalı olarak tanıtımını yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?


  Merhaba 1 gunluk tanıtım yaptıracagım 9 lira olarak görünüyor.1 gun sonra devam etmiyor değilmi yani durdurmak gerekiyor mu yoksa sürekli para çekip tanıtımı devam mı ettiriyor


  Merhaba instagramda reklam vermek için ödeme yaptım ön ödemeli bakiyemde param duruyordu reklam verdim ve sonra iptal ettim destek bölümüde iade istediğimi yazdım instagramda geri ödendi yazıyor o sebeple instagram hesabında para yok fakat 7 sinde iade olmuş 15i oldu banka hesabımdada para yok reklam vermek istesem de artık veremiyorum o parayla intagramda iade edildi gözüküyo


  Merhaba, bi taki hesabim var ve takipci kazanmak icin baya kisi takip ediyordum. 1 hafta sureyle gunde sadece bir story ve bir post paylasmama izin verdi instagram. reklam konusunda bi problem yoktu. Fakat bugun 3 postu da degerlendirmeye gonderdim, 3u de onaylanmadi sebebi ne olabilir


  Merhabalar instagramdan tanıtım verdim. Kredi kartı limitim bittiği için tanıtım durdurulmuş. Başka bir tanıtım yapmak için önceki tanıtımdan kalan ücreti ödemem gerekti. Kart bilgilerimi girdikten sonra para çekilmiş. Tanıtımı durdurdum. Çekilen para iade olur mu ?

  Merhaba 1 günlük tanıtım veriyorum son 1 saat kala tanıtımim kabul ediliyor ve 1 saatte 1 günlük ücret alınıyor tekrar tanıtım verdim ondada 1 saat kala tanıtım başladı ama sıfır gösterim var silmek istiyorum hata veriyor lütfen yardımcı olun

  Merhaba işletme hesabı sahibiyim eskiden hem story hem gönderi üzerinden reklam verirken son 1 haftadır hazırladığım slayt şeklindeki hikayelere “ıgtv desteklemiyor,tanıtım şimdilik ıgtvye bağlanamıyır lütfen farklı bir url deneyin” diyor. Çoğu şeyi kontrok ettim url let eskileriyle aynı sorun nereden kaynaklı bilemiyorum yardımcı olabilir misiniz ?  İyi günler. 4 günlük tanıtımım onaylandı fakat aynı gece tanıtımı duraklat dedik. Tekrar aktif edemiyoruz sürekli reddediliyor. Acaba problemin üstesinden nasıl gelebiliriz.
  Cevaplar

  Hesabınızdan önceki harcadığınız tutar cekilememis olabilir. Ödeme sayfasından kontrol ediniz, ödeme gerçekleştiğinde istediğiniz işleme devam edebilirsiniz.

  Uygulamadan çıkış yapıp, tekrar giriş yapıp denemelisiniz. Yine olmaz ise baştan bir gönderi oluşturabilirsiniz.


  Merhabalar, gönderinin tanıtımını yapmak istiyorum fakat birden fazla resim olduğu için (3 resim ) yapamıyormuşum öyle bir uyarı veriyor. 'Bu gönderinin tanıtımı yapılamıyor' diye bir uyarı . Şimdi gönderi çekiliş gönderisi olduğu için silip tekrar yapamıyorum başka bir çözümü var mıdır acaba? Böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum yoksa tek resimle paylaşırdım gönderimi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
  Cevaplar

  Merhaba, sorun gönderinizde 3 resim olması değil lakin birden fazla görsel bulunan Instagram gönderilerine tanıtım yapılabilmekte. Bizce sorun görsel çözünürlüklerinin düşük olması ile ilgili. Bu durumda bu gönderiyi öne çıkarmanız pek mümkün görünmüyor. Yeni gönderi oluştururken görsellerin yüksek ya da ideal kalitede olduğundan emin olmalısınız.


  Merhaba ben tanıtımını yaptıgım gınderiyi durdurup kalan para ile başka tanıtım yapabılıyor muyum?

  Merhaba, Tanıtımı durdurduktan sonra kendiliğinden reklam başlamaz. Harcadığı kadarını harcamıştır zaten. Yeni bir gönderiyi yeni bütçenizle oluşturabilirsiniz.


  Merhabalar instagramdan 1 haftalık tanıtım yaptım. 3 gün kala durdurdum. Tanıtımı silersem ne gibi bi durumla karşılaşırım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Reklamı durdurduysanız bundan sonra zaten reklam devam etmeyecektir. Reklamı silmeniz, sadece reklamın aktif olduğu dönemlerdeki istatistikleri görmenizi engeeller.


