foto - RUYAM
  Bugün Ne Olduysa Oldu Seni Sevdigimi Anladım
  tebrikler güzel siir...bu arada hosgeldin aramiza..
  Kendi Yazdim siir
  mert güldürdun beni.....güzel bir yazi tebrikler.....
  Bugün Ne Olduysa Oldu Seni Sevdigimi Anladım
  tebrikler...hos bir yazi..
  Yüce daglar (siir)
  hos bir siir tebrikler
  Özcan Deniz
  BENDE BIR ÖZCAN DENIZ FANATIGIYIM
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Fantezi müzigin genç starlarindan Özcan Deniz 1972 yilinda Ankara'da dogdu. 1977 yilinda ailesiyle birlikte Aydin'a yerlesti. Ilk, orta ve lise egitimini burada tamamladi. Küçük yaslarindan beri müzige olan tutkusu yüzünden okul çaglarinda düzenlenen tüm aktivitelerde solist olarak yer aldi. Liseyi bitirdikten sonra üç yil boyunca bir orkestrada solist olarak çalisti ve daha sonra ekibini kurarak Almanya'ya gitti. Ailesinin geçimini saglamak için bir gazinoda çalismaya baslayan Özcan Deniz bu arada Prestij Müzik sanatçilarindan Yasar Yagmur araciligi ile Istanbul'a gelerek firmanin ortaklarindan Hilmi Topaloglu ile tanisti. Albüm yapilmasina karar verilen sanatinin ilk kaseti "Melegim" piyasaya çiktiginda büyük tirajlara ulasti. Özcan Deniz bunun disinda "Beyaz Kelebegim" ve "Yalan" isimli albümleri de hedeflenen tirajlara ulasti. Sanatinin tek ideali mücadelesini sürdürerek ve her gün biraz daha kendisini yenileyerek müzikte amacina kavusmak...
  mutlulugun resmi...
  MUTLULUGUN RESMI

  Bugün; bütün agaçlar yüregimdeydi.
  Bütün çiçekler gözlerimde.
  Günes, isiklarini dudaklarima kondurmustu.
  Neydi kanimi kaynatan bu güzelligin adi?
  Mutluluk muydu?

  Bugün,
  Ne varsa hüzünden yana
  denize firlattim az önce.
  Sanki beklermis gibi hepsini,
  hop hop hoplativerdi dalgalarinda.
  En güzel maviligiyle oynasip durdu.
  "Bak" dedi "firlattigin hüzünlerine...
  Iste; onlarin bendeki hükmü sadece bu!"

  Sonra, sakalasircasina
  bir kaç tuzlu damlasini
  siçrativerdi yüzüme.
  Gülümsedim mahcup mahcup,
  onun bu nesesine...
  Duruldu.
  Bir deniz yildizi birakti avuçlarima.
  Yoksa mutluluk bu muydu?

  Herkes kalabalikken,
  içimdeki yalnizligi
  alip, gidiverdi sihirbaz martilar!
  Bir de arkasindan o bildik
  sen kahkahali bagirismalar!
  Hiç bu kadar güzelini görmemistim.
  Beyazmis megerse
  beni, onlarla bütünlestiren mucize!
  Kanat çirpa çirpa,
  yüregimdeki isyanlari uçurdular...
  Yasamaktan aldigim tad; iste buydu!
  Yoksa mutluluk bu muydu?

  "Sen mutlulugun resmini
  çizebilir misin Abidin?"
  Evet... Adim INSAN...
  Ya, tabii ki, çizerim!

  Az önce;
  agaç oldum,
  çiçek oldum,
  günes oldum,
  deniz oldum,
  marti oldum,
  ölümsüzlestim...

  Megerse, hep
  yanibasimdaymis
  bu güzel resim!
  Ben çizdim. Adi umudum'du!
  Yoksa tüm umutlar1m
  beni hiç terketmeyen
  mutlulugum muydu?

  * * *

  Mutluluk,
  hepimize sadece
  kendi çizdigimiz resimler
  ve uzakliklar kadar
  yakindir!
  Kadinin Ihaneti
  mert lütfen her iki taraftadada aldatanlar oluyor bunu kadin yada erkek diye nitelendirme ok
  Ferdi Tayfur
  tebrikler....offfff ferdiyi dinlemek ayricaliktir
  Sen Varsın Sen
  YALNIZ SEN
  Aklima her gelisinde
  Gözlerim dalar gider
  Hiç bilmedigim yerlere
  Tarif edilmez bir duygu
  Sarar bedenimi birden
  Benim için yalnizca
  SEN VARSIN SEN....