  Merhaba IGTV gönderimin tanıtımını yapmak istiyorum ama tanıtım oluşturulmuyor neden acaba?

  IGTV gönderileri şu an için öne çıkartılamıyor.


  Merhaba. Ben tanıtım yapmak için tüm bilgileri girdim kart vs. Ama sonra tanıtım yapılıp yapılmadığına dair bir şey çıkmadı karşıma. Tanıtımlar kısmında da bir şey yok. Ben mi beceremedim yoksa daha onaylanmadığını için mi?


  Merhaba bu tanıtımlar başkası tarafından anlaışılıyır mu reklam verdğim yani sponsorlu falan yazıyor mu hikayelerde veya postlarda
  Cevaplar
  Evet, gönderi sponsorlu ibaresi ile kullanıcılara gösterilir.


  Merhabalar..5 günlük tanıtım verdim hedef kitlesini otomatik sectim ve istatiklere baktığımda genelde işletmeme uzak illerden gösterim yuzdesi daha fazla.5 gun dolmadan hedef kitle secimini tekrar değiştirebilirmiyim?
  Cevaplar
  Bu durumda reklamı durdurup tekrar öne çıkarmak daha sağlıklı olacaktır.


  Merhabalar, Instagram tanıtım yaptıktan sonra tanıtımı durdurduğumuzda süresi de duraklatılır mı, yoksa tanıtım duraklamasına rağmen süre devam eder mi? (mesela ben 24 saatlik reklam verip, 23 saat kala durdursam ve ertesi gün tekrar etkinleştirince hala 23 saat mi kalır yoksa süre azalır mı?)
  Cevaplar
  Merhaba, 24 saatlik bir tanıtım oluşturup 1 saat sonra durdurup, 10 saat sonra tekrar aktif ederseniz 13 saatlik bir süreniz kalmış olur. Esas bitiş zamanı, ilk oluşturulan zaman olacaktır.


  merhaba tanıtım yap dediigmde reklam hesabı bulunamadı diyor sebebi nedir

  Merhaba bende de aynı sorunu veriyor Instagram sayfam Facebook hesabına bağlı.

  Merhaba, Instagram ile Facebook hesabınızı eşleştirdiğinizden emin misiniz? Bizce sorun bu eşleştirmeden kaynaklı.


  Merhaba ben tanıtım yapacağım ama sertifika gerekli diyor

  Tanıtım yapmak istiyorum ama facebok certification isteniyor lütfen yardımcı olur musunuz yapamıyorum


  Merhabalar. Ben facebook hesabımdan sayfa oluşturdum kendimi o sayfanın yöneticisi konumuna getirdim ve hesabımı instagramımla eşleştirdim fakat tanıtım yapmak istediğimde sayfanın yöneticisi olmadığım için tanıtım yapamicamı söyleyip duruyor. Bunu nasıl çözebilirim?


  Merhaba mesela 3 günlük bir tanıtım aldık bir gün sonra tanıtımı sonlandirdim diğer 2 günün ücretini alıyorlar mı yoksa kullandığım kadarinimi alıyorlar tesekkurler
  Cevaplar
  Merhaba, reklamları durdurduğunuz andan sonra sizden ücret çekilmez. Yani reklamlarınız aktif olduğu sürece ücretlendirilirsiniz.


  Merhaba bana hesaptan para çekilmiyor diyor sorun ne dir acaba
  Cevaplar
  Merhaba, tanımladığınız kredi kartının limiti ile ilgili bir sorun ya da ilgili kredi kartı internet işlemlerine / yurtdışı işlemlerine kapalı olabilir.


  Merhaba, Ben 2 günlük reklam vermiştim ancak istatistiklerde''tanıtımda geçen süre 4 gün,bugün tanıtımının son günü''yazıyor ancak son günü 2 olmalı,reklam sürem dolmuş olmalı. Böyle göründüğü için sonradan ödeme gelmesinden endişeleniyorum,yardımınızı rica ederim. Teşekkürler


  instagramdan tanıtım yaptığımızda facebook için de ücret çekilir mi yani 2 kez mi ödemiş oluruz
  Cevaplar
  Merhaba, Instagram üzerinden tanıtım oluşturduğunuzda Facebook tarafına ayrıca tanıtım oluşturamazsınız. Dolayısı ile sadece Instagram üzerinde oluşturduğunuz tanıtım için ödeme yaparsınız.

  Merhaba. Facebook üzerinden paylaştığım tanıtım instagramda da görünür mü? Ya da instagram üzerinden yaptığım facebookta görünür mü? Oluyosa hangi kısımdan yapmam gerekiyor bir sürü tanıtım şekli var. Anlamadığım için son iki seferdir iki hesapta da ayrı ayrı tanıtım oluşturup ödeme yaptım.

  Merhaba, Facebook üzerinden reklam oluştururken ön tanımlı olarak zaten hem Facebook, hem Instagram üzerinde görünmesi üzerine işler. Fakat Instagram hesabınız Facebook hesabınıza bağlı olmalıdır. Reklam oluştururken seçim yaparak reklamlarınızı Facebook ve Instagram üzerinde ya da tek birisinde gösterebilirsiniz. Instagram üzerinden reklam oluştururken sadece Instagram üzerinde görünecek reklamlar oluşturabilirsiniz.


  İnstagram işletme profilini yeni kurdum , ancak ürünlerin altında tanıtım yap bölümü var bu ne işe yarar ve nasıl kullanılır
  Cevaplar
  Öncelikle Facebook sayfanızda işletme sayfanız olmalı ve reklam yöneticisini aktif etmelisiniz. Sonra Instagram üzerinden ilgili Facebook işletme sayfasına bağlantı yapmalısınız. Bu bağlantıdan sonra Instagram üzerinden tanıtım oluşturabilirsiniz.


  Hedef kitle seçerken işletmesi olan ya da ticari faaliyette bulunan kişiler için bir seçim var mı?
  Cevaplar
  Evet bu bahsettiğiniz sonuçlar yüzde 80 oranında ortaya çıkmaktadır ve verimsiz reklamlar olarak adlandırılır. Daha ilgi çekici bir gönderi ile tekrar tekrar deneme yapmalısınız. Örneğin 1 gönderi için 300 beğeni alırken aynı zamanda 10 takipçi kazanabilir ve gönderiyi 20 kişi kayıt edebilir. Bu ideal sonuçtur. Dediğimiz gibi en iyi gönderiyi bulana kadar denemelisiniz.

  İlgi alanlarına göre reklamlar ne yazık ki ise yaramıyor.Benim ürünlerim için reklam verdim.2 ürünümü one çıkardım.Birisinde profil Sayfama yönlendirilmesini istedim diğerinde web siteme.Ancak one çıkardığım ürünler 300-500 arası begeni aldı.Ne profil Sayfama gelip sayfa takibi yapan oldu ne de web siteme gidip alışveriş yapan oldu.Instagram reklamları tam bir fiyasko.İlgi alanın olacak sen ilgili ürünü göreceksin ve sayfa takibi yapmayacaksin.En azından 300 küsür kişiden 5-10 kişi sayfa takibi yapmalıydi.

  Instagram üzerinden hedef kitle seçiminde ilgi alanları küçük işletme olan kişileri seçebilirsiniz. Ancak bu kitle direk işletme sahipleri değil, ilgi alanında bu seçim olan kişilerdir. Dilerseniz Facebook üzerinden yine Instagram için tanıtım oluşturabilir, bu platformda direk küçük işletme sahipleri diye bir kitle bulunmaktadır.

  Bilgiler için öncelikli olarak teşekkür ederim. Çok bilgi içerikli ve anlaşılır. Benim bir sorum olacaktı. Tanıtım yaparken ilgi alanları kısmını doldururken zorlandım amigurumi oyuncak yapıyorum ve malzemelerini kit halinde tarihleri ile birlikte satmak istiyorum. Fakat kadın, bebek ürünleri gibi bilgiler girdim sanırım daha fazla eklemem gerekiyor.
  Cevaplar
  Belirli bir yaş aralığı seçip, ilgi alanlarına bebek, oyuncak gibi değerler seçerseniz hedef kitlenize yaklaşmış olacağınızı düşünüyoruz.
#09.06.2021 19:23 21 0 0
 • İşletmelerin Instagram'da Reklam Verememe Sorunu İçin Deneyebileceğiniz Yöntemler

  1- İşletme hesabı ve kişisel hesap geçişi

  Öncelikle şu konuda içiniz rahat olsun. Her zaman hata yapan siz değilsiniz :) Facebook şu an için kendi platformundan Instagram'a entegrasyon yapabildiği halde, Instagram üzerinden Facebook sayfasına entegrasyon malesef yapamıyor. Eğer daha önce Facebook sayfanızı bir Instagram hesabına bağladıysanız artık o Instagram hesabına başka bir Facebook sayfası bağlamanız mümkün değil. Bu Facebook tarafından geri dönüşü olmayan tek taraflı bir entegrasyon durumu.