  Müzigin gizemine kapilip
  Hayallere dalarim
  Her hüzünlü sarkida
  Icin, icin aglarim
  Yüregime akan
  Her damla yasta
  Yalnizca
  SEN VARSIN SEN...

  Mehtapli her gecede
  Yildizlari izlerken
  Gözlerim nemlenir
  Derinlere dalar
  O zaman
  Bir yildiz kayar yüregimden
  Tuttugum dilegimde
  SEN VARSIN SEN...

  Uyku nedir unuttum
  Geceleri yalniz seni düsünüp
  Hayaller kuruyorum
  Kirpiklerimden süzülen
  Yaslara aldirmadan bak
  Gecenin rengi degisiyor yeniden
  Hala hayallerimde
  SEN VARSIN SEN
  Gusul abdest
  GUSÜL (Boy Abdesti)


  Gusl, Allah'u Teâlâ'nin müslümanlar için emrettigi en önemli maddî-manevî temizlik biçimidir. Cenâb-i Hak, "Eger cünüb iseniz yikanip temizlenin" (el-Mâide, 5/6) buyurmaktadir.Gusül, tepeden tirnaga kadar vücudun her tarafini hiçbir yer kuru kalmayacak sekilde yikamaktir.Namaz için alinan abdest "küçük abdest" kabul edilerek, gusle "büyük abdest" veya "boy abdesti" adi verilmektedir.
  Guslün daha çok manevî bir temizleme araci oldugu unutulmamalidir. Çünkü vücudumuzun herhangi bir yerinde görünür bir pislik veya kir-pas olmasa bile cünüb olan kimsenin ibadetlerini yerine getirebilmesi için mutlaka gusletmesi gerekir. Ayrica gerekli sartlari yerine getirilmeyen yikanma, ne kadar itinali yapilirsa yapilsin guslün yerine geçmez ve bununla cünüblükten kurtulmak mümkün olmaz. Cünüb olan kimse ilk firsatta gusletmeye çalismalidir. Bu durumda ancak, içinde bulundugu namaz vaktinin çikmasina kadar müsaade vardir; daha fazla geciktirmesi günâh kazanmasina sebep olur.
  Guslün vücud için faydalarina isaret eden doktorlar bu hususta sunlari söylemektedir: Insanin basina usletmesi gerektiren bir hal gelince bütün damarlarda büyük bir sarsinti olur. Vücutta bir yorgunluk ve gevseklik meydana gelir. Bu yorgunluk ve sarsintiyi gidermek için vücudun her tarafini yikamak lâzidi. Demek ki; guslü gerektiren hallerde sadece baziorganlar degl, vücudun tamami yikanma ihtiyaci hissetmektedir. Çünkü gerek cünüblükte, gerekse hayiz ve nifâs hâlinde, basta kalp olmak üzere bütün organlar ve kan dolasimi, yorgunluklarini, ancak güzel bir boy abdesti ile tertemiz bir zindelige terkedeceklerdir. Allah'in her emrinde oldugu gibi gusül abdestinde de bizim bildigimiz ve bilemedigimiz daha birçok hikmet ve faydalar bulunmaktadir
  Kilonuz boyunuzla orantili mi? vs. vs.
  ABIMMM ALLAHA SÜKÜR BENDE IDEALIM:))
  Adacayi
  adaçayi (salvia officinalis) : Ballibabagillerden; özellikle Akdeniz bölgesinde yetisen itirli bir bitkidir. Menekseye benzeyen çiçekleri haziran, temmuz aylarinda açar. Yapraklari uzun, kenarlari tirtilli, beyazimsi yesil renktedir. Hafif kafuru kokusu vardir. Çiçek açtigi zaman toplanip, kurutulur.

  Faydasi : Mide va bagirsak gazlarini giderir. Mide bulantisini keser. Hazim sisteminin düzenli çalismasini saglar. Bogaz, bademcik ve diseti iltihaplarini giderir. Gögsü yumusatir. Astimdaki sikintilari geçirir. Idrar ve ter söktürür. Banyo suyuna katilip yikanilirsa; zindelik verir. Günde, 3 kahve fincanindan fazla içilmemelidir.
  Dertlere Deva
  ev araniyor duyrulur:)))
  ruh temizligi
  Ruh temizlii nedir?