  İlk olarak denemeniz gereken Instagram profilinizde ayarlar kısmından, Kişisel hesaba dön kısmına tıklayıp, hesabınızı kişisele çevirmek. Daha sonra tekrar ayarlar kısmından İşletme hesabına geç linkine tıklayarak entegrasyon ve ayarlarınızı tekrar yapılandırabilirsiniz.

  2- Facebook mobil uygulama ve Instagram

  Telefonunuzdan yapacağınız entegrasyonlarda en önemli noktalardan bir tanesi, Facebook mobil uygulamasının yüklü olması. Bu uygulamadan giriş yaptığınız Facebook hesabı ve Instagram hesabı birbiriyle ilişkili olmalı. Çünkü Instagram sayfa / reklam entegrasyonu için Facebook uygulaması ile doğrulama yapmaya çalışıyor. Eğer ilgili hesaplar birbirini tutmaz ise Instagram size hata verir.

  Bu konuda emin olmadan entegrasyon işlemlerine başlamamanızı öneririz.

  Tek Sayfa E-Ticaret sitesi için
  geçin.

  3- Yeni bir Facebook marka sayfası

  Eğer bu yöntemler ile başaramadıysanız yeni bir Facebook fan sayfası oluşturup ona entegrasyon sağlamanız gerekiyor. Bunun için, 1. yöntemde belirtildiği şekilde önce kişisel hesaba geçin, daha sonra işletme hesabına geçin. Bu işlemlerden sonra Instagram sizi sayfa entegrasyon kısmıan yönlendirecektir. Burada yeni bir Facebook sayfası oluştur kısmını seçerek bir isim verip Facebook marka sayfası oluşturabilirsiniz.

  Bu yöntem ile Instagram'ınız tekrar bir Facebook sayfasına bağlanacak ve reklam verme yöntemleri tekrar aktif hale gelecektir. Ancak eski Facebook sayfanız artık bu sayfaya bağlı olmayacak. Ya bu şekilde durumu kabullenip devam edebilirsiniz, ya da Facebook'un önerdiği sayfa birleştirme yöntemlerinden doğru olanı seçip, eski takipçilerinizi yeni sayfanıza aktarabilirsiniz.
#09.06.2021 19:09 21 0 0
#09.06.2021 19:48 20 0 0
 • Konu: Türksat
  Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., Türkiye'nin Kablo TV ve tek uydu operatörüdür.

  Türksat A.Ş., Türk Telekom’un özelleştirilmesi sürecinde, 406 sayılı Telgraf ve Telefon Kanunu’na 16 Haziran 2004 tarih ve 5189 sayılı “Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un[2] 5. maddesi ile eklenen ek 33. madde uyarınca, ulusal egemenlik kapsamındaki uydu yörünge pozisyonlarının hakları, yönetimi ve işletme yetkisine sahip olmak ve bununla ilgili yükümlülükleri yerine getirmek, adına kayıtlı ve diğer operatörlere ait uyduları işletmeye vermek ve bu alanlarda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

  Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., 2 Temmuz 2004 tarih ve 5189 sayılı kanunun Ek 33. maddesi uyarınca kurulmuş 22 Temmuz 2004 tarihi itibarıyla da faaliyete geçmiştir. Bu kanun gereğince uydu işletmeciliği Türk Telekom'dan alınıp Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.'ye verilmiştir. Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., bir özel hukuk tüzel kişisi olmakla birlikte tamamı devlete ait bir şirkettir. Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. devlet adına uydu işletmeciliği yapmaktadır. Uydunun kontrol ve denetim hakkı da Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.'ye aittir.

  800 civarında televizyon ve radyo data yayını vardır. Şirket; televizyon ve radyo yayıncılığı, Kablo TV hizmeti, internet bağlantısı, veri transferi, VoIP gibi hizmetleri sunmaktadır.
#09.06.2021 19:27 20 0 0
 • Konu: Türksat 4A
  Teknik özellikler
  Uydu İsmi
  Türksat 4A
  Üretici
  Mitsubishi Electric Corporation (MELCO)
  Platform
  DS2000
  Fırlatma Tarihi
  14.02.2014
  Yörünge
  42° Doğu
  Manevra Ömrü
  30 yıl
  Uplink Bant
  Ku Bant, Ku-BSS Bant, Ka-Bant
  Downlink Bant
  Ku Bant, Ku-BSS Bant, Ka-Bant
  Transponderlar
  27 & 33 & 54 & 72 MHz
  Kapsamalar
  Türkiye, Doğu, Batı, Afrika
#09.06.2021 19:34 19 0 0


Sürüklemek İçin Tıkla