  CEVAP
  Hadis-i _erifte (0lim ikidir: Beden bilgisi, din bilgisi) buyuruldu. Yani (0limler içinde en lüzumlusu, ruhu koruyan din bilgisi ve bedeni koruyan sal1k bilgisidir) buyurarak, her _eyden önce, ruhun ve bedenin zindeliine çal1_mak gerektiini emretti. 0slamiyet, beden bilgisini, din bilgisinden önce örenmeyi emrediyor. Çünkü, bütün iyilikler, bedenin salam olmas1 ile yap1labilir.  0slamiyette ruh temizlii esast1r. Yalan söyleyen, hilekârl1k yapan, insanlar1 aldatan, zulmeden, haks1zl1k yapan, din karde_lerine yard1m etmeyen, büyüklük satan, yaln1z kendi menfaatlerini dü_ünen bir kimse, ne kadar ibadet ederse etsin, hakiki bir müslüman say1lmaz. Kur'an-1 kerimde mealen buyuruldu ki:

  (Ey Resulüm, k1yamet gününü inkâr eden, yetimi, öksüzü incitip hakk1n1 gasp eden, fakiri doyurmayan ve ba_kalar1n1 da fakire iyilik yapmaya te_vik etmeyen o kimseyi gördün mü?) [Maun]  Bu gibi kimselerin ibadeti kabul olunmaz. 0slam dininde yasaklardan, haramlardan sak1nmak, emirleri, farzlar1 yapmaktan daha önce gelmektedir. Hakiki bir müslüman, her _eyden önce, tam ve mükemmel bir insand1r. Güler yüzlü, tatl1 dilli, doru sözlüdür. K1zmak nedir bilmez. Hadis-i _erifte buyuruldu ki:

  (Kendisine yumu_akl1k verilen kimseye dünya ve ahiret iyilikler verilmi_tir.) [Tirmizi]  Müslüman son derece mütevaz1, alçak gönüllüdür. Kendisine ba_vuran herkesi dinler ve imkan buldukça yard1m eder. Müslüman vakurdur, kibard1r. Ailesini ve vatan1n1 sever. Hadis-i _erifte (Vatan sevgisi imandand1r) buyuruldu. Bunun için, vatan1na sald1ranlara kar_1 gereken vazifesini yapar. Hakiki müslüman, dinine, anas1na, babas1na, hocas1na, âmirine kar_1 sayg1l1d1r. Lüzumsuz _eylerle ura_maz. Ancak faydal1 _eylerle me_gul olur. Kumar oynamaz, vaktini bo_ geçirmez.


  ^imdiki çocuklar istenildii gibi neden eitilemiyor?

  CEVAP
  Çocuu helal g1da ile beslemelidir! Haram g1dan1n etkisi çocuun özüne i_ler, çocukta uygunsuz i_lerin meydana gelmesine sebep olur. Hadis-i _erifte (Yiyip içtikleriniz helal, temiz olsun! Çocuklar1n1z, bunlardan has1l olur) buyuruldu.  Çocuklar1, ahlaks1z kad1nlara da emzirtmemelidir! Peygamber efendimiz, ahmak kad1nlar1 da süt anne olarak tutmamay1, sütün kötü etkisinin olaca1n1 bildirmektedir. Buradan kâfir kad1n1 süt anne olarak tutulmaz manas1 ç1kar1lmamal1d1r! Zira f1k1h âlimi 0bni Âbidin hazretleri, (kâfir kad1n1n müslüman çocua ve müslüman kad1n1n kâfir çocua süt anne tutulmas1 caizdir) buyurmaktad1r. (R.Muhtar)  0brahim Ethem hazretlerine, gece gündüz ibadet eden, vecde gelip kendinden geçen bir gençten bahsettiler. Gencin yan1na gidip üç gün misafir kald1. Çok acaip haller gördü. Gencin bu halinin _eytandan olup olmad11n1 örenmek istedi. Yediine bakt1. Helalden deildi. Bu hallerin _eytandan olduunu anlad1. Genci evine davet etti. Gence helal yemek verdi. Gençteki eski a_k ve gayret kalmad1. Genç, bana ne yapt1n dedi. 0brahim Ethem hazretleri, gence, (Sendeki haller _eytandand1. Helal yiyince _eytan giremedi. Esas halin meydana ç1kt1) buyurdu. (Tezkiretül-evliya)

  Haram yemek kalbi karart1r, hasta eder.  Kararan kalbi temizlemek
  Kalbi temiz olan hep iyi i_ler yapar, kalbi bozuk olan da, kötü i_ler yapar. Hadis-i _erifte, (Kalb bozuk olunca, bedenin i_leri de hep bozuk olur) buyuruldu. O halde kalbi karartmaktan sak1nmal1d1r.  Zünnun-i M1sri hazretleri buyurdu ki:

  Kalbin kararmas1n1n dört alameti vard1r:

  1- 0badetin tad1n1 duymaz.

  2- Allah korkusu hat1r1na gelmez.

  3- Gördüklerinden ibret almaz.

  4- Okuduklar1n1, örendiklerini anlay1p kavrayamaz.Namaz k1lmayan ve günah i_leyen kimsenin kalbi karar1r, hasta olur.  Muhammed bin Fadl Belhi hazretleri de buyurdu ki:

  Kalbin kararmas1na 4 _ey sebep olur:

  1- Örendii ile amel etmemek.

  2- Bilmeyerek yapmak.

  3- Bilmediklerini örenmemek.

  4- Ba_kas1n1n örenmesine mani olmak.  Hadis-i _eriflerde buyuruldu ki:

  (Çok gülmek kalbi öldürür.) [Tirmizi]

  (Üç _ey kalbe kasvet verir: Yemei, uykuyu ve rahat1 sevmek.) [Deylemi]

  (Çok yiyip içmekle kalbinizi öldürmeyin!) [0.Gazali]

  (Haram kar1_t1rmadan, k1rk gün helal yiyenin kalbi nurla dolar. Kalbine nehir gibi hikmet akar. Dünya sevgisi kalbinden ç1kar.) [Ebu Nuaym]  Muhammed Parisa hazretleri buyuruyor ki:

  0nsan1 Allahü teâlân1n r1zas1na, sevgisine kavu_turan yol kalbdir. 0nsan1 Allahü teâlâdan uzakla_t1ran _eylerin en zararl1s1 dünya sevgisinin kalbi karartmas1d1r. Kalbi kararan dünyay1 [faydas1z _eyleri] sever. Dünya sevgisi, kötü arkada_lardan ve lüzumsuz ve zararl1 _eyler seyretmekten has1l olur. Faydas1z kitap, [roman, hikaye, gazete, dergi] okumak, lüzumsuz _eyler konu_mak, bu sevgiyi artt1r1r. Kad1nlara bakmak, kad1n resimleri [resimli dergi, filimler, tv] seyretmek, _ark1, çalg1 dinlemek, bu sevgiyi kalbde yerle_tirir. Bunlar1n hepsi, insan1 Allahü teâlâdan uzakla_t1r1r.  Kalb, sevgi yeridir. Sevgi bulunmayan kalb ölmü_ demektir. Kalbde, ya dünya sevgisi veya Allah sevgisi bulunur. 0slamiyetin emirlerine uyup, yasaklar1ndan kaçarak, kalbden dünya sevgisi ç1kar1l1nca, kalb temiz olur. Bu temiz kalbe, Allah sevgisi, kendiliinden dolar. Böyle kimse tasavvuf ehli olur. Çünkü Tasavvuf, kalbi kötü huylardan temizlemek ve iyi huylarla doldurmak demektir.  Mal1, makam1 ve Allah’tan gayrisini sevmek ve günah i_lemek, kalbi temizlemeye engeldir. Kalbin temizlenmesi, islamiyete uymakla olur. Namaz k1lmak, kalbi temizler. Kur’an-1 kerim okumak ve ölümü çok hat1rlamak günah i_leyince, hemen tevbe ve istifar etmek ve oruç tutmak kalbi temizler. Hadis-i _eriflerde buyuruldu ki:

  (Paslanan her _eyin bir cilas1 vard1r. Kalbin cilas1 "Estafirullah" demektir.) [Deylemi]

  (Her ay 3 gün oruç tutan1n kalbinin pas1 temizlenir.) [Nesai]

  (Kalb, ekin; yemek ise yamur gibidir. Fazla su ekini kuruttuu gibi, fazla yemek de kalbi öldürür. Kalbini az gülüp, az yemekle ihya et, açl1kla temizle ki yumu_ay1p parlas1n!) [0.Gazali]

  (Rutubette demirin pasland11 gibi, günah kiri kalbi pasland1r1r. Kalbin cilas1 ölümü çok hat1rlamak ve Kur'an-1 kerim okumakt1r.) [Beyheki]  O halde kalbi temizlemek için günahlardan kaçarak dinimizin emirlerine uymam1z gerekiyor.
  Bismillahirrahmanirrahim - MAIN-BOARD´un ilk mesajı
  BASARILARINIZIN DEVAMINI DILERIM
  Akil GÖzÜ
  Seni bulmaktan önce aramak isterim.
  Seni sevmekten önce anlamak isterim.
  Seni bir yasam boyu bitirmek degil de,
  Sana hep yeniden baslamak isterim.
  Bir GÜl Olsaydim
  Bir gül olsaydim
  Yapragim olurmuydun
  Kirmizi yapraklarima kan veren
  Topragim olurmuydun.

  Bir gül olsaydim
  Sende bulut olurmuydun
  Benden uzak oldugun için
  Aglar durumuydun

  Bir gül olsaydim
  Beni dalimdan koparirmiydin
  Odandaki vazoya kor
  Herzaman yanimda olurmuydun


  Eger bir güle bu kadar deger verirsen
  Onu candan çok seversen
  Birak bu gülün bir yapragi olayim
  Ve gözlerinin önünde yavas yavas solayim.

  Sende benim gibi gül olamayasin
  Hasret acisi ile sararip solamayasin
  Güller tek degildir bir birine benzer
  Ama sen benim birtanemsin
  Degerimi Bilen Olmaz
  Günes gibi sahsim olsa
  Devlet gibi tahtim olsa
  Gazi gibi bahtim olsa
  Yine bana gelen olmaz

  Güller açsam baglar gibi
  Gazel döksem caglar gibi
  Altin olsam daglar gibi
  Kiymetimi bilen olmaz

  Hazne dolu akçem olsa
  Türlü kumas bohsam olsa
  Yalan dünya bahçem olsa
  Benden bir gül alan olmaz

  Halil derki n'olurum
  Ben kendimi nerde bulurum
  Korkarim'ki yalniz ölürüm
  Cenazemi kilan olmaz.
  Neden?
  "Neden?" diye sorma...
  Simsiyah gözler,
  Insani mahveden bakislar
  Hele bir de gülüsü var ki...

  "Gerisi" mi?
  Gerisi yokmus. Sonradan anladim.
  Görünen seyler
  Hep aldatmacaymis.

  "Sonucu" merak mi ediyorsun?
  Bosa geçen aylar...yillar.
  Kabahat Sende Degil Bende
  Kabahat sende degil,
  Sana gönül verende.

  Sevgiyi reddedende degil,
  Abdal gibi sevende.

  Sirt çevirende degil,
  Sarilmak isteyende.

  Terkedip gidende degil,
  Kadir kiymet bilende.

  Kazigi atanda degil,
  Bile bile yiyende.

  Anladim ki sende degil,
  Sadece ve sadece BENDE!..
  Sevgi Gibi Birsey
  Yavas yavas olustu...
  Önce bulut oldu yagmak için.
  Sonra yagmur oldu
  Sevdigine can vermek için.
  Sevdigi büyüdü...
  Güzel bir çiçek oldu.
  Sonra birisi kopardi onu.
  Sevdigine vermek için.
  Ya Sabır
  Her insanda;
  Iki göz,
  Iki yanak,
  Iki de dudak.

  Ama onda;
  Iki güzel ela göz,
  Iki elma yanak,
  Iki de kiraz dudak.

  Hava da
  Sicak mi sicak !
  varmi?
  Uzaktan geldim yorgunum inan,
  Sensiz gecmiyor artik bu zaman
  Kendimi yalniz hissettigim an
  Elimi tutacak ellerin var mi?

  Birkac tatli anidir gecmisten kalan
  Ne güzellik ne para bunlar hep yalan
  Yilda birkez de olsa hatirimi soran
  Nasilsin? diyecek dillerin var mi?

  Kararsizim acaba nasil birisin?
  Cogu zaman sanki bir melek gibisin?
  Bazen o kadar duygusuzsunki
  Emin degilim, gercekten hislerin var mi?

  Ne kadar yakinsin ve ne kadar uzak
  Su anlamsiz tavrini bir yana birak
  Basini kaldir, etrafina bir bak
  Seni gercekten seven dostlarin var mi?

  Anlatmak imkansiz seni bir siirle
  Yetersiz kaliyor kelime ve cümle
  Vakit tamamlanip gitmem gerektiginde
  Benim icin dökecek gözyasin var mi?
  isterdim ki!
  bir tebrik yerine
  bir demet verebilseydim sana

  bir bakis yerine
  bir umut verebilseydim sana

  bir nefret yerine
  bir sevgi verebilseydim sana

  bir hüzün yerine
  bir gülüs verebilseydim sana

  bir hayal yerine
  bir gerçek olsaydin bana
  ben olsaydim
  Seher yelinin estigi
  Esip bagrimi kestigi
  Ala gözlümün bastigi
  O yollar ben olsam ben.

  Dolan deli gönül dolan
  Akar sular gibi bulan
  O yarin yüzünde olan
  Benler ben olsam ben.
  ben seni sevdim
  Ben senin en çok sesini sevdim
  Bugulu çogu zaman, taze bir ekmek gibi
  Önce aska çagiran, sonra dinlendiren
  Bana her zaman dost, her zaman sevgili

  Ben senin en çok ellerini sevdim
  Bir pinar serinliginde, küçücük ve ak pak
  Nice güzellikler gördüm yeryüzünde
  En güzeli bir sabah ellerinle uyanmak

  Ben senin en çok gözlerini sevdim
  Kah çocukça mavi, kah inadina yesil
  Aydinliklar, esenlikler, mutluluklar
  Hiç biri gözlerin kadar anlamli degil

  Ben senin en çok gülüsünü sevdim
  Sevindiren içinde umut çiçekleri açtiran
  Unutturur bana birden acilar, güçlükleri
  Dünyam aydinlandi sen güldügün zaman

  Ben senin en çok davranislarini sevdim
  Güçsüze merhametini, zalime direnisini
  Haksizliklar, zorbaliklar karpisinda
  Vahsi ve magrur bir disi kaplan kesilisini

  Ben senin en çok sevgi dolu yüregini sevdim
  Tüm çocuklara kanat geren anneligini
  Nice sevgilerin bir pula satildigi bir dünyada
  Sensin, her seyin üstünde tutan sevdigini

  Ben senin en çok bana yansimani sevdim
  Bende yeniden varolmani, benimle bütünlesmeni
  Mertligini, yalansizligini, dupdurulugunu sevdim
  Ben seni sevdim, ben seni sevdim,ben seni......
  askti o
  Askti o ! degistiren tüm gecelerimi
  Askti o! beni durup durup yenileyen
  Oydu duygulu yapan hoyrat ellerimi.
  Oydu doludizgin gidisime dur diyen...

  Bir bicagin keskin yerinde kan lekesiydim
  Askti yine beni yenileyen,aritan su
  Böyle ak pak olacagimi bilirmiydim
  Icimde akmasaydi o sevmek duygusu...

  Ben bir tutsagim simdi sevgiye gönüllü
  Cözmeyin ellerimi,zincirlerim kalsin
  Görsün prangalarim o dogacak günü...

  Ve bu dünyada ask dolu siirlerim kalsin
  Seninle heryerde güzel,herzaman yeni
  Istemem sensiz,hatirlamasinlar beni.....
  Bekler
  Toprak yagmuru bekler
  islanmak icin.....
  yildizlar geceyi bekler
  parlamak icin....
  günes sabahi bekler
  dogmak icin....
  bende seni bekliyorum
  sarilip öpmek icin.........
  gecemidir...
  Gecemidir insanlari hüzünlendiren..
  yoksa insanmidir hüzünlenmek icin geceyi bekleyen..
  gecemidir seni bana düsündüren...
  yoksa benmiyim...seni düsünmek icin...
  geceyi bekleyen!!!!
  ideall
  bir insanin idealleri olmali
  sonssuzluk gibi..
  bir insanin özlemleri olmali
  özlemle acan cicek gibi
  bir insanin bir tanesi olmali
  tipki bendeki SEN gibi